درمان سردرد در سرماخوردگی تنها با چند راهکار ساده ممکن می‌شود. در حین دوره سرماخوردگی حالات مختلفی برای فرد بروز داده می‌شود که یکی از آنها سردرد به شمار می‌رود. در این متن چند راهکار ساده و بسیار موثر برای بهبود و درمان ارائه کرده‌ایم.

درمان سردرد در سرماخوردگی

از آنجایی که اکثر بزرگسالان در طول سال حداقل 2 مرتبه به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند، تاثیرات بد ابتلا به آن را خواهند دید. سردرد یکی از علائمی است که در طول دوره سرماخوردگی ممکن است فرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

اگر به صورت مشترک آبریزش بینی و سردرد ایجاد شود، قطعا فرد سرماخورده‌ است. اما علت اینکه در طول دوره سرماخوردگی دچار سردرد می‌شود، کاملا مشخص است.

درمان سردرد در سرماخوردگی

این موضوع به این دلیل است که فرد حین سرماخوردگی، دچار التهاب در قسمت غشای مجاری تنفسی و بینی می‌شود. این التهابات و تورم‌ها باعث تحریک غشا شده و ترشحات مخاطی بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی
با گرفتگی بینی چه کنیم ؟ معرفی 11 راه درمان بسیار موثر

ویروس و یا عوامل حساسیت‌زا هر دو می‌توانند دلایلی برای ایجاد این التهابات باشند. علاوه بر این موضوع تورم و التهابات سبب ایجاد درد در قسمت‌هایی از سر به ویژه در ناحیه پیشانی، اطراف و زیر چشم‌ها، قسمت‌هایی از دندان‌های فوقانی خواهد شد.

برای درمان سردرد در سرماخوردگی که تا به اینجا متوجه شدیم کاملا هم طبیعی است، راهکارهای مفید و در دسترسی وجود دارد. در ادامه به صورت کامل در مورد این راهکارهای درمانی توضیحاتی را ارائه کرده‌ایم.

بهترین راهکارهای درمان سردرد در سرماخوردگی

سردرد در سرماخوردگی از جمله عوارضی به شمار می‌رود که در طول دوره با فرد همراه است و در صورت مراعات نکردن ممکن است تشدید شود. اما این موضوع به این معنی نیست که نمی‌توان کاری کرد و منتظر بهبود خود به خودی سردردها بود.

بهترین راه کمک گرفتن از داروها و درمان‌هایی است که بتوان به کمک آن فشار سینوس‌ها را که ملتهب شده‌اند تسکین داد. راهکارهای مفید و بسیار تاثیر گذار زیر را می‌توان بدون به همراه داشتن هیچ عوارضی پیش گرفت و به بهبود سریع و درمان سردرد سرماخوردگی کمک کرد.

مطلب پیشنهادی
درمان تب با داروی گیاهی ( معرفی 9 دمنوش معجزه‌گر)

بهترین راه درمان سردرد در سرماخوردگی

  1. برخی افراد با تخلیه و آب کشیدن مجاری تنفسی از هر نوع مایع ترشح شده‌ای، به سرعت به درمان سردرد در سرماخوردگی دست خواهند یافت.
  2. هیدراته نگه داشتن بدن با نوشیدن مایعات کمک به شل شدن مایعات ترشح شده کرده و همین موضوع باعث تخلیه بهتر و سریع‌تر ترشحات مخاطی از بینی و سینوس‌ها خواهد شد.
  3. مرطوب نگه داشتن مجاری تنفسی به ویژه در ساعات خواب می‌تواند به تنفس راحت و اکسیژن‌رسانی بیشتر به سر منجر شود که سبب بهبود سردرد نیز خواهد شد.
  4. کمپرس گرم راهی عالی برای خلاص شدن سریع از سردرد ناشی از سرماخوردگی است. برای این منظور تنها کافی است از کمپرس گرم روی بینی و پیشانی استفاده شود. این کار کمک می‌کند تا احتقان بینی از بین رفته و درمان سردرد در سرماخوردگی به سرعت انجام پذیرد.
  5. دستگاه بخور برای مرطوب نگه داشتن هوا و در نتیجه تسکین یافتن غشاهای تحریک شده در معابر مجاری تنفسی منجر شود. برای اینکار می‌توان از دوش و حمام آب گرم نیز کمک گرفت.
مطلب پیشنهادی
درمان دارویی سردرد با معرفی 6 داروی موثر بدون نسخه

سخن پایانی

راهکارهای ارائه شده در این متن می‌تواند به طور قابل ملاحظه و چشمگیری به بهبود و درمان سردرد در سرماخوردگی منجر شود. البته راهکارهای درمان با دارو نیز وجود دارد که بهتر است در مورد آنها هر فرد از پزشک متخصص طبق شرایط خود دریافت کند.