پوستزیباییزیبایی موضعیمراقبت زیبایی

یوگای صورت با 8 مزیت برای لیفت و رفع چین و چروک

یوگای صورت شامل تمرینات معجزه‌آوری برای صورت است که از پیری، افتادگی و شل شدن پوست صورت می‌تواند جلوگیری کند. این تمرینات چندان سخت نیستند و با چند آموزش ساده می‌توان آنها را انجام داد.

البته برای خیلی از افراد پیش گرفتن صحیح یوگای صورت مهم است که در این متن آنرا آموزش داده‌ایم و پیش از آن سراغ بیان فوایدی که این نوع یوگا به همراه دارد رفته‌ایم. با ما همراه باشید.

یوگای صورت چه فوایدی دارد؟

امروزه بیشترین راهکارهایی که برای زیبایی صورت پیش گرفته می‌شوند، معمولا شامل عمل‌های جراحی و زیبایی سریع هستند. اما در این بین برای بسیاری از افراد عمل زیبایی جایی ندارد و تمایل بیشتری به انجام راهکارهای طبیعی برای زیبایی پوست خود که حرکات ورزشی یکی از آنها است، خواهند داشت.

زیبایی طبیعی با یوگای صورت

مناسب‌ترین راهکار طبیعی که برای زیبایی و سلامت پوست می‌توان پیش گرفت انجام یوگای صورت است. اما فواید بسیار زیادی برای پوست صورت به همراه دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • از بین بردن چروک صورت
 • جلوگیری از پیری زودرس پوست و عضلات صورت
 • پیشگیری از شل شدن پوست
 • از بین بردن پف پشت چشم و رفع افتادگی پلک
 • کمک به رفع غبغب به مرور زمان و سفت شدن پوست گردن
 • برجستگی گونه‌ها
 • گردش خون بهتر زیر پوست صورت
 • اکسیژن رسانی و تقویت کلاژن‌سازی سطح پوست
مطلب پیشنهادی
یوگا بارداری چه فوایدی دارد؟ 9 نکته برای شروع بهتر

نکات مهم پیش از شروع یوگای صورت

برای اینکه بتوان یوگای صورت را به شکل اصولی آموزش دید و پیش گرفت، باید نکاتی را در نظر داشت و رعایت کرد. این نکات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پیش از شروع حتما صورت را با روغن‌هایی از جمله روغن زیتون، روغن نارگیل و یا روغن هسته انگور چرب کنید.
 • ترجیحا پوست را شست و شو دهید و بعد این کار را انجام دهید. به ویژه زمان‌هایی که آرایش روی صورت دارید بهتر است صورت را به طور کامل شسته و بعد شروع به انجام یوگای صورت کنید.
 • بعد از انجام حرکات یوگای صورت می‌توانید از بوخور استفاده کنید، زیرا زیر سطح پوست گردش خون و اکسیژن‌رسانی تحریک شده است.
 • حرکات را مداوم و روزانه انجام دهید.
 • تعداد انجام حرکات و قرینه بودن آنها نکته بسیار مهمی است که باید رعایت کنید.
فواید یوگای صورت

آموزش چند حرکت برای یوگای صورت

نکاتی که برای انجام یوگای صورت لازم بود بدانید و تمام فواید آن برای زیبایی را برایتان بیان کردیم. ولی لازم است تا چند حرکت ساده اما بسیار موثر را برایتان آموزش دهیم تا با انجام آنها تاثیر به سزایی را پس از گذشت یک ماه مشاهده کنید.

مطلب پیشنهادی
پرانایاما چیست؟ 3 تمرین موثر یوگای تنفسی برای لاغری

یوگای صورت برای از بین بردن غبغب و سفت شدن پوست گردن

برای این منظور و سفت شدن گوشت گردن می‌توانید چند حرکت مختلف را انجام دهید. این حرکات شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. بوسیدن آسمان؛ سر را به عقب خم کنید و 10 مرتبه آسمان را ببوسید. نفس عمیق فراموش نشود.
 2. حرکت زرافه؛ در حالی که گردن را به سمت بالا می‌کشید، سر را به سمت عقب خم کنید. به آرامی سر را پایین آورید. فک پایین را به سمت جلو متمایل کنید و انگشت‌هایتان را زیر چانه و گردن به سمت پایین بکشید.
 3. تا جای ممکن لب‌هایتان را به یک سمت صورت ببرید و تا 5 بشمارید و سپس برای طرف دیگر این کار را تکرار کنید. برای نتیجه بهتر گردن را با زاویه 45 درجه بچرخانید تا کاملا گردن در جهت مخالف کشیده شود. این کار را برای هر طرف 5 مرتبه انجام دهید.

یوگای صورت برای تقویت عضلات چشم‌ها

برای اینکه بتوان همیشه عضلات اطراف چشم را تقویت کرد باید حرکات مخصوص به اطراف چشم را انجام داد. این حرکات باعث می‌شوند، چشم‌ها حالت خود را همیشه به بهترین شکل نشان دهند. البته برای نتیجه بهتر باید این حرکات را روزانه انجام دهید:

 1. انگشت میانی را اطراف چشم قرار دهید و به آرامی به پوست اطراف چشم ضربه بزنید. 1 دقیقه این کار را باید انجام دهید.
 2. با انگشت میانی بسیار آرام زیر چشم را به سمت بیرون و بالای پلک را به سمت داخل بکشید. این کار را 4 مرتبه انجام دهید.
 3. با انگشت میانی و انگشت اشاره، شکل V را ایجاد کنید و زیر چشم‌ها قرار دهید. چشم‌هایتان را به سمت بالا ببرید و بالا را نگاه کنید. کافی است این حرکت را 6 مرتبه و هر مرتبه 10 ثانیه انجام دهید.
 4. صاف بنشینید و گردن را صاف نگه دارید. در 4 جهت اصلی و 4 جهت فرعی چشم‌هایتان را بدون حرکت دادن سر و گردن، بچرخانید.
 5. برای از بین بردن افتادگی پلک بهتر است دست مخالف را گوشه چشم قرار دهید و به آرامی به سمت بالا بکشید. این کار را 5 مرتبه و هر مرتبه 10 ثانیه نگه دارید.
یوگای صورت چیست؟

یوگای صورت برای داشتن گونه‌های برجسته و سفت

صورتی تپل در کنار داشتن گونه‌هایی برجسته برای جذابیت و زیبایی چهره بسیار موثر است. از این رو بسیاری از افراد نیاز به انجام حرکات ورزشی برای دست یافتن به این منظور را دارند. حرکاتی که در ادامه معرفی می‌کنیم تاثیر به سزایی برای رسیدن به این هدف را به همراه خواهد داشت:

 1. لب‌هایتان را غنچه کنید و لپ‌ها را باد کنید. با انگشت‌هایتان به لپ ضربه بزنید. این کار را برای 30 ثانیه انجام دهید. 2 ست برای انجام این حرکت در روز کافی است.
 2. لپ همستر؛ یکی از لپ‌هایتان را باد کنید و بعد از 30 ثانیه آنرا به لپ دیگر منتقل کنید. برای جلوگیری از چروک لب باید حتما از قبل آنها را چرب کرده باشید. این کار را 4 مرتبه انجام دهید.
 3. انگشت شصت را زیر چانه قرار دهید. طوری که انگشت اشاره زیر لپ قرار بگیرد. حالا دست را به سمت گوش‌ها ببرید طوری که گوشت زیر لپ کشیده شود. این کار را باید برای 5 تکرار به آرامی انجام دهید.
مطلب پیشنهادی
شروع مدیتیشن با 12 ترفند، بررسی مزایای پرورش ذهن

از بین بردن خط اخم و خط ابرو

یوگای صورت و ابروها

خط اخم می‌تواند سن را بیشتر از آنچه که هست نشان دهد. برای جلوگیری از بروز خط اخم و بهبود خطوط پیشانی حرکات زیر را با دقت و گام به گام انجام دهید:

 1. کف دست را روی شقیقه قرار دهید. دست‌ها را با فشار یکسان و سرعت یکنواخت به عقب بکشید و به مدت 5 ثانیه نگه دارید. این کار را 3 مرتبه انجام دهید. (برای از بین بردن خط خنده می‌توانید در حین انجام این حرکت، لب‌ها را به شکل O در آورید)
 2. با نوک انگشتان فشار ملایم و یکنواختی به پیشانی بیاورید. 3 مرتبه برای 10 ثانیه این کار را تکرار کنید.
 3. گوشه‌های پیشانی بالاتر از ابرو‌ها را با انگشتتان نگه دارید. به آرامی این قسمت را به سمت موها بکشید.

از بین بردن خط خنده با یوگای صورت

برای از بین بردن خط خنده حتما اطراف لب را چرب کنید تا از چروک شدن آن جلوگیری شود. حالا مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

 1. لپ‌ها را به طور کامل از هوا پر کنید. با انگشت میانی به آرامی روی خط خنده ضربه بزنید. این کار را 3 ست 10 ثانیه‌ای انجام دهید.
 2. دهانتان را به صورت کامل باز کنید و زبان را تا جای ممکن بیرون بیاورید. این کار را 4 مرتبه انجام دهید.
 3. لب‌ها را به داخل ببرید، طوری که روی دندان‌های جلو را پوشش دهد و عضلات گونه را به سمت عقب بکشید. این کار به تقویت عضلات و لیفت برای پیشگیری از چروک در ناحیه خط خنده بسیار موثر است.
مطلب پیشنهادی
یوگا نیدرا چیست؟ 9 گام برای رسیدن به آرامش و بیداری ذهن

نکات تکمیلی

یوگای صورت حرکات مخصوص به خود را دارد که موثرترین وساده‌ترین آنها را برایتان معرفی کردیم. این نکته را در حین انجام یوگای صورت و حتی یوگای بدن باید در نظر داشته باشید که تمرکز کردن روی هر نقطه‌ای که حرکت را انجام می‌دهید تاثیر به سزایی برای رسیدن به نتیجه بهتر به همراه خواهد داشت.

تحریریه کوئیک فیت

تصمیم داریم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *