جراحی پروتز سینه

با پیشرفت علم و دانش در حوزه پزشکی کم کم محققان و دانشمندان به فکر ساخت عضو مصنوعی یاهمان پروتزها افتادند. با وجود اینکه خاستگاه این نیاز را به دوران روم باستان برمی گردد ، از جنگ جهانی دوم به علت ایجاد آسیب های فیزیکی فراوان ، این نیاز در بین انسان ها به طور فزاینده ای نمود پیدا کرد. در واقع اولین بار استفاده از پروتز ، برای پاسخگویی به جنبه زیبایی آن نبود و به نوعی به جبران عضو از دست رفته می پرداخت. سینه ، دست ، پا و غیره همگی از مواردی بودند که فقدان آن ها به نوعی زندگی افراد را تحت شعاع قرار می داد و سخت تر می کرد. در ادامه به تدریج آن ها به این موضوع پی بردند که این رویکرد می تواند پاسخی خوبی به نیازهای زیبایی نیز باشد. ابتدا گفتیم درباره تاریخچه این عمل توضیح مختصری بدهیم تا شما عزیزان با این عمل آشناییت پیدا کنید، در ادامه مقاله قصد داریم به نکات طلایی این عمل بپردازیم اما در صورتی که قصد انجام آن را دارید توصیه میکنم مقاله صفر تا صد پروتز سینه دکتر رجب پور را که در لینک ذیل موجود است مطالعه بفرمایید.

https://rajabpur.com/breast-implant

ماجرای کشف پروتز پستان

اولین پروتز سینه در جهان توسط جراح مشهور آلمانی در سال 1895 رخ داد. که طی آن خواننده خانمی که به علت برداشت تومور سینه ، این عضو را از دست داده بود ، تحت این پروسه قرار گرفت. از آنجایی که خوانندگی و زیبایی دو جز جدایی ناپذیر هستند ، آن جراح سینه حاذق به فکر یافتن راهی برای بازیابی زیبایی خانم خواننده افتاد. کاری که ایشان به عنوان اولین جراح پروتز سینه انجام داد ، این بود که یک تومور چرب از ناحیه پشت کمر بیمار برداشت و به نحوی در سینه های او جایگذاری کرد که گویا از ابتدا این بافت چربی به آنجا تعلق داشته است. با گذشت زمان پزشکان تلاش کردند که با وارد کردن پروتزهای فرضی از جنس های مختلف اعم از پارافین ، توپ ها شیشه ای ، پشم ، اسفنج و غضروف گاو ، سینه های از دست رفته بانوان را بازسازی کنند. اما از آن چیزی جز عفونت ، نکروز ، آمبولی ریه ، مشکلات کبدی و کما حاصل نشد. با این حال آن ها از تلاش ننشستند و با انجام تحقیقات بر مواد متنوع ، در نهایت نوع مناسب آن را کشف کردند.

پروتز سینه برای زیبایی

با افزایش تقاضای زیباجویان با پیروی از الگوهای زمانه و سلبریتی هایی مانند مرلین مونرو و جین منسفیلد عرصه ای برای ساخت پروتزهای سیلیکونی باز شد. ترس از تکرار تاریخ و بروز همان مشکلات همیشگی مانند عفونت و غیره ، پزشکان را برآن داشت که اولین پروتزهای پستان را در بدن یک سگ جایگذاری کنند که در نهایت با تطابق پروتز تعبیه شده با بدن سگ ، پروژه موفقیت آمیز اعلام شد.

نکات طلایی جراحی پروتز

حالا بعد از گذشت سال ها و تکرار راه های مختلف برای یافتن بهترین متریال و روش برای پروتز و عمل لیفت سینه ، می توان به طور قطع به این روش از دید زیباسازی نگاه کرد و از پی آن به اندام دلخواه خود دست یافت. تنها در صورتی که نکات طلایی جراحی پروتز پستان که بهترین جراح سینه در تهران توصیه می کند ، مورد توجه قرار دهید:

سلامتی خود را در اولویت قرار دهید

اگر طبق صلاحدید پزشک این روش برای شما موثر واقع نشود زیرا بیماری های زمینه ای همیشگی مانعی برا آن تلقی می شوند ، این نکته را در گوشه ذهن نگه دارید که حفظ سلامتی می بایست در اولویت شما باشد. درست است که انجام دادن این پروسه از لحاظ روحی بسیار شما را متحول می کند ، اما نه انجام دادن آن تنها در صورتی که سلامتی شما را تهدید نکند ارزشمند است.

مراقب تله مد باشید

با وجود اینکه آمار بالای این جراحی ، حاکی از میزان رضایت آن می باشد و تغییرات فوق العاده حاصل از پروتز سینه ، غیرقابل چشم پوشی است. افراد زیادی هستند که برای اینکه طبق چهارچوب زمانه رفتار کنند و مقبول باشند به این جراحی روی می اورند. این هدف عالی است اما  نه کافی ؛ زیرا ممکن است بعد از مدت ها پیش خود بیاندیشید که آیا واقعا لازم بوده یا خیر.

با آگاهی کامل در این راه قدم بگذارید

دانش نسبت به این که چه گام هایی پیش روی شما قرار دارد ، کمک می کند که تصمیم درستی در این راه بگیرید. اینکه آیا کاندیدای مناسبی برای این پروسه هستید و می توانید از پس بایدها و نبایدهای قبل و بعد از پروسیجر به خوبی بربیایید ، با رعایت توصیه های بهترین جراح سینه در تهران ، امکان پذیر است.

رسالت زیبایی را به کمال برسانید

بعد از اینکه تصمیم نهایی خود را برای انجام این جراحی زیبایی گرفتید ، بهتر است  برای دریافت بی نقص ترین نتیجه ، اقدامات مکمل را نیز انجام دهید. لیفت سینه از مواردی است که می تواند ، تاثیر فوق العاده بر پروسه زیبایی بگذارد و در کنار خوش فرمی آن ، بالا بردن آن را نیز به ارمغان بیاورد.

از دستاورد خود هوشیارانه محافظت کنید

پس از پشت سر گذاشتن مراحل جراحی که از دید افراد مختلف ، سختی آن متفاوت می باشد ، نوبت به آن می رسد که با رعایت نکات ذکر شده توسط پزشک از آنچه خلق شده مراقبت کنید. بهتر است در این زمینه به زبان بدن خود گوش دهید و بروز علائم غیر طبیعی را جدی بگیرید. جا دارد این نکته را متذکر شویم که طبق گزارشات میزان موفقیت این پروسه ، بسیار بالا می باشد و حساسیت های خاصی مد نظر پزشک قرار نخواهد داشت.

منبع سایت دکتر رجب پور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید