مولتی ویتامین مولتی دیلی چیست

مولتی ویتامین مولتی دیلی در رده ی مکمل های تقویتی قرار دارد. از این قرص برای جبران کمبود ویتامین ها و مواد معدنی بدن استفاده می کنند. این داروی تقویتی برای افراد بزرگسال است و همانطور که از نامش پیداست باید آن را روزانه مصرف کنید.

ویتامین و مواد حیاتی معدنی که در این قرص وجود دارد باعث می شود سیستم ایمنی بدن شما به خوبی قوی شود و عملکرد مکانیسم بدن بهبود پیدا کند. این مکمل می تواند یکی از گزینه های خوب برای تامین کمبود مواد حیاتی قبل از بارداری باشد و هنگام رژیم لاغری باعث می شود دچار ریزش مو نشوید.

البته افرادی که برای مدت زمان کوتاه دچار مریضی شده اند مولتی دیلی می تواند برای تامین انرژی روزانه به آن ها کمک ویژه ای کند.

مطالب پرطرفدار سایت را دنبال کنید

مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین فارماتون + آیا مصرف آن در بارداری امن است؟

آشنایی با مولتی ویتامین مولتی دیلی

مولتی دیلی یکی از مکمل های غذایی است که بزرگسالان برای تامین انرژی روزانه ی بدن می توانند از آن استفاده کنند. ترکیبات مولتی ویتامین مولتی دیلی شامل بسیاری از مواد معدنی مهم و ویتامین های ضروری و حیاتی بدن می باشد.

بیشتر متخصصان تغذیه این پیشنهاد را می کنند که بهتر است تمامی افراد تا جای ممکن ویتامین ها و مواد معدنی لازم را از طریق یک برنامه غذایی درست دریافت کنند. اما امروزه به دلیل سبک زندگی و کار باعث شده است مکمل ها بخشی از نیاز روزانه ی بزرگسالان و کودکان باشد.

میزان دوز ترکیبات این مولتی ویتامین به گونه ای است که با تشخیص پزشک باید روزانه مصرف شود و مانند برخی از مولتی ویتامین ها نیازی نیست تنها یکبار در هفته خورده شود.

این نکته را همیشه باید در نظر داشته باشید کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در بدن باعث بیماری ها و مشکلات روحی می شود که اگر آن را جدی نگیریم درمان آن بسیار سخت خواهد شد و به بیماری های دیگر دامن خواهد زد.

مطلب پیشنهادی
ضرورت مصرف مولتی ویتامین ایمیوسنس برای کودکان

از طرفی به خاطر داشته باشید نباید مکمل های غذایی را خودسرانه مصرف کنید. چرا که ابتدا باید نیاز بدن شما شناخته شود و با توجه به نیاز بدن پزشک برای شما مکمل مورد نیاز را تجویز کند.

8 خاصیت قرص مولتی دیلی برای بدن

فواید مصرف قرص مولتی دیلی

1. بالا بردن عملکرد سیستم دفاعی بدن

2. قوی کردن بدن در برابر بیماری ها

3. تامین کننده انرژی صد در صدی روزانه بدن

4. بهبود سلامت فیزیکی بدن

5. بهبود سلامت قلب

6. تضمین سلامت عروق

7. حفظ سلامت دندان ها و استخوان ها

8. جلوگیری از کم خونی و درمان کم خونی های ناشی از موارد مختلف

ویژگی های مولتی ویتامین مولتی دیلی

1. وجود 14 نوع ویتامین ضروری و مواد معدنی حیاتی بدن

2. تامین ویتامین و مواد معدنی روزانه

3. دوز مناسب ترکیبات برای مصرف روزانه

4. فاقد رنگ و مواد افزودنی

5. فاقد مخمر

6. فاقد مواد نگهدارنده و طعم دهنده

مطلب پیشنهادی
پرفکتیل - 4 عملکرد آن برای سلامت پوست + مو + ناخن

7. نداشتن گلوتن

عملکرد مولتی دیلی در بدن چگونه است؟

عملکرد مولتی دیلی در بدن

مولتی ویتامین مولتی دیلی سرشار از 14 ماده ی معدنی و ویتامین در ترکیبات خود است. بدون شک هر کدام از این مواد حیاتی تضمینی برای بهبود سلامت بدن بوده و عملکرد ترکیبات مولتی دیلی بر یکدیگر مثبت است.

این بدان معنا است که اثر بخش تر عمل خواهند کرد یا به زبان ساده تر می توان این گونه بیان کرد که وجود یک ویتامین مختل عملکرد ویتامین با ماده معدنی دیگری نخواهد بود.

1. عملکرد ویتامین A موجود در مولتی ویتامین مولتی دیلی

ویتامین A موجود در مولتی ویتامین مولتی دیلی به اندازه ای است که نیمی از نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تامین خواهد کرد.

این ویتامین نقش موثری در تقویت بینایی شما ایفا می کند؛ به گونه ای که کمبود بسیار زیاد این ویتامین در شما می تواند منجر به خطر نابینایی شود؛ همچنین این ویتامین با عملکرد خود در بدن باعث بهبود سیستم قلب و عروق نیز خواهد شد.

 • ویتامین A از ویتامین های حیاتی برای بدن است موجب بهبود سلامت می شود. برای آشنایی با خواص این ویتامین فوق العاده می توانید مطلب زیر را مطالعه کنید.
مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین تراپوتیک و آشنایی با عملکرد آن (فواید و مضرات)

فواید اثبات شده مصرف ویتامین A

2. ویتامین C و نقش آن در مولتی دیلی

مولتی ویتامین مولتی دیلی به علت داشتن ویتامین C مکمل خوبی برای تقویت سیستم دفاعی بدن به حسای می آید. به دلیل وجود این ویتامین در مولتی دیلی بدن در برابر سرماخوردگی، آنفولانزا و باقی بیماری ها مقاوم عمل خواهد کرد.

همچنین این ویتامین در استحکام استخوان ها و دندان ها نقش موثری ایفا می کند؛ چرا که ویتامین C موجود در این قرص جذب کلسیم را چند برابر خواهد کرد.

با مصرف مولتی ویتامین مولتی دیلی به علت وجود این ویتامین زخم ها سریع تر بهبود پیدا می کنند. چرا که این ویتامین خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار بالایی دارد و ترمیم سلول ها را سرعت می بخشد.

3. کمک به درمان کم خونی

مولتی ویتامین مولتی دیلی یکی از گزینه های خوب برای درمان و کاهش کم خونی در بدن است. این مولتی ویتامین شامل مقادیر قابل توجهی از ماده ی معدنی آهن می باشد. این ماده معدنی بدن را به ترشح و تولید گلبول های قرمز مقاوم بیشتر تحریک خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین اپتی من چیست؟ + ضرورت مصرف آن برای آقایان

همچنین مولتی ویتامین مولتی دیلی در خود حاوی ویتامین مهمی به نام B12 می باشد. محل ساخت این ویتامین حیاتی و خونساز در معده و نزدیک دریچه معده است.

هنگامی که معده دچار مشکلی می شود اولین اتفاقی که در آن رخ می دهد این است که تولید این ویتامین حیاتی مانند B12 قطع می شود. در نتیجه لازم است با مصرف مولتی ویتامینی که حاوی این ویتامین است کمبود آن را در بدن جبران کرد تا از بروز کم خونی ناشی از فقر ویتامین B12 جلوگیری کرد.

سلامت مو با مولتی دیلی

مولتی دیلی برای مو

1. افزایش رشد و استحکام مو

مولتی ویتایمن مولتی دیلی دارای مواد معدنی مانند زینک است. این ماده ی معدنی یک غذای عالی برای فولیکول های مو است. از همین رو زمانی که شما به هر دلیلی این مکمل را مصرف کنید پس از مدتی شاهد خواهید بود علاوه بر آن که موهایتان رشد بیشتری پیدا کرده استحکام نیز پیدا می کند.

مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین سنتری ؛ 10 خاصیت مهم + جدول ترکیبات

2. مولتی ویتامین مولتی دیلی برای ریزش مو

مولتی ویتامین مولتی گردش خون را در سراسر بدن افزایش می دهد. کف سر نیز از این داستان استثنا نیست. زمانی که گردش خون در کف سر بیشتر شود مواد غذایی و اکسیژن بیشتری به مو می رسد.

از هیمن رو ابتدا فولیکول های مو بزرگ تر می شوند. سپس قدرت بیشتری برای نگه داری موهای سر پیدا می کنند. همچنین جالب است بدانید پس از مدتی کم کم موهایی که قبلا به دلیل کمبود مواد غذایی ریخته اند مجدد در می آیند.

آیا مولتی دیلی در زیبایی پوست نقش دارد؟

مولتی ویتامین مولتی دیلی باعث می شود پوست استحکام بیشتری پیدا کند. این مولتی ویتامین دارای ترکیباتی است که نقش آنتی اکسیدانی قوی را در بدن ایفا می کنند. در نتیجه اگر زمانی پوست دچار آسیب شود با بیماری هایی مانند اگزما باعث خراش های سطحی روی پوست شود روند بهبود را سرعت خواهد بخشید.

مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین ول من و ضرورت مصرف آن برای آقایان + عوارض

از طرف دیگر وجود ویتامین C خود یک کمک بزرگ برای روشن شدن و از بین بین رفتن لکه های پوستی است. مواد معدنی و ویتامین های دیگر باعث می شوند این ویتامین نقش خود را چند برابر بهتر ایفا کند و سلامت و شادابی را به پوست باز گرداند.

مطالب پرطرفدار سایت را دنبال کنید

عوارض جانبی مولتی دیلی

تا به امروز مصرف مولتی ویتامین مولتی دیلی عوارض جدی و کشنده ای نداشته است. اما شایع ترین عوارض جانبی آن که پس از مدتی از بین می روند شامل موارد زیر است:

 • یبوست
 • اسهال
 • مشکلات گوارشی
 • احساس تهوع کم

در آخر:

مولتی ویتامین مولتی دیلی در داروخانه ها بدون نسخه نیز به افراد داده می شود. با آن که دوز ترکیبات مولتی دیلی بسیار کم و برای نیاز روزانه بوده اما بهتر است برای مصرف آن با پزشک حتمامشورت کنید. چرا که ممکن است این ترکیبات برای بدن یک فرد مناسب نباشد و عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

مطلب پیشنهادی
ویتامین ب کمپلکس - 4 ضرورت مصرف آن + 7 فایده برای سلامت

منبع:
webmd

2 دیدگاه‌ها

 1. آیا بعد از چند دوره مصرف مکملها اگر مصرف آنها را قطع کنیم برای بدن آسیبی بهمراه نخواهد داشت ؟و از طرفی این مکملها فرم بدن را تغییر نمیدهند مثلا چاق کننده نیستند؟

  • سلام همراه عزیز کوئیک فیت
   این مطلب فقط برای معرفی مولتی ویتامین مولتی دیلی هست و برای مصرف اون حتما باید با یک پرشک مشورت کنید
   و اینکه ویتامین ها به تنهایی باعث افزایش وزن نمیشن

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید