پروتز سینه

یکی از مشکلات شایع در خانم‌ها که با تغییرات سنی، شکل و اندازه سینه تحت تاثیر قرار می‌گیرد، افتادگی سینه است. مشکل افتادگی سینه معمولا به دلیل کاهش الاستین و کلاژن موجود در پوست و بافت سینه به رخ می دهد. این مشکل به دلیل تاثیر منفی که روی ظاهر و اندام خانم ها می گذارد، باعث کاهش اعتماد به نفس در بین خانم ها شده است.

یکی از این روش‌های درمان افتادگی سینه، پروتز سینه است که به عنوان یک راهکار جراحی برای بهبود شکل و اندازه سینه استفاده می‌شود. روشی دیگر برای رفع افتادگی سینه، لیفتینگ سینه است. اینکه برای شما پروتز سینه مناسب تر است یا لیفتینگ، موضوعی است که باید توسط پزشک معالج بررسی شود. در این مقاله در مورد روشهای درمان افتادگی سینه و راههای انتخاب بهترین دکتر پروتز سینه صحبت خواهیم کرد.

دلایل افتادگی سینه در بانوان:

 • افزایش سن: با زیاد شدن سن، میزان کلاژن و الاستین موجود در پوست و بافت سینه کمتر از قبل می شود که این موضوع، افتادگی سینه را در خانم ها رقم میزند.
 • افزایش – کاهش وزن: تغییرات سریع و زیاد وزنی موجود کاهش الاستین در پوست می شود. گرفتن رژیم های بی پایه و اساس که متاسفانه در بین خانم ها شایع تر است یکی از دلایل افتادگی سینه می باشد.
 • دوران بارداری و شیردهی: تغییرات هورمونی و افزایش حجم سینه خانم ها در طول بارداری و شیردهی، بعد از این دوره و با کوچک شدن حجم سینه، افتادگی سینه را در خانم ها به وجود می آورد.
 • مصرف سیگار و دخانیات: یکی از دلایل کاهش الاستین در خانم ها استفاده از سیگار و مواد دخانی است. استعمال دخانیات موجب کاهش کلاژن در بافت و پوست سینه و افتادگی سینه می شود.
 • ورزش های سنگین: فعالیت های ورزشی، سنگین و خشن یکی از دلایل افتادگی سینه در بانوان است.

روش های پیشگیری از افتادگی سینه

روش های نام برده در زیر می تواند به شما در پیشگیری از افتادگی سینه کمک کند. اما برای گرفتن نتیجه بهتر، پیشنهاد می شود چند روش را با هم به کار ببرید:

 • ورزش کردن منظم: ادامه دادن وزش به صورت مستمر می تواند در پیشگیری از افتادگی سینه کمک کند. ورزش هایی مانند یوگا، بدنسازی، شنا و پیاده روی می تواند مفید باشد.
 • روند تغییرات وزن به صورت آهسته: سعی کنید وزن خود را ثابت نگه دارید. اما اگر دارای اضافه وزن هستید و میخواهید وزن خود را کم کنید، بهتر است این تغییرات آهسته و در مدت زمان بیشتری باشد. رژیم های غذایی را نیز طبق نظر پزشک پیش ببرید.
 • قطع مصرف دخانیات: مواد مضر موجود در دخانیات، به بافت کلاژن موجود در پوست آسیب می رساند و موجب افتادگی سینه می شود.
 • داشتن تغذیه سالم: از مواد غذایی که به افزایش کلاژن سازی پوست کمک میکند بیشتر استفاده کنید. رژیم های مبنی بر پروتئین و فیبر می تواند در این مسیر به شما کمک کند.
 • استفاده از لباس زیر مناسب با سینه شما: استفاده از لباس زیر مناسب می تواند به کاهش احتمال افتادگی سینه کمک کند. به عنوان مثال، از سوتین های ورزشی در حین ورزش استفاده کنید، لباس زیر با سایز بزرگتر یا کوچکتر موجب افتادگی سینه در شما خواهد شد.

پروتز سینه درمان قطعی افتادگی سینه

پروتز سینه یا ایمپلنت سینه روشی مطلوب برای اصلاح سایز، شکل و افتادگی سینه امروز به استقبال بی نظیر بانوان روبه رو شده است. خانم هایی که به دلایلی مانند سرطان سینه، اتمام دوره بارداری و شیردهی، افزایش سن و یا کاهش وزن، شکل زیبای سینه های خود را از دست داده اند با کمک پروتز سینه، می توانند زیبایی ظاهری اندام خود را برگردانند.

پروتز، ماده سلیکونی است که زیر پوست قرار میگرید و حجم و شکل ظاهری سینه را به شکل مطلوبی که مورد پسند شما باشد تغییر میدهد.

پروتز سینه

پروتز سینه به روش های مختلفی توسط بهترین جراح پروتز سینه انجام میشود. این پروتزها می توانند زیر سینه (بخش زیرین و پایینی سینه)، زیر بغل و یا جایگزینی در بخش سینه انجام می شود.

عوارض پروتز سینه چیست؟

این روش که برای افزایش حجم و سایز سینه در خانم ها استفاده می شود می تواند مشکلات کوچک و بزرگی را برای شما رقم زند. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر روند جراحی پروتز سینه اگر به دست بهترین دکتر پروتز سینه انجام شود، می تواند عوارض کمتر و دوره نقاهت کوتاه تری داشته باشد. عوارض انجام دادن پروتز سینه:

 • التهاب و عفونت در محل جراحی: محل جراحی ممکن است دچار عفونت و التهاب شود که به همین دلیل دکتر پروتز سینه برای بیمار، مصرف آنتی بیوتیک تجویز میکند.
 • خونریزی در ناحیه پستان: در برخی از بیماران عوارضی مانند خونریزی دیده شده است که در این مورد بیمار باید به پزشک مراجعه کند و دکتر پروتز سینه اقدام به بستن رگ های خونی در آن محل میکند.
 • نتیجه نامطلوب: اگر جراحی پروتز سینه توسط بهترین جراح و متخصص انجام شود، احتمال وقوع این مورد کاهش می یابد.

دیگر عوارض جراحی پروتز سینه:

 • افزایش یا کاهش حساسیت در ناحیه سینه
 • تحریک عصب سینه، خارش، درد
 • بهم خوردن تعادل بیمار با افزایش حجم سینه

چگونه بهترین دکتر پروتز سینه در تهران را پیدا کنیم؟

با توجه به افزایش درخواست بانوان برای انجام این جراحی زیبایی، تعداد پزشکانی که این عمل را انجام میدهند نیز افزایش پیدا کرده است. روشهای زیادی برای پیدا کردن بهترین دکتر پروتز سینه وجود دارد. استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و خواندن نظرات بیمار و مشاهده نمونه کارها میتواند روش مناسبی برای پیدا کردن بهترین جراح پروتز سینه باشد. علاوه بر شبکه های اجتماعی سایت های معتبر پزشکی و خواندن نظرات کاربران در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

سایت هایی مانند ویکی درمان، پزشکا، بهترین ها سایت های مفیدی هستند که علاوه بر ارائه لیست پزشکان، مطالب مفیدی در این زمینه به شما ارائه میکند. اگر به دنبال منابع انگلیسی هستید که با کمک فاکتور و معیارهای آن بهترین جراح پروتز سینه را انتخاب کنید می توانید به mastectomyshop.com مراجعه نمایید. در این سایت به شما مهم ترین فاکتورها برای شناخت بهترین دکتر و جراح پروتز سینه قرار داده شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید