نمک هیمالیا یا نمک صورتی چیست؟

در سال های اخیر بسیار سعی می شود مواد خوراکی و چاشنی ها را جایگزین یکدیگر کرد، تا سلامت بدن را تا جای ممکن برای خود به ارمغان آورد. یکی از توصیه های پزشکان برای سلامتی این می باشد که نمک معمولی (سدیم کلراید) را در غذای خود کم کنیم. اما نمک طعم بخش عالی غذاها محسوب می شود. بنابراین می توان آن را جایگزین نمک های دیگری همچون نمک هیمالیا کرد.

نمک هیمالیا یا همان نمک صورتی جز نمک هایی می باشد که مانند هر نمک دیگری فواید و مضراتی را به همراه خود دارد، اما به دلیل فوایدی که دارا می باشد؛ می توان به طور موقت آن را جایگزین نمک معمولی کرد. در این مقاله درباره ی نمک هیمالیا به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

نمک هیمالیا یا نمک صورتی چیست؟

نمک هیمالیا سنگ نمکی می باشد، از نمک زاری در پاکستان که نزدیک به هیمالیا می باشد؛ تهیه می شود. به علت وجود فعالیت باکتری ها رنگ این نمک صورتی می باشد.

مطلب پیشنهادی
زاج سفید چه کاربردهایی دارد؟ انواع و نحوه استفاده آن

نمک هیمالیا ترکیبات شیمیایی نزدیک به نمک سدیم کلراید را دارا می باشد، اما مواد معدنی دیگری مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم را شامل می شود. به همین دلیل طعم این نمک مقداری با نمک معمولی فرق می کند.

فواید نمک هیمالیا برای سلامت بدن

نمک هیمالیا برای سلامت بدن

1. درمان سینوزیت با نمک هیمالیا

سینوزیت یکی از بیماری های عفونی در ناحیه پیشانی نزدیک به ناحیه دستگاه تنفسی می باشد. این بیماری با برخورد کمی سوز و سرما، درد های مزمنش را آغاز خواهد کرد. یکی از درمان های موثر و خانگی برای کاهش و از بین بردن درد سینوزیت، استفاده از نمک هیمالیا یا همان نمک صورتی می باشد. 

نمک صورتی دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی می باشد. این نمک به گونه ای مشابه با آنتی بیوتیک برای بدن عمل می کند. تنها کافی است برای بهبود سینوزیت، مقداری نمک هیمالیا را با آب مخلوط کنید و محلول را داخل بینی خود اسپری کرده و یا قرقره کنید. تا تاثیر شگفت انگیز آن را در کاهش درد و از بین بردن عفونت ها مشاهده کنید.

مطلب پیشنهادی
خواص نمک دریا + تاثیرات شگفت انگیز این نمک بر بدن

2. بهبود سلامت گوارش

اگر برای مشکل دستگاه گوارش به پزشکان طب سنتی مراجعه کرده باشید؛ این امکان وجود دارد در رژیم غذایی شما نمک هیمالیا را جایگزین کند. این نمک به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک شایانی خواهد کرد. به اینگونه که محرک معده برای ترشح اسید معده می باشد؛ در نتیجه ی این عمل غذا به خوبی تجزیه می شود و عمل هضم و دفع به راحتی صورت خواهد گرفت. علاوه بر این فعالیت های پانکراس و کبد را نیز افزایش خواهد داد. فعالیت این دو خود تضمین کننده ی سلامت دستگاه گوارش خواهد بود.

3. بالا بردن بهداشت دهان با نمک صورتی

استفاده از فلوراید ها برای بهداشت دهان یکی از ضرورت ها می باشد. اما برخی افراد به فلوراید و مشتقات آن حساسیت دارند. آن ها می توانند، نمک هیمالیا یا صورتی را جایگزین محلول فلوراید کنند. نمک هیمالیا از آنجایی که دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی می باشد؛ دندان ها و لثه را در برابر باکتری ها و پلاکت های مضر دهان محافظت می کند؛ در نتیجه ی این عملکرد میزان پوسیدگی دهان کاهش پیدا می کند. 

مطلب پیشنهادی
خواص سمنو برای سلامتی و 10 تاثیر به سزای آن بر بدن

نکته: محلول نمک هیمالیا یا نمک دریا با آب اگر به صورت مرتب استفاده شود، بوی بد دهان از بین خواهد رفت.

خواص نمک صورتی برای پوست مو

خواص نمک صورتی برای پوست مو

کاهش جوش و آکنه با نمک هیمالیا

نمک هیمالیا یا همان نمک صورتی دارای مواد معدنی بسیاری در خود می باشد که علاوه بر مصرف خوراکی، می توان برای سلامت پوست نیز از آن بهره مند شد. آکنه و جوش اغلب بر اثر رشد باکتری ها و بسته شدن منافذ پوست ایجاد می شود. از راهکار های خانگی برای کاهش این عارضه پوستی استفاده محلول نمک هیمالیا می باشد. این محلول به دلیل خاصیت ضد باکتریایی خود، باکتری های مضر را از روی صورت پاک می سازد.

اسکراب صورت و لکه بری

نمک صورتی را به عنوان اسکراب پوست نیز مورد استفاده قرار می دهند. این نمک به علت آن که دارای مواد معدنی می باشد و از طرفی خاصیت ضد التهابی دارد گزینه ی مناسبی برای اسکراب پوست می باشد. علاوه بر پاکسازی، تغذیه مناسبی برای پوست محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی
خواص حمام نمک اپسوم برای بدن و تاثیرات شگفت انگیز آن در زیبایی پوست و مو

کاهش ریزش مو و شوره سر با محلول نمک صورتی

نمک هیمالیا سرشار از مواد معدنی مو مغذی برای مو و پوست سر می باشد. به جای استفاده از شامپو و محلول های شیمیایی گران قیمت موجود در بازار، می توان با کمترین هزینه و بات استفاده از این ماده ی طبیعی ریزش مو و شوره ی سر را برطرف کرد. این نمک علاوه بر پاکسازی تغذیه مناسبی برای پوست و مو نیز به حساب می آید.

در آخر:

نمک هیمالیا همانطور که صحبت شد دارای خواص بیشماری می باشد. اما نمی توان آن را جایگزین صد درصدی نمک معمولی کرد. چرا که میزان ید موجود در آن بسیار کم می باشد و ید لازم بدن را تامین نخواهد کرد. بنابراین لازم می باشد از این نمک نیز مانند باقی خوراکی ها به تعادل مصرف شود.