دسته‌بندی نشده

کدام بازیگران اقامت کانادا را دارند؟

در سال‌های اخیر، تعداد بازیگرانی که از ایران رفتند و بازیگرانی که مهاجرت کردند در حال افزایش است. بسیاری از هنرمندان به‌خاطر رفاه بیشتر، درآمد بهتر و همچنین افزایش شهرت به گروه بازیگران مهاجرت کرده می‌پیوندند. برخی از بازیگران قدیمی به‌دلیل ممنوع‌الکاری طولانی مدت برای همیشه از کشور خارج شدند. برخی از این بازیگران ماه‌های زیادی از سال را در کشوری که اقامت دارند، زندگی کرده و فقط برای بازی در فیلم یا سریال به ایران برمی‌گردند.

اقامت دائم کانادا ویژه هنرمندان در سال 2023 شامل کلیه اصحاب فرهنگ و هنر اعم از بازیگران، کارگردانان، خوانندگان، نقاشان، نویسندگان و غیره می‌باشد. کانادا یک کشور چند فرهنگی است و خود دولت کانادا هم مشوق وجود فرهنگ‌های مختلف در کنار هم می‌باشد. بنابراین این کشور حامی تمامی اقشار و گروه‌ها از جمله هنرمندان است به همین منظور مهاجرت هنرمندان به کانادا رونق زیادی گرفته است.

بازیگران ایرانی مقیم خارج از کشور

برخی از بازیگران ایرانی خارج از کشور زندگی می‌کنند و اقامت کانادا را دارند. عده‌ای در آنجا مشغول به فعالیت هنری هستند و بعضی دیگر کشورهای خارجی را صرفاً برای زندگی انتخاب کرده‌اند. در این بخش از مقاله با بازیگران  ایرانی که اقامت کانادا را دارند و مهاجرت کرده اند آشنا خواهید شد.

ایرج طهماسب

ایرج طهماسب متولد ۱۳۳۸ در تهران، مجری تلویزیون، بازیگر، کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانی است. او فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. ایرج طهماسب در گروه مجریان و بازیگران ایرانی که اقامت کشور کانادا را دارد و مهاجرت کرده اند قرار دارد و پس از اتمام پروژه کارش در ایران به کانادا می‌رود. به همین دلیل می‌توان او را از بازیگران ایرانی ساکن خارج دانست. مجموعه برنامه کلاه قرمزی و مهمونی یکی از محبوب‌ترین آثار این مجری، بازیگر و کارگردان توانمند کشورمان محسوب می‌شود.

بهرام رادان

بهرام رادان سوپراستار موفق و خوش‌چهره کشورمان که نامش در لیست بازیگران ایرانی ساکن کانادا قرار دارد. او علاوه بر بازیگری در حرفه مدلینگ هم فعالیت می‌کند. حتماً شما هم تصویر او را بارها بر تابلوهای تبلیغاتی شهر دیده‌اید. از آثار مشهور این بازیگر توانا و موفق کشورمان می‌توان به سنتوری، شور عشق، شمعی در باد و آتش بس 2 اشاره کرد.

کدام بازیگران اقامت کانادا را دارند؟

اقامت آهو خرمند در آمریکا و کانادا

آهو خردمند سال ۱۳۲۹ در تهران بدنیا آمد. وی خواهر کوچک‌تر نیکو خردمند بازیگر و دوبلور سینما و تلویزیون و فارغ التحصیل دانشکده هنرهای دراماتیک می‌باشد. خردمند فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۷ با حضور در صحنه در نمایش‌های خسرو و شیرین، افول و لبخند باشکوه آقای گیل و فعالیت خود در تلویزیون را از سال ۱۳۵۱ با مجموعه آدم و حوا آغاز کرد.

خردمند در سال ۱۳۶۳ ایران را ترک کرد و جزء بازیگران ایرانی است که نزدیک به دو دهه در آمریکا و کانادا اقامت داشت. او در این سال‌ها در چند نمایش و مجموعه تلویزیونی حضور یافت. وی در سال ۱۳۸۱ به ایران بازگشت و فعالیت هنری اش را پی گرفت.

روناک یونسی

روناک یونسی از بازیگران ایرانی در کانادا است. او با سریال رستگاران در تلویزیون شناخته شد. پس از آن توانست در مجموعه تلویزیونی‌های پرطرفداری حضور داشته باشد. اما خیلی زود بازیگری در ایران را کنار گذاشت و همراه همسرش به کانادا مهاجرت کرد. برخی از آثار شناخته شده روناک یونسی، عبارتند از گل‌های گرمسیری، موج و صخره، سقوط آزاد و آخرین بازی.

هنرمندان واجد شرایط مهاجرت به کانادا

ویزای هنرمندان کانادا تحت عنوان ویزای خود اشتغالی به آن دسته از افرادی که در کار خود دارای تجربه کاری مرتبط هستند ارائه می‌شود. فرد باید قادر باشد که در کانادا در رشته‌های هنری فعالیت داشته باشد و از این راه درآمد کسب کند. 

شخص متقاضی مهاجرت از طریق خود اشتغالی به کشور کانادا باید طی ۵ سال گذشته قبل از تاریخ درخواست خود حداقل ۲ سال در زمینه رشته هنری یا ورزشی که فعالیت می‌کند سابقه کاری ارائه دهد. این سابقه کاری می‌تواند به صورت خود اشتغالی در فعالیت‌های فرهنگی-هنری و یا ورزشی باشد و یا به صورت شرکت در فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی بین المللی ارائه گردد.

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که اصلاً خود اشتغالی به چه معناست. در واقع خود اشتغالی یا Self-employment به معنای متقاضی است که بتواند مخارج کل اعضای خانواده خود را از قبل انجام فعالیت‌های فرهنگی تامین کند. همچنین در معنای دیگر شخص خود اشتغال به کسی گفته می‌شود که زیر نظر کارفرمایی کار نکند. همچنین از دیگر شرایط اقامت دائم کانادا ویژه هنرمندان این است که:

  • متقاضی پس از ورود به کانادا از طریق فعالیت‌های فرهنگی خود تاثیر مثبتی روی اقتصاد کشور کانادا داشته باشد.
  • همچنین بایستی ثابت کند که قصد ادامه خود اشتغالی در کانادا را نیز مثل وطن خود دارد.

نحوه امتیاز بندی اقامت هنرمندی کانادا

فرد متقاضی ویزای بازیگران ایرانی و یا هنرمندان باید افسر مهاجرت را متقاعد کنند از طریق فعالیت‌های فرهنگی-هنری خود در کانادا به اقتصاد کانادا کمک خواهد کرد. با این وجود سود مورد انتظار بستگی به ماهیت فعالیت هنری و مقصدی دارد که فرد متقاضی انتخاب می‌کند. بنابراین برای ترسیم مشارکت خود باید یک طرح تجاری جامع ارائه دهید. البته شایان ذکر است که این موضوع به ندرت به عنوان وسیله ای برای رد درخواست از سوی افسر ویزا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرد متقاضی اخذ ویزای هنرمندان کانادا باید بتواند حداقل ۳۵ امتیاز از جدول امتیازات این روش را کسب کند. برای اخذ ویزای هنرمندی کانادا شاخص‌هایی همچون آموزش، تجربه، سن، قابلیت زبان انگلیسی یا فرانسوی و سازگاری مورد اهمیت است. در جدول زیر ملاک‌ها و امتیاز هر کدام آورده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن