برای عفونت دندان چه باید کرد

برای عفونت دندان چه باید کرد ؟ چگونه میتوانیم التهابات ناشی از عفونت دندان را بهبود بخشیم؟ آیا روشی آسان برای رسیدن به این امر وجود دارد؟ برای دستیابی به پاسخ تمام این سوالات میتوان از مطلبی که در این متن ارائه شده است راهنمایی گرفت تا از شر درد ناشی از آن خلاص شد.

عفونت دندان و عوارض آن

برخی افراد می توانند با عفونت های دندان خود کنار آمده و آن را نادیده گیرند. اما در این بین عفونت دندان ممکن است عوارضی را برای فرد ایجاد کنند. درد از جمله عوارضی است که عفونت دندان ممکن است ایجاد کند اما این درد می تواند بسیار اذیت کننده باشد. 

البته درد تنها عارضه این عفونت به شمار نمی رود. ایجاد بوی بد برای دهان از دیگر مسائلی است که عفونت دهان ایجاد می کند. این بوی بد بر اثر وجود عفونت، چرک و باکتری هایی که به دندان آسیب وارد کرده اند ایجاد شده است. 

برای درمان عفونت دندان چه باید کرد

در صورت مراجعه به پزشک، حتما درمان دارویی برای بهبود عفونت دندان تجویز خواهد شد. بعد از رفع عفونت دندان پزشک شروع به ترمیم دندان خواهد کرد. در اینجا راهکارهایی مهم و بسیار تاثیر گذار وجود دارند که می توانند در از بین بردن عفونت دندان موثر باشند. در این متن این راهکارهای تاثیر گذار را ارائه خواهیم کرد.

بلع سخت و بروز تب از عوامل دیگری هستند که در صورت عدم درمان به موقع عفونت دندان ایجاد خواهند شد. به همین منظور هر چه سریعتر باید در صدد بهبود و درمان آن بود. 

برای عفونت دندان چه باید کرد ؟

بهتر است برای درمان عفونت دندان حتما باید به پزشک مراجعه کرد. اما راهکارهایی که در این متن ارائه می شوند در کنار درمان دارویی، سرعت چشمگیری در روند بهبود ایجاد خواهند کرد. این راهکارها بسیار موثر و در دسترس هستند که آسیبی برای بدن ندارند و میتوان از آنها کمک گرفت.

کمک گرفتن از جوش شیرین

اینکه برای عفونت دندان چه باید کرد دغدغه ای است که تنها با مواد خوراکی در دسترس ممکن می شود. جوش شیرین از جمله موادی است که می توان روزانه برای تسکین عفونت دندان استفاده کرد. زیرا برای از بین بردن باکتری ها و پلاک دندان بسیار موثر است.

برای این کار می توان از ترکیب آب و جوش شیرین کمک گرفت. چرخاندن این ترکیب به مدت 1 دقیقه و 3 مرتبه در روز تاثیر درمانی مفیدی را به همراه خواهد داشت. 

ترکیب موثر آب و نمک

از گذشته تا به امروز نمک به عنوان راهکاری برای درمان بسیاری از عفونت های دهانی شناخته می شود. بهبود التهابات، از بین بردن باکتری ها و تسریع در بهبود مشکلات ایجاد شده بر لثه در اثر عفونت را ایجاد خواهد کرد.

برای بهبود عفونت دندان چه باید کرد

عصاره و روغن میخک

میخک از جمله مواردی است که پاسخگوی اینکه برای عفونت دندان چه باید کرد بسیار مناسب خواهد بود. میخک خاصیت ضد باکتریایی و بی حسی را به همراه دارد. استفاده از روغن و یا عصاره میخک می تواند در بهبود عفونت دندان تاثیر گذارباشد. علاوه بر این موضوع با استفاده از ترکیبات حاصل از میخک می توان برای بی حس شدن و رفع درد دندان استفاده کرد.

برای این منظور می توان عصاره میخک را در دهان به مدت 1 دقیقه و سه مرتبه در روز بعد از شست و شو انجام داد. روغن میخک را نیز می توان به کمک پنبه یا گوش پاک کن روی لثه و دندان عفونت کرده، قرار داد. 

روغن آویشن

آویشن از جمله گیاهانی است که پاسخگوی اینکه برای عفونت دندان چه باید کرد است و در از بین بردن باکتری ها بسیار تاثیر گذار است. برای استفاده از خواص این گیاه می توان از چکاندن چند قطره روغن آویشن روی دندان استفاده کرد.

استفاده از خمیر سیر

سیر به دلیل خاصیت آنتی باکتریایی می تواند عفونت های دندان را به خود جذب کند. تنها با له کردن یک عدد سیر و قرار دادن آن روی دندان می توان به از بین رفتن عفونت و چرک های دندان کمک کرد. تنها کافی است روزانه 2 مرتبه به مدت 15دقیقه از این خمیر استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی
چه عواملی ریسک برفک دهان را بالا می برد + راهکار درمان خانگی

سخن پایانی

اینکه برای عفونت دندان چه باید کرد سوال بسیاری از افرادی است که با مشکل عفونت دندان مواجه می شوند. در این متن راهکارهای طبیعی و در دسترسی ارائه شد که می توان از آنها استفاده کرد. رعایت بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن و استفاده از نخ دندان می توان از بروز این عفونت ها جلوگیری کرد.