زیباییزیبایی موضعیمراقبت زیباییمو

5 ماسک با حنا برای ریزش مو (10 خاصیت مهم حنا برای موها)

حنا برای ریزش مو موثر است؟ آیا با استفاده از حنا می‌توان موهایی ضخیم داشت؟ چه ماسک‌هایی با این ماده می‌توان تهیه کرد که برای رویش مجدد موها مفید باشد؟

پیشنهاد می‌کنیم با ادامه متن همراه باشید تا علاوه بر اینکه پاسخ دقیقی برای این قبیل پرسش‌ها دریافت می‌کنید، بتوانید تاثیرات و مزایای بیان شده از حنا برای موها را نیز مطالعه کنید.

تاثیر حنا برای ریزش مو

داروهای گیاهی تاثیرات به سزایی برای بهبود بسیاری از مشکلات بدنی دارند. بسیاری از افراد برای پیشگیری و درمان ریزش مو رو به مصرف گزینه‌های موثری از آنها می‌روند. حنا به عنوان یکی از گیاهان شگفت انگیز با تاثیرات بسیار مناسب برای این منظور شناخته می‌شود.

حنا برای ریزش مو

گیاه حنا حاوی ترکیباتی است که می‌تواند موجب سفت شدن فولیکول‌های مو و ریشه موها شود. از طرفی دیگر می‌تواند به سلامت ساقه‌های مو کمک کرده تا بتوان موهایی درخشان و زیبا داشت.

البته نکته خوب اینجاست که امروزه حنا در رنگ‌های متنوع سیاه، قهوه‌ای و شرابی وجود دارد که بسته به سلیقه می‌توان آنها را انتخاب کرد. اگر تمایلی به رنگ گرفتن موها وجود ندارد، بهتر است مدت کمتری آن را روی سر نگه داشت.

مطلب پیشنهادی
درمان موهای وز با 5 روش شگفت انگیز ساده و خانگی

علاوه بر اینکه حنا برای ریزش مو بسیار مفید است تاثیرات به سزایی دیگری را نیز به همراه دارد. این تاثیرات شامل موارد زیر می‌شود:

 1. ترکیبی طبیعی و ضد ریزش مو که می‌توان همیشه از آن استفاده کرد.
 2. عوارض جانبی برای رشد مو و سلامت ریشه مو به همراه ندارد.
 3. بهبود سلامت ریشه مو و تامین سلامت کوتیکول‌های مو را به همراه خواهد داشت.
 4. متعادل نگه داشتن PH پوست سر با ترکیبات حنا به طور کامل ممکن می‌شود.
 5. مانعی قوی برای جلوگیری از سفیدی مو به شمار می‌رود.
 6. با از بین بردن پوسته‌های مرده و شوره کف سر، رشد موها و اکسیژن رسانی به کف سر بهبود یافته و همینطور از ریزش موها جلوگیری می‌کند.
 7. حنا برای ریزش مو موجب خنک شدن سر می‌شود و از التهابات کشنده مو جلوگیری می‌کند.
 8. با خاصیت ضد میکروبی که به همراه دارد، می‌تواند در از بین رفتن بسیاری از قارچ‌ها، میکروب‌ها و باکتری‌های مضر که موجب از بین بردن سلامت ریشه و ساقه مو می‌شوند، موثر باشد.
 9. از خشکی مو و پوست سر که باعث ریزش مو می‌شود، جلوگیری می‌کند.
 10. ریشه و ساقه مو را تقویت می‌کند تا با قرار گرفتن در معرض آسیب‌ها از بین نروند.
مطلب پیشنهادی
کراتینه مو | هر آنچه از فواید تا مضرات کراتینه باید دانست

با وجود این خواص بهتر است از حنا به جای رنگ‌های شیمیایی استفاده کرد تا از خواص بسیار مفید آن نیز بهره برد. بهتر است با ادامه متن همراه باشید تا ماسک‌های موثری با ترکیب این ماده برایتان معرفی کنیم.

چند ماسک طبیعی با حنا برای ریزش مو

حنا به عنوان راهی طبیعی برای درمان بسیاری از مشکلات پوست و مو شناخته می‌شود. با در نظر گرفتن خواصی که از حنا بیان شد، بهتر است آنرا با مواد طبیعی دیگر ترکیب کرده تا خاصیت صد چندان موثرتری را ایجاد کند.

ماسک حنا برای ریزش مو

در این قسمت چند ماسک مناسب، با کمک حنا برای ریزش مو را ارائه کرده‌ایم که بهتر است از آنها استفاده کرد. نکته‌ای که بهتر است برای این ماسک‌های موضعی در نظر گرفت این است که هر یک از ترکیبات را به مقدار مناسب تهیه کرده و سپس به مدت 40 دقیقه الی 2 ساعت روی سر باید قرار داد.

بهتر است برای نتیجه بهتر کف سر کاملا به این ماسک‌ها آغشته شود و بعد از گذشت مدت زمان مشخص شده با آب ولرم شست و شو داده شود.

 1. حنا + تخم شنبلیله + آب 1 عدد لیموترش: برای از بین بردن شوره سر و اکسیژن‌رسانی به ریشه مو
 2. حنا + تخم شنبلیله + سفیده تخم مرغ + پودر هسته انگور: به سرعت ریزش مو را متوقف خواهد کرد
 3. حنا + تخم شنبلیله + دم کرده چای سبز + روغن اسطوخودوس: نرم کننده، درخشان کننده موها و رفع خشکی کف سر
 4. حنا + تخم شنبلیله + روغن خردل: رفع شوره سر
 5. حنا + تخم شنبلیله + روغن زیتون + سفیده تخم مرغ: کنترل شوره سر و از بین بدن پوسته‌ها
مطلب پیشنهادی
خواص حنا در 7 مورد (موارد مصرف موضعی برای پوست و مو)

نکته مهم: این ترکیبات باید به شکل خمیر در آیند و برای این منظور می‌توان از آب برای رقیق شدن استفاده کرد.

جمع بندی کلی

اگر به دلیل رنگی که حنا برای موها ایجاد می‌کند تمایلی به استفاده از حنا برای تقویت موها ندارید، بهتر است آنرا به مدت حداکثر 40 دقیقه روی موها نگه دارید تا موها رنگ نگیرند. همانطور که در این متن به طور کامل بیان شد، حنا برای ریزش مو بسیار مفید و بی ضرر است و می‌توان از آن به اعتدال بهره گرفت.

تحریریه کوئیک فیت

تصمیم داریم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *