خواص روغن زیتون برای پوست

خواص روغن زیتون برای پوست به حدی عالی و شگفت انگیز است که می توان از آن به عنوان یک معجزه نام برد. بدون شک با دانستن این خاصیت های عالی برای پوست صورت و بدن، این روغن خیلی از اوقات جایگزین بسیاری از کرم ها و روغن های گران قیمت خواهد شد. در این مقاله درباره ی شگفتی های خواص روغن زیتون برای پوست صورت و بدن به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

آیا روغن زیتون برای پوست مفید است؟

روغن زیتون یکی از روغن هایی است که علاوه بر خاصیت غذایی بالایی که دارد خاصیت درمانی بسیاری در خود دارد. این روغن شگفت انگیز را می توان برای زیبایی و درمان پوست نیز به صورت موضعی استفاده کرد. روغن زیتون می تواند کاملا جایگزین خیلی از کرم های گران قیمت موجود در بازار شود و این بسیار عالی است که یک ماده ی گیاهی را جایگزین مواد شیمیایی کرد.

مطلب پیشنهادی
روغن هسته انار و تاثیرات آن برای سلامت بدن و زیبایی

نکته: روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان ویتامین E، ویتامین K و ویتامین A است. همچنین این روغن سرشار از مواد مغذی دارای اسکوالن فراوان نیز در خود است. تمام این ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها بسیار برای پوست مفید هستند.

خواص شگفت انگیز روغن زیتون برای پوست

مرطوب کننده ی بسیار قوی

به دلایل مختلف ممکن است پوست طی روز رطوبت لازم خود را از دست بدهد. روزانه بسیاری از مرطوب کننده ها وجود دارد که به طور مرتب باید از آن ها چند بار استفاده کرد. اما خاصیت بسیار عالی که روغن زیتون برای پوست دارد این است، با یکبار استفاده کردن آن در آخر شب و یا صبح، رطوبت لازم بدن به طور کامل برطرف خواهد شد.

روش استفاده آن اینگونه است که این پوست خود را اول با آب مقداری مرطوب کرده سپس مقداری روغن زیتون را در بر روی صورت و پوست بدن ماساژ دهید. بعد از گذشت 20 دقیقه آن را کاملا بشویید. اگر احتیاج است مدت زمان طولانی این روغن بر بدن بماند بهتر است شب از آن استفاده شود و صبح آن کاملا شسته شود.

مطلب پیشنهادی
سلامت بدن تنها با بهره گیری از 3 خواص روغن ماهی

پاک کننده ی قوی آرایش

روغن زیتون یک پاک کننده ی خوب برای آرایش صورت به حساب می آید. این سوال ممکن است ایجاد شود چگونه می تواند اینکار را انجام می دهد؟ اکثر لوازم آرایش ها پایه ی روغنی دارد، در نتیجه روغن زیتون با خاصیت روغنی خود این مواد را داخل خود به راحتی حل می کند. پس از آن که تمام مواد از روی پوست پاک شدند؛ صورت را با شوینده ی ملایم و آب شسته شود.

بهبود بخش سریع آفتاب سوختگی

یکی از فواید عالی که روغن زیتون برای پوست دارد این است که آفتاب سوختگی پوست را سریعا بهبود می بخشد. روغن زیتون در خود دارای آنتی اکسیدان و ویتامین E است این دو خاصیت به شدت در درمان آفتاب سوختگی معجزه آسا عمل می کنند، آن گونه که به سلول ها برای بازسازی کردن کمک شایانی می کنند.

نکته: روغن زیتون به علت داشتن آنتی اکسیدان های قوی و ویتامین E می تواند نقش ضد آفتاب بسیار عالی را داشته باشد.

مطلب پیشنهادی
خواص معجزه آسای درمانی و زیبایی روغن بادام شیرین برای پوست و مو

برطرف کننده چروک پوست

روغن زیتون دارای آنتی اکسیدان های بسیار قوی است. این آنتی اکسیدان ها، جلوی ضربه زدن های رادیکال های آزاد بر پوست را می گیرد. در نتیجه ی این خاصیت باعث خواهد شد به پوست آسیب وارد نشود. از طرفی به دلیل داشتن ویتامین های بسیار مفید باعث خواهد شد پوست مجدد خود را بازسازی کند. علاوه بر آن کاژن های زیر پوست را مجدد افزایش خواهد داد.

درمان ترک های پا

یکی دیگر از خواص درمانی روغن زیتون برای پوست که اکثرا با آن آشنایی ندارند؛ از بین بردن ترک های پاشنه ی پا است. این روغن به دلیل داشتن خاصیت بازسازی پوست کمک شایانی به برطرف کردن ترک های پوستی خواهد کرد. برای برطرف کردن این ترک ها کافی است شب قبل از خواب ابتدا محل ترک های پا را با آب لیمو تمیز کرده سپس ترک ها را با روغن زیتون کاملا ماساژ دهید. سپس با پوشیدن یک جوراب گذاشته شود روغن کاملا جذب پا شود. اگر این کار به طور مرتب هر شب انجام شود؛ نتیجه ی شگفت انگیز آن مشاهده خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
روغن هسته انگور (6 خاصیت برجسته برای سلامت و زیبایی)

پاکسازی منافذ پوست

اغلب کرم های مرطوب کننده بر منافذ پوست نفوذ کرده و آن ها تشدید می کنند. اما روغن زیتون کاملا به پوست و این منافذ نفوذ می کنند و جذب می شوند، در نتیجه ی این عمل باعث خواهد شد عمل پاکسازی پوست و منافذ به صورت عمق صورت بگیرد. اگر شخصی دارای منافذ اس بهتر است شب ها به جای کرم های مرطوب کننده از روغن زیتون بر پوست صورت و گردن خود استفاده کند.

درمان آکنه و جوش

روغن زیتون همانطور که بسیار گفته شد دارای ویتامین E بسیار در خود است. این خاصیت به درمان جوش ها بسیار کمک خواهد کرد. اغلب پس از جوش زدن پوست دچار لکه های قرمز رنگ یا قهوه ای می شوند. این روغن پر خاصیت بسیار به از بین بردن این لکه ها کمک چشمگیری می کند. به شرط آنکه به طور مرتب تا زمان بهبودی کامل از آن استفاده شود.

مطلب پیشنهادی
روغن درخت چای (9 خاصیت برجسته و ضد عفونی کننده)

اسکراب پوست لب

در فصل سرما و یا استفاده از رژلب های نامرغوب این امکان وجود دارد لب دچار خشکی شود. این خشک شدن ها درست است بیماری به حساب نمی آید اما بدون شک شخص را آزار خواهد داد. یکی از بهترین روش هایی که این شکل را برطرف خواهد کرد. استفاده از روغن زیتون برای لب ها است.

روغن زیتون خاصیت مرطوب کنندگی بالایی دارد و این خاصیت آبرسانی بالا را نیز به همراه خود دارد. بنابراین استفاده از آن بر روی لب باعث خواهد شد نرمی و خوش رنگی به لب ها برگردد.

تسکین اگزما

اگزما باعث خشکی پوست میشود. این خشکی ها باعث خواهد شد خارش های ناشی از اگزما بیشتر شود. روغن زیتون از طرفی دارای خاصیت مرطوب کنندگی بالا است که به آبرسانی پوست های خشک شده کمک فراوان خواهد کرد. از طرفی با داشتن ویتامین E در خود باعث بازسازی سلول های از بین رفته می شود. همچنین به خاطر آنتی اکسیدان های قوی باعث خواهد شد التهابات ناشی از اگزما و خارش آن بسیار کم شود.

مطلب پیشنهادی
روغن آرگان شامل خواص شگفت انگیز برای زیبایی پوست و مو

در آخر

روغن زیتون برای پوست همانطور که در بالا گفته شد بسیار مفید است و بسیار خاصیت درمانی و زیبایی دارد. اما این را باید در نظر داشت از آن جایی که این روغن طبع گرم دارد ممکن است افرادی که دارای طبع گرم هستند با استفاده از آن پوست دچار جوش شود. علاوه بر این هر محصولی که برای پوست قرار است استفاده شود قبل از آن بر قسمت آرنج دست تست شود. چرا که امکان دارد به آن حساسیت آلرژیک داشت.