خواص سیر و عسل برای درمان

امروزه مردم اغلب برای بهبودی یافتن بیماری خود و یا تقویت سیستم ایمنی، بیشتر به مواد طبیعی رو می آورند. اما از آنجایی که خیلی از ترکیب ها با هم سازگار نیستند لازم است درباره ی آن ها تحقیقات کافی به عمل آید. ما در این مقاله برای شما درباره ی خواص معجزه آسای سیر و عسل صحبت کرده ایم. ترکیبی که علاوه بر آنکه باهم سازگار است، خاصیت فوق العاده ای را نیز دارا است.

معجون سیر و عسل

ترکیب سیر و عسل یک معجون طبیعی و خانگی است که برای درمان بیماری و تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می شود. همانطور که می دانید هم سیر و هم عسل هر کدام به صورت جداگانه دارای خواص بی نظیری هستند که، تنها استفاده کردن آن نیز سلامتی را به همراه خود دارد. حال در نظر بگیرید این دو ماده ی بی نظیر را با هم مخلوط کرده، که حاصل آن معجونی شگفت انگیز است. با مصرف آن بدون شک متوجه خواهید شد که، چرا از آن با نام معجون شگفت انگیز استفاده می کنیم. در ادامه شما را با خواص بی نظیر این معجون آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

خواص معجون

سیر و عسل هر دو دارای خواص آنتی بیوتیک هستند، ترکیب کردن آن با هم خواص آنتی بیوتیکی را چند برابر می کند و در نتیجه مصرف آن بیماری هایی نظیر سرماخوردگی را برطرف می کند. همچنین سیستم دفاعی بدن را نیز قوی تر میکند. همچنین این ترکیب نیز کار سم زدایی کامل را در بدن انجام می دهد.

قسمت مهم ماجرا این است که ترکیب این دو ماده ی پر خاصیت، هیچ تداخلی با هم ندارد و برای بدن هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

در ادامه نمونه ای از خواص این معجون را خواهیم گفت.

  • کمک به گردش خون
مطلب پیشنهادی
مویز یا کشمش سیاه, آشنایی با خواص بی نظیر آن

بیماری هایی از قبیل واریس و ترومبوز که ناشی از مشکلات گردش خون و انسداد رگ ها هستند. سیر و عسل هر دو دارای خواصی هستند که به گردش خون کمک می کنند. خواص نهفته در این دو ماده ، باعث آن می شود که در رگ ها خون دچار لختگی نشود. همچنین اگر این لختگی در رگ ایجاد شده باشد، کمک به درمان و بهبود آن می کند.

  • تنظیم فشار خون بالا

فشار خون بالا، بیماری است که سلامت عضو هایی چون قلب و عروق را به خطر زیادی می اندازد. از آن جایی که سیر دارای آلیسین است و از طریق دستگاه گوارش سریع وارد جریان خونی بدن می شود این خاصیت را دارد که فشار بالای خون را پایین بیاورد. البته برای درمان بهتر است این ترکیب ، صبح ها ناشتا مصرف شود.

 

  • تنظیم کلسترول

همانطور که در بالا گفته شد، به علت وجود آلیسین در این ترکیب، که نشات گرفته از وجود سیر است، خواص این ترکیب وارد خون می شود و به جنگ کلسترول های مضر بدن می روند.

 

  • تقویت سیستم ایمنی
مطلب پیشنهادی
11 خواص تخم بلدرچین و ضرورت مصرف آن + ارزش غذایی و کالری

هم سیر و هم عسل در خود خاصیت آنتی بیوتیکی و همچنین خاصیت مبارزه با قارچ را دارند. پس ترکیب این دو کمک بسیاری در بالا بردن ایمنی بدن دارد. این معجون، بدن را در برابر بیماری های ویروسی، قارچی، باکتریایی و هر عامل بیماری زا قوی می کند.

 

  • کاهش التهابات بدنی

طی تحقیقات انجام شده بیشترین عاملی که باعث التهابات بدن می شود، اختلالات مزمنی است که بدن با آن درگیر است. سیر و عسل هر دو دارای خاصیت ضد درد و همچنین مسکن هستند. ترکیب این دو ماده در بیماری هایی مثل آرتروز، احتباس (جمع شدن) مایعات و اختلالات عضلانی که باعث التهابات در بدن می شوند تاثیر بسیاری دارند.

 

  • کاهش سرفه

عامل سرفه کردن شما چه باکتریایی و چه ویروسی باشد. هم عسل و هم سیر کمک کننده بسیار خوبی برای آن است. اگر دچار سرفه هایی شدید هستید، این ترکیب را می توانید به صورت شربت در آورده و آن را میل کنید، آن زمان متوجه تاثیر قوی آن خواهید شد.

 

  • کمک به بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا
مطلب پیشنهادی
3 هفته با معجون سیر و لیمو بدن خود را از تمام چربی های مضر پاک سازی کنید

این معجون در بدن شما تولید آنتی بادی می کند. با مصرف مداوم آن می توانید علائم سرماخوردگی و آنفولانزا را به طور موقت کاهش دهید. این ترکیب دارای خواصی است که با ویروس ها مبارزه می کند.

 

 

نحوه ی درست کردن سیر و عسل

برای درست کردن این معجون شما به 1 پیمانه عسل + 10حبه سیر نیاز دارید.

سیر ها را می توانید هم به صورت قطعات کوچک و یا له کرده در آورده و هنگامی که سیرها آماده شد، آن ها را با عسل مخلوط کنید. سپس این ترکیب را در ظرف شیشه ای ریخته و به مدت یک هفته آن را در مکانی تاریک نگهداری کنید.

بعد از گذشت یک هفته، معجون مورد نظر آماده شده است و شما می توانید از آن استفاده کنید.

 

در آخر

این معجون را شما می توانید به صورت ناشتا یا غیر ناشتا استفاده کنید. این ترکیب را، هم به صورت شربت و هم روزانه به اندازه ی یک قاشق چایی خوری می توان میل کرد.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که، این معجون را در درمای اتاق نگه داری کنید تا از کریستالی (شکرک زدن) شدن آن جلوگیری شود.