داروی لاغری

داروی لاغری امروزه مورد توجه بسیاری از افراد که دچار اضافه وزن هستند، قرار گرفته‌است. وزن ایده آل و فرم اندامی زیبا، تبدیل به آرزویی دست نیافتنی برای برخی افراد شده است. استفاده از روش‌هایی آسان برای کاهش چربی و لاغری، به عنوان دغدغه‌ای به‌شمار می‌رود. استفاده از قرص های لاغری چگونه می تواند به این افراد کمک کرده و چه نوعی از آن مناسب تر است؟

کاهش وزن با داروی لاغری

پیش گرفتن رژیم های لاغری غلط یا درست، وزش و تحرک راهکار هایی هستند که برخی افراد برای رسیدن به وزن ایده آل پیش گرفته و گاهی تحت شرایطی از آنها شکست می خورند. به همین دلیل دنبال روش و راهکار هایی سریع و کمک کننده برای کاهش دادن وزن هستند.

طی مدت زمان طولانی، پس از تجمع یافتن چربی ها در بدن، افراد دنبال راهکار هایی میانبر و راحت برای کاهش چربی بدن خود هستند. رژیم های لاغری چند روزه و سریع به همراه مکمل ها و قرص های لاغری را انتخاب کرده و از آنها استفاده می کنند. اما در این میان لازم است تا عملکرد هر کدام از قرص های لاغری را بدانند و عوارض احتمالی را بشناسند تا به نسبت نیاز از آنها استفاده کنند. بهتر است قبل از هزینه زیاد برای خرید دارو های لاغری و استفاده از آنها، نحوه صحیح مصرف آنها و بروز عوارضشان آشنا شد. بهتر است به پاسخ این پرسش رسیده باشید که آیا قرص های لاغری به لاغر شدن کمک می کنند و نسبت به سایر روش ها آسان تر و بهتر هستند.

مطلب پیشنهادی
قرص گلوریا چیست؟ + عملکرد آن در بدن چگونه می باشد؟

عملکرد داروی لاغری

با مصرف دارو های لاغری برای کاهش وزن، اشتها کاهش میابد و فرد احساس سیری و پری معده می کند. عملکرد دارو های لاغری بر بدن به گونه ای است که متابولیسم بدن را افزایش داده و باعث چربی سوزی می شود. در نتیجه کالری بیشتری از بدن، برای تامین انرژی مورد نیاز بدن، سوخته می شود. جذب برخی مواد مغذی مانند چربی را کاهش داده و موجب کاهش یافتن کالری از غذا های دریافتی می شود. این گزینه ها راهبردی مشترک بین داروهای لاغری برای کاهش وزن است.

دارو‌های لاغری شیمیایی

داروهایی که به منظور کاهش وزن استفاده می شوند حاوی ترکیبات چربی سوزی از جمله کافئین و افدرین هستند. افدرین با منبسط کردن ریه ها، ضربان قلب و فشار خون را بالا می برد. اما با کاهش دادن اشتها باعث لاغری در کوتاه مدت می شود. این دارو ها باعث افزایش دمای بدن شده و باعث می شوند بدن انرژی بیشتری از دست دهد. انواعی از این داروها وجود دارد که به عنوان راهبردی سریع برای کاهش وزن استفاده می شوند و هر کدام عوارض خود را دارند. چند نمونه از دارو های لاغری را برایتان معرفی می کنیم.

مطلب پیشنهادی
ورزش لاغری در هفت مورد موثر، برای رسیدن به تناسب اندام

قرص لاغری ادیوس: اشتها را کاهش داده و باید روزانه مصرف شود. یبوست، حالت تهوع و سرگیجه از عوارض احتمالی این قرص به شمار می رود.

قرص ارلیستات: این دارو با اینکه مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است، شامل بروز عوارضی بر کبد است. مصرف طولانی مدت از این دارو باعث بروز کبد چرب خواهد شد و لازمست تحت نظر پزشک مصرف شود.

قرص سیبوترامین: اثرگذاری این دارو بر کاهش وزن است. ترکیبات به کار گرفته شده در این قرص ممکن است اعتیاد آور باشد.

قرص ونوستات و زنولیپ: قرصی تایید شده توسط وزارت بهداشت و درمان است. بهترین اثر چربی سوزی نسبت به سایر موارد را دارد. مهار آنزیم های چربی توسط ونوستات، باعث کاهش وزن می شود. حالت تهوع، نفخ شکم و معده درد از عوارض این قرص است.

دارو‌های لاغری طبیعی

بین تمام داروهایی که برای لاغری مصرف می شود، از مواد غذایی طبیعی می توان بهترین بهره را برد. البته لازم است تا در کنار رژیم غذایی متعادل و مناسب و فعالیت ورزشی منظم از این نوع دارو ها استفاده کرد. خوراکی هایی نظیر سرکه سیب، قرص چای سبز، قرص تخم کتان، قرص دارچین و دمنوش هایی مانند دمنوش چای ترش و چای سبز گزینه هایی موثر برای چربی سوزی هستند. به عنوان یک داروی لاغری طبیعی به قرص زیر، که با ترکیبات گیاهی است، می توان اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی
فواید مصرف مولتی ویتامین ول من برای آقایان + موارد مصرف و عوارض آن

قرص اسلیم کوئیک: در ترکیبات این داروی لاغری از پودر کرفس و چای سبز بهره گرفته شده است. بیماران قلبی و عروقی می توانند از این قرص استفاده کنند. عمل دفع را بالا برده و موجب کاهش زمان ماندن مواد غذایی در معده خواهد شد. به همین دلیل باعث می شود ویتامین ها و مواد معدنی فرصت جذب در روده را ندارند.

تهیه داروی لاغری طبیعی در منزل

مواد غذایی ساده و پرکاربردی وجود دارند که برای لاغری بسیار مفید هستند. به عنوان یک قرص طبیعی برای بالا بردن متابولیسم بدن و رسیدن به کاهش وزن تنها کافی ست از مواد طبیعی، بهینه مصرف کنید. در کنار رژیم غذایی و داشتن فعالیت ورزشی منظم، از این دارو که خودتان تهیه کرده اید، استفاده کنید.

مواد لازم:

1 قاشق زردچوبه

1 قاشق پودر زیره (سبز یا سیاه بودن زیره برای این مورد فرقی نمی کند)

1 قاشق پودر زنجبیل

1 قاشق پودر ثنا (در صورت مبتلا بودن به یبوست از این پودر استفاده کنید)

مطلب پیشنهادی
چگونه لاغر شویم؟ راه های اصولی برای لاغر شدن

1 قاشق عسل

طرز تهیه:

برای آماده شدن این داروی لاغری پودر های گفته شده را در ظرفی ریخته و خوب باهم ترکیب کنید. عسل را به این ترکیب اضافه کرده و خمیری یکدست تهیه کنید. از این خمیر به اندازه یک لوبیا برداشته و اجازه دهید تا خشک شوند. روزانه می توانید دو عدد از این قرص ها را در رژیم غذایی خود به کار ببرید تا به نتیجه مطلوب برسید. ترکیبات موجود در این قرص سوخت و ساز بدن را بالا برده و عوارضی برای بدن به همراه ندارد.

سخن پایانی

اصلاح سبک زندگی و کنترل غذا هایی که در طول روز مصرف می شود، به همراه فعالیت بدنی منظم و مداوم نقشی مفید و موثر در از بین بردن اضافه وزن اجرا خواهد شد. سعی کنید دارو های لاغری را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید و باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هر داروی لاغری اثر خاص خود را دارد. هر بدنی با بدن دیگر متفاوت است و ممکن است اثر دارو متفاوت نشان داده شود. پس سعی کنید بدون مشورت پزشک از دارو های لاغری استفاده نکرده و از مصرف دارو های غیر مجاز خودداری کنید. بهتر است دارو های مکمل را از مراکز بهداشتی و داروخانه ها تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی
3 هفته با معجون سیر و لیمو بدن خود را از تمام چربی های مضر پاک سازی کنید