دسته‌بندی نشده

مواردی که برای تعمیر تلویزیون باید مد نظر قرار دهیم

تلویزیون از پراستفاده‌ترین لوازم‌خانگی الکترونیکی به‌حساب می‌آید. به‌مرور، ممکن است این دستگاه دچار مشکل شده و مجبور به استفاده از خدمات تعمیر تلویزیون شوید. تماس با نمایندگی تعمیرات لوازم‌خانگی و یا نمایندگی تعمیرات تلویزیون، اولین اقدامی است که به ذهن هر فرد خواهد رسید.

توصیه می‌کنیم به‌منظور جلوگیری از بروز خرابی‌های بیش‌تر، حتماً با تعمیرگاهی مجاز تماس بگیرید. چراکه ساختار تلویزیون پیچیدگی‌های خاص خود را داشته و درصورتی‌که تعمیرکار مهارت و دانش کافی را در این زمینه نداشته باشد، ممکن است به بروز معایب دیگر منجر شود.

شناخت ایرادات احتمالی این وسیله و همین‌طور عواملی تأثیرگذار بر روی خرابی‌های آن، ازجمله مواردی هستند که در این مطلب به آن‌ها پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

چه عواملی منجر به خراب شدن تلویزیون می‌شوند؟

ازآنجایی‌که تلویزیون از پرکاربردترین لوازم برقی خانگی به شمار می‌آید، خراب شدن آن‌یک امر طبیعی است. این دستگاه امروزه در مدل‌های مختلفی هم چون ال ای دی، ای سی دی، OLED و QLED و توسط برندهای گوناگون داخلی و خارجی تولید و روانه بازار شده‌اند.

باوجود مدل‌های متفاوتی که از این دستگاه، درمجموع می‌توان گفت که عملکرد و کارایی آن‌ها یکی بوده و حتی از قطعات مشابه نیز تشکیل‌شده‌اند. صرفاً قابلیت آن‌ها تفاوت دارد و امکانات مختلفی را به کاربر ارائه می‌دهند.

حال باید ازنظر داشته باشید که حتماً اصول و قواعدی را برای حفظ طول عمر و صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر تلویزیون رعایت کنید تا دستگاه کارایی خود را از دست ندهد:

 • مراقبت و جلوگیری از آسیب رسیدن به کابل برق و دوشاخه تلویزیون
 • جلوگیری از وارد شدن هرگونه آب و مایعات به دستگاه
 • مراقبت از تلویزیون در برابر هرگونه ضربه
 • وارد نکردن ضربه به صفحه‌نمایش
 • استفاده از محافظ برق برای اتصال تلویزیون به پریز
 • مطالعه راهنمای استفاده و رعایت اصول درج‌شده در آن

با مشاهده این چند مشکل، با تعمیرکار تلویزیون تماس بگیرید

درصورتی‌که نمی‌دانید با بروز کدام مشکلات و خرابی‌ها باید برای تعمیر تلویزیون اقدام نمایید، در ادامه با بررسی و شرح ایرادات رایج این وسیله، به شما یاری می‌دهیم تا بخش‌های معیوب تلویزیون را تشخیص دهید. سپس با تکنسین تماس گرفته و بخواهید تا تعمیرات آن را انجام دهد.

مشکل خطوط افقی در تلویزیون از چه عواملی نشات می‌گیرد؟

از متداول‌ترین خرابی‌هایی که ممکن است برای تلویزیون رخ دهد، نمایش خطوط افقی است. عوامل زیر باید در زمان عیب‌یابی این دستگاه موردبررسی قرار بگیرند و در صورت معیوب بودن هرکدام، با نمونه‌ای سالم جایگزین شوند:

 • ضربه، مهم‌ترین عامل ایجاد خصوص افقی در تلویزیون است.
 • ممکن است در زمان نظافت منزل، آب وارد ساختار دستگاه شده و این مشکل ایجاد شده است.
 • آب خوردگی تلویزیون حتی می‌تواند منجر به سوختن آن شود.
 • استفاده و روشن بودن مداوم و طولانی‌مدت از تلویزیون موجب سوختن خازن و مقاومت آن می‌شود.
 • سوختگی پیکسل‌ها ایجاد مشکل خطوط افقی را در تلویزیون افزایش می‌دهد.

عیب‌یابی عوامل ایراد صدا داشتن و تصویر نداشتن تلویزیون

اگر دستگاه شما تصویر ندارد، اما صدا پخش می‌شود، می‌توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات تلویزیون برای رفع مشکل استفاده کنید:

 • هنگامی که بک لایت می سوزد، تصویر تلویزیون قطع می‌شود، در حالی که صدا وجود دارد.
 • آبخوردگی، ضربه، فرسودگی یا آسیب به پنل باعث اختلال در عملکرد صفحه تلویزیون می‌شود.
 • اگر برد تیکان آسیب ببیند، باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود.

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون چیست؟

ایراد رایج دیگری که کارایی تلویزیون را به‌شدت کاهش می‌دهد، خاموش و روشن شدن آن است. این خرابی باید از طریق عوامل زیر موردبررسی قرار بگیرد:

 • وجود نوسانات برق در منطقه، منجر به خاموش و روشن شدن تلویزیون می‌شود.
 • خراب شدن و ایراد در لامپ تصویر نیز از دیگر عوامل این مشکل در تلویزیون است.
 • مطمئن شوید که سیم برق و دوشاخه تلویزیون سالم باشند. در غیر این صورت باید برای عوض کردن آن اقدام کنید.

چگونه دلیل مشکل به‌هم‌ریختگی رنگ تلویزیون را تشخیص دهیم؟

مشکل به‌هم‌ریختگی رنگ صفحه‌نمایش تلویزیون، گاهی می‌تواند با یک تنظیمات ساده برطرف شود. در صورت مشاهده این ایراد، موارد زیر را چک کنید:

 • با پایین بودن کیفیت تصاویر نمایش داده‌شده در تلویزیون، این مشکل به وجود می‌آید.
 • نور محل قرارگیری تلویزیون، نقش زیادی در تولید رنگ دستگاه و به‌هم‌ریختگی تصویر آن دارد.
 • ممکن است فرسودگی و مستهلک شدن دستگاه علت این خرابی باشد.
تعمیر تلویزیون

چرا تلویزیون روشن نمی‌شود؟

در دیگر خرابی‌های احتمالی که لازم است حتماً برای تعمیرات تلویزیون اقدام کنید، روشن نشدن آن است. در این زمینه حتماً عوامل زیر را موردبررسی قرار دهید:

 • از سلامت پریز و جریان برق مطمئن شوید.
 • ممکن است ریموت کنترل تلویزیون معیوب شده باشد.
 • خراب شدن مین برد و بک لایت مانع از روشن شدن تلویزیون می‌شود.

آیا امکان تعمیر آب خوردگی تلویزیون وجود دارد؟

آب خوردگی تلویزیون، ازجمله مشکلاتی است که به دلیل رعایت نکردن اصول نگهداری از این دستگاه، رخ می‌دهد. چنانچه شما هم با این ایراد مواجه شدید، حتماً اتصال برق آن را قطع کرده و تمامی بخش‌های آب‌خورده را خشک‌کنید. باید از تکنسین بخواهید تا عیب‌یابی تلویزیون را انجام دهد.

با کدام نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیریم؟

اگر به دنبال نمایندگی تعمیرات تلویزیون هستید تا با کمک تکنسین آن، مشکلات و خرابی‌های این دستگاه را برطرف نمایید، به شما پیشنهاد می‌دهیم با نمایندگی تعمیرات لوازم‌خانگی تماس بگیرید. این تعمیرگاه مجاز لوازم‌خانگی، ضمن فراهم کردن شرایط استفاده از خدمات تعمیر تلویزیون در محل برای کاربران این دستگاه، فاکتور معتبر و گارانتی کتبی نیز ارائه می‌دهد. علاوه بر این، تکنسین خود را موظف می‌داند تا از قطعات اورجینال و سازگار با مدل و برند تلویزیون، برای رفع خرابی‌های ایجادشده استفاده کند.

مرکز آی پی امداد نمایندگی تعمیرات تلویزیون به نشانی (https://ipemdad.com/)، بر اساس نرخ اتحادیه تعمیرکاران لوازم‌خانگی، خدمات درج‌شده در فاکتور را محاسبه می‌کند. درنهایت تا آخرین روز گارانتی و خدمات پس از عیب‌یابی و تعمیر، اپراتورها و تکنسین‌ها، پیگیری و پشتیبانی لازم را به عمل می‌آورند. ازاین‌رو مطمئن باشید که عیب‌یابی و تعمیرات دستگاه تلویزیون، با دقت و مهارت فنی کافی انجام می‌گیرد.

از دو روش آنلاین و یا تماس تلفنی، امکان ثبت درخواست در نمایندگی تعمیرات تلویزیون در تهران میسر شده است. پس از ثبت نهایی، مشخصات و اطلاعات مرتبط با تکنسین، پیامک می‌شود. به‌منظور مشخص نمودن بهترین زمان حضور تعمیرکار و بهره‌مند شدن از خدمات تعمیر تلویزیون در محل، باید با وی تماس بگیرید.

تحریریه کوئیک فیت

تصمیم داریم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشیم.

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. اصول درج شده در دفترچه راهنما معمولا یکسری نکات کلیه که همه بلدن. اما این مطلب شما خوب بود. من چند وقت پیش ال سی دی تلویزیونم ضربه خورد و نمیدونستم که میشه درستش کرد. پیش خودم میگفتم اگر هم بشه حتما خیلی گروه خواهد بود.

  1. سلام همراه گرامی کوئیک فیت
   از اینکه این مطلب راهکار مناسبی برای شما به همراه داشته خوشحالیم و از توجهتون سپاسگزاریم.

 2. سلام. ممنون از مطلب خوبتون اما تلویزیون من هیچ ضربه ای نخورده و در عین حال خطوط افقی روی اون ظاهر شده!ما کلا خیلی از تلویزیون مراقبت میکنیم و تعجب می کنم چرا این مشکل برای تلویزیون ما پیش اومده.

  1. سلام سمانه عزیز
   همراه گرامی کوئیک فیت به زودی تیم تعمیرات آی امداد پاسخ مناسب برای این پرسش شما را مطرح خواهند کرد.

 3. سلام. مطلب خوب و کاربردی بود. تلویزیون ما یه مشکلی داره اونم انیکه بر اثر ضربه یک سری از پیکسل هاش سوخته و یک دایره کوچک روی صفحه ایجاد شده. آیا این مورد قابل تعمیر است؟ آیا به مرور زمان امکان بزرگ شدنش هست؟ پاسخ سوالم رو از همین بخش پیگیر باشم یا باید با خود مرکز ای پی امداد تماس بگیرم؟
  ممنون

 4. سلام. تشکر میکنم از سایت خوبتون. تقریبا میتونم بگم تمامی ایراداتی که در تلویزیون ایجاد میشه ناشی از ورود ضربه به نمایشگر هست. اگر به تلویزیون های ال ای دی ضربه وارد نشه تقریبا میتونم بگم هیچگاه دچار خرابی و مشکل نمیشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *