خواص بی نظیر روغن خردل

روغن خردل یکی از روغن های غیر اشباعی است که، استفاده از آن در بهبود عملکرد سیستم بدن بسیار مفید می باشد. خواص شگفت انگیز این روغن اغلب ناگفته باقی مانده است به گونه ای که شاید اکثریت از فواید موضعی و زیبایی آن نیز بی خبر باشند. در این مطلب با توجه به بررسی و تحقیقات اثبات شده خواص روغن خردل برای بدن و پوست را معرفی کرده ایم.

خواص باورنکردنی روغن خردل

خواص باورنکردنی روغن خردل

اصولا از خوراکی های مصرفی روزانه با دو الی سه خاصیت و ویژگی آشنایی داریم و آن ها را مورد استفاده قرار می دهیم. اما نکته ای که قابل اهمیت می باشد این است که، اگر خواص دیگر از هر خوراکی را بدانیم می توانیم از مواد طبیعی موجود در خانه برای بهبود بخشیدن به سلامت خود استفاده کنیم.
روغن خردل یکی از این خوراکی ها می باشد که اغلب با خواص بی نظیر آن آشنایی زیادی وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی
خواص روغن گردو - 6 اثر آن برای سلامت بدن + مو و پوست

 1. افزایش اشتها با روغن خردل

بی اشتهایی موقتی ممکن است برای همه ما رخ داده باشد. اگر این بی اشتهایی نشات گرفته از مشکلات گوارشی نباشد و روده ها عملکرد درستی داشته باشند، می توان در غذای خود از روغن خردل استفاده کرد.
این روغن این گونه عمل می کند که هضم غذا را بهبود می بخشد و عملکرد دستگاه گوارش را بسیار بهتر از قبل خواهد کرد، در نتیجه تمام این خاصیت ها کمک شایانی به افزایش اشتها خواهد کرد.

2. روغن خردل و مبارزه با سرطان

ترکیبات کارسینوژنیک، یکی از ترکیب های بسیار موثر در پیشگیری از انواع سلول های سرطانی می باشد. نکته ی مهم درباره ی روغن خردل این می باشد که ترکیبات کارسینوژنیک به میزان قابل توجهی در این روغن وجود دارد؛ در نتیجه با مصرف این روغن می توان بدن را در مقابل پیشگیری از سرطان قوی کرد.

علاوه بر ترکیب نام برده در بالا، روغن خردل حاوی گلوکوزینولات نیز می باشد. این ترکیب نیز مبارز بسیار قوی در برابر عوامل سرطان زا می باشد. این ترکیب به اندازه ی چشمگیری از کبد، روده و صفرا در برابر سرطانی شدن سلول ها محافظت می کند.

مطلب پیشنهادی
خواص 6گانه روغن هسته انار برای پوست، مو و زیبایی + عوارض آن

3. متعادل سازی کلسترول در بدن

به علت تغییر در سبک زندگی و استفاده ی بسیار زیاد از خوراکی های داری مواد شیمیایی نگهدارنده، امروزه در اکثر افراد میزان کلسترول بالا رفته است. بالا رفتن کلسترول در بدن بیماری های خطرناکی را به همراه خود دارد و از طرفی عوض کردن سبک غذایی بسیار دشوار می باشد، در نتیجه ی تمام این ها راهکاری که برای پایین آوردن کلسترول پیشنهاد می شود اضافه یا جایگزین کردن مواد خوراکی هایی می باشد که قادر هستند با کلسترول های بد بدن مبارزه کنند.

روغن خردل حاوی مقادیر بسیاری از چربی امگا 3 و امگا 6 می باشد. از طرفی این چربی های روغن خردل کاملا غیر اشباع هستند و برای بدن ضرری نخواهند داشت. این سه عامل کمک شایانی در متعادل سازی کلسترول بدن خواهند کرد.

4. کمک به کاهش سرفه 

هنگام سرماخوردگی و آسم دستگاه تنفسی درگیر این بیماری می شود؛ در نتیجه ی این اتفاق شخص مبتلا به این بیماری دچار سرفه های شدید و متوسط خواهد بود.
به جای استفاده از مواد شیمیایی برای بهبود بخشیدن به عملکرد دستگاه تنفسی، این راهکار وجود دارد که از روغن خردل برای کاهش التهابات و رفع مخاط جمع شده در دستگاه تنفسی استفاده کرد.
تنها کافی است به اندازه ی یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را در مقداری آب ریخته، سپس با بخار گرم این دو ترکیب را به دستگاه تنفسی بخور داد.

مطلب پیشنهادی
روغن زیتون برای پوست (9 فایده بی نظیر آن) + کالری

فواید استفاده موضعی روغن خردل

فواید استفاده موضعی روغن خردل

1. کاهش جوش و آکنه 

روغن خردل دارای خواص آنتی باکتریالی بسیار قوی می باشد. در صورت نداشتن حساسیت آلرژیک به خردل، این امکان وجود دارد که مستقیما آن بر روی صورت مالیده شود.
جوش و آکنه اغلب در خود دارای ترکیبات باکتریایی و عفونی می باشند. استفاده از روغن خردل باعث خواهد شد ترکیبات آنتی باکتریالی، عفونت ها و باکتری های ناشی از جوش و آکنه را کاهش و در مواقعی کامل از بین ببرد.

2. از بین بردن لکه های پوستی با استفاده از روغن خردل

یکی دیگر از خواص بی نظیر روغن خردل، از بین بردن لکه های پوستی می باشد. این روغن به علت خواصی که در خود دارا است سلول های تغییر رنگ داده ی و مرده پوست را ریزش می دهد و سلول های روشن و زنده را جایگزین آن می کند؛ با همین عملکرد پوست رفته رفته روشن خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
روغن بنفشه و مهمترین خواص آن برای سلامتی و زیبایی

3. ماساژ بدن با روغن خردل

به جای استفاده از روغن های گران قیمت در بازار برای ماساژ بدن، می توان روغن خردل را جایگزین آن ها کرد. روغن خردل مانند یک محرک عمل می کند. ماساژ بدن با روغن خردل باعث خواهد شد ماهیچه و عضله های بدن خالی از خستگی و بی حالی شوند. با استفاده از این روغن برای ماساژ، به میزان چشمگیری انرژی بدن باز می گردد.

4. کاهش و از بین بردن التهابات بدن

یکی از خواص معجزه آسای روغن خردل کاهش التهابات و درد بدنی است. به علت داشتن همین خواص می توان آن را به صورت مداوم بر روی بدن، به خصوص قسمت هایی که دچار التهاب شده است؛ مالید تا شاهد بهبود زخم های بدنی شد.
این روغن باعث خواهد شد رفته رفته پوست شادابی خود را به دست آورد، در نتیجه ی این عملکرد روند پیری پوست بسیار کند پیش خواهد رفت.

مطلب پیشنهادی
چربی های مفید را فقط از این خوراکی ها دریافت کنید

در آخر:

هر ماده ای هر اندازه که بسیار مفید باشد، این را نیز باید در نظر داشت که استفاده ی غیر متعادل از آن سلامت بدن را به خطر خواهد انداخت و از طرفی مکانیسم بدن هر شخصی متفاوت می باشد و این امکان وجود دارد روغن خردل در بدن هر کسی واکنش متفاوتی از خود را نشان دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید