طرز تهیه دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو به علت طعم تند و کمی تلخی که دارد؛ ممکن است باب میل خیلی از افراد نباشد. اما این دمنوش به اندازه ای مفید می باشد که بهتر است در هفته یکبار از آن میل شود. طرز تهیه این چای عالی بسیار آسان می باشد و به راحتی این امکان وجود دارد، برای افزایش خواص این دمنوش آن را با مواد خوراکی دیگری ترکیب کرد و از آن بهره برد.

طرز تهیه دمنوش به لیمو

برگ های خشک شده ی به لیمو را مانند چایی با مقداری آب جوش در قوری چایی می ریزیم. بهتر است آن را بر روی حرارت بخار آب جوش برای دم کشیدن قرار دهیم. در صورتی که این شرایط وجود نداشت می توان محلول آب و برگهای به لیمو را بر روی حرارت بسیار کم قرار داده و اجازه دهیم به مدت یک ربع با همان حرارت کمی جوش بخورد. 

در محل کار و بیرون از خانه که امکان آن وجود ندارد آن را بر روی حرارت دم آورد؛ می شود مقداری از برگ به لیمو را داخل یک لیوان آب جوش ریخته شود. درب لیوان را حدود 20 دقیقه  گذاشته شود تا دمنوش به لیمو دم کشیده شود.

مطلب پیشنهادی
5 راهکار آسان و خانگی برای درمان خلط ریه و پاکسازی آن

به دمنوش به لیمو هنگامی که آماده میل کردن می باشد می توان به مقدار دلخواه عسل اضافه کرد تا تلخی آن کاملا گرفته شود.

فواید چای به لیمو

فواید چای به لیمو

امروزه ضرورت مصرف دمنوش ها بر کسی پوشیده نیست. اما این امکان وجود دارد با فواید هر کدام از این دمنوش ها به خوبی آشنا نباشند. دمنوش به لیمو فواید بسیاری در خود دارا است که با دانستن آن شکