زیباییزیبایی موضعی

ناگفته های جراحی بینی

امروزه تعداد بسیاری از افراد به دنبال زیبایی در چهره خود هستند ، اما چرا ؟ در پاسخ باید گفت که این موضوع در اکثرا موارد چندان مورد بررسی قرار نمی گیرد ، اما یکی از مهم ترین آنها دنبال کردن مد روز و عمل های افراطی در صورت می باشد. لازم به ذکر است که این جراحی ها در برخی از موارد برای درمان بیماری ها و از بین بردن ناهنجاری های شدیدا حاد مورد استفاده قرار می گیرد ، اما به طور کلی بسیاری از بانوان به دلیل دنبال کردن سلبریتی ها و الگو ها موجود در فضاهای مجازی دست به انجام این کار می زنند و به دنبال ایجاد ظاهری خاص در بینی خود هستند. یکی دیگر از باور های غلط ساده نگری به عمل بینی می باشد ؛ در حالی که جراحی کردن بینی به همین سادگی ها نیز نمی باشد و می تواند یکی از پیچیده ترین پروسه های زیبایی نیز محسوب شود. این موضوع دلایل بسیاری دارد و ما در این مقاله قصد داریم به کمک متبحرترین جراح بینی تهران به این موضوع بپردازیم و مشکلات سختی ها و ایرادات جراحی بینی که معمولا در بحث راجع به این پروسه مطرح نمی شوند ، بپردازیم. 

فوری و بی دردسر بودن نتیجه در جراحی بینی 

یکی از اولین مواردی که در رابطه با این عمل گفته می شود این است که نتیجه آن همیشه سریع و بی دردسر می باشد ، اما همیشه هم اینگونه نیست. برخی از پروسه ها و جراحی ها کم تهاجمی هستند که همین عمل نیز می تواند در آن دسته نیز قرار گیرد. در صورتی که برخی از تکنیک ها و مدل ها برای انجام عمل بینی می توانند بسیار مشکل ساز و سخت باشند. همانطور که دکتر طاهریان بهترین جراح بینی تهران می گوید : همه بیماران فکر می کنند که این پروسه از چند مرحله ساده تشکیل شده که به ترتیب انجام می شوند و بعد از آن نتیجه مورد نظر خود را دریافت می نمایند. در حالی که این موضوع کاملا غلط است و عمل کردن بینی می تواند پیچیدگی های مربوط به خود را در هر مرحله داشته باشد که باید با آن ها مقابله نمود. 

این موضوع در صورتی که از دید یک جراح به آن نگاه کنید قابل درک تر است و کمک می کند که انتظار بیش از حد در شما از بین ببرد و به عمل بینی به عنوان یک جادو نگاه نکنید ! حتی اگر توسط متبحر ترین جراح بینی تهران انجام شده باشد. همچنین در رابطه با نتیجه آن باید گفت که هیچ چیزی با عنوان بهترین نتیجه وجود ندارد. بلکه یکی از غیر قابل پیشبینی ترین موارد در پروسه جراحی کردن بینی نتیجه آن است. دکتر طاهریان در رابطه با این موضوع میفرمایند : عمل بینی هرگز قابل پیشبینی نبوده و مانند هر چیز دیگری در زندگی احتمال رخ دادن هر چیزی در آن وجود دارد. به همین دلیل است که نمی توان گفت در نهایت شما صد درصد به خواسته خود خواهید رسید. همیشه به یاد داشته باشید که احتمال رخ دادن مشکلات وجود دارد و باید برای حل کردن آنها آماده باشید. 

احتمال مرگ در جراحی بینی

یکی از موضوعاتی که به مراتب به آن اشاره شده و شایعاتی در رابطه با آن وجود دارد ، مرگ در این عمل می باشد. باید بدانید که دلیل این موضوع بیهوشی بوده و تنها در سال های گذشته که علم پزشکی نقص های زیادی در این پروسه داشت این موارد رخ داده اند. امروزه با پیشرفت در علم پزشکی شما می توانید بدون نگرانی و با خیال راحت به جراحی کردن بینی خود بپردازید ؛ زیرا مدت زیادی می باشد که هیچ گزارشی از این موضوع نبوده و این مشکل به طور کلی حل شده است. 

توقف رشد بینی یکی از باور های غلط

مورد دیگری که حتی متبحر ترین جراح بینی به آن اشاره کرده است سن مناسب برای عمل دماغ می باشد. گفته می شود که سن مناسب برای انجام این پروسه در پسر ها 17 و در دختر ها 15 سال به بعد می باشد. این موضوع توسط بهترین جراح های بینی در ایران از جمله دکتر طاهریان نیز تایید می شود ، اما موضوعی که در رابطه با آن وجود ارد و کمتر کسی به آن می پردازد این است که رشد برخی اعضای بدن مانند گوش و بینی بعد از آن سن نیز کاملا متوقف نمی شود و تا آخر عمر فرد این دو عضو می توانند مقدار کمی رشد داشته باشند که خود می تواند به مرور زمان در نتیجه عمل بینی در سنین بسیار بالا اثر بگذارد ؛ به همین دلیل است که جراحی کردن بینی در سن پایین و تا قبل از تکمیل رشد استخوانی صورت ، پیشنهاد نمی شود. در نتیجه یک جراح بینی خوب نیز نمی تواند یک نتیجه تضمینی و عالی را بدون هیچ عوارض و مشکلی به شما ارائه دهد. در هر فرد نیز ممکن است نتیجه متفاوتی حاصل گردد و این موضوع و رخ دادن برخی مشکلات در نتیجه عمل بینی اجتناب ناپذیر است. البته لازم به ذکر است که رخ دادن مشکل حتما به دلیل پیچیده بودن این پروسه نیست و عوارض و موانع بخشی طبیعی از این جراحی هستند که با انجام اقدامات صحیح و مراجعه به جراح بینی متبحر و با تجربه ؛ قابل حل می باشند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *