رژیم غذاییرژیم کاهش وزن

11 نکته رژیم لاغری سریع و موثر و آسان از 0 تا 100

رژیم لاغری سریع و موثر زمانی تاثیرگذار است که نکات بسیار مهمی برای رسیدن به تناسب اندام پیش گرفته شوند. اما پی بردن به این نکات نیازمند مطلبی دقیق و علمی است. به همین منظور در ادامه مطالب شیوه صحیح دست یافتن به این امر مهم را ارائه کرده‌ایم.

رژیم لاغری سریع و موثر و آسان

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که میخواهید وزن خود را کم کنید مطمئنا این فکر از ذهنتان گذشته که کدام رژیم لاغری، در کمتر از یک ماه کاهش وزن چشمگیر را برای شما به همراه خواهد داشت؟

اما همانطور که میدانید و مطمئنا از تمامی پزشکان فعال در این زمینه شنیده اید، شاید چنین رژیمی امکان پذیر باشد اما سلامتی بدن را به خطر می اندازد. همچنین نیازی نیست که برای رسیدن به اندامی ایده آل یک رژیم سخت و زجر آور را دنبال کنید. در واقع اکثر افرادی که دست به رژیم های خودسرانه و بسیار فشرده میزنند با مشکل روبرو می شوند اما واقعا چاره کار چیست؟

رژیم لاغری با روشی سریع و موثر

در واقع افراد باید به جای تمرکز بر روی کمیت به سراغ کیفیت غذاهایی که مصرف می کنند بروند و با پر کردن بشقاب های خود از مواد مغذی و فیبر علاوه بر حفظ سلامتی، کاهش وزن را برای خود به دنبال آورند.

در این مقاله در نظر داریم تا رژیم لاغری سریع و موثر را با روشی سالم و راحت و بدون هیچ وسوسه ای در خوردن خوراکی های خوشمزه در شما معرفی کنیم. همچنین رعایت اصول ذکر شده در این مقاله با کمترین کاهش حجم عضلات همراه خواهد بود و همواره به عنوان یک روش سالم شناخته می شود.

مطلب پیشنهادی
با 5 اپلیکیشن رژیم غذایی برتر جهان، لاغر شوید!

هیچ گونه گرسنگی در کار نباشد

همانطور که در جریان هستید هیچ گاه نمیتوان لاغری را به سرعت و یا یک شبه بدست آورد زیرا مطمئنا با شکست همراه خواهد بود و هیچ گاه نمیتوان آن را ثابت نگه داشت.

از همین رو شما باید برای رسیدن به اندامی ایده آل و پیروی از رژیم لاغری سریع و موثر، عادات غذایی خود را به آهستگی دستخوش تغییرات کنید تا به هدفتان برسید.

برای اینکار در ابتدا باید زمینه های مختلفی را فراهم کنید و حتی اگر رسیدن به آن غیرممکن باشد به آهستگی به خود تلنگر بزنید و اشتیاق لازم برای انجام آن را بدست آورید.

به عنوان مثال شما باید روزانه به جای استفاده از شیر معمولی، از شیر بادام، شیر برنج، شیر سویا و.. استفاده کنید و مصرف حبوبات، گوشت قرمز و… را فراموش نکنید. زیرا هر کدام از این موارد با در اختیار داشتن فواید و خاصیت های خود، برای بدن ضروری است.

نباید صبحانه را حذف کنید

از گذشته تاکنون صبحانه به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین وعده های غذایی انسان شناخته می شود زیرا این صبحانه است که انرژی مورد نیاز بدن را برای انجام فعالیت های فیزیکی روزانه تامین می کند.

مطلب پیشنهادی
روند دقیق رژیم جنرال موتورز 7 روزه برای کاهش وزن سریع

علاوه بر این شما با مصرف صبحانه سالم، از همان ساعات اولیه صبح بدن را وادار به فعالیت خواهید کرد و علاوه بر کاهش وسوسه خوردن هله هوله های مختلف، متابولیسم بدنتان را افزایش می دهید.

برای اینکه بتوانید یک رژیم غذایی مناسبی را در وعده صبحانه خود رعایت کنید میتوانید یک کاسه اوتمیل که از نوعی جو دوسر تهیه شده است، مصرف کنید این غذا، سرشار از پروتئین بوده و میتواند در حفظ سلامتی و تناسب اندام شما و همچنین تامین انرژی کافی بدن نقش بسزایی ایفا نماید.

اگر متوجه شدید که در رژیم لاغری سریع و موثر شما غذایی وجود دارد که تهیه آن برایتان سخت است بهترین جایگزین برای آن وعده غذایی، نان تست سبوس دار به همراه کره ی بادام زمینی بوده که میتواند همراه با موز مصرف شود. که علاوه بر تامین انرژی حاوی مواد مغذی بسیار زیادی است.

استفاده روزانه از غذاهای متنوع و مواد غذایی فقط برای یکبار

شرح این قسمت از اصل ذکر شده با یک مثال شروع می کنیم، اینکه اگر در هنگام صبحانه در نظر دارید که نان سبوس دار مصرف کنید، در سایر وعده های غذایی مانند نهار یا شام ماده غذایی دیگری را جایگزین آن کنید. این مسئله در رابطه با مغزها نیز صدق می کند.

در واقع وقتی شما چنین ترفندی را در رژیم لاغری سریع و موثر خود رعایت می کنید، دامنه گسترده تری از مواد مغذی را برای بدن خود فراهم می آورید و در نتیجه احساس سیری بیشتری به شما دست داده و علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز بدنتان غذای کمتری مصرف کرده و در نتیجه کاهش وزن را برای خود فراهم می آورید.

مطلب پیشنهادی
رژیم سالاد ؛ 3 ویژگی خیلی مهم سالاد رژیمی برای لاغری

افراد بسیار زیادی از چنین اصولی پیروی کرده اند و نتیجه مطلوبی را نیز به همان واسطه دریافت نموده اند.

مصرف 4 وعده حبوبات در هفته ضروری است

طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، محققان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که در رژیم غذایی خود مصرف حبوبات را قرار داده اند و از آن پیروی کرده اند، پس از گذشت یک ماه نسبت به افرادی که از این قانون پیروی نکرده اند کالری برابر دریافت کرده اند، اما این شانس برای آنها مهیا بوده که وزن بیشتری را از دست بدهند.

رژیم لاغری با مصرف حبوبات سریع و موثر

همانطور که در جریان هستید حبوبات منابع بسیار خوبی برای دریافت فیبر و آنتی اکسیدان به حساب می آید و همین مسئله در افزایش میزان کاهش وزن تاثیر بسزایی دارد به عبارت بهتر افرادی که حبوبات بیشتری را دریافت نمایند از علائم کمتری همچون التهابات مرتبط با چاقی روبرو خواهند شد.

از همین رو اگر در نظر دارید که یک رژیم لاغری سریع و موثر و آسان را در پیش بگیرید مصرف حبوباتی نظیر لوبیا چیتی، عدس و… را فراموش نکنید.

مطلب پیشنهادی
رژیم خیار 3 روزه (بررسی عوارض جدی لاغری با خیار)

در یک شبانه روز 5 الی 8 ساعت بخوابید

باید به این نکته آگاه باشید که تنها نیاز نیست که برای رعایت رژیم لاغری سریع و موثر خود تنها پرهیز غذایی داشته باشید. بلکه منظم کردن خوابتان تاثیر بسیار زیادی بر روی وزن شما خواهد داشت، شاید بگویید که این مسئله امکانپذیر نیست اما خواب تاثیر چشمگیری در کاهش وزن و یا افزایش آن دارد.

در واقع طی تحقیقاتی که که در این زمینه انجام شده است، این مسئله به اثبات رسیده که تنها با تغییر 2 هفته ای ساعت خواب میتوانید علاوه بر کاهش سایز دور شکم، منجر به کاهش سایز کمر نیز می شود. اگر شما بتوانید روزانه بین 5/8 ساعت بخوابید پس از گذشت 14 روز متوجه می شوید که بین 3 الی 4 کیلوگرم دچار کاهش وزن شده اید.

