پوستزیباییزیبایی موضعی

لیفت صورت با نخ چگونه است؟ (هر آنچه از آن باید بدانید)

لیفت صورت با نخ یکی از روش های جراحی غیر تهاجمی است که امروزه محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. در چند سال قبل اگر کسی قصد آن را داشت که پوست شل و افتاده ی خود را درمان کند و به زیبایی خود اضافه کند تنها روشی که استفاده می شد قسمتی از پوست را برش می دادند.

اما لیفت کردن پوست تنها با بی حسی موضعی و در مدت زمان 20 تا 45 دقیقه انجام می شود. همچنین شما بعد از آن سریع می توانید فعالیت های روزانه ی خود را از سر بگیرید.

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ نوعی روش بخیه موقت در لایه زیرین پوست است که باعث کشیدگی پوست می شود. در این نوع جراحی زیبایی جراح به جای آن که پوست شل و افتاده را بر برش از بین ببرد به راحتی با دوختن و بخیه زدن قسمت های شل و افتاده آن را به حالت زیبایی در می آورد.

لیفت پوست با نخ باعث می شود پوست کمی عقب تر کشیده شود. در نتیجه این امر موجب می شود پوست صورت کشیده و صاف تر شود.

جوانسازی با لیفت نخ چگونه است؟

جوانسازی لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ علاوه بر آن که برای کشیدگی پوست بسیار ایده آل است. جالب است بدانید این نوع جراحی غیر تهاجمی روشی دیگر برای مقابله با پیری پوست است.

در این روش پوست و بدن با یک نوع محرک مثبت روبرو می شوند. این محرک ها باعث می شوند بدن موج زیادی از کلاژن را به مناطقی که لیفت با نخ در آن انجام شده است؛ برساند.

مطلب پیشنهادی
جوش چرکی را با هفت راهکار سریع و موثر درمان کنید

کلاژن یک نوع پروتئین مهم است که آن را در مو و ناخن نیز می توان یافت. این پروتئین یک حمایتگر است که به فاکتورهای رشد و ضد پیری کمک می کند. این عملکرد موجب می شود تا میزان زیادی بر وضعیت پوست شما تاثیر مثبت بگذارد.

زمانی که بعد از لیفت با نخ کلاژن بیشتری تولید می شود باعث خواهد شد زخم ها زودتر ترمیم شوند. همچنین باعث استحکام و انعطاف پذیری بیشتر پوست می شود. همچنین این پروتئین باعث لطافت بیشتر پوست خواهد شد.

چرا نیاز به کلاژن سازی با لیفت نخ وجود دارد؟

هرچه سن ما بیشتر می شود و رو به میانسالی می رویم بدن ما به تدریج کلاژن کمتری تولید می کند. این بدان معنا است که پوست ما در سن 70 سالگی حدود 80 درصد از ضخامت و لطافت خود را از دست خواهد داد. این کاهش چربی و کلاژن ناگهانی عامل اصلی ایجاد چین و چروک های اضافی است.

همچنین با ضعیف شدن پوست دیگر عامل حمایتگری در زیر پوست وجود ندارد؛ این بدان معنا است که نیروی جاذبه پوست را به سمت پایین می کشد و باعث افتادگی پوست می شود.

زمانی که شما جراحی لیفت صورت با نخ را انجام می دهید در مرحله اول شاهد کشیدگی پوست خود خواهید بود. در مرحله بعد که بدن کلاژن را به سمت ناحیه لیفت شده می فرستد در صورت مجدد کلاژن های تازه وجود دارد. در نتیجه این امر پوست آبرسانی و مستحکم تر می شود.

مطلب پیشنهادی
قوانین طلایی برای جوانسازی پوست در خانه

همچنین جالب است بدانید این تقویت شدن پوست از بدتر شدن چین و چروک و افتادگی بیشتر پوست در آینده جلوگیری خواهد کرد. به عبارت دیگر لیفت با نخ موجب جوانسازی مداوم و تدریجی بافت های صورت خواهد شد. 

همچنین افرادی که به منظور تحریک کلاژن جراحی لیفت نخ انجام داده اند پس از مدتی به مرور شاهد روشن شدن رنگ پوست خود و استحکام بیشتر در پوستشان خواهند بود.

عملکرد لیفت صورت با نخ چگونه است؟

عملکرد لیفت صورت با نخ چگونه است

لیفت صورت با نخ این گونه است که پزشک متخصص زیبایی شما ابتدا صورت شما را با بی حسی موضعی سِر می کند. سپس با کمک سر سرنگ و نخ قسمت هایی از پوست که نیاز به کشیدگی دارد را بالاتر می برد یا به هم بخیه می زند. این کار به اندازه ای ظریف است که جای بخیه مشخص نخواهد بود.

در حالی که نخ های مخصوص لیفت در جای خود قرار دارند. بدن به طور طبیعی برای بهبودی به طور مداوم دیگر فعال می شود. زیرا بدن می خواهد مناطق بخیه زده را بهبود ببخشد و نخ بخیه را از بدن خارج کند. اما نه تنها نخ از بدن خارج نمی شود؛ بلکه کلاژن سازی بیشتری صورت می گیرد و پوست مجدد شفاف و مستحکم خواهد شد.

بدن از نظر بیولوژیکی طوری برنامه ریزی شده است که وقتی هر جسم خارجی که داخل آن باقی بماند را آن حس می کند و نسبت به آن واکنش نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی
15 روش خانگی برای پاکسازی پوست صورت در انواع مختلف

اما خوشبختانه با پیشرفت علم این نخ هایی که برای لیفت صورت و بدن استفاده می شود به اندازه ای نازک بوده و نوع آن ها تقریبا سازگار با بدن است، شما هیچ کدام از فرآیند های دفاعی بدن را حس نخواهید کرد. حتی هنگامی که پوست اطراف صورت بهبود پیدا کرد اکثر افراد به هیچ وجه نمی توانند بخیه های خود را احساس کنند.

آشنایی با مزایای لیفت با نخ به جای لیفت پوست با برش

بسیاری از افرادی که لیفت صورت با نخ را انجام داده اند بزرگترین مزیت آن را کاهش بسیار زیاد مدت زمان ریکاوری مرتبط با لیفت نخ دانسته اند.

هنگامی که فردی جراحی لیفت صورت با برش پوست را انجام می دهد باید حرکات صورت او به شدت آرام باشد. به همین دلیل به این افراد پیشنهاد می شود برای بازگشت به خانه پس از عمل به خانه شخصی به همراه او بیاید. 

همچنین آن ها نیاز دارند به مدت 3 شبانه روز در استراحت مطلق بگذرانند. معمولا آن ها نیاز دارند برای بهبودی متوسط یک تا دو هفته بسیاری از کارهای خود را تعطیل کنند. 

اما اگر همان فرد لیفت نخ را انجام دهد مراحل بهبودی او بسیار آسان خواهد بود. در این نوع جراحی پزشک از بیهوشی موضعی استفاده می کند. این بدان معنا است از که شما پس از اتمام جراحی با لیفت نخ بلافاصله می توانید بدون کمک کسی به خانه بروید و مراقبت های لازم را انجام دهید.

مطلب پیشنهادی
جوش سر سیاه را با حرفه ای ترین راهکار ها از بین ببرید

البته باید به این نکته اشاره کنیم برخی از افراد پس از لیفت پوست با نخ ممکن است دچار کمی درد، قرمزی و تورم شوند.بنابراین بهتر است برای بهبودی سریع چند روز کار خود را تعطیل کنند. همچنین بعد از لیفت با نخ به ندرت نیاز است فرد داروی قوی ضد درد مصرف کند.

از طرفی باید به این نکته اشاره کرد لیفت صورت با برش نتایج طولانی تری نسبت به لیفت نخ دارد. نتایج جراحی لیفت صورت می تواند تا 10 سال یا بیشتر طول بکشد و باقی بماند. این در حالی است که لیفت با نخ به طور کلی یک تا سه سال بیشتر دوام نخواهد آورد.

با این حال از آن جا که روش لیفت پوست با نخ بسیار کم خطر است، افراد بیشتر علاقمند به انجام این نوع جراحی هستند. همچنین جای بخیه آن ها کاملا موقتی است و برای از بین بردن جای بخیه نیاز به لیزر درمانی ندارند.

نحوه مراقبت بعد از لیفت با نخ چگونه است؟

در حالی که بهبود لیفت صورت با نخ سخت نیست اما افرادی که این جراحی زیبایی را انجام می دهند در هنگام بهبودی باید چند اقدام احتیاطی جزئی را انجام دهند.

1. بسیار مهم است حداقل یک هفته پس از قرار دادن نخ ها در زیر پوست حواستان باشد هنگام شستن صورت خود یا استفاده از کرم های مرطوب کننده پوست را به شدت مالش ندهید.

2. همچنین باید تا بهبودی کامل هنگام خواب باید سر خود را کمی بالاتر بیاورید تا صورت مستقیم روی بالش قرار نگیرد. این امر موجب پارگی نخ ها یا نامتوازن شدن آن ها خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
12 راه بی برگشت برای کاهش پیری و چین و چروک صورت

آیا امکان عوارض با لیفت نخ وجود دارد؟

لیفت صورت با نخ یک جراحی زیبایی غیر تهاجمی است. این بدان معنا پس از لیفت با نخ ایجاد زخم، کبودی شدید و خونریزی بسیار پایین است.

اما برخی از افراد به دلایل مختلف ممکن است شاهد عفونت در ناحیه زیر پوست خود باشند. اگر این اتفاق بیفتد بخیه ها به راحتی برداشته می شوند و صورت فرد بیمار به حالت قبلی خود باز می گردد.

لیفت پوست با نخ برای چه افرادی مناسب است؟

لیفت پوست با نخ برای چه افرادی مناسب است

بهترین زمان برای لیفت صورت با نخ معمولا از 35 سال تا اواخر سن 50 سالگی است. چرا که انتظاراتی که شما در این سن از لیفت با نخ دارید بیشتر خود را حفظ خواهد کرد.

همچنین زمانی که سن بیشتر باشد و پوست حالت افتاده تری داشته باشد پزشک جراح به حالت آسانسوری با نخ پوست را بیشتر می تواند بالا بکشد. این امر موجب می شود نتیجه نهایی ظریف تر و طبیعی تر به نظر بیاید.

لیفت با نخ می تواند جایگزینی خوبی به جای برش پوست برای افرادی باشد که سن آن ها بسیار بالا است؛ را که اغلب آن ها با بیماری های افزایش سن درگیر هستند. همچنین افراد زیر بهتر است پس از مشورت با پزشک خود این جراحی را انجام دهند.

 • افرادی که فشار خون بالایی دارند
 • افرادی که به دیابت مبتلا هستند
 • افرادی که بیماری های قلبی و عروقی دارند
 • افرادی که نمی توانند بیهوشی عمومی داشته باشند.
مطلب پیشنهادی
تاثیر خواب بر سلامت پوست ؛ 6 راه خواب بهتر

آشنایی با انواع نخ های لیفت صورت

آشنایی با انواع نخ های لیفت صورت

برای لیفت صورت با نخ به منظور بالا بردن بافت پوست دو نوع نخ  Nova Threads و Silhouette InstaLift توسط FDA تایید شده اند.

در حالی که این دو نخ به مکانیسم عملکردی مشابهی متکی هستند و هر دو نتایج عالی را برای شما رقم خواهند زد، اما تفاوت های اساسی بین آن ها وجود دارد. در نتیجه اگر قصد انجام لیفت پوست با نخ را دارید بهتر است با عملکرد آن ها آشنا شوید. 

1. لیفت صورت با نخ Nova Threads

نخ Nova Threads از نوعی ماده سازگار با بافت بدن به نام PDO ساخته شده است. این نوع نخ زمانی که وارد بدن می شود طوری طراحی شده است که پس از مدتی جذب بدن می شود.

لیفت صورت با نخ Nova Threads حدود 4 تا 6 ماه در جای خود باقی می ماند. پس از این مرحله به آرامی شروع به حل شدن و جذب شدن توسط بافت بدن می کند.

با این حال فردی که لیفت نخ با این نوع انجام داده است باید انتظار داشته باشد نتایج لیفت را برای یک سال یا بیشتر پس از درمان خود مشاهده کنند.

این اثر طولانی مدت باعث می شود پوست کلاژن بیشتری تولید کند و پس از جذب کامل نخ پوست شا سرحال و انعطاف پذیر باقی بماند. البته این نوع نخ برای لیفت در انواع مختلفی وجود دارد.

نخ های لیفت خاردار که برای جمع کردن بافت بیشتر پوست و ایجاد لیفتینگ بیشتر استفاده می شود. نخ های خاردار به آرامی اما به صورت کاملا آشکار پوست را بالا می برند. این نخ ها به دلیل خار هایی که دارند نیازی به بخیه ندارند. اغلب قلاب آن ها نزدیک خط مو قرار می گیرند.

مطلب پیشنهادی
لیست بدترین خوراکی ها برای پوست ، مو و زیبایی

نخ های لیفت صاف لیفتینگ کمتری دارند اما برای تحریک کلاژن سازی بسیار عالی هستند. اغلب این نوع نخ ها در نواحی زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • گوشه های دهان
 • امتداد ابرو ها
 • گونه ها

نخ های صاف برای لیفت صورت اغلب برای رفع خطوط و رفع علائمی که تازه ایجاد شده اند یا سطحی هستند استفاده می شود.

نحوه ی انجام لیفت صورت با نخ Nova Threads

قرار دادن Nova Threads برای فردی که می خواهد لیفتینگ انجام دهد نسبتاً سریع و آسان است.

 • ابتدا از بی حسی موضعی برای بی حس شدن مناطقی که قرار است تحت درمان قرار گیرند، استفاده می شود.
 • سپس از یک ابزار کوچک (یک کانال یا سوزن نازک) برای قرار دادن نخ های زیر پوست استفاده می شود.
 • این کل فرایند معمولاً فقط 30 تا 45 دقیقه طول می کشد
 •  پس از آن بیمار مرخص می شود و می تواند به کارهای روزانه ی خود برسد.

2. لیفت پوست با نخ Silvette InstaLift

نخ Silvette InstaLift مانند Nova Threads با کمک بخیه برای لیفت صورت با نخ استفاده می شود. این نوع نخ نیز موقتی است و با بدن سازگار است.

نخ Silhouette InstaL بیشتر از کلاژن سازی و تحریک بدن برای تولید آن بر روی کشیدگی و بالا بردن پوست متمرکز است. البته باید به این نکته اشاره کنیم این نخ هر دو هدف را محقق می کند.

مطلب پیشنهادی
کاشت مو با روش‌های جدید؛ 6 نکته مراقبت بعد از پیوند مو

بنابراین نخ های استفاده شده در این روش تا حدودی متفاوت طراحی شده اند. به جای این که صاف یا خاردار باشند حاوی تعدادی بخیه هستند که با مخروط های ریز در هم آمیخته شده اند و در گرفتن بافت پوست مهارت دارند.

این امر موجب می شود این نوع نخ پوست بیشتری را جمع کند و باعث ایجاد لیفت قابل توجه تری در گونه ها و قبقبه شود. همچنین نخ های لیفت صورت Silhouette InstaLift برای ایجاد نتایج نسبتاً طولانی نیز طراحی شده اند. بیماران می توانند انتظار داشته باشند که از تأثیر Silhouette InstaLift خود به مدت یک تا سه سال لذت ببرند.

نحوه ی انجام لیفت صورت با نخ Silhouette InstaLift

 • جای دادن نخ  Silhouette InstaLift به طور متوسط ​​حدود 45 دقیقه طول می کشد
 • با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • از سوزن نازک مخصوص طراحی شده برای قرار دادن نخ ها در پوست استفاده می شود و ناراحتی بیمار را به حداقل می رساند.
 • بیماران گاهی اوقات پس از انجام این روش درد و تورم خفیف را تجربه می کنند. اما معمولاً با مسکن های بدون نسخه می توان آن را کنترل کرد.
 • به همین ترتیب اگر Silhouette InstaLift انجام داده اید احتمالاً می توانید بلافاصله پس از آن به فعالیت های عادی خود برگردید.
 • منابع:
 • plasticsurgery

مریم رهنما

مریم رهنما هستم عضو تیم تحریریه کوئیک فیت. تصمیم دارم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *