رژیم غذاییرژیم کاهش وزن

رژیم لاغری یک ماهه با رعایت 17 نکته طلایی و کارآمد

رژیم لاغری یک ماهه گاهی به منظور آماده شدن و داشتن تناسب اندام برای یک مهمانی یا دور همی بسیار کارآمد است. برای این منظور نکاتی را باید دانست که در نتیجه کاهش وزن، سلامتی را نیز تضمین خواهد کرد. با مطالعه ادامه مطالب، که جدید و شیوه‌ای عالی برای این منظور به شمار می‌روند، آشنا خواهید شد.

رژیم لاغری یک ماهه

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که میخواهید با استفاده از یک رژیم لاغری به اندامی ایده آل دست پیدا کنید تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که کدام برنامه غذایی میتواند برای شما موثر باشد؟ آیا در باشگاه تمرینات لازم را انجام می دهید؟

مطمئنا انجام تمام این کارها بسیار عالی و فوق العاده خواهد بود اما نکته اینجاست که این اقدامات زمانی شما را به نتیجه دلخواه میرساند که رژیم غذایی خود را تحت کنترل داشته باشید. به عبارت بهتر با رژیم غذایی در کنار ورزش به راحتی میتوانید اندام دلخواه خود را بدست آورید.

از همین رو در این مقاله در نظر داریم تا اصول رژیم لاغری یک ماهه را همراه با یک روش برنامه ریزی شده و سازماندهی شده برای کم کردن وزن برای شما شرح دهیم، توصیه هایی که در این اصول وجود دارد میتواند به شما کمک کند در کمترین زمان ممکن به آن چیزی که میخواهید دست پیدا کنید. با ما همراه باشید.

رژیم لاغری با تغذیه یک ماهه

همانطور که در جریان هستید تمام رژیم های غذایی که در اختیار افراد قرار میگیرد قوانین خاص خود را دارند که رعایت این قوانین اساس موفقیت شما را به وجود می آورند.

مطلب پیشنهادی
رژیم تخم مرغ ؛ بررسی عوارض خطرناک + روند لاغری 3 روزه

زیرا این قوانین هستند که برای شما تعیین می کنند چه چیزهایی را میتوانید بخورید و یا اینکه خوردن چه چیزهای برای شما ممنوع می باشد، همچنین مقدار غذای مورد مصرف شما نیز جزء همین قانون به حساب می آید.

البته مسئله ای که قبل از هر چیز دیگری اهمیت پیدا می کند این است که شما از نظر روحی و روانی به آمادگی لازم برای رعایت این قوانین رسیده باشید.

برنامه رژیم لاغری یک ماهه

• پذیرفتن

همانطور که گفته شد از مهمترین مواردی که برای رعایت یک رژیم غذایی وجود دارد این است که شما این مسئله را قبول داشته باشید که در ایده آل ترین وزن خود قرار ندارید و به اضافه وزن دچار شده اید.

مطمئنا این مسئله دلایل مختلفی دارد و میتواند نشات گرفته از مشکلاتی در دانشگاه و یا محل کار شما باشد. از همین رو قبول این مسئله کمک بسیار بزرگی در این راستا به شما خواهد کرد.

• اهداف واقعی تعیین کنید

دومین نکته مهمی که در یک رژیم لاغری یک ماهه وجود دارد این است که شما اهداف واقع بینانه‌ای را برای خودتان در نظر بگیرید. مطمئنا رژیم های بسیار زیادی وجود دارد که شرایطی را فراهم می آورد که هر یک روز، حدود یک کیلو وزن کم کنید اما این مسئله میتواند باعث آسیب رساندن به سلامتی شما شود.

مطلب پیشنهادی
رژیم جوپرک - آشنایی با مراحل رژیم کاهش وزن 3 هفته ای

شما باید صبر پیشه کنید و اهدافتان را مشخص نمائید. بسیاری از پزشکان بر این عقیده اند که کم کردن وزن آن هم چیزی حدود دو الی سه کیلو در ماه علاوه بر عملی بودن آن هیچ مشکلی به سلامتی افراد وارد نمی کند.

• تمرینات هوازی کمک کننده

سومین اقدامی که باید در برنامه روزانه خود اعمال کنید، تمرینات هوازی می باشد. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که ورزش را به تازگی شروع کرده اید، روزانه 30 دقیقه تمرین و 5 بار در هفته می تواند بهترین شروع شما به حساب آید که البته با گذشت زمان این مقدار افزایش پیدا می کند و روزانه به بیش از چهل دقیقه نیز می‌رسد.

تمامی این اتفاقات به سطح راحتی شما ارتباط دارد، نباید روزهای ورزش خود را از دست بدهید و این مسئله را در رژیم لاغری یک ماهه باید همواره به خاطر بسپارید که زمانی که شما برای کم کردن وزنتان تلاش می کنید هر کالری به حساب می آید.
برای شروع باید از دو دقیقه گرم کردن شروع کرده و در انتها با چند حرکت کششی ادامه دهید.

• غذا خوردن در زمانبندی مناسب

قبل از آنکه به این مسئله اهمیت دهید که چه نوع غذایی برای سلامتی و کاهش وزن مناسب است، باید زمان مناسبی را نیز برای خوردن غذا در نظر بگیرید.

زمانبندی در رژیم لاغری یک ماهه

یکی از مهمترین مواردی که در این زمانبندی وجود دارد این است که هرگز بعد از ساعت 8 شب غذا نخورید و قبل از اینکه به تخت خواب بروید مقداری فعالیت فیزیکی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی
رژیم مرغ با 9 مزیت برای لاغری سریع و عضله‌سازی

اگر میخواهید وزنتان را کم کنید باید سازماندهی مناسبی برای میان وعده های خود در نظر بگیرید زیرا در اکثر موارد افراد زمانی دچار اضافه وزن میشوند که زمان مناسبی را برای خوردن میان وعده انتخاب نمی کنند.

در رژیم لاغری یک ماهه خوردن میان وعده هیچ گاه ضرری به افراد نمیرساند اما این مسئله که خوراکی های سالم را در این زمان مصرف کنید تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن شما خواهد داشت.

• تاثیر بالای پیاده روی

اگر روزانه میزان پیاده روی زیادی انجام می دهید باید به این مسئله آگاه باشید که پیاده روی هیچ گاه نمیتواند به عنوان یک جایگزین مناسب برای ورزش های هوازی به حساب آید.

در واقع اگر بتوانید ترکیبی از پیاده روی و ورزش هوازی را به صورت روزانه انجام دهید چیزی حدود 160 کالری از دست خواهید داد که تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش وزن شما خواهد رفت. اگر بتوانید در حین پیاده روی سریعتر قدم بردارید کمک بیشتری به شما خواهد کرد و متابولیسم بدن شما را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد.

• بالا رفتن از پله ها

تا حالا این مسئله به گوش شما رسیده بود که بالا رفتن از پله ها میتواند روند کاهش وزن شما را افزایش دهد؟ در واقع اگر شما بتوانید روزانه به مدت 5 دقیقه زمان خود را به بالا رفتن از پله ها سپری کنید متوجه خواهید شد که سریعتر از کسانی که این کار را انجام نمی دهند وزن کم می کنید و کالری بیشتری را از دست می دهید.

مطلب پیشنهادی
لاغری با موز در سه روز + (بررسی نواقص این رژیم)

در واقع مهمترین قسمت بالا رفتن از پله ها، افزایش ضربان قلب است که باعث افزایش میزان تعرق شما شده و در انتهای تغییرات بدنی را برای شما به دنبال می آورد.

بالا رفتن از پله و رژیم لاغری یک ماهه

• تماشای تلویزیون و کار کردن

بسیاری از کسانی که در حین تماشای تلویزیون مشغول به انجام کارهای خود بوده اند، بر این عقیده اند که پیروی از این روش یک راه عالی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی به حساب میآید.

جدای از این مسئله که پیاده روی و تمرینات هوازی در طول روز تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن دارد، کار کردن در حین تماشای تلویزیون و در خانه نیز این امکان را به شما می دهد که هر چیزی را که خورده اید بسوزانید و به هدف خود که کاهش 3 کیلو در ماه است برسید.

ترفند های رژیم لاغری در یک ماه

• مصرف پروتئین

از گذشته تاکنون مصرف غذای مناسب و سالم یکی از اصلی ترین عناصر رژیم لاغری یک ماهه به حساب می آید زیرا نمیتوان در صورتی که غذای ناسالم و مضر میخورید، انتظار کاهش وزن را داشته باشید.

اگر در نظر دارید که پس از گذشت مدتی شاهد تغییرات در بدن خود باشید باید این توانایی و این میل در شما وجود داشته باشد که عادت غذایی و شیوه زندگی خود را دستخوش تغییرات بسیار بزرگی کنید.

مطلب پیشنهادی
رژیم لاغری هندی - لاغری بدون ریزش مو در یک ماه

مصرف میوه ها، سبزیجات، عدس، تخم مرغ، میتواند در این راستا به شما کمک کند. البته همواره نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد از جمله اینکه مصرف بیش از یک عدد موز میتواند مشکل ساز شود و یا سیب زمینی و سیب شیرین به مقدار زیاد مصرف نکنید.

زیرا این امکان وجود دارد که سلامتی شما را به خطر بیاندازند. همچنین مصرف بیش از یک عدد تخم مرغ در طول روز پیشنهاد نمی شود.

• حذف شکر

یکی از مهم ترین اقداماتی که در راستای رعایت کردن رژیم لاغری یک ماهه باید برای آن اهمیت ویژه ای قائل شوید این است که شکر را برای همیشه کنار بگذارید.

باید بدانید که کیک، بیسکوئیت و بستنی همگی دشمن شما محسوب می شوند و در کاهش متابولیسم بدن شما نقش اساسی ایفا می کنند و حتی منجر به توقف کاهش وزن شما شود. رعایت این قانون یکی از مهم ترین اقداماتی است که در این راستا انجام می دهید.

• معجزه چای سبز

بسیاری از کارشناسان علوم تغذیه بر این عقیده هستند که نوشیدن چای سبز آن هم به صورت روزانه میتواند تاثیر مثبتی بر روند کاهش وزن شما داشته باشد. اگر بتوانید روزانه 3 الی 4 فنجان چای سبز بنوشید، متابولیسم بدن خود را به گونه ای افزایش می دهید که روند کاهش وزن شما را سرعت می بخشد.

بسیاری از افراد پس از مطالعه این مطلب به سراغ مقدار کالری چای سبز میروند اما باید بدانید که این نوشیدنی هیچ کالری به همراه ندارد و همانند آب تنها فواید خود را نصیب شما می کند.

رژیم یک ماهه و لاغری با چای سبز

• آب به مقدار کافی

اگر در نظر دارید که رژیم لاغری یک ماهه را با موفقیت سپری کنید باید روزانه دو لیتر آب بنوشید. این کار شرایطی را برای بدنتان به وجود می آورد که سموم را خارج کرده و بدن را هیدراته نگه دارد. در واقع شما باید به این صورت عمل کنید که در هر بار نوشیدن آب یک بطری کوچک را به اتمام برسانید.

مطلب پیشنهادی
چگونه لاغر شویم؟ راه های اصولی برای لاغر شدن

علاوه بر آن نوشیدن آب در طول شبانه روز باعث می شود، که شما غذای کمتری مصرف کنید و قبل از خوردن غذا نیز نوشیدن آب میتواند در جذب کالری کمتر کمک کننده باشد.

• حین تماشای تلویزیون چیزی نخورید

در رژیم لاغری یک ماهه باید تلاش خود را بر آن بگذارید که در حین تماشای تلویزیون هیچ گونه غذایی را مصرف نکنید. زیرا این مسئله باعث می شود که غذای بیشتری دریافت کنید و در نتیجه دچار اضافه وزن شوید.

خصوصا زمانی که فیلم هیجان انگیز و باب میلتان را نگاه می کنید مصرف غذا به طور غیرقابل باوری افزایش پیدا می کند. در واقع برای اینکه بتوانید غذایی سالم و کامل بخورید باید بر روی آن تمرکز کرده و به آرامی آن را بجوید.

این کار کمک می کند تا میزان لازم غذا را دریافت کرده و همچنین تاثیر موثر در کاهش وزن خود داشته باشید. هیچ گاه هیچ عجله ای را در حین مصرف غذا به خود وارد نکنید. این کار واقعا مضر به حساب می آید.

مطلب پیشنهادی
رژیم سالاد ؛ 3 ویژگی خیلی مهم سالاد رژیمی برای لاغری

• اجازه تقلب یکبار در هفته

معمولا متخصصان تغذیه این امکان را برای شما فراهم می آورند که هفته ای یکبار به خود استراحت داده و غذایی را که باب میل خودتان است مصرف کنید. البته نکته اینجاست که این اجازه تنها یکبار در هفته صادر می شود و در حین لذت بردن از آن زیاده روی نشود که تمام زحمات شما در طول یک هفته بر باد برود.

رژیم لاغری یک ماهه و پرخوری

• نوشیدن قهوه قبل از تمرین

بسیاری از پزشکان به مراجعه کنندگان خود برای رژیم لاغری یک ماهه تاکید دارند که قبل از تمرین یک فنجان قهوه گرم بنوشند. البته این قهوه نباید از هیچگونه قند و یا شکری بهره مند باشد.

کسانی که از این روش پیروی کردند پس از یک ماه متوجه تغییرات بسیار زیادی که در بدنشان رخ داده شده اند. از همین رو این اقدام را نیز در برنامه غذایی خود قرار دهید.

• خواب کافی

همانطور که میدانید اگر خواب کافی نداشته باشید دچار مشکل خواهید و سیستم بدنتان دچار اختلال خواهد شد. از همین رو بسیاری از کسانی که تمایل به استفاده از رژیم لاغری یک ماهه دارند خواب کافی را یکی از بزرگترین اسرار کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل می دانند.

آنها همواره عنوان می کنند که اگر روزانه 8 ساعت بخوابند شانس بیشتری برای افزایش وزن خود خواهند داشت. این مسئله به این علت است که هر زمانی که بدن بتواند پایداری خود را بدست آورد بهترین عملکرد را از خود نشان می دهد. از همین رو علاوه بر ورزش منظم، باید خواب کافی و منظم را نیز در دستور کار خود قرار دهید.

مطلب پیشنهادی
5 سوپرفود عالی برای کاهش وزن سریعتر را بشناسید

• انتظار بیهوده نداشته باشید

هیچ گاه نباید انتظار بیهوده ای از رژیم لاغری یک ماهه خود داشته باشید زیرا یک رژیم مناسب زمانی میتواند نتیجه بخش باشد که در طولانی مدت علاوه بر حفظ سلامتی شما، سازگاری مناسبی با بدن شما از خود نشان دهد و از بدن شما محافظت کند.

• حفظ انگیزه و سازگاری

آخرین و مهمترین مسئله ای که رژیم لاغری در یک ماه به آن اهمیت می دهد این است که برای کاهش وزن خود باید به انگیزه و سازگاری مناسب و لازم برسید.

در واقع اگر بتوانید به نکاتی که در این مقاله به شما ارائه دادیم توجه کنید و تمرکز لازم بر روی اهداف خود داشته باشید، هیچ کسی نمیتواند شما را در از دست دادن وزنتان متوقف کرده و شما را از مسیرتان دور کند.

سخن پایانی

برای رسیدن به تناسب اندام نکات نام برده شده بسیار تاثیر گذار هستند. این نکات کارآمد با تمام سادگی و کاربردی بودن، قسمتی از اصلاح سبک زندگی را پیش رو قرار داده‌اند. وجود انگیزه برای رسیدن به تناسب اندام که سلامتی را برای هر فردی در پی دارد، گامی بسیار مهم به شمار می‌رود.

منابع : Health , Healthline

المیرا حسن زاده

المیرا حسن زاده هستم عضو تیم تحریریه کوئیک فیت. تصمیم دارم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *