زیباییزیبایی موضعیمو

10 نکته مهم برای بالا بردن طول عمر اکستنشن مو

اکستنشن مو یکی از روش های زیبایی است که با کمک متصل کردن دسته های الیاف طبیعی یا مصنوعی موهای شما را پرحجم می کند. 

البته در کنار آن می توانید تنها در چند ساعت قد موهای خود را بلند کنید یا رنگ های شاد به موهای خود اضافه کنید. کاملا این روش متناسب با سلیقه شما روی موهایتان پیاده می شود. اما از آن جایی که هزینه این کار بالا است بدون شک دوست ندارید سریع آن ها را از دست دهید. در این مطلب 10 نکته گفته شده که به شما کمک می کند تا ماندگاری اکستنشن را بالا ببرید.

نحوه مراقبت از اکستنشن مو

نحوه مراقبت از اکستنشن مو

1. برس زدن اکستنشن مو

حتما یک برس مخصوص اکستنشن مو بگیرید. این نکته مهم را در نظر بگیرید اگر هر روز موهای اکستنشن خود را با بر معمولی شانه بزنید به معنای واقعی کلمه موهای خود را از بین خواهید برد.

در نتیجه برای خرید آن خساست به خرج ندهید چرا که شما هزینه بسیار بیشتری بدون شک برای اکستنشن های موی خود انجام داده اید.

مطلب پیشنهادی
آیا تونر و میسلار واتر یکی هستند و می توان جایگزین هم از آن ها استفاده کرد؟

2. ریشه موها

بسیار مهم است که هرگز ریشه های موی  خود را شانه نکنید. چرا؟ زیرا این جایی است که اکستنشن موهایتان به سر شما چسبانده می شود و در صورت شانه زدن به آن ها آسیب می رسانید و به طور حتم آن ها را مو بیرون خواهید کشید.

در عوض با انگشت هایتان آرام از ریشه های موی سر تا به پایین بکشید تا اگر گره ای ایجاد شده است باز شود. سپس موها و اکستنشن مو را از زیر گوش به صورت دسته ای بگیرید و سپس انتهای آن را برس بکشید.

با نگه داشتن موهای خود توسط دستانتان فشار را از روی کشیده شدن جای نصب اکستنشن و خود موهایتان بر می دارید و این گونه عمر ماندن آن ها روی موهایتان نیز بیشتر خواهد شد.

3. شامپو برای موهای دارای اکستنشن

برای انتخاب شامپو مناسب اکستنشن مو حتما وسواس به خرج دهید. از هرگونه شامپو حاوی سولفات لوریل سدیم (SLS) دوری کنید.

مطلب پیشنهادی
درمان های پزشکی برای روشن شدن زیر بغل

چرا که این ترکیب به پیوندهای شیمیایی آسیب زننده تبدیل می شوند. در نتیجه عمر اکستنشن زیبای شما را بسیار کم خواهند کرد. 

4. شستشوی اکستنشن های موی

نحوه صحیح شستن اکستنشن مو در عمر آن نقش مهمی ایفا می کند. زمانی که در حال دوش گرفتن هستید در حمام از آب داغ پرهیز کنید.

اما نکته بسیار ریز و مهم اینجاست چند دقیقه قبل از خارج شدن از حمام دمای آب را خنک کنید و چند دقیقه موهایتان را زیر آب خنک قرار دهید. این کار باعث می شود تا پیوند های اکستنشن که بر اثر حرارت کمی شل شده است مجدد سفت شده و از طرفی منافذ پوست سرتان هم بسته می شود

5. استفاده از حالت دهنده های مو

زمانی که اکستنشن مو دارید و قصد آن را دارید تا از دستگاه های حالت دهنده استفاده کنید به خاطر داشته باشید از جنس الیاف تان موی طبیعی است به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
علت موخوره - 18 کاری که با موی خود نباید انجام دهید

اما نکته مهم اینجاست اصلا دستگاه های حالت دهنده مو را به سمت ریشه مو نبرید. چرا که باعث می شود پیوندهای اکستنشن به مرور زمان از هم باز شوند. در عوض کمی پایین تر از ریشه ها و قسمت پیوندی را با خیال راحت حالت دهید.

6. نحوه خشک کردن اکستنشن

اگر می خواهید عمر اکستنشن مو هایتان طولانی باشد محل پیوندهای الیاف با مو را همیشه خشک نگه دارید. ممکن است دوست داشته باشید موهایتان به طور طبیعی خشک شود. اما مدت زمان خشک شدن موها در حالت طبیعی به اندازه ای طولانی هست که می تواند موجب باز شدن اکستنشن موهایتان شود.

بهترین روش برای خشک کردن سر و اکستنشن ها این است که سشوار خود را در حالت باد سرد قرار دهید و با باد خنک خیسی را هم از مو بگیرید هم با خنکی باد سشوار پیوند الیاف را به مو سفت تر کنید

7. اکستنشن هنگام خوابیدن

برای بالا بردن ماندگاری اکستنشن مو هنگام خواب یک نکته بسیار خوب و عالی هست که حتما آن را انجام دهید. قبل از رفتن به رختخواب موهایتان را ببافید، این کار نه تنها وقتی از خواب بیدار می‌شوید به موهایتان موج زیبایی می‌دهد، بلکه از گره خوردن موهایتان نیز جلوگیری می‌کند. 

مطلب پیشنهادی
بدون آرایش هم زیبا باشید! با چند ترفند ساده و دم دستی

8. برعکس شانه زن یا پوش دادن به مو

شاید دلتان بخواهد زمانی که اکستنشن مو دارید زیر موهایتان را پوش دهید تا موها خود را پر تر نشان دهند. یا شاید علاقه به شینیون کردن زیاد موهای خود دارید.

اما هرگز به هر دلیلی این کار انجام ندهید. چرا که ریشه ها و قسمت پیوند اکستنشن با موها گره می خورد و برای باز کردن آن بدون شک تعدادی از پیوند ها شل یا کنده می شوند.

9. اسپری مو

زمانی که اکستنشن مو دارید اگر از اسپری های حالت دهنده مو استفاده می کنید به خاطر داشته باشید در اولین فرصت موهای خود را بشویید. چرا که مواد داخل اسپری ها می تواند ناحیه پیوند مو با الیاف را با مرور زمان شل کنند. 

نکته: حتی اگر اکستنشن ندارید بعد از استفاده از اسپری های مو حتما در اولین فرصت موهای خود را تمیز کنید تا سلامتشان را حفظ کنید.

10. خارش سر بعد از اکستنشن

هنگامی که اکستنشن مو جدید می گذارید به خصوص اگر برای بار اول باشد طبیعی است کف سرتان خارش پیدا کند. اغلب فقط سر شما به آن ها عادت می کند و این خارش ها پایان پیدا می کند.

مطلب پیشنهادی
درمان شپش و رشک فقط با 5 راهکار خانگی بسیار ساده

گاهی اوقات ممکن است خارش ها به این دلیل باشد که باید سرتان را بشویید. بدیهی است که اگر خارش ادامه داشت به متخصص مو مراجعه کنید.

در آخر:

زمانی که شما اکستنشن مو انجام می دهید بدون شک از چهره جدید خود بسیار لذت خواهید برد. همچنین این کار ممکن است موجب شود اعتماد به نفس شما بالاتر نیز برود.

اما به خاطر داشته باشید حتما قبل از انجام آن از حرفه ای بودن آرایشگر خود اطمینان حاصل کنید. چرا که کوچکترین اشتباهی باعث می شود به موهای اصلی تان آسیب وارد شود.

مریم رهنما

مریم رهنما هستم عضو تیم تحریریه کوئیک فیت. تصمیم دارم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *