تغذیهمکمل و داروها

قرص لاغری فلوفیت چه عوارض و مکانیسمی به همراه دارد؟

قرص لاغری فلوفیت یکی از گزینه‌هایی است که امروزه برای کاهش وزن به کار گرفته می‌شود. گاهی انواع رژیم و فعالیت بدنی به دلایل مختلف کاهش وزن مناسب را ایجاد نمی‌کنند و نیاز است تا در کنار راهکارهای مناسب برای کاهش وزن، از دارو استفاده شود. در ادامه این متن به معرفی و بررسی هر آنچه که باید در مورد مکانیسم اثر این قرص دانست خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

مواد تشکیل دهنده قرص لاغری فلوفیت

قرص لاغری فلوفیت از ترکیباتی موثر برای کاهش وزن تشکیل شده است. این قرص کاهش وزن با نام نوتری فیت نیز شناخته می‌شود. CLA که مخفف Conjugated Linoleic Acid است، به عنوان ترکیبی به کار برده شده در این قرص لاغری است.

مطالب مرتبط با قرص لاغری فلوفیت

مقدار 1000 میلی گرم از این اسید چرب غیر اشباع، در ترکیب قرص کاهش وزن فلوفیت به کار برده شده است. این اسید چرب غیر اشباع در مواد غذایی از جمله پنیر موزارلا، شیر و گوشت گاو وجود دارد. از این رو قرص لاغری فلوفیت به عنوان چربی سوزی است که بسیار موثر عمل می‌کند؛ این موضوع به علت در برداشتن CLA است.

تاثیر قرص لاغری فلوفیت

از طرفی دیگر این قرص حاوی کنجاک است که به عنوان یک فیبر عالی با ورود به معده، حجم بیشتری گرفته و برای کنترل اشتها و دفع بهتر موثر خواهد بود. با این حال این موضوع را می‌توان نکته‌ای مثبت برای افراد مبتلا به دیابت دانست تا بتوانند کربوهیدرات کمتری را مصرف کنند و علاوه بر کاهش وزن به کاهش قند خون بالا نیز منجر شوند.

مطلب پیشنهادی
با 5 اپلیکیشن رژیم غذایی برتر جهان، لاغر شوید!

مکانیسم اثر قرص لاغری فلوفیت چگونه است؟

این قرص یکی از مکمل‌های حاوی CLA محسوب می‌شود که به عنوان یک چربی سوز عالی و عضله ساز شناخته می‌شود. این ترکیب به متعادل‌سازی ترشح انسولین کمک خواهد کرد که در پی آن سوخت و ساز بدن نیز متعادل خواهد شد.

علاوه بر این موضوع افرادی که از مشکلات گوارشی رنج می‌برند یا به یبوست مبتلا هستند، لازم است راهکارهایی را به کار ببرند تا بتوانند این مشکل را بر طرف کنند. ترکیبات موثر قرص در رفع این مشکل تاثیر به سزایی خواهد داشت.

در واقع می‌توان با مصرف قرص لاغری فلوفیت یکی از مهمترین عواملی که بسیاری از افراد بر اثر آن دچار اضافه وزن می‌شوند را بهبود بخشید. از ویژگی‌های دیگر مکانیسم اثر این قرص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. یک آنتی اکسیدان بسیار قوی و موثر
 2. دارویی مفید برای پیشگیری از ابتلا به سرطان
 3. پیشگیری از تصلب شرایین
 4. موثر در چربی سوزی و از بین رفتن چربی‌های اطراف شکم
 5. موثر در کنترل و سرکوب اشتها
 6. کاهش سایز موثر
 7. انتقال انرژی چربی‌ها به سلول‌ها برای ساخت عضله
 • همانطور که اشاره شد، گزینه‌ای که در ترکیبات فلوفیت به کار برده شده، CLA است. اما بسیاری از موارد آشنایی کاملی با آن وجود ندارد و نیاز به مطالعات بیشتری در رابطه با آن احساس می‌شود. برای آشنایی با تاثیرات CLA و همه چیز در مورد آن پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله تاثیر CLA بر سلامتی بدن و لاغری را مطالعه کنید.

مقدار مصرف قرص لاغری فلوفیت

در ابتدا باید به این نکته توجه کرد که لازم است در مورد مصرف انواع قرص‌های لاغری و قرص لاغری فلوفیت، از پزشک متخصص مشورت گرفته شود. از این طریق با بررسی آزمایشات و شرایط فیزیکی فرد داروی مناسب، در صورت نیاز تجویز خواهد شد.

مقدار مصرف قرص لاغری فلوفیت

اما اغلب این داروی کاهش وزن به مقدار 1 یا 2 عدد، بسته به نیاز فرد، قبل از وعده اصلی غذایی باید مصرف شود. این موضوع می‌تواند احساس پر بودن و سیر را برای فرد به همراه داشته باشد و عدم جذب کالری و چربی را ایجاد کند.

مطلب پیشنهادی
سیر و لیمو - خاصیت درمانی و پاکسازی بدن + طرز تهیه

فلوفیت چند کیلو کاهش وزن به همراه دارد؟

همانطور که بیان شد، دوزهای متفاوتی از این دارو برای افراد با اضافه وزن تجویز می‌شود. برخی باید روزانه یکی مصرف کنند و برخی دیگر نیاز است دو قرص را در دو یا یک وعده دریافت کنند.

با این وجود مقدار کاهش وزنی که به همراه خواهد داشت نیز متفاوت خواهد بود. اما طبق گزارشات انجام شده بر اثر مصرف قرص لاغری فلوفیت، مقدار کاهش وزن بدن هر فرد طی یک ماه، بیش از 5 کیلوگرم بوده است.

این موضوع می‌تواند برای برخی بیشتر از 5 کیلوگرم باشد. به ویژه افرادی که تازه شروع به کاهش وزن کرده‌اند تاثیر بیشتری برای کم کردن وزن با این قرص را شاهد خواهند بود.

حتی با انجام فعالیت بدنی و در نظر داشتن رژیم غذایی متعادل، نتیجه بهتری در رابطه با کاهش وزن با این دارو حاصل خواهد شد. تنها کافی است روزانه 40 دقیقه فعالیت بدنی و رژیم متعادل را پیش گرفت تا به این منظور دست یافت.

مطلب پیشنهادی
چگونه لاغر شویم؟ راه های اصولی برای لاغر شدن

محدودیت‌های مصرفی و عوارض قرص لاغری فلوفیت

برخی از تحقیقات انجام شده، حاکی از این است که این قرص کاهش وزن، تاثیر کمی برای لاغری روی بدن انسان به همراه دارد و برای کاهش وزن حیوانات تاثیر بیشتری را ایجاد می‌کند.

حتی ممکن است عوارض ناشی از آن منجر به آسیب رسیدن به ارگان‌های حیاتی مانند کبد شود. مواردی برای منع مصرف این دارو وجود دارد که باید به طور جدی در نظر گرفته شود و شامل موارد زیر است:

 • دوران بارداری و شیردهی از حساسیت بالایی برخوردار است که باید از مصرف قرص لاغری فلوفیت پرهیز کرد.
 • بیماران قلبی و عروقی باید از مصرف این قرص پرهیز کنند.
 • این دارو ممکن است سبب ایجاد التهاب در بدن شود و به عضوی مانند کبد آسیب بسیاری را برساند؛ لذا باید از مصرف نابجا و سرخود آن پرهیز کرد.
 • در مواردی ممکن است ترکیبات این قرص سبب بروز حساسیت شود که باید مصرف آنرا قطع کرد.
مطلب پیشنهادی
روغن ماهی برای لاغری تا چه اندازه مفید است؟ (فواید)

تجربیات لاغری با فلوفیت

برای اینکه جنبه‌های مختلف در مورد قرص لاغری فلوفیت را در نظر داشته باشیم، لازم است تا از تجربیات مصرف آن توسط دیگران نیز آگاه شویم.

طبق نظر مصرف کنندگان، این قرص توانسته کاهش اشتهای مطلوبی را برایشان به همراه داشته باشد. با این وجود می‌توان گفت تاثیر آن بیشتر بر ایجاد احساس سیری و پری معده است.

اما تعداد بسیار کمی از مصرف کنندگان فلوفیت پس از پنج روز، اذعان داشتند تاثیری بر اشتهای آنها نداشته است و به همان روال سابق تغذیه خود را ادامه می‌دادند.

لازم به ذکر است افرادی که با کاهش اشتها بر اثر مصرف این قرص مواجه شدند، همواره نیاز به مصرف آب بیشتر را احساس می‌کردند. یعنی در واقع بدن آنها به آب بیشتری نیاز داشته و همواره عطش داشتند. با این حال بهتر است با تاثیرات مطلوبی که به همراه دارد ،آنرا زیر نظر متخصص استفاده کرد.

فلوفیت را برای لاغری مصرف کنیم؟

قرص لاغری فلوفیت یکی از داروهای موثر و معروف در زمینه کاهش وزن است. ترکیبات به کار برده شده در این داروی لاغری طوری است که به عنوان یک محرک در سیستم مرکزی بر روی اشتها تاثیر می‌گذارد.

مطلب پیشنهادی
تردمیل و لاغری با رعایت 7 نکته بسیار مهم قبل از شروع

از طرفی دیگر به شکل غیر مستقیم، فعالیت سمپاتومیمتیک دارد که بر چربی سوزی و شکستن چربی‌ها می‌تواند بسیار موثر باشد. اما اثرگذاری آن بیشتر به کاهش اشتها مربوط می‌شود.

در واقع تاثیر آن بر کاهش و از بین رفتن اشتها، خیلی بیشتر از تاثیر چربی سوزی آن است. در مقابل این موضوع فرد نیاز به مصرف آب بیشتری خواهد داشت.

تقریبا می‌توان گفت قرص لاغری فلوفیت نسبت به سایر قرص‌های لاغری عوارض کمتری را به همراه دارد و مانند انواع قرص‌های لاغری، عوارضی از جمله کم‌خونی، تغییرات هورمونی، آسیب به دستگاه گوارش و سیستم عصبی را به همراه ندارد.

نتایج مطلوبی بر اثر مصرف این قرص برای مصرف کنندگان حاصل شده است که تقریبا عوارضی را در پی نداشته است. حتی برخی از افراد طی دوره 4 ماهه توانسته‌اند با این دارو به لاغری 30 کیلویی دست یابند.

جالبتر اینکه با رعایت رژیم غذایی و پیش گرفتن برنامه ورزشی، کاهش وزن ایجاد شده بر اثر مصرف این دارو، بدون بازگشت بوده است. اما باید برای حفظ سلامتی بدن میزان آب مصرفی را در طول دوره مصرف این دارو افزایش داد.

مطلب پیشنهادی
با این مغزها به تناسب اندام برسید

نکته مهمی که در رابطه با این دارو وجود دارد این است که به هیچ وجه بدون توصیه پزشک نباید آنرا مصرف کرد. ضرورت نیاز به مصرف آنرا تنها پزشک طبق شرایط فرد می‌تواند مشخص کند.

مطالب مرتبط با قرص لاغری فلوفیت

نکات پایانی

در این متن به موارد مهمی در مورد قرص لاغری فلوفیت پرداختیم. برای مصرف داروهای کاهش وزن بهتر است طبق تجویز پزشک عمل کرد. کاهش وزن در بسیاری از موارد به مصرف دارو نیازی ندارد که با فعالیت بدنی و پیروی از رژیم غذایی متعادل می‌تواند برطرف شود.

تحریریه کوئیک فیت

تصمیم داریم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *