رژیم کودکان

شیر خشک ببلاک برای وزن گیری نوزاد خوب است؟ (تبادل نظر)

شیر خشک ببلاک برای وزن گیری

شیر خشک یکی از مهم‌ترین مواد غذایی برای کودکان است و حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز نوزادان برای رشد و نمو است. برخی از نوزادان ممکن است به دلایل مختلف مانند رفلاکس معده، کولیک یا عدم تحمل لاکتوز، به خوبی از شیر مادر  تغذیه نکنند. در این موارد، ممکن است پزشک یا متخصص اطفال توصیه کند از شیر خشک هایی مانند ببلاک استفاده کنید.

شیر خشک ببلاک از جمله معروف ترین شیر خشک های موجود در ایران است که برای نوزادان با مشکلات گوارشی یا وزن گیری نامناسب طراحی شده است. این شیر خشک حاوی مقادیر بیشتری پروتئین، چربی و کالری نسبت به شیر مادر است. این امر می‌تواند به افزایش وزن نوزادان و بهبود رشد و نمو آنها کمک کند.

شیر خشک ببلاک می‌تواند به افزایش وزن نوزادان و بهبود رشد و نمو آنها کمک کند. برخی از فواید شیر خشک ببلاک برای وزن گیری عبارتند از:

 • حاوی مقادیر بیشتری پروتئین، چربی و کالری نسبت به شیر خشک معمولی است.
 • پروتئین هیدرولیز شده موجود در آن به راحتی هضم می‌شود و می‌تواند به کاهش علائم رفلاکس معده و کولیک کمک کند.
 • با کاهش علائم رفلاکس معده و کولیک، نوزاد می‌تواند به راحتی شیر بیشتری مصرف کند.
 • شیر خشک ببلاک حاوی پروتئین شیر گاو است. پروتئین شیر گاو برای رشد و نمو نوزادان ضروری است.
 • شیر خشک ببلاک حاوی چربی‌های اشباع و غیراشباع است. چربی‌ها برای تامین انرژی مورد نیاز نوزادان ضروری هستند.
 • شیر خشک ببلاک حاوی کربوهیدرات‌هایی مانند لاکتوز و ساکارز است. کربوهیدرات‌ها برای تامین انرژی مورد نیاز نوزادان ضروری هستند.
 • شیر خشک ببلاک حاوی تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز نوزادان برای رشد و نمو است.

انواع شیر خشک ببلاک

شیر خشک ببلاک در انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام برای کاربرد خاصی طراحی شده است. برخی از انواع شیر خشک ببلاک عبارتند از:

 • شیر خشک ببلاک 1: این نوع شیر خشک برای نوزادان از بدو تولد تا 6 ماهگی مناسب است.
 • شیر خشک ببلاک 2:  این نوع شیر خشک برای نوزادان از 6 تا 12 ماهگی مناسب است.
 • شیر خشک ببلاک 3: این نوع شیر خشک برای نوزادان از 12 ماهگی به بعد مناسب است
 • شیر خشک ببلاک کامفورت: این نوع شیر خشک برای نوزادان با مشکلات گوارشی مانند رفلاکس معده یا کولیک مناسب است.

نکات مهم در مصرف شیر خشک ببلاک

برخی نکات مهم در مورد مصرف شیر خشک ببلاک شامل میزان مصرف مناسب، استفاده به همراه غذاهای دیگر، و مشاوره با پزشک یا تغذیه‌شناس می‌شود. همچنین، افرادی که مشکلات خاصی دارند یا در حالت خاصی از وزن گیری هستند، باید قبل از شروع به مصرف شیر خشک ببلاک با یک حرفه‌ای در زمینه تغذیه مشورت کنند.

در هر وعده شیردهی از چند پیمانه شیر خشک ببلاک استفاده کنیم؟

دفعات تغذیه با شیر خشک ببلاک با توجه به سن کودک و وزن تقریبی اش متفاوت است. هفته اول و دوم هر نوزاد باید 6 بار در روز و هر بار 3 پیمانه از شیر خشک استفاده کند. تعداد پیمانه شیر خشک در هفته های سوم و چهارم به 4 پیمانه در هر وعده افزایش می یابد.

تعداد پیمانه شیر خشک در ماه دوم به 5 پیمانه در هر وعده افزایش می یابد. از ماه پنجم به بعد تعداد دفعات شیردهی به 4 بار در روز کاهش یافته و در هر وعده باید 7 پیمانه شیر به نوزاد داد.

کدام داروخانه شیر خشک ببلاک را دارد؟

شیر خشک ببلاک را می توان از تمامی داروخانه های کشور تهیه نمود. فقط بعضی از شیر خشک ها مانند AR، LR و کامفورت را با نامه پزشک و از داروخانه های مشخص شده در هر شهر باید تهیه کرد. از طریق وب سایت های داروخانه ای معتبر هم می توان شیر خشک را سفارش داد و در سریعترین زمان درب منزل تحویل گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *