شیر خشک آپتامیل

شیر خشک آپتامیل جایگزینی بسیار مناسب برای شیر مادر است به ویژه برای مواقعی که مادر قادر به تامین شیر مورد نیاز برای تغذیه نوزاد خود نیست. بسیاری از مادران نگران وزن گرفتن و رشد کامل نوزادان خود هستند که این شیر خشک در انواع مختلف می‌تواند نیاز کودکان را برطرف کند. مطالب جامعی که در این مطلب گردآوری کرده‌ایم می‌تواند شما را بیشتر با شیر خشک آپتامیل آشنا کند.

چرا شیر خشک آپتامیل را بهتر است انتخاب کرد؟

همیشه در طول تاریخ شیر مادر، مناسب‌ترین و بهترین تغذیه برای نوزادان در بدو تولد بوده و هست. اما گاهی شرایط ایجاب می‌کند که مادران مجبور به استفاده از انواع شیر خشک برای رشد و سلامت نوزاد می‌شوند.

دلیل انتخاب شیر خشک آپتامیل

این شیر خشک در انواع مختلفی ساخته شده است که طبق شرایط نوزاد از قبیل ماه تولد، سلامت جسمانی، شرایط فیزیکی و نیاز آن می‌توان تهیه کرد. در واقع انواع شیر خشک آپتامیل با فرمول‌های مختلف برای نوزادان با شرایط متفاوت ساخته شده است. این شیر خشک شرایط زیر را کاملا در نظر دارد:

  • مناسب برای کودکانی که با کم بودن شیر مادر یا کیفیت نامناسب مواجه هستند
  • تهیه شده با فرومول‌های متنوع برای تمامی نوزادان با شرایط‌های متفاوت
  • مناسب برای تغذیه نوزادان با مادران شاغل
  • غذایی مکمل برای وزن گرفتن نوزاد
  • مناسب برای نوزادان با مادران مبتلا به برخی بیماری‌ها
مطلب پیشنهادی
افزایش وزن نوزاد تا 6 ماهگی (نکات مهم سلامت وزن)

انواع شیر خشک آپتامیل

انواع شیر خشک به عنوان مکمل‌های تغذیه‌ای به جای شیر مادر تهیه می‌شود. توجه به شرایط نوزادهای مختلف، ویژگی است که باید یک شیر خشک خوب و کامل داشته باشد.

به همین دلیل سازندگان شیر خشک در سراسر دنیا سعی بر هر چه بهتر تولید کردن انواع شیر خشک دارند. برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین گزینه، انواع شیر خشک آپتامیل را در ادامه برایتان معرفی کرده‌ایم تا انتخاب درستی برای فرزند خود داشته باشید.

شیر خشک آپتامیل 1 به همراه پروبیوتیک

این نوع بسیار کامل و مناسب نوزادان تازه به دنیا آمده و زیر 6 ماه است. تمام نیاز نوزاد به انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی را تامین می‌کند. با ترکیباتی از جمله ترکیبات کربوهیدرات و پروتئینی، ویتامینی و انواع الکترولیت‌ها، چربی‌ها و نوکلئوتیدها کاملا شبیه شیر مادر به شمار می‌رود.

شیر خشک مناسب نوزادان زیر 6 ماه آپتامیل

شیر خشک آپتامیل 2 به همراه پروبیوتیک

این نوع از شیر خشک را برای نوزادان بالای 6 الی 12 ماه تهیه کرده‌اند. فرمول این شیر خشک حاوی تمام مواد غذایی که در نوع 1 شامل می‌شد است اما ماده مغذی، پروتئین‌ها و الکترولیت بیشتری در آن وجود دارد که در عوض چربی کمتری را شامل می‌شود. ترکیبات آپتامیل 2 بسیار مناسب برای رشد کودکان و سازگار با دستگاه گوارش‌شان است.

مطلب پیشنهادی
سکسکه نوزاد چه علتی دارد؟ 5 راه متوقف کردن اصولی و سریع

شیر خشک آپتامیل 3 به همراه پروبیوتیک

ترکیبات تغذیه‌ای بهینه شده این نوع از شیر خشک شامل آهن، ید، روی و همینطور ویتامین D و C به شمار می‌رود. فاقد گلوتن است و از نوع 1 و 2 کربوهیدرات و پروتئین بیشتری را دارد. به همین دلیل غذایی کامل برای رشد کودک تا دو سالگی است. با توجه به اینکه در این سن نیاز بیشتری به پروتئین و کربوهیدرات وجود دارد، این شیر خشک اینگونه تهیه می‌شود.

فرمول آپتامیل 3 بسیار نزدیک به فرمول استاندارد شیر گاو است اما الکترولیت و چربی کمتری نسبت به آن دارد. کیفیت بالای آن شامل تمام مواد غذایی مورد نیاز برای رشد کودک از جمله تمام ویتامین‌ها، مواد مغذی و همینطور نوکلئوتید به شمار می‌رود.

شیر خشک آپتامیل PDF برای نوزادان زودرس

این محصول چاره‌ای مناسب برای نوزادانی که زودتر از 38 هفتگی متولد می‌شوند به شمار می‌رود. در واقع از آنجایی که نوزادان نارس نیاز به تغذیه مناسب با دستگاه گوارششان و تغذیه با کیفیت‌تری نسبت به سایر نوزادان دارند، این فرمول تهیه شده برایشان بسیار مناسب و مفید است.

شیر خشک آپتامیل برای نوزادان نارس

این فرمول شامل اسیدهای چرب ضروری برای نوزاد و همینطور حاوی اسیدهای چربی زنجیره‌ای متوسط است که هضم ساده‌تری را برای نوزادان دارد و از ابتلا به یبوست آنها (که مشکل بسیاری از نوزادان نارس است) جلوگیری می‌کند. بعد از ترخیص از بیمارستان می‌توان برای تغذیه نوزاد از این محصول طبق وزن نوزاد استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی
زردی نوزادان چه علائمی دارد؟ علت ایجاد + 6 درمان خانگی

شیر خشک آپتامیل HA1 دشمن آلرژی

این فرمول حاوی ترکیباتی است که از بروز آلرژی در نوزادان زیر 6 ماه جلوگیری می‌کند. این نوع با اندکی آب پنیر هیدرولیز شده است که موجب تحریک رشد لاکتوباسیل و بیفیدوباکتریا می‌شود. از این طریق سیستم ایمنی نوزاد تقویت شده و خطر ابتلا به عفونت‌ها و بروز آلرژی جلوگیری می‌کند.

شیر خشک آپتامیل HA2

ترکیب این نوع از شیر خشک هیدرولیز شده، کاملا مناسب برای نوزادانی است که به انواع شیر حساس هستند. تا 40 درصد از ابتلا و بروز انواع واکنش‌های آلرژیکی جلوگیری می‌کند. توجه به تامین ویتامین‌ها و انواع مواد مغذی مورد نیاز برای رشد نوزاد، از دیگر مزیت‌های این شیر خشک برای کودکان محسوب می‌شود.

شیر خشک آپتامیل AR مناسب برای نوزادان با معده نارس

نارسایی و عدم بلوغ معده برای برخی از نوزادان ممکن است ایجاد شود که در این صورت ضرورت وجود یک شیر خشک مناسب ایجاد می‌شود.شیر خشک آپتامیل AR گزینه بسیار مناسبی است که با ترکیبات مناسب برای این نوزادان ساخته شده است.

شیر خشک آپتامیل مخصوص معده نارس نوزادان

کربوهیدرات به کار برده شده در آن از میوه خرنوب گرفته شده است که هضم آن برای معده نوزاد مشکل ایجاد نخواهد کرد. علاوه بر آن کازئین (پروتئین مخصوص شیر) موجود در فرمول این شیر خشک سبب جلوگیری از ترش کردن معده نوزادان می‌شود.

مطلب پیشنهادی
درمان آب ریزش بینی نوزادان با 10 راهکار طبیعی و بی‌ضرر

شیر خشک آپتامیل ADC نوعی کامل برای کودکان

ترکیبات موجود در این شیر خشک برای سیستم ایمنی کودکان به اثبات رسیده است. برای کودکان و نوزادانی که شامل موارد زیر هستند این شیرخشک بسیار مناسب عمل خواهد کرد:

  • کودکان مبتلا به اسهال
  • فیبروز کیستیک
  • سندروم روده تحریک پذیر و جذب کم مواد غذایی از طریق روده
  • وجود التهاب روده
  • وزن کم هنگام تولد یا وزن نگرفتن

این نوع شیرخشک با داشتن ترکیبات چربی تری گلیسیرید با زنجیره متوسط موجب آسان شدن عمل جذب مواد مغذی و ویتامین‌ها برای کودک خواهد شد. در واقع این ترکیبات را می‌توان گزینه‌ای مناسب برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش کودکان و همینطور مفید برای درمان سوء جذب مواد مغذی در بدن آنها دانست.

شیر خشک آپتامیل LF برای از بین بردن اسهال نوزاد

این فرمول چاره‌ای مناسب برای نوزادانی است که از اسهال و دل پیچه رنج می‌برند. یعنی لاکتوز موجود در شیر گاهی قابل تحمل برای نوزادان نیست و باعث بروز اسهال برای آنها می‌شود. اما این شیر خشک حاوی نوکلئوتید غنی شده و اسیدهای چرب زنجیره‌ای است که برای درمان اسهال در نوزادان نیز مناسب می‌باشد.

شیرخشک آپتامیل برای درمان اسهال نوزاد

شیر خشک آپتامیل کانفورت 1

ترکیبات این فرمول فاقد کازئین ساخته شده است. این موضوع سبب تسکین مشکلات گوارشی در کودکان می‌شود. نوزادان زیر 6 ماه که از دستگاه گوارش کامل برخوردار نیستند، لازم است از این نوع شیر خشک برای پیشگیری از بروز مشکلات گوارشی برایشان استفاده شود.

مطلب پیشنهادی
سرماخوردگی نوزاد ؛ از پیشگیری تا راهکارهای درمانی

پروتئین هیدرولیز شده در ترکیبات این محصول سبب کاهش ناراحتی‌های ایجاد شده در روده می‌شود و نفخ نوزاد را نیز از بین خواهد برد. علاوه بر آن نیازهای تغذیه‌ای نوزاد را نیز برطرف خواهد کرد.

شیر خشک آپتامیل کانفورت 2

کولیت‌های کودکانه بعد از چهار ماهگی مشکلی نادر به شمار می‌رود اما این فرمول چاره‌ای مناسب برای درمان و کنترل آن است. مشکل یبوست و دفع سخت در نوزادان بالای چهار ماه را قادر به برطرف کردن است.

آیا شیر خشک آپتامیل مناسب نوزادان و کودکان است؟

این محصول گزینه‌های مختلفی را برای تمام نوزاد در اختیارشان گذاشته است. اما بهتر است حالات مختلف نوزاد یا کودک خود را برای پزشک شرح داد تا طبق صلاح‌دید و کنترل پزشک متخصص برای کودک مورد استفاده قرار گیرد.

در واقع بهترین شیر برای کودکان شیر مادر است اما برای استفاده از شیر خشک بهتر است از یک متخصص کودکان مشورت گرفت. از این رو بهترین گزینه را برای تغذیه کامل کودک ایجاد خواهید کرد.

مطلب پیشنهادی
سرماخوردگی نوزاد ؛ از پیشگیری تا راهکارهای درمانی

آیا شیر خشک آپتامیل چاق کننده است؟

طبق تجربیات بسیاری از مادران، این شیرخشک بسیار سازگار با معده است و اکثر متخصصان برای تغذیه کودک، نوع مناسبی از این خانواده شیر خشک را تجویز می‌کنند. همانطور که اشاره شد، انواع مختلفی از این شیر خشک وجود دارد که می‌توان مناسب با کودک آنرا تهیه کرد.

وزن گرفتن نوزاد با شیر خشک آپتامیل

اما وجه مشترک بین تمام آنها، مواد مغذی و ویتامین‌هایی است که به طور کامل در آنها به کار برده شده است. از این رو کودک علاوه بر رشد مناسب با سن، به وزن متعادل و افزایش وزن نیز دست خواهد یافت. این موضوع در صورتی است که تغذیه کامل روزانه با شیر انجام شد.

شیر خشک آپتامیل ساخت کجاست؟

یکی از سوالاتی که در مورد این شیر خشک وجود دارد، به اصالت ساخت این محصول باز می‌گردد. این محصول برای نوتریشیا هلند است که اغلب محصولاتی مفید و کامل برای نوزادان را ارائه می‌دهد.

مطلب پیشنهادی
سکسکه نوزاد چه علتی دارد؟ 5 راه متوقف کردن اصولی و سریع

سخن پایانی

در این مطلب انواع شیر خشک آپتامیل را معرفی کردیم. باید در نظر داشت که مناسب‌ترین گزینه برای تغذیه نوزادان شیر مادر است اما گاهی طبق شرایطی مادران قادر به شیر دادن به فرزند خود نیستد یا حتی خود نوزاد از خوردن شیر مادر اجتناب می‌کند. لازم است در این بین مکمل و غذایی مناسب برای رشد و حفظ سلامت کودک وجود داشته باشد. در این خصوص باید از پزشک متخصص کودک در مورد انتخاب بهترین گزینه از موارد ذکر شده در این مطلب مشورت گرفته شود.