بدنتان به ازای هر کیلوگرم وزنتان به 1 لیتر آب نیاز دارد

نکته ی جالبی که در رابطه با مصرف آب وجود دارد این است که علاوه بر اینکه میتواند از پرخوری شما جلوگیری کند، در هضم راحت غذا و بهبود متابولیسم بدن نیز نقشی بسیار مهم ایفا می کند.

بسیاری از ورزشکاران و متخصصان در این حوزه بر این عقیده اند زمانی که افراد تصمیم به کاهش وزن میگیرند آب میتواند به عنوان یک ابزار بسیار عالی و البته قابل دسترس برای رسیدن به هدفشان به آنها کمک کند.

حتی میتوانید با نوشیدن آب، با نفخ شکم مبارزه کنید و بر آن پیروز شوید در واقع زمانی که سلول های موجود در بدن با کم آبی مواجه می شوند، برای تامین آب مورد نیاز خود به سراغ مایعات موجود در بدن میروند که این امر در نتیجه با نفخ همراه خواهد بود.

مطلب پیشنهادی
لاغری با ماست یونانی - 4 دلیل اثبات شده در تاثیر ماست یونانی

از همین رو متخصصان در این زمینه اذعان دارند که اگر بتوانید به ازای هر 22 کیلوگرم وزن خود 1 لیتر آب، آن هم به صورت روزانه مصرف کنید، کمک بسیار زیادی به بدن خود در حفظ سلامتی و یا رسیدن به اندامی ایده‌آل کرده اید. البته باید دقت کنید که نباید در یک لحظه مقدار زیادی آب دریافت کنید زیرا این کار میتواند تعادل مایعات موجود در بدن شما را دچار اختلال کند.

از مصرف نمک و غذاهای فرآوری شده خودداری کنید

اگر به این توانایی برسید که سطح پتاسیم و سدیم موجود در بدن خود را کنترل کنید، میتوانید از شر آب اضافی بدن خود رها شوید.

در واقع این مسئله بیان دارد که اگر در نظر دارید که وزن خود را کاهش دهید بهترین راه این است که مصرف غذاهای فرآوری شده که به طور کلی از سدیم تهیه شده اند و همچنین نمک را فراموش کنید و آنها را از بشقاب های خود حذف نمائید.

با کاهش مصرف نمک و افزایش مصرف غذاهایی که حاوی پتاسیم می باشند که از جمله آنها میتوان به ماهی سالمون، لوزی ماهی و همچنین اسفناج اشاره کرد در طی یک هفته علاوه بر کاهش وزن، از نفخ شکم نیز جلوگیری کنید.

مطلب پیشنهادی
رژیم شیر و خرما 3 هفته‌ای (لاغری 7 الی 15 کیلویی)

نکته بسیار مهمی که در این رابطه وجود دارد و میتواند به شما کمک کند این است که کمبود پتاسیم میتواند با گرفتگی عضلات، تپش قلب و خستگی بروز کند که مطمئنا برنامه های روزانه شما را دچار اختلال خواهد کرد.

انجام روزانه 20 دقیقه تمرینات فشرده ضروری است

تمرینات فشرده هوازی جزء بهترین نوع تمرینات هستند که میتوانند شما در کنار رژیم لاغری سریع و موثر کمک کرده و کاهش وزن را در مدت زمان کوتاهتری برای شما به ارمغان آورد.

ایروبیک و رژیم لاغری سریع و موثر

در واقع در این تمرینات شما با کنترل آن میتوانید در 20 دقیقه به طور متناوب تمرینات کم و زیادی را به همراه داشته باشید. همچنین این تمرینات به شما کمک می کند تا در دراز مدت بتوانید عضله سازی کنید که این امر در کاهش وزن بسیار مهم به شمار می آید.

برای موثر شدن این تمرینات شما میتوانید تمریناتی مانند بورپی، اسکات، لانگ و شنای سوئدی را انجام دهید که بین هر 10 دقیقه زمان استراحتی برای خود در نظر گرفته و هر کدام از تمرینات را تا 4 دقیقه تکرار کنید و سپس به سراغ حرکت بعدی بروید.

مصرف پاستا، شیرینی و تنقلات را کنار بگذارید

از جمله مواردی که در یک رژیم لاغری سریع و موثر و آسان می تواند به شما کمک کند، حذف و یا کاهش مصرف کربوهیدرات‌های ساده و تصفیه شده می باشد.

مطلب پیشنهادی
رژیم کرفس برای کاهش وزن سریع (5 تاثیر کرفس بر لاغری)

در واقع همانطور که در جریان هستید، پاستا، شیرینی و آب نبات ها از جمله شناخته شده ترین کربوهیدرات هایی هستند که به صورت آگاهانه مصرف می شوند که اگر بتوانید آنها را کنار بگذارید علاوه بر حفظ و رسیدن به تناسب اندام، به سلامتی بدن خود نیز کمک ویژه ای داشته اید.

همچنین لازم به ذکر است که مصرف کربوهیدرات هایی مانند قند و شکر در دراز مدت میتواند منجر به توقف کاهش وزن شما شده و مطمئنا این مسئله با تعجب شما همراه خواهد بود.

مصرف پرتئین‌ها و چربی‌های سالم آن هم هر چند ساعت امری الزامی است

اگر به سراغ رژیم لاغری سریع و موثر و آسان رفته اید مطمئنا میدانید که باید در هر چند ساعت از روز میان وعده هایی متنوع و متوازن برای خود در نظر بگیرید.

در واقع این میان وعده ها هستند که انرژی بدن شما را تامین کرده و به شما امکان انجام فعالیت های روزانه را میدهد و حتی از پرخوری جلوگیری می کند.

نکته جالب توجه در رابطه با این میان وعده ها این است که اگر بتوانید آنها را در سالم ترین حالت نگه دارید، سوخت و ساز بدنتان را افزایش خواهید داد که در نتیجه با کاهش وزن آن را به شما نشان می دهد.

به عنوان مثال شما می توانید از سالاد مرغ به همراه اسفناج در میان وعده های خود بهره بگیرید تا کنترل درستی بر روی کاهش وزن خود داشته باشید.

مطلب پیشنهادی
رژیم شیر 4 هفته‌ای برای لاغری + معایب و فواید مهم آن

مصرف یک مشت آجیل به صورت روزانه

رژیم لاغری سریع و موثر با مصرف آجیل

از جمله مورد دیگری که میتواند بر رژیم لاغری سریع و موثر شما تاثیرگذار باشد مصرف روزانه یک مشت آجیل است.

در واقع متخصصان به این نتیجه رسیده اند که اگر شما به صورت روزانه یک مشت بادام مصرف کنید در یک دوره 6 هفته ای با کسانی که از این قانون پیروی نکرده اند به یک اندازه کالری از دست داده اند اما مقدار چربی از بین رفته در دور شکم دسته اول بیشتر بوده است.

البته این مسئله تنها شامل بادام نمی شود و سایر مغزها مانند گردو و پسته نیز در میزان تولید چربی و پروتئین سالم با یکدیگر برابرند که در نهایت منجر به بهبود سلامتی و کاهش وزن شما خواهد شد.

سخن پایانی

در این مطلب شیوه‌های عالی و در دسترس برای داشتن اندامی مناسب ارائه شد. این راهکارهای بسیار ساده می‌توانند در داشتن سلامت جسمانی و علاوه بر اندامی زیبا بسیار موثر واقع شوند. بزرگترین گام برای رسیدن به اندامی سالم و متناسب، تصمیم جدی و هدف گذاری مشخص است. با رسیدن به تصمیم جدی به منظور لاغر شدن، رژیم لاغری سریع و موثر که در این مطلب بیان شد، بهترین راهکار را ارئه داده است.

منابع : Healthline , Cosmopolitan

المیرا حسن زاده

المیرا حسن زاده هستم عضو تیم تحریریه کوئیک فیت. تصمیم دارم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *