دسته‌بندی نشده

خرید غذا و محصولات گربه از بهترین پت شاپ

قبل از آوردن گربه جدید خود به خانه، باید چند محصول جدید برای حیوان خانگی خود خریداری کنید. در حالت ایده آل، گربه باید به محض اینکه به خانه آمد باید به محیط جدید زندگی خود عادت کند. خرید غذا و محصولات گربه برای سلامت، نظافت، شادابی و زندگی روزمره حیوان مهم است. بهتر خواهد بود از فروشگاه لوازم پت معتبر برای خرید محصولات مورد نیاز خود اقدام کنید. تهیه وسایل با کیفیت که مخصوص گربه شما هستند، کاری ضروری است. در این بررسی به شما کمک می‌کنیم تا با انواع محصولات گربه آشنا شوید.

1- کیف حمل

اولین چیزی که شما نیاز دارید یک حمل گربه یا جعبه است. برای بردن دوست جدیدتان به خانه به این وسیله نیاز دارید. کیف حمل باید ایمن و محکم با تهویه زیاد و دسترسی آسان برای ورود و خروج گربه باشد. کیف باید سفت و سخت باشد و بتوان از آن به عنوان حمل کننده یا تختخواب استفاده کرد. یک جعبه مقوایی اجازه دسترسی کافی به هوا را نمی‌دهد و کیفیت بالایی نیز ندارد. یک کیف حمل پلاستیکی با یک درب قابل قفل شدن در جلو باید به اندازه کافی محکم باشد و همچنین میزان دسترسی مناسب را فراهم کند.

برای کمک به اینکه بچه گربه شما در کریر احساس امنیت کند، از اسپری مخصوص آرامش بخش گربه استفاده کنید. این اسپری آرام ‌بخش می‌تواند برای کمک به تسکین و آرام کردن گربه شما برای سفر به خانه استفاده شود. حدود 15 دقیقه قبل از قرار دادن بچه گربه در کیف، یک تا دو بار در هر گوشه از کیف اسپری کنید. صبر کنید تا خشک شود، سپس کف جعبه را با یک حوله یا یک قطعه نرم دیگر بپوشانید. برای خرید کیف حمل بهتر است به سراغ بهترین پت شاپ آنلاین بروید.

2- کاسه آب و غذا

گربه شما باید همیشه به کاسه ه آب و غذا دسترسی داشته باشد. یک ظرف آب تمیز و مناسب ضروری است. برخی از کاسه‌های آب محتویات آن را تا 130 بار در ساعت از طریق فیلتر زغالی فیلتر می‌کند که به حذف ناخالصی‌ها کمک می‌کند. کف کاسه‌ها باید وزن داشته باشد تا از واژگونی جلوگیری شود. اگر بچه گربه‌ای را پذیرفته‌اید، کاسه‌های کوچکتر و کم عمقی که مخصوص بچه گربه‌ها طراحی شده‌اند را در نظر بگیرید. کاسه‌ها باید هر روز تمیز شوند و دور از خاک بستر قرار گیرند، زیرا گربه‌ها دوست ندارند در یک مکان هم غذا بخورند و هم بخوابند.

3- غذای گربه

چندین نوع غذا برای گربه شما انتخاب وجود دارند، اما باید بهترین غذای گربه را برای حیوان خانگی خود تهیه کنید. حیوان در چند هفته اول در خانه، خود را با چیزهای جدید زیادی تطبیق می‌دهد که رژیم غذایی یکی از آنهاست. آنچه به گربه جدید خود می‌دهید، به سن حیوان بستگی دارد.

غذا و محصولات گربه

بچه گربه‌ها به رژیم غذایی خاصی نیاز دارند و گربه‌های بالغ مسن ممکن است به رژیم غذایی مخصوصاً برای سالمندان احتیاج داشته باشند. غذاهای گربه اغلب شامل غذای خشک و غذای مرطوب هستند. غذای خشک دارای آب کم و مواد غذایی غنی‌تری است، اما غذای مرطوب دارای آب بیشتر و مزه خوشمزه‌تری خواهد بود. بهتر است از ترکیب این غذا در رژیم غذایی حیوان استفاده کنید.

4- تخت گربه

بسیاری از گربه‌ها در هر جایی از خانه به خواب می‌روند، اما تخت گربه مکان مورد علاقه برای چرت زدن خواهد بود. تخت باید گرم و نرم باشد و باید در مکانی قرار گیرد که به گربه شما احساس راحتی و امنیت بدهد. پد گربه یک انتخاب بسیار اقتصادی است که شوره گربه را به دام میندازد و روکش آن قابل شستشو است.

گزینه دیگر لیزی کاپ است که از میکروفلیس نرم ساخته شده و شامل یک بالش داخلی است. مطمئن شوید که هر تختی که انتخاب می‌کنید به اندازه‌ای بزرگ باشد که گربه‌تان در آن دراز بکشد و فضایی برای کشش بدن خود داشته باشد اما به اندازه‌ای کوچک باشد که به حیوان کمک کند، احساس امنیت داشته باشد.

5- خاک بستر

یک خاک بستر خود تمیز شونده مکانیزمی دارد که پس از استفاده گربه از جعبه، زباله‌های کثیف را جمع می‌کند. این بسترها بسیار گران هستند و مکانیسم آن گاهی اوقات می‌تواند گربه‌ها را بترساند. خاک گربه بوگیر به منظور کنترل و عدم پراکندگی بو می‌تواند یک گزینه عالی باشد. مهم است چندین خاک بستر را خریداری کنید تا ببینید گربه شما کدام را ترجیح می‌دهند.

6- پست خراش

گربه‌ها نیاز به خاراندن دارند و یک پست خاراندن گربه می‌تواند به رفع این میل کمک کند. مطمئن شوید که پست خارش دارای پایه محکمی است تا از واژگونی آن جلوگیری شود. پست خراش باید حداقل به اندازه قد گربه باشد تا بتواند روی پاهای عقب خود بایستد و در حین خاراندن، کشش خوبی داشته باشد. اگر پست خراش دارای یک توپ جغجغه است، این وسیله سرگرم کننده می‌تواند ساعت‌ها گربه شما مشغول نگه دارد. اگر بیش از یک گربه دارید، باید حداقل یک پست خراش برای هر گربه خریداری کنید.

7- اسباب بازی گربه

بنابراین مطمئن شوید که انواع اسباب بازی‌های ایمن را برای گربه خود فراهم می‌کنید. بازی کردن یکی از فعالیت‌های مورد علاقه گربه‌ها است، بنابراین توپ‌ها و موش‌های پلاستیکی گزینه‌های خوبی هستند. برخی از اسباب بازی‌ها روی هر سطح شیشه‌ای نصب می‌شوند و ساعت‌ها سرگرمی تعاملی را برای گربه فراهم می‌کنند. می‌توان این وسیله را روی درهای شیشه‌ای، پنجره‌ها یا حتی یخچال خود قرار دهید تا گربه شما را سرگرم کند.

برای جلوگیری از خطر خفگی گربه در اسباب ‌بازی، وسائلی با قطعات کوچک که ممکن است پاره شوند را به گربه خود ندهید.

9- یقه و تگ شناسایی

گربه شما باید همیشه یک قلاده با برچسب شناسایی بپوشد. برچسب باید حاوی نام، آدرس و شماره تلفن شما باشد. قلاده باید دارای یک رهاسازی خودکار باشد که اگر گربه شما روی چیزی مانند شاخه درخت گیر کند، از آن جدا شود. مطمئن شوید که قلاده گردن گربه شما را تحریک نمی‌کند یا بر تنفس و بلع غذای حیوان تأثیر نمی‌گذارد. قانون کلی این است که فضای کافی برای قرار گرفتن دو انگشت بین یقه و گردن در نظر گرفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *