دسته‌بندی نشده

مجوز برای بسته بندی حبوبات

مجوز برای بسته بندی حبوبات یکی از سخت‌ترین مراحلی است که تولید کنندگان و شرکت‌های ارائه دهنده بسته بندی حبوبات با آن درگیر‌اند. پس از طراحی بسته بندی حبوبات  نوبت دریافت مجوز می‌شود. یکی از سخت‌ترین مراحلی که برای تولید یک بسته بندی مواد غذایی وجود دارد، رعایت کردن مواردی است که باید در زمان دریافت مجوز بسته بندی چک شود. مشخص است که برای ارائه مجوز تولید حبوبات که یکی از محصولات غذایی است باید تمام موارد بهداشتی با بالاترین کیفیت حفظ شود. اهمیت طراحی بسته بندی حبوبات بر کسی پوشیده نیست. برندهای بزرگ با سرمایه گذاری درBean packaging design موفقیت امروز و فردای خود در بازارهای جهانی را تضمین می‌کنند

سازمان‌های مرتبط با دریافت مجوز بسته بندی حبوبات

سازمان‌های مختلفی در این امر دخیل هستند اما سازمان‌ها و ارگان‌های زیر به صورت مستقیم ارتباط دارند.

 1. سازمان جهاد کشاورزی جهموری اسلامی ایران
 2. وزارت کار و تعاون
 3. اداره صنایع دستی و گردشگری
 4. اتحادیه و صنف مربوط به مواد غذایی
 5. سازمان صنعت و معدن و تجارت
 6. وزارت کار و امور اجتماعی
بسته بندی حبوبات

چه نوع جوازی برای بسته بندی کردن حبوبات لازم است؟ حقیقی یا حقوقی؟

در حالت کلی جواز برای محصولات غذایی به دو دسته جوازهای حقیقی و جوازهای حقوقی تقسیم بندی می‌شود. دریافت جواز برای بسته بندی کردن محصول نسبت به جواز تولید محصول راحت‌تر و آسان تر است. برای دریافت این مدل جوازها نیاز است که در داخل شهرک‌های صنعتی و محدوده 120 کیلومتری شهرها اقدام به تاسیس شرکت گرافیکی یا شرکت‌های صنایع بسته بندی کنید.

اگر بخواهید یک شرکت سهامی خاص تاسیس کنید، نیاز است که حداقل 3 سهامدار داشته باشید. توجه داشته باشید که وجود 35 درصد سرمایه اولیه شرکت در بانک با حساب جاری با نام شرکت باید وجود داشته باشد.

برای تاسیس یک شرک بسته بندی که کار بسته بندی مواد غذایی انجام می‌دهد نیاز است که حداقل 2 شریک وجود داشته باشد و نیازی هم به بلوکه کردن سرمایه اولیه در بانک وجود ندارد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت بسته بندی خوراکی

 1. دریافت مجوز بهداشت از سازمان غذا و دارو

این موجود بیان کننده آن است که این واحد صنفی مجاز است که انواع فراورده‌های خوراکی و آشامیدنی را با اصول و رعای تمام موارد بهداشتی به بازار عرضه کند. گرفتن این مجوز دوندگی‌های زیادی دارد!

 1. پروانه بهره برداری صنایع و معادن

این مجوز بیان کننده این موضوع است که شرکت تاسیس شده توانایی بسته بندی کردن محصولات را دارد. وجود دستگاه‌های مختلف بسته بندی، واحد‌های گرافیکی و … برای گرفتن این مجوز چک می‌شوند. همچنین دستگاه‌های وکیوم کننده باید دراین مرحله به صورت کامل توسط ناظر چک شوند.

 1. معرفی نامه مسئول فنی

مسئول فنی شخصی است که تمامی موارد فنی مجموعه را انجام می‌دهد. توانایی کار با دستگاه‌های مختلف موجود در مجموعه، توانایی رفع عیب فنی دستگاه‌ها و تسلط کلی بر روند طراحی و ساخت بسته بندی از جمله مواردی است که مسئول فنی شرکت بسته بندی حبوبات باید داشته باشد.

 1. پروانه تاسیس از وزارت جهاد کشاورزی

این پروانه بیان کننده آن است که این واحد صنفی توسط اداره نظارت بر مواد غذایی تایید شده است. توجه داشته باشید که به ثبت رساندن پروانه بهره برداری از سازمان‌های غذا و دارو لازم و ضروری است.

بسته بندی حبوبات در منزل و نیاز به مجوز؟

بسته بندی کردن مواد غذایی در منزل یکی از راهکارهای درآمد زا این روزها است. اما برای آن که بتوان کسب و کار بسته بندی حبوبات در منزل به صورت قانونی انجام شود نیاز است که به صورت رسمی اقدام به دریافت مجوز کنید. به دلیل آن که نیاز به فضا و همچنین فراهم کردن فضایی بهداشتی وجود دارد، عملا کار بسته بندی در منزل مجوز داده نمی‌شود و اگر بخواهیم مجوز برای بسته بندی کردن حبوبات در منزل بگیریم، می‌توانیم همان مجوز را برای یک واحد تجاری بسته بندی کردن انواع حبوبات دریافت کرد.

عملا برای بسته بندی کردن حبوبات و دیگر مواد غذایی در منزل مجوزی صادر نمی‌شود و شرکت‌های مختلف برای کاهش هزینه‌های بسته بندی خود اقدام به ارائه روند بسته بندی محصول در خارج از کارخانه می‌کنند.

مدارک لازم برای ثبت برند بسته بندی مواد غذایی

مدارک زیر برای ثبت کردن یک بسته بندی برای محصولات غذایی لازم و ضروری است.

 1. ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی فرد
 2. ارائه طرح بسته بندی بدون کپی!
 3. ارائه لوگو در ابعاد 10 در 10 به به تعداد 10 عدد
 4. تحویل اظهارنامه مالیاتی
 5. تحویل مدارک مجموعه و شرکت بسته بندی کننده
 6. ارائه رسید‌های پرداخت‌های مورد نیاز

مراحل ثبت شرکت و دریافت مجوز برای شرکت بسته بندی حبوبات و مواد غذایی

 1. مشخص کردن تعداد نفرات گفته شده برای دریافت مجوز
 2. ارائه مدارک به واحد‌های مختلف و کارشناسان مربوط
 3. دریافت مجوز از سازمان جهاد کشاورزی
 4. دریافت مجوز بهره‌برداری از جهاد یا صنایع وابسته به آن
 5. معرفی کردن فرد فنی سازمان
 6. ثبت نام تجاری و برند تجاری سازمان
 7. ارائه پروانه کسب

پس از طی کردن این موارد و در صورت تکمیل بودن پرونده پس از چند مدت پروانه و مجوز شما برای بسته بندی کردن حبوبات و دیگر محصولات غذایی صادر می‌شود.

توجه داشته باشید که بسته بندی کردن موارد مانند داروهای نیروزا و پروتیئن‌ها روند خاص خود را دارد، مقاله تشخیص اصل بودن بسته نیروزا را بخوانید.

بسته بندی حبوبات و تاثیر آن در فروش

بسته بندی کردن محصولات یکی از راه‌های عالی و مناسب برای افزایش فروش است. ارائه بسته بندی مناسب و حرفه‌ای از جمله مواردی است که می‌توان تاثیر به سزایی فروش و همچنین بازاریابی محصولات شما داشته باشد.

طراحی بسته بندی حبوبات (Bean packaging design) به فرآیندی گفته می‌شود که برای انواع حبوبات مصرفی مثل نخود، لوبیا، لپه و عدس بسته‌ای در جنس و ابعاد مختلف با طرح‌گرافیکی مناسب طراحی می‌شود. هدف  از بسته بندی حبوبات محافظت از محصول در برابر خرابی و راحتی در حمل و نقل است.

شرکت‌های مختلفی در حوزه طراحی بسته بندی برای حبوبات و دیگر مواد غذای فعالیت دارند که از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت طراحی بسته بندی سلام گرافیک و شرکت طراحی بسته بندی این پک، طراحی بسته بندی dddd اشاره کرد.

منبع: شرکت طراحی بسته بندی اینپک https://hi-packages.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن