بیماری ها و سلامت

نقش آزمایشگاه ها در سلامتی مردم ایران

چکیده : تهران لب به عنوان آزمایشگاه مرکزی تهران با مدیریت دکتر حسن حیدری (دکترای حرفه‌ای پزشکی با شماره نظام پزشکی 58581) خدمات گسترده ای در زمینه پیشگیری، تشخیص، کنترل و مراقبت ارائه میکند.

با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی، اهمیت سلامت از دیدگاه مردم ایران مثل تمام نقاط دیگر دنیا بسیار افزایش یافته و آزمایشگاه ها قطعا در تامین این سلامتی یکی از مهم ترین نقش ها را دارند؛ این مسئله در زمان پاندمی کرونا که شایع ترین عامل مرگ و بیماری در ایران و جهان بود، به خوبی احساس می شد. اهمیت بالای انواع آزمایشگاه باعث شده تا آزمایش در منزل و حتی آزمایش در محل کار، امروزه جزء خدمات بهترین آزمایشگاه های ایران و خصوصا آزمایشگاه تهران لب باشد.

انواع آزمایشگاه ها در ایران

زمانی که برای درمان یا تشخیص یک بیماری به پزشک مراجعه میکنیم، معمولا اول از ما میخواهد تا ابتدا یک آزمایش بدهیم تا تشخیص بهتر و دقیق تر انجام شود.

انواع آزمایش به پزشکان کمک میکنند تا به ماهیت انواع بیماری ها پی ببرند، از این رو نقش بسزایی در مراقبت سلامت در ایران و دنیا دارند. همچنین طبق بررسی های کارشناسان و تیم تحریریه مجله سلامت کوئیک فیت، در خرداد ۱۴۰۱ خبرگزاری مهر در خبری به موضوع تحول سلامت به دست آزمایشگاه ها در ایران اشاره کرده است؛

به نقل از خبرگزاری مهر:

 احمد قره باغیان دکترای علوم آزمایشگاهی و مسئول محور فناوری‌های نوین در آزمایشگاه هماتولوژی گفته است که: “حدود ۷۵ درصد تشخیص بیماری‌ها بر پایه آزمایشگاه استوار است

وجود آزمایشگاه های پزشکی برای نظام سلامت مردم ایران بسیار حیاتی است؛ این مراکز با انواع خدمات تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری، سلامت مردم جامعه را حفظ میکنند.

این مراکز برای اینکار از روش های پیشرفته ای استفاده میکنند و میتوانند جلوی شیوع بسیاری از بیماری ها را بگیرند:

 • آزمایش چکاپ و سلامت کلی بدن
 • بیماری های عفونی
 • امراض مزمن
 • اختلالات ژنتیکی
 • انواع سرطان
 • و …

* نقش آزمایشگاه پاتولوژی در سلامتی مردم ایران

پاتولوژی یکی از شاخه های علوم آزمایشگاهی است و به تشخیص، جلوگیری از شیوع بیماری و کنترل آن می پردازد.

در این آزمایشگاه میتوان با استفاده از انواع آزمایش مثل آزمایش پاپ اسمیر و… از احتمال ابتلا به بیماری هایی مثل سرطان زنان جلوگیری کرده و همچنین در حین درمان، به بیمار و پزشک کمک میکند تا روند بهبود را بررسی و تسریع کنند.

چند نمونه از خدمات این آزمایشگاه های مراقبت سلامت در ایران شامل:

 • تشخیص بیماری های بافتی و سلولی
 • تشخیص بیماری های مولکولی و ژنتیکی
 • تشخیص بیماری های خون و سرطان های خونی
 • تشخیص بیماری های عفونی

شما همچنین میتوانید با خدمات آزمایش در منزل تهران، نمونه گیری پاتولوژی را در منزل یا محل کار خود انجام دهید.

* نقش آزمایشگاه آزمایشگاه پاتوبیولوژی در سلامتی مردم ایران

آزمایشگاه پاتوبیولوژی که با تشخیص دقیق انواع بیماری ها و انجام انواع آزمایش در بهبود مراقبت سلامت در ایران نقش بسزایی دارند، از جمله خدمات بهترین آزمایشگاه تهران میباشند.

در این قسمت با استفاده از آخرین تکنولوژی های پزشکی دنیا، لایه های زیرین و علل مختلف بیماری ها در سطح سلولی و مولکولی بررسی میشوند.

در رابطه با تفاوت پاتولوژی و پاتوبیولوژی، باید گفت درحالی که علم پاتولوژی با مطالعه دقیق بافت ها و مایعات بدن میتواند میزان تاثیر و درمان بیماری را مشخص کند، پاتوبیولوژی مکانیسم های بیولوژیکی و زیستی بیماری ها را رصد میکند.

در این آزمایشگاه مشخص میشود که سلول ها و مولکول های بیماری چطور رشد میکنند.

بهترین آزمایشگاه های پاتوبیولوژی تهران باید برای انجام آزمایش های زیر مجهز باشند:

 • سیتولوژی
 • سیتوشیمی
 • فلوسایتومتری
 • آنتی بادی
 • آنتی ژن
 • بایوشیمی
 • آناتولوژی
 • مورفولوژی

طبق بررسی های کوئیک فیت از گوگل، آزمایشگاه تهران لب، بهترین آزمایشگاه تهران است و شما عزیزان میتوانید با خدمات آزمایش در منزل تهران لب، این تست را در خانه به راحتی انجام دهید.

نقش آزمایشگاه ژنتیک در سلامتی مردم ایران

با پیشرفت دانش ایرانیان در زمینه سلامت، کشور ما ایران امروزه به علم روز ژنتیک دنیا دسترسی دارد و آزمایشگاه تهران لب یکی از بهترین آزمایشگاه های ژنتیک و سلامت در ایران می باشد که با بررسی دقیق DNA و اطلاعات و کدهای ژنتیکی، احتمال وجود هرگونه بیماری زمینه ای و ارثی را در شما مشخص می کند.

با استفاده از خدمات آزمایش در منزل یا آزمایش در محل کار بخش ژنتیک تهران لب میتوانید با انجام چند تست ساده به نکات مهمی پی ببرید.

این آزمایش ها در موارد زیر کاربردهای بسیاری دارند:

 • بررسی وجود اختلالات ژنتیکی در خود یا فرزندان
 • سازگاری ژنتیکی قبل از ازدواج
 • بررسی سلامت ژنتیکی جنین قبل از تولد
 • تشخیص هویت
 • بررسی عفونت های مولکولی و ویروس ها
 • بررسی پاسخ به درمان های دارویی و ژن درمانی
نقش آزمایشگاه ها در سلامتی مردم ایران

TehranLab | بهترین آزمایشگاه تهران با خدمات آزمایش در منزل و محل کار برای سلامتی مردم ایران

نیاز به آزمایشگاه ها در چند سال گذشته و خصوصا با پدیدار شدن ویروس کرونا بیش از همیشه در دنیا احساس شد و آزمایشگاه ها و پزشکان توانستند با موفقیت دنیا را از این بحران عبور دهند.

تهران لب به عنوان آزمایشگاه مرکزی تهران با مدیریت دکتر حسن حیدری (دکترای حرفه‌ای پزشکی با شماره نظام پزشکی 58581) خدمات گسترده ای در زمینه پیشگیری، تشخیص، کنترل و مراقبت ارائه میکند.

https://membersearch.irimc.org/member/profile?id=5200d75d-10fb-4b83-ad4c-6308869c4a9b

این آزمایشگاه که در خیابان ولیعصر تهران و در ابتدای پارک ساعی (پلاک 2173) واقع شده، از پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی برای ارائه دقیق ترین نتایج در کوتاه ترین زمان استفاده میکند.

https://goo.gl/maps/1yNcea2Zr6aSgMQR6

امروزه اهمیت سلامت از دیدگاه مردم ایران بسیار بالاتر رفته است و آزمایشگاه تهران لب به شما امکان انجام آزمایش در محل کار تهران، آزمایش در منزل تهران و در هر مکان دیگری را فراهم کرده اند.

در این مقاله آموزشی سلامت، ضمن بررسی اهمیت آزمایشگاه ها در سلامت مردم، نگاهی انداختیم به خدماتی که بهترین آزمایشگاه تهران یعنی تهران لب از مجموعه آزمایشگاه های شرکت پارس طب ایرانیان فردا ارائه میکند.

/https://labsnet.ir/lab/2093

از جمله خدمات آزمایش در محل کار و آزمایش در منزل که توسط این آزمایشگاه در اختیارتان قرار میگیرد و شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت تهران لب مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن های 1650 برای استان تهران و 88709970-021 برای سایر استان ها تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

 1. سلام و خسته نباشید، ممنون از اطلاعات مفیدتون. خواستم ببینم برای آزمایش ژنتیک پدر فرزندی آمادگی قبل از آزمایش نیاز هست یا خیر؟ مثلا لازمه ناشتا باشیم برای انجامش یا ضرورتی نداره؟

  1. سلام همراه گرامی کوئیک فیت
   از توجهتون سپاسگزاریم
   دوست عزیز به زودی آزمایشگاه تهران لب پاسخ کامل به این سوال را برای شما ارسال خواهد کرد.

   1. رضا عزیز سلام،
    آزمایش پدر فرزندی نیازی به ناشتایی و آمادگی خاصی ندارد و میتوانید مثل روزهای عادی وعده های غذایی را داشته باشید

 2. سلام، ببخشید خواستم بدونم برای آزمایش پاپ اسمیر باید حتما توی آزمایشگاه حاضر بشیم یا امکان انجامش در منزل هم وجود داره؟

  1. سلام همراه گرامی کوئیک فیت
   دوست عزیز به زودی آزمایشگاه تهران لب پاسخ کامل به این سوال را برای شما ارسال خواهد کرد.

  2. دلارام عزیز سلام،
   آزمایش پاپ اسمیر در منزل هم انجام میشود، بسیاری از بانوان ترجیح میدهند آزمایش پاپ اسمیر و تست های مشابه را در خانه و با آرامش انجام بدهند

 3. سلام. خسته نباشید. ببخشید آزمایشگاه تهران لب با بیمه بازنشستگی هم خدمات ارائه میکنن؟ بنده به چندین آزمایشگاه پاتولوژی مراجعه کردم که گفتن با بیمه های بازنشستگی خدماتی ارائه نمیکنیم!

  1. سلام همراه گرامی کوئیک فیت
   دوست عزیز به زودی آزمایشگاه تهران لب پاسخ کامل به این سوالات را برای شما ارسال خواهد کرد.

  2. سلام جناب رشیدی عزیز
   لیست بیمه های تحت پوشش تهران لب رو در صفحه زیر مشاهده کنید🙏
   Tehranlab.com/list-of-insurances-of-the-contracting-party/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *