بیماری ها و سلامتغذاهای سالم

5 مورد دم کردنی برای سرماخوردگی و بهبود بسیار سریع

دم کردنی برای سرماخوردگی تسکینی بسیار موثر برای رفع عوارض آن را در پی دارد. عوارضی که سرماخوردگی به همراه دارد، بسیار اذیت کننده است و بهترین راه برای رفع آنها استفاده از گیاهان دارویی است.

زیرا دوره سرماخوردگی بستگی به شرایط بدنی و شدت بیماری دارد تا به پایان برسد و امروزه اغلب درمان دارویی (آن هم خودسرانه)، بهتر است پیش گرفته نشود. از این رو نیاز دانستیم تا در این متن، بهترین داروهای گیاهی که برای سرماخوردگی بسیار مفید هستند را برایتان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

معرفی چند دم کردنی بسیار مفید برای سرماخوردگی

دم کردنی برای سرماخوردگی با گیاهان دارویی به درمان و رفع عوارض ناشی از سرماخوردگی منجر خواهد شد. از آنجایی که برخی افراد در طول سرماخوردگی رو به درمان طبیعی و غیر دارویی می‌آورند، سعی کردیم تا در این متن گزیده‌هایی از موثرترین راهکارهای درمانی غیردارویی را بیان کنیم.

بهترین دم کردنی برای سرماخوردگی

1. دم کردنی آویشن برای سرماخوردگی

از آنجایی که اغلب سرماخوردگی در فصل زمستان اتفاق می‌افتد، بهتر است از دمنوش آویشن برای رفع التهابات و عفونت‌ها به صورت گرم مصرف شود. تنها با دم کردن 1 قاشق آویشن در 3 فنجان آب، در طول روز می‌توان به روند بهبود سرماخوردگی سرعت بخشید.

مطلب پیشنهادی
رینیت آلرژیک چیست؟ (علت + عوامل + انواع ) + درمان خانگی

2. ترکیب چند دم کردنی برای سرماخوردگی

اگر به دنبال محرکی برای تسریع در روند بهبود سرماخوردگی هستید، بهتر است این ترکیب را تهیه کرده و روزانه به مقدار 3 لیوان از آن را بنوشید. مواد لازم این ترکیب عالی شامل موارد زیر می‌شود:

به مقدار 1 قاشق از کدام از این گیاهان دارویی را داخل سه لیوان آب جوش ریخته و به مدت 15 دقیقه باید اجازه داد تا دم بکشد. بعد از آن می‌توان از این دمنوش روزانه 3 الی 4 لیوان به همراه عسل نوشید تا سرماخوردگی بهبود یابد.

3. زنجبیل بهترین دم کردنی برای سرماخوردگی

زنجبیل یکی از گیاهان جادویی برای بهبود سرماخوردگی به شمار می‌رود. برای تاثیر عالی آن تنها می‌توان مقداری زنجبیل را با کمی دارچین ترکیب کرده و به مدت 5 الی 10 دقیقه زمان برای دم کشیدن آن قرار داد.

با نوشیدن این دمنوش علاوه بر بالا بردن سیستم دفاعی بدن می‌توان ویروس‌ها و باکتری‌ها را از بدن دفع کرد. برای تاثیر بیشتر و طعم بهتر می‌توان از لیمو و عسل نیز در این دمنوش استفاده کرد. این دو خاصیت آنتی اکسیدانی بدن را افزایش داده و به تقویت سیستم دفاعی بدن می‌پردازند.

دم کردنی برای سرماخوردگی در خانه

4. دم کرده گیاهان مفید برای سرماخوردگی

آویشن، پونه و پولکی را به اندازه‌های مساوی 1 قاشق برداشته و با مقداری آب روی حرارت ملایم به مدت 15 دقیقه قرار دهید. بعد از آن می‌توان آنرا با مقداری عسل و یا نبات مصرف کرد.

مطلب پیشنهادی
درمان سرفه شبانه فقط با انجام 7 راهکار سریع و موثر

این گیاهان بسیار موثر در بهبود سرماخوردگی و دفع عفونت‌های ناشی از آن هستند. می‌توان روزانه از این دم کردنی استفاده کرد تا نتیجه بسیار موثر آنرا برای بهبود عفونت‌های گلو شاهد بود.

5. دمنوش بسیار مفید چهار گل

این دم کردنی برای سرماخوردگی و سرفه‌های خشک ناشی از آن بسیار موثر و مفید واقع می‌شود. کافی است گیاهان خشک کرده زیر را تهیه کرده و با آنها دمنوشی طبیعی تهیه کرد.

روزانه این دمنوش را به کمک آب جوش و 1 قاشق از این گیاهان تهیه کرده و به مقدار 1 لیوان باید میل کرد تا تاثیر واقعی و بهبود بخشی بسیار موثر آنرا دید.

سخن پایانی

دوران سرماخوردگی بازه زمانی مشخصی دارد. تا زمانی که به طور کامل از بدن دفع شود، ممکن است برای فرد ناراحتی‌های بسیاری را به همراه داشته باشد. دم کردنی برای سرماخوردگی می‌تواند از بروز ناراحتی‌های ناشی از آن بکاهد و به درمان سریع آن کمک کند. به همین جهت در این متن 5 مورد از بهترین‌های آنرا نام برده‌ایم تا بتواند روند بهبود بیماری را سرعت بخشد.

مطلب پیشنهادی
دمنوش بهار نارنج با خواص باورنکردنی (5 دمنوش عالی با آن)

تحریریه کوئیک فیت

تصمیم داریم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *