راهکار های لاغری ران

لاغری ران و تناسب آن با باقی اندام ها برای اغلب افراد یک دغدغه به حساب می آید، به خصوص برای مادران خانه دار که زمان کافی برای رفتن به باشگاه را ندارند.
اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که در ادامه شما با راهکارهایی آشنا خواهید شد که به راحتی ران و باسن خود را به شکلی مطلوب در آورده و همچنین به لاغری دیگر اندام کمک بسزایی خواهد کرد.

لاغری ران بدون باشگاه

موثر ترین راه برای از بین بردن چربی ها و لاغری ران ، انجام فعالیت و ورزش هایی است که ناحیه ران و باسن را درگیر خود کند و بیشترین فشار را بر روی آن ها بیاورد.

برای لاغر کردن ران ها شما می توانید در خانه یا در باشگاه زیر نظر یک مربی تمریناتی را انجام دهید که به شدت در لاغری و خوش فرم شدن آن ها کمک بسزایی می کند.

در زیر به تمریناتی اشاره خواهیم کرد که می توانید بدون آن که به باشگاه بروید در طی فعالیت های روزانه، آن ها را انجام دهید و چربی های ران خود را کاهش دهید.

1. پیاده روی و لاغری ران

پیاده روی و لاغری ران

پیاده روی یکی از راه های بسیار آسان برای لاغری ران ها است. اگر شاغل هستید می توانید برای رفتن و یا بازگشتن از محل کار خود مسیری از آن را به پیاده روی اختصاص دهید، حتی اگر خانه دار هستید می توانید زمانی در روز را برای پیاده روی کردن انتخاب کنید.

این را در نظر داشته باشید پیاده روی کردن نباید حالت یکنواخت به خود بگیرد. منظور چیست؟ یعنی در پیاده روی چند روز و در مدت زمان طوالانی با سرعت بیشتری راه روید و یک روز زمان کمتر و سرعت کمتر را به آن اختصاص دهید. علت آن این است که بدن سریع به یکنواختی می رسد و نتیجه ی مطلوب را بدست نخواهید آورد.

بهتر است در روز مدت زمان بین 30 الی 90 دقیقه را به این کار اختصاص دهید. حتی برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب تر می توانید سنگینی این کار را بعضی روزها بیشتر کنید و از سراشیبی ها بالا روید. اینگونه ضربان قلبتان بالا می رود و همچنین متابولیسم بدن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

نکته: اگر شرایط از خانه بیرون رفتن را ندارید می توانید حالت پیاده روی به صورت درجا زدن داخل خانه انجام دهید.

2. دوچرخه سواری و تاثیر آن بر تناسب ران

دوچرخه سواری و تاثیر آن بر تناسب ران

با افزایش وسایل نقلیه ماشینی استفاده از دوچرخه به شدت کاهش پیدا کرده است. این در صورتی است که دوچرخه سواری علاوه بر سوزاندن کالری زیاد به شدت در خوش فرم شدن، قوی شدن عضلات و همچنین لاغری ران تاثیر به سزایی دارد.

نکته: حتی اگر شرایط دوچرخه سواری را ندارید می توانید در خانه بر روی کمر دراز کشیده، پاها را به حالت 90 درجه بالا بیاورید، سپس حرکتی مانند رکاب زدن را انجام دهید.

3. پله ها را فراموش نکنید

تاثیرات پله بر لاغری ران ها

امروزه اکثریت زندگی ها به سمت آپارتمان نشینی رفته است، در نتیجه خیلی راحت می توانید زمانی از روز خود را به بالا و پایین رفتن سریع از پله ها اختصاص دهید.
بدون شک در اوایل انجام این تمرین در ناحیه عضلات پای خود احساس درد خواهید کرد، اما جای نگرانی نیست؛ چرا که مانند شروع هر ورزش دیگر بدن شما خام است و به ورزش عادت ندارد و این اتفاق کاملا طبیعی است.

اگر در محلی هستید که هیچ پله ای وجود ندارد باز هم راهکار بسیار ساده ای وجود دارد. شما می توانید شیء برجسته مثل استپ را تهیه کنید و یا حتی قسمتی از خانه که بالاتر از بقیه است را در نظر بگیرید و روی آن مانند بالا و پایین رفتن از پله ها، این تمرین را انجام دهید.

نکته: اگر زانوی شما دچار مشکل است تحت هیچ عنوان از پله و یا استپ برای لاغری ران ها استفاده نکنید. 

در آخر

مطلب پیشنهادی
چگونه فقط شکم را لاغر کنیم ؟ 7 راه بسیار موثر و سریع

مواردی که در بالا گفته شد، اگر به صورت مداوم انجام داده شود بدون شک نتیجه ی خوبی را برای لاغر شدن ران ها خواهد داشت؛ اما در نظر داشته باشید برای گرفتن نتیجه ی بهتر حتما باید اول عامل اضافه وزن را پیدا کرده و رژیم غذایی را نیز در برنامه خود جای دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید