زیباییزیبایی موضعی

کانسیلر چیست؟ | 0 تا 100 استفاده و راهنمایی از کانسیلر

کانسیلر یکی از لوازم آرایشی هایی است که در چند سال اخیر بسیار محبوبیت پیدا کرده است. این وسیله ی آرایشی اگر به درستی استفاده شود ظاهری بسیار زیبا و متفاوت به شما می دهد. 

اغلب از این وسیله ی آرایشی پر کاربرد برای حذف تیرگی زیر چشم و زاویه سازی صورت استفاده می شود. اما با روی کار آمدن کانسیلر های رنگی انتخاب برای بیشتر افراد مشکل شده است. در نتیجه بهتر است قبل از هزینه کردن همه چیز را درباره ی آن بدانید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یا تصحیح کننده رنگ پوست یکی از وسایل آرایشی است که بیشتر برای پوشاندن سیاهی های حلقه چشم، لکه های پوست، جای جوش و زاویه سازی استفاده می شود. زمانی که کانسیلر برای زاویه سازی استفاده می شود به آن کانتور کردن می گویند.

بافت این تصحیح کننده رنگ پوست مشابه به کرم پودر است.

همچنین این را باید بدانید نسبت به نوع استفاده ای که از آن قرار است بشود غلظت ها و میزان پوشانندگی های بسیار متفاوتی نیز دارند. رنگدانه هایی که قبلا در این وسیله آرایشی به کار برده می شد اغلب زرد یا سفید رنگ بودند. اما امروزه پالت های رنگی تصحیح کننده رنگ پوست را می بینید که برای پوشاندن لکه یا خطوط صورت رنگ هایی مانند سبز، نارنجی و دیگر رنگ ها را دارند. این مسئله اغلب باعث می شود برای خرید این وسیله ی آرایشی کاربردی اغلب دچار سردرگمی شوید.

مطلب پیشنهادی
کمبود این 8 ماده غذایی باعث خشکی و شکنندگی ناخن ها می‌شود

نحوه استفاده از کانسیلر چگونه است؟

نحوه استفاده از کانسیلر از اهمیت بسیار بالایی در آرایش برخوردار است. این را به خاطر داشته باشید همان اندازه که این وسیله ی آرایشی می تواند معجزه زیبایی آرایش شما باشد؛ به همان اندازه با استفاده ی اشتباه می تواند باعث ایجاد چروک زیر چشم و باعث جلوه ی بد آرایشی شما شود.برای استفاده از تصحیح کننده رنگ پوست در زیر چشم اغلب به اشتباه آن را به صورت هلالی مانند تصویر پایین در زیر چشم خود می کشند. این کار باعث می شود چشم بسیار ریز و نخودی دیده شود. همچنین احتمال آن که مواد آرایشی زیر چشم جمع شود بسیار بالا می رود.

استفاده اشتباه از کانسیلر

نحوه درست زدن کانسیلر این گونه است که کمی پایین تر از مژه ها از گوشه ی چشم تا انتهای چشم یک خط کشیده شود. سپس انتهای این دو خط را به سمت پایین می کشیم و یک مثلث زیر چشم ایجاد می کنیم و داخل آن را با این وسیله ی آرایشی پر می کنیم.

نحوه درست زدن کانسیلر

مرحله ی بعدی نحوه ی درست پخش کردن و محو کردن این کرم آرایشی است. شما می توانید با دو انگشت خود به صورت ضربه ای تا جایی که دوست دارید آن را محو کنید.

اما حرفه ای ترین و بهترین روش برای محو کردن این کرم آرایشی زیر چشم آن است که یک پد اشکی تهیه کنید. پد اشکی را پس از خیس کردن و گرفتن آب آن به صورت ضربه ای روی کانسیلر زیر چشم بزنید.

مطلب پیشنهادی
7 اپلیکیشن برای خانم ها که باید روی گوشی خود نصب کنند

با این کار هم مواد آرایشی روی صورت به خوبی محو و یکدست می شود و هم مقدار اضافی آن را به خود می گیرد و روی صورت پخش نمی شود. 

نکته: حتما از پد های مرغوب استفاده کنید.

کانسیلرهای رنگی برای چه کاری است؟

کانسیلر رنگی

بدون شک شما هم در فضای مجازی و فروشگاه های آرایشی با کانسیلر های رنگی با برند های متفاوتی روبرو شده اید. شاید برای اولین بار برایتان سوال شده باشد کار آن ها دقیقا چیست و قرار است چه زیبایی را روی صورت اضافه کنند؟ در زیر شما با کاربرد هر رنگ آشنا خواهید شد.

1. کانسیلر زرد رنگ

برخی از افراد پوست بسیار حساسی دارند و به دلایل مختلف ممکن است پوستشان به سرخی بزند. این سرخی ها ممکن است بر اثر جای جوش ایجاد شده باشد. روی این سرخی ها بهتر است کانسیلر با رنگ زرد زده شود. همچنین بهتر است برای محو کردن مویرگ های سطحی و کبودی از این رنگ روی پوستتان بزنید و آن را محو کنید.

2. اصلاح کننده رنگ سبز

شاید عجیب یا کاری با ریسک بالا باشد که بخواهید برای آرایش روی صورتتان رنگ سبز بکار ببرید. اما جالب است بدانید کانسیلر هایی با رنگ سبز برای رفع مشکلات زیر در زیر آرایش می تواند کاملا معجزه کند.

  • اگر پوستتان زود قرمز می شود یا قرمزی های شدیدی روی پوست دارید روی آن قسمت کمی اصلاح کننده رنگ پوست سبز بزنید و با انگشت آن را مقداری محو کنید.
  • اگر پوستتان دچار آکنه است یا جای آن باقی مانده است برای از بین بردن آن در زیر آرایش باید به سراغ رنگ سبز بروید.
  • اگر پوستتان به هر دلیلی دچار آفتاب سوختگی سطحی شده است پیشنهاد ما به شما این است روی آن قسمت را با رنگ سبز اصلاح کننده رنگ پوست بپوشانید.
  • اگر قصد دارید جای ماه گرفتگی را پنهان کنید نیازی نیست روی آن را کرم پودر های سنگین بزنید. اصلاح کننده رنگ سبز به راحتی آن را برای شما محو خواهد کرد.
مطلب پیشنهادی
با این 8 ماده غذایی از پیری زودرس جلوگیری کنید

3. رنگ بنفش یا یاسی

کانسیلر را رنگ بنفش یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که زیر چشمشان سیاهی زیادی دارند. همچنین اگر به هر دلیلی روی پوستتان لکه هایی تیره دارید و قصد آن را دارید زیر آرایش آن ها را بپوشانید باید از اصلاح کننده رنگ بنفش استفاده کنید.

4. اصلاح کننده رنگ نارنجی

کانسیلر نارنجی یا صورتی مناسب پوست هایی است رنگ پریده ای دارند. همچنین این افراد می توانند تیرگی های زیر چشمشان را با این رنگ کمر کنند.

5. تصحیح کننده رنگ آبی

بعد از برنزه کردن یا سولار رفتن ممکن است قسمت هایی از پوست دچار تیرگی بیشتری شود یا به اصطلاح دچار لکه های پوستی شوید. برای پنهان کردن آن زیر آرایش، بهتر است روی آن قسمت از پوستتان را کانسیلر آبی بزنید و آن را کمی محو کنید.

6. سفید

کانسیلر سفید یا کرمی رنگ یکی از پرمصرف ترین های این وسیله ی آرایشی است. رنگ سفید اصلاح کننده رنگ پوست بسیار کاربردی است. چرا که هم می توان آن را برای رفع تیرگی استفاده کرد و هم می توان آن را روی رنگ های دیگر اصلاح کننده ها زد تا زیر آرایش رنگشان را خنثی کرد.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه 4 اسکراب پوست سر در خانه با کمترین هزینه

انواع تصحیح کننده های رنگ پوست

انواع تصحیح کننده های رنگ پوست

با توجه به نوع استفاده ای که قرار است از کانسیلر داشته باشیم آن ها را به شکل های مختلف در آورده اند. درنتیجه باید از آن ها نیز شناخت کافی داشته باشید تا بدانید کدام یک از آن ها بیشتر مورد استفاده شما قرار می گیرند.

1. کانسیلر کرمی 

کانسیلر هایی که بافت کرمی دارند اغلب پوشانندگی بسیار بالایی نیز دارند. این اصلاح کننده های رنگ پوست به دلیل بافتی که دارند به راحتی روی سطح پوست پخش می شوند و باعث ایجاد چروک نخواهند شد.

2. مایع

کانسیلر های مایع محبوبیت زیادی بین آرایشگر های حرفه ای دارد؛ چرا که به راحتی دور چشم پخش می شود و به سرعت پس از محو کردن آن ها خشک می شوند.

اغلب داخل اصلاح کننده های رنگ پوست مایع قلموی مخصوصی وجود دارد که مایع داخل آن را به هر قسمت از صورت به راحتی می توانند بزند.

مطلب پیشنهادی
تقویت ناخن با 12 نکته طلایی برای داشتن ناخن های بلند

اما به خاطر داشته باشید اغلب استفاده از اصلاح کننده های رنگ پوست مایع نیاز به مهارت دارد و اگر سریع آن را را محو نکنید خشک می شود و خطوطی ر زیر چشم و روی پلک ایجاد می کنند. در نتیجه بهتر است زمان هایی از آن استفاده کنید که زمان کافی برای آرایش کردن داشته باشید.

3. اصلاح کننده های رنگ پوست استیکی

کانسیلر های استیکی در میان خانم ها و آقایان طرفداران زیادی دارد؛ چرا که استفاده از آن بسیار راحت است. شکل آن ها شبیه به رژ لب های پیچی است.

اصلاح کننده های رنگ پوست استیکی را هم می توان با کمک یک قلمو (براش) روی هر نقطه از صورت کشید، هم آن که می توانید با نوک این وسیله آرایشی آن را روی پوست بکشید.

4. کانسیلرهای پودری

کانسیلر پودری شبیه به پنکک است و برای افرادی که در آرایش مبتدی هستند بسیار مناسب است. اما این را به خاطر داشته باشید از آن جایی که پوست دور چشم بسیار حساس است باید قبل از استفاده کرم مرطوب کننده و آبرسان دور چشم استفاده کنید تا پوست دچار خشکی و آسیب نشود.

مطلب پیشنهادی
5 عامل اصلی بر خشکی پوست + 3 درمان خانگی موثر

5. اصلاح کننده های رنگ پوست مدادی

یکی از کاربردی ترین کانسیلر هایی که وارد بازار شده است مدل مدادی آن ها است. شما این اصلاح کننده های رنگ پوست مدادی را به راحتی می توانید با خود حمل کنید و بسیار مناسب فصل های گرم می باشند.

همچنین یکی از راحت ترین وسیله های آرایشی برای خط انداختن روی بینی و اطراف چشم می باشد. همچنین نوع مدادی این وسیله ی آرایشی برای سایه انداختن و تمیز کردن دور لب قبل و بعد از رژلب زدن بسیار کاربرد دارد.

کانسیلر برای چه قسمت هایی از صورت استفاده می شود؟

کانسیلر یکی از کاربردی ترین وسیله های آرایشی برای پوشش دادن و یکنواخت کردن پوست می باشد. اغلب این تصور می شود که از آن تنها برای رفع تیرگی دور چشم استفاده می شود.

اما جالب است بدانید از اصلاح کننده های رنگ پوست با رنگ های مختلف برای سایه سازی صورت و گریم بسیار استفاده می شود. همچنین اگر قصد دارید از سایه برای آرایش چشم استفاده کنید یکی از ترفند هایی که باعث می شود رنگ سایه کاملا جلوه پیدا کند و ماندگاری بالاتری داشته باشد آن است که به بالای پلک نیز کمی از این وسیله ی آرایشی بزنید.

کانسیلر برای چه قسمت هایی از صورت استفاده می شود

یکی از ترفند هایی که می توانید بدون کرم پودر سنگین یا موس صورت پوست خود را بدون لکه کنید استفاده از کانسیلر است. تنها کافیست روی جوش و لکه هایی که بسیار پررنگ هستند کمی اصلاح کننده های رنگ پوست بزنید و اجازه دهید تا کمی خشک شود. سپس با نوک انگشت یا اسفنج آن را محو کنید. اما این را به خاطر داشته باشید برای این کار اصلاح کننده های رنگ پوست باید هم رنگ پوستتان باشد.

مطلب پیشنهادی
اسکراب برای پوست چه فوایدی دارد؟ + پاکسازی پوست در خانه

چگونه ماندگاری کانسیلر را بیشتر کنیم؟

یکی از مشکلاتی که اغلب کسانی که از کانسیلر استفاده می کنند آن است که آرایش آن ها سریع بهم می ریزد و حس سنگینی می کنند.

این نکته ی مهم را باید به یاد داشته باشید برای آن که کل آرایش شما ماندگاری بالاتری داشته باشد و از طرفی یک دست پخش شود باید حتما از پرایمر های مخصوص پوست خود (خشک، چرب، مختلط) در زیر آرایش استفاده کنید. پرایمر را بیشتر روی نواحی بینی تا گونه ها، پیشانی و کمی از چانه استفاده می کنند.اگر در زیر اصلاح کننده های رنگ پوست از پرایمر استفاده نکنید باعث خواهد شد آن ها زیر چشم جمع شود یا حتی کاملا پاک شود و زیبایی آرایشتان را از بین ببرند.

بهترین وسیله برای پخش و محو کانسیلر چیست؟

بعد از آن که کانسیلر روی صورت می آید مهمترین کاری که باید انجام دهید آن است که آن را محو کنید یا در هنگام کانتور کردن دو رنگ تیره و روشن را به گونه ای با هم محو کنید که مرز بین آن ها مشخص نشود.

بهترین وسیله برای پخش و محو کانسیلر

شما می توانید برای این کار از انگشتان، فرچه مخصوص اصلاح کننده های رنگ پوست و اسفنج استفاده کنید. هرکدام از آن ها به محو کردن آرایشتان کمک بسیاری می کند. امتا بهترین وسیله ای که می توانید از آن استفاده کنید اسفنج نم دار است.

مطلب پیشنهادی
کلاژن با 9 فایده + معرفی غذاهای مفید برای کلاژن سازی

اسفنج نم دار به خوبی ترکیبات آرایشی را با هم محو می کند و ردی را روی پوست باقی نمی گذارد. اما اغلب براش های آرایشی هر اندازه خوب باشند در آخر باعث می شوند خطوطی نازک روی صورتتان بیفتد.

در آخر:

کانسیلر از وسایل آرایشی محبوب میان خانم ها و آقایان است که به خصوص صبح ها برای پنهان کردن پف چشم از آن بسیار استفاده می کنند.

اصلاح کننده های رنگ پوست دارای تناژ های رنگی مختلفی هستند که به هرچه زیباتر شدن پوست و آرایش کمک می کنند. اما نکته ی بسیار مهمی که در آخر باید به آن اشاره کنیم آن است که حتما برای خرید لوازم آرایشی جنس های مرغوب تهیه کنید.

چرا که جنس های نامرغوب باعث می شوند به مرور زمان پوستتان حالت کدر به خود بگیرد و همچنین بسیار دچار آکنه خواهد شد. از طرفی دیگر منافذ پوستتان باز خواهد شد و دچار لکه های پوستی می شوید.

منابع:
byrdie
makeup

مریم رهنما

مریم رهنما هستم عضو تیم تحریریه کوئیک فیت. تصمیم دارم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *