زیبایی

دلیل اهمیت کانسیلر و پرایمر در لوازم آرایشی

میکاپ حرفه‌ای صورت به لوازم آرایش باکیفیت نیازمند است و خانم‌ها به‌خوبی از این مسئله اطلاع دارند. اما با این حال بی‌توجهی به این موضوع سبب عدم زیرسازی آرایش شده‌است که درنهایت زیبایی آن‌چنانی روی صورت خانم‌ها اتفاق نمی‌افتد. گفتنی است که از لوازم آرایشی مناسب پرایمر و کانسیلر هستند و باید از این دو ابزار در زمان آرایش استفاده شود. البته این دو وسیله تفاوت‌هایی نیز با هم دارند که اگر خانم‌ها از آن‌ها بی‌اطلاع باشند، ممکن است به‌طور دقیق نتوانند از این دو ابزار آرایش استفاده کنند. به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم دربارۀ پرایمر و کانسیلر که جزو مهم‌ترین لوازم آرایشی هستند، صحبت کنیم.

معرفی کوتاهی از کانسیلر و پرایمر

این دو وسیلۀ تخصصی آرایش تعاریف خاصی دارند که عبارت‌اند از:

  • پرایمر

این وسیلۀ آرایشی نوعی کرم است که در مراحل ابتدایی آرایش صورت استفاده می‌شود. گفتنی است که بافت نرم و سبک از ویژگی‌های این ابزار بوده و پس از استفاده روی صورت سنگینی خاصی احساس نمی‌شود. ضمناً با توجه به این‌که برخی از این این پرایمرهای آرایشی بدون رنگ هستند، پس برای انواع پوست مناسب بوده و خانم‌ها دغدغه‌ای برای انتخاب نوع پرایمر نخواهند داشت. البته بررسی نوع پوست به جهت انتخاب این وسیله دارای اهمیت است، یعنی باید برای پوست خشک، چرب و یا مختلط نوع خاصی از پرایمر تهیه و استفاده شود.

  • کانسیلر

این لوازم آرایشی نقش پوشانندگی دارد، لذا خانم‌ها می‌توانند ایرادات صورت‌شان را با استفاده از این ابزار حرفه‌ای پوشش دهند برای مثال، اگر صورت دارای جوش، لک، تیرگی، آکنه و… است، به‌راحتی می‌توان با کانسیلر نسبت به پوشش این نوع مشکلات اقدام کرد. همچنین ناگفته نماند که کانسیلرها در دو نوع جامد و مایع هستند اما به‌طور کلی از نظر کیفیت و میزان پوشش‌دهی، تفاوتی با هم ندارند. خانم‌ها به‌راحتی می‌توانند حتی از برندهای باکیفیت ایرانی برای خرید این نوع از لوازم آرایشی استفاده کنند که قیمت مناسبی هم دارند.

مزایای به‌کارگیری از پرایمر و کانسیلر

هرکدام از این دو وسیلۀ آرایش دارای مزیت‌های بخصوصی هستند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • از مهم‌ترین مزیت استفاده از پرایمر در زمان آرایش، این است که دیگر نیازی به کرم مرطوب‌کننده یا آبرسان ندارید. در کنار این مورد، با توجه به این‌که پرایمر همان لایۀ ابتدایی آرایش است، پس از استفاده از کرم پودر، سنگینی روی صورت  احساس نمی‌شود.
  • لوازم آرایشی پرایمر سبب بسته شدن منافذ صورت شده و پوست را نرم و شفاف می‌کند، لذا در این صورت آرایش انجام‌شده مدت زمان بیشتری باقی می‌ماند و حتی احتیاجی به استفاده از پودر فیکس نخواهد بود و آرایش‌تان نیز دیرتر از بین می‌رود.
  • اگرچه پرایمر از نظر عملکرد توانایی جلوگیری از ایجاد لک پوستی، جوش زدن و… را ندارد، اما به دلیل بستن منافذ پوست، مانع از نفوذ لوازم آرایش به لایه‌های پایینی پوست شده که این موضوع جلوگیری از جوش زدن و سایر مشکلات را به‌همراه دارد.
  • از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از کانسیلر نیز می‌توان به رفع تیرگی‌های اطرف چشم اشاره کرد. از طرفی این لوازم آرایشی نقش پوشانندگی مناسبی را برای ایرادات صورت دارد که خانم‌ها بدون کمترین دغدغه می‌توانند آرایش صورت‌شان را کامل کنند.
دلیل اهمیت کانسیلر و پرایمر در لوازم آرایشی

راهنمای خرید لوازم آرایش

در این بخش قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که همۀ خانم‌ها باید در زمان خرید محصولات آرایشی مانند پرایمر و کانسیلر، توجۀ ویژه‌ای به هرکدام داشته باشند تا درنهایت بتوانند بهترین لوازم را تهیه کنند. درواقع برای خرید وسایل آرایشی توجه به موارد عنوان‌شده در ادامه ضروری است:

بررسی برند و مدل لوازم

خانم‌ها برای این‌که بتوانند لوازم آرایش باکیفیت خریداری کنند، باید برندها و مدل‌های محبوب بازار را شناسایی کنند. برای این منظور حتی می‌توان از افراد باتجربه که از انواع ابزارهای آرایشی استفاده کرده‌اند درخواست مشورت کرد. به‌طورکلی برای هر دو محصول پرایمر و کانسیلر برند و مدل‌های مختلف وجود دارد که طبیعتاً باید قبل از خرید، به‌طور کامل بررسی شوند.

بررسی کیفیت لوازم آرایشی

کیفیت تولید لوازم آرایش به مواد اولیه‌شان بسته است. در این خصوص قبل از این‌که یک ابزار آرایشی تهیه شود، باید به‌طور کامل دربارۀ کیفیت محصولات تحقیق شده تا درنهایت لوازم آرایش تهیه‌شده به جهت استفاده، مضراتی برای پوست نداشته باشند. ضمناً ممکن است به بعضی از مواد تشکیل‌دهندۀ پرایمر یا کانسیلر حساسیت داشته باشید که به همین دلیل باید به بررسی کامل محصول بپردازید.

بررسی قیمت لوازم

بسیاری از لوازم آرایش از قیمت‌های مناسبی برخوردار هستند اما اگر یک مرکز یا فروشگاه معتبر برای خرید این نوع وسایل کاربردی انتخاب نشود، ممکن است در کنار بی‌کیفیت بودن وسایل آرایشی، ملزم به پرداخت قیمت‌های بیشتر از حد باشیم، بنابراین توصیه می‌کنیم حتماً از بهترین مرکز فروش لوازم آرایش بهره‌مند شوید تا درگیر اجناس تقلبی و گران‌قیمت نشوید.

بررسی نوع و رنگ پوست

همان‌طور که می‌دانید، برندهای مختلفی لوازم آرایشی پرایمر و کانسیلر را تولید می‌کنند که ممکن است برخی از آن‌ها مطابق با رنگ پوست‌تان نباشد. به همین علت باید در زمان خرید این نوع محصولات آرایشی، حتماً نوع و رنگ پوست را در نظر داشته باشید تا درنهایت بتوانید بهترین لوازم صورت را تهیه و استفاده کنید.

درخواست نمونه

حتماً قبل از این‌که خریدتان را نهایی کنید، درخواست نمونه لوازم آرایش را داشته باشید تا با تست کردن روی پوست‌تان، احتمال ایجاد حساسیت را کاهش داده باشید. گفتنی است که بسیاری از خانم‌ها بدون توجه به این موضوع، پس از خرید لوازم آرایشی دلخواه پشیمان می‌شوند، چراکه متوجۀ عدم عملکرد لوازم شده که در این صورت ممکن است برای مرجوع یا تعویض محصول دیر شده باشد.

جمع‌بندی

خانم‌ها اصول حرفه‌ای آرایش صورت را می‌دانند که استفاده از پرایمر و کانسیلر از مهم‌ترین مواردی است که رعایت می‌شود. البته خرید این نوع لوازم آرایشی باید از بهترین مراکز انجام شود، چراکه محصولات تقلبی و بی‌کیفیت موجود در بازار سبب شده‌است تا بعضاً خانم‌ها خریدهای ناموفقی داشته باشند. به‌طورکلی اهمیت استفاده از این دو قلم آرایشی باعث افزایش عرضۀ این محصولات در فروشگاه‌های محصولات آرایشی شده‌است که طبیعتاً باید از مراکز مجاز و معتبر نسبت به خرید آن‌ها اقدام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *