فواید مولتی ویتامین اپتی من

در چند دهه ی اخیر به علت عوض شدن سبک زندگی و مصرف غذاهای نامناسب، باعث شده است مصرف مکمل ها جزئی از ضرورت های زندگی باشد. برخی از مکمل ها همه ی سنین و جنسیت ها را شامل می شود. اما برخی از آن ها محدود به جنسیت و سن خاصی می باشد. مولتی ویتامین اپتی من یکی از این مکمل ها می باشد که مخصوص آقایان می باشد. در ادامه اطلاعت کاملی درباره ی این مکمل ارائه خواهیم داد.

مولتی ویتامین اپتی من 

اپتی من یک مولتی ویتامین روزانه می باشد که، فرمول سازی و ترکیبات آن مخصوصا برای سلامت کلی آقایان ساخته شده است. مولتی ویتامین اپتی من یک مکمل شناخته شده در بین عموم می باشد، که این شناخت را مدیون ترکیبات و فرمول ها مخصوص عالی خود می باشد. همچنین علت دیگری که این مکمل محبوبیت بسیاری برای آقایان دارد بهره گیری از مواد طبیعی با کیفیت می باشد.

مطلب پیشنهادی
شناخت کامل مولتی ویتامین تراپوتیک + ضرورت مصرف آن

عملکرد اپتی من در بدن چگونه می باشد؟

عملکرد مولتی ویتامین اپتی من

طی تحقیقات انجام شده توسط یک دانشجوی دکترای فیزیولوژی دانشگاه اکلوهوما نشان داده شده است، مولتی ویتامین اپتی من، شامل بیش از 75 ماده ی سازنده فال می باشد. این مواد ایدهای آمینه با شکل آزاد، آنتی اکسیدان ها و 22 نوع ویتامین را در بر می گیرد.

آنزیم های تشکیل دهنده مولتی ویتامین اپتی من

یکی از مزیتی هایی که مولتی ویتامین اپتی من دارد این می باشد که، شامل 4 نوع آنزیم هضم کننده می باشد، که آن ها را در سایر مولتی ویتامین های دیگر نمی توان پیدا کرد. فایده ی داشتن آنزیم های هضم کننده این می باشد که، فرد مصرف کننده ی مکمل اپتی من، هضم بهتری خواهد داشت. نتیجه ی این عملکرد این می باشد که جذب مواد غذایی و مغذی بهتر در بدن صورت خواهد گرفت.

ویتامین D و فواید آن برای بدن 

مولتی ویتامین اپتی من شامل ویتامین D می باشد. ویتامین D یک ویتامین حیاتی برای بدن محسوب می شود. این ویتامین در استحکام بخشی و شکل گیری استخوان ها نقش مهمی را ایفا می کند. همچنین وجود این ویتامین در اپتی من باعث خواهد شد کارایی عضلات بهبود پیدا کند و از طرفی دیگر افرادی که به دنبال عضله سازی هستند این ویتامین در حجم دادن به عضلات آن ها می تواند کمک شایانی داشته باشد.

مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین پریناتال برای بارداری و شیردهی + معایب و مزایا

آنتی اکسیدان های موجود در اپتی من

مولتی ویتامین اپتی من در ترکیبات خود حاوی ویتامین C و ویتامین E نیز می باشد. این ویتامین ها هر دو آنتی اکسیدان های بسیار قوی برای محسوب می شوند. آنتی اکسیدان ها نقش حیاتی و مهم در سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن ایفا می کند. به خصوص افرادی که روزانه تمرین های ورزشی و یا فعالیت های بدنی سخت و سنگینی را انجام می دهند این دو ویتامین در اپتی من می تواند سلامت این افراد را تا حدود زیادی تضمین کند. همچنین آنتی اکسیدان های موجود در مولتی ویتامین اپتی من به افرادی که روزانه تنش های عصبی و استرس بالایی را متحمل می شوند کمک بسیاری خواهد کرد.

چه افرادی مولتی ویتامین اپتی من را می توانند استفاده کنند؟

افراد مصرف کننده مولتی ویتامین اپتی من
  • افرادی که به دلایل مختلف رژیم غذایی مناسبی ندارند و یا غذای مصرفی آن ها به گونه ای می باشد که مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدنشان تامین نمی شود؛ خوردن مولتی ویتامین اپتی من یکی از گزینه های مناسب برای تامین این مواد می باشد.
  • افرادی که رژیم غذایی لاغری را دنبال می کنند، اغلب به دنبال آن هستند که، طی روز کالری کمتری را دریافت کنند. همین عامل باعث خواهد شد همراه با کاهش ویتامین ها و مواد معدنی  و … نیز در بدن این افراد کاهش پیدا کند. بدون شک کاهش این مواد در بدن مضرات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. در نتیجه آن ها می توانند با مصرف مکمل هایی چون مولتی ویتامین اپتی من این کمبود را جبران کنند.
  • افرادی به علت نوع کار و یا سبک زندگی خود دائم در حال مسافرت هستند و یا وقت مناسب برای وعده های اصلی غذایی خود ندارند. اغلب این افراد خوراکی های مناسبی که تامین کننده ی نیاز های بدنشان باشد را مصرف نمی کنند. در نتیجه ی این کار باعث خواهد شد میزان مواد مفید بدن آن ها کاهش پیدا کند. این افراد نیز با مشورت دکتر تغذیه می توانند از مولتی ویتامین های اپتی من در طی روز مصرف کنند.
مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین مینرال : موارد مصرف و 12 ترکیب عالی در آن

در آخر

مولتی ویتامین اپتی من همان گونه که گفته شد به علت ترکیبات خاصی که دارد مناسب آقایان می باشد. این نکته درست می باشد که مصرف اپتی من باعث بهبود فیزیکی بدن و سلامت کلی بدن فرد می شود اما باید در نظر داشت حتما باید با تجویز پزشک مولتی ویتامین ها و مکمل ها مصرف شود.