خواص معجون سیر و لیمو

در دنیای امروز مردم تا حد امکان به دنبال درمان های خانگی هستند که هم علم پزشکی و هم در طب سنتی آن راه تایید شده باشد. معجون سیر و لیمو یکی از همین درمان های خانگی است که افراد را حتی از عمل های جراحی سنگین نجات می دهد.

این مقاله به شما خواهد گفت این معجون چه اثراتی بر بدن شما خواهد گذاشت و نحوه ی درست کردن آن به چه گونه ای است.

اگر به دنبال پاکسازی بدن خود از چربی ها هستید و همچنین علاقه دارید حس سبکی و سلامتی را به بدن خود هدیه دهید در ادامه ی متن با ما همراه شوید.

معجون لیمو و سیر

معجون سیر و لیمو یکی از داروهای معجزه آسای طب های ابو علی سینا به حساب می آید. امروزه به خواص این معجون هم در طب سنتی و هم در بیشتر دانشگاه های معتبر خارج از ایران مفید آن پی برده اند. می توان گفت استفاده از این معجون شما را از بیماری های کبدی، قلبی و عروقی نجات خواهد داد.

اثرات سیر و لیمو

عصاره ی سیر و لیمو دارای خواص درمانی زیادی است که برای راحتی آن را به صورت خلاصه در زیر می آوریم.

  1. پایین آوردن کلسترول و چربی

به علت عادت های بد غذایی بدن روزبه روز پر از چربی ها و کلسترول های مضر می شود. که همین مواد مضر بدن را دچار بیماریی هایی از قبیل انسداد رگ ها می شود. اما این معجون دشمن چربی ها و کلسترول است. این معجون خاصیت چربی سوزی بسیار بالایی دارد و به راحتی چربی های مضر و کلسترول های رسوب کرده در رگ و قلب را از بین می برد.

نکته: عصاره ی سیر و لیمو از آنجا که دارای خواص چربی سوزی بسیار بالایی است. به شدت اشتها را افزایش خواهد داد. در نتیجه باید مراقب رژیم غذایی خود باشید.

 

  1. درمان التهابات

از آنجایی که گرفتن رگ ها و عروق بدن باعث التهابات در بدن می شود. در نتیجه با از بین رفتن این عارضه تمام التهابات بدنی که ناشی از گرفتگی رگ ها است را بهبود می بخشد.

 

  1. ترمیم و بازسازی

عصاره ی سیر و لیمو باعث بازسازی و ترمیم عصب های آسیب دیده و همچنین سلول های مغزی می شود. همچنین فعالیت های دستگاه عصبی را منظم می کند و بهبود می بخشد.

  1. از بین برنده سنگ

این معجون سنگ کلیه و سنگ صفرا را از بین می برد. همچنین نفخ موجود در بدن را کاملا می خواباند.

نکته: این معجون به شدت ادرار را افزایش می دهد. در نتیجه از طریق دفع ادرار به پاکسازی بدن نیز کمک می کند.

 

5.مقوی معده

معجون سیر و لیمو زخم معده را بهبود می بخشد و حتی درمان میکند. همچنین زخم های اثنی عشر را درمان میکند.

6.کمک به لاغری

از آن جایی که این عصاره چربی سوز بسیار قوی است خیلی از افراد در رژیم غذایی خود از آن استفاده می کنند.

 

نحوه ی درست کردن

معجون سیر و لیمو بسیار آسان و در دسترس است. خیلی راحت می توانید آن را در خانه تهیه و استفاده کنید.

برای درست کردن آن شما به 30 حبه سیر + 5 لیمو ترش (شیرازی) همراه با پوست اما بدون دانه+ یک لیتر آب احتیاج دارید. این مواد را باهم داخل مخلوط کن قرار دهید تا کاملا به هم مخلوط شود سپس محتویات مخلوط شده را بجوشانید. در این مرحله به پارچه ی بسیار نازک احتیاج دارید تا برای جدا کردن عصاره مواد میکس شده از آن استفاده کنیم.

زمانی که عصاره را جدا کردیم . آن را داخل ظرفی در بسته ریخته و در یخچال از آن نگهداری کنید.

 

طریقه ی مصرف

زمانی که معجون شما آماده شد تا 3 هفته روزی یک استکان به اختیار خودتان قبل یا بعد از وعده ی غذایی از آن میل کنید. برای اثر گذاری بهتر، می توانید به مدت سه هفته این عصاره را ناشتا میل کنید.

این کار را تا 3 هفته ادامه دهید و بعد از آن به بدن خود 8 روز استراحت دهید. سپس دوباره اینکار را انجام دهید تا نتیجه ی مطلوب را بدست آورید.

به یاد داشته باشید سالی یک بار معجون سیر و لیمو را بهتر است استفاده کنید تا بدنتان پاکسازی شود.

نکات ضروری در استفاده از سیر  لیمو

نکته 1: افرادی که ناراحتی معده دارند به هیچ عنوان نباید این معجون را ناشتا مصرف کنند.

نکته 2: ممکن است به خاطر خاصیت اسیدی لیمو ترش معده بسوزد، پس بهتر است یا میزان مصرف آن را کم کنید. اگر سوزش ها با مصرف روزانه این معجون قطع نشد از خوردن آن خودداری کنید.

نکته 3: هم سیر و هم لیمو ترش خاصی این را دارند که فشار را پایین بیاورند. در نتیجه این معجون برای افرادی که دارای فشار پایین هستند توصیه نمی شود.

نکته 4: ممکن از بعد از مدتی پس از مصرف این معجون دچار سرگیجه و سستی بدن شوید. در این صورت میزان مصرف آن را کم کنید.

نکته 5 : با وجود آنکه داخل این عصاره سیر وجود دارد اما به هیچ عنوان با خوردن آن دهانتان بو نخواد گرفت.

نکته 6 : از آنجایی که سیر دارای آنتی اکسیدان است همان قدر که برای بدن مفید واقع می شود مصرف بی رویه ی آن می تواند به کبد شما آسیب برساند. از آنجا که داخل این معجون سیر وجود دارد بهتر است همان دوره ی 40 روزه را مصرف کنید. در استفاده از آن زیاده روی نکنید.

در آخر

مطلب پیشنهادی
معجون لاغری تاثیر گذار و طرز تهیه 9 مورد معجزه گر

همان گونه که گفته شد این معجون یکی از معجزه آسا ترین عصاره ها برای رفع بیماری و از بین بردن چربی ها و کلسترول است. اما در آخر باز به این نکته باید اشاره کرد، درست است این عصاره جلوی عمل هایی که ناشی از انسداد رگ ها است را می گیرد، اما باید باز برای اطمینان قبل از مصرف آن با دکتر متخصص خود مشورت را داشته باشید. به خصوص اگر دارای بیماری قلبی هستید.

در مقاله ی دیگر ما به صورت جداگانه درباره ی خواص و مضرات سیر و لیمو به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد.