تغذیهغذاهای سالم

سلامت بدن با نوشیدن آب یونیزه قلیایی

بر کسی پوشیده نیست که آنچه می نوشید می تواند تأثیر فوق العاده ای بر سلامت و تندرستی شما داشته باشد. یکی از گزینه های محبوب این روزها آب قلیایی است، یعنی آبی که سطح pH بالاتری نسبت به آب معمولی دارد. آب قلیایی در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و مردم فواید بسیاری از آن را از بهبود سلامت استخوان گرفته تا آبرسانی بهتر را برای یکدیگر بازگو می کنند. اما مزایای واقعی آب قلیایی با پشتوانه علمی چیست؟ در این پست، خصوصیات آب قلیایی و مزایای بالقوه آن را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا در مورد اینکه چرا آب قلیایی ممکن است یک انتخاب عالی برای شما باشد بیشتر بدانید!

آب یونیزه قلیایی چیست؟

آب یونیزه قلیایی آبی با سطح pH بالاتر است که از طریق یک سیستم فیلتراسیون پردازش می شود. این فرآیند فیلتر کردن تمام ناخالصی‌های موجود در آب معمولی را از بین می‌برد و سطح pH بسیار بالاتری در آن ایجاد می‌کند. در حالی که آب آشامیدنی معمولی دارای pH حدود 7 است، آب قلیایی معمولاً سطح pH آن 8 یا 9 است. در این پست، بررسی خواهیم کرد که چرا آب قلیایی بسیار مفید است و چگونه می تواند به بهبود سلامت کلی شما کمک کند. بیایید وارد شویم و درباره فواید آب قلیایی بیشتر بدانیم!

آب یونیزه قلیایی که به عنوان “آب الکترولیز شده” نیز شناخته می شود، نوعی آب تصفیه شده برای ارتقاء سلامت است. PH آن 8.0 یا بالاتر است و سرشار از یون های منفی است. برخلاف آب لوله کشی معمولی، آب قلیایی از طریق یک سیستم تمیز کننده ویژه پردازش می شود که ناخالصی ها و مواد معدنی مانند کلر و فلوراید را از آب حذف می کند و به مواد معدنی مفید مانند کلسیم و منیزیم اضافه می کند. آب یونیزه شده از طریق فرآیند الکترولیز ایجاد می شود. این فرآیند آب را به دو نوع مختلف مولکول آب جدا می کند. قلیایی و اسیدی آب قلیایی سطح pH بالاتری دارد که باعث می شود نسبت به آب معمولی قلیایی تر باشد. سپس آب قلیایی با استفاده از فناوری معدنی پیچیده دوباره معدنی می شود تا اطمینان حاصل شود که تعادل مطلوبی از مواد معدنی ضروری مانند کلسیم و منیزیم دارد.

یون های منفی موجود در آب یونیزه قلیایی طیف وسیعی از مزایای سلامتی بالقوه را ارائه می دهند. از آنجایی که آب قلیایی دارای pH بالاتری است، اعتقاد بر این است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است که می تواند به محافظت از سلول ها در برابر آسیب های ناشی از اکسیداسیون کمک کند. علاوه بر این، قلیایی بودن آن، به خنثی کردن اسیدیته در بدن کمک می کند و به حفظ تعادل سالم قلیایی و اسیدی در بدن کمک می کند. به طور خلاصه، آب یونیزه قلیایی یک راه عالی برای آبرسانی به بدن و دریافت تمام مزایای سلامتی مرتبط با آب قلیایی است. این یک جایگزین بسیار توصیه شده برای آب لوله کشی معمولی است و به بازگرداندن بدن ما به سطح قلیایی سالم کمک می کند.

آب یونیزه قلیایی


از فواید آب قلیایی می توان به خاصیت آنتی اکسیدانی آن اشاره کرد که به راحتی جذب بدن می شود. آنتی اکسیدان ها از بدن انسان در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند. اگر سیستم ایمنی بدن ما ضعیف باشد این رادیکال های آزاد باعث آسیب به بدن می شوند.
آب قلیایی برای پوست نیاز بسیار مفید است. ضد پیری و چروک است و سطح پوست را روشن و شفاف می کند و از سرطان پوست نیز جلوگیری می کند. بدن و پوست را هیدراته می کند و باعث شادابی پوست می شود.

آب قلیایی ضد سرطان نیز هست. سلول های سرطانی در محیطی با PH خنثی زنده نمی مانند و در محیط های اسیدی رشد می کنند. نوشیدن آب قلیایی سطح PH  بدن را بالا می برد و مانع از رشد سلول های سرطانی می شود.
 

روش های یونیزه کردن آب

1- استفاده از فیلترهای بیو سرامیکی: این فیلتر ها از خاک رس، سنگ و مواد معدی مثل کلسیم و پتاسیم و منیزیم ساخته شده است. هم به صورت جداگانه هستند و هم می تواند به سر شیر وصل شود و یک حالت مغناطیسی در آب ایجاد می کند که به این ترتیب PH  آب را تنظیم و آن را یونیزه می کند.

2- فیلتر های مغناطیسی: این فیلتر ها در مسیر لوله های آب استفتده می شود و با ایجاد میدان مغناطیسی باعث تاثیر در مولکول های اسیدی آب شده و آن را به مولکول های قلیایی تبدیل می کند.

4- محلول کنسانتره: که به صورت قرص هم در بازار موجود است و با اضافه کردن آن به آب باعث قلیایی شدن آب می شود.

5- دستگاه تصفیه آب قلیایی: شما می توانید با استفاده از دستگاه تصفیه آب خود آب معمولیتان را به آب قلیایی تبدیل کنید. آب توسط فیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب یونیزه می شود.

دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی

استفاده از آب تصفیه کن قلیایی یا آلکالاین بهترین روش برای یونیزه سازی آب است. در روش هایی که گفتیم با این که آب قلیایی می شود اما هنوز آلاینده های دیگر آب مثل نیترات و آرسنیک، گل و لای و میکروب ها در آن وجود دارند و از بین نمی روند. این آلاینده ها باعث بیماری های بسیاری در انسان می شود. هنگامی که آب هنوز تصفیه نشده است به میزان کافی حالت قلیایی دارد.

اما وقتی وارد سیستم تصفیه آب شهری می شود، کلر و آفت کش ها به آب اضافه می شود تا میکروب ها را از بین ببرد. بدین ترتیب آب را اسیدی می کنند. بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه آب بسیار اهمیت دارد تا بتوان تمامی آلاینده و میکروب های آب را از بین برد. ضرورت و اهمیت قلیایی شدن آب برخی از تولید کنندگان را بر این وا داشت که با تولید فیلتر های قلیایی( آلکالاین) و مینرال و اضافه کردن آن ها به دستگاه های تصفیه آب مشکل اسیدی شدن آب را برطرف کنند. فیلتر قلیایی PH  آب را بالا می برد و هیچ فرایند شیمیایی برای این کار انجام نمی دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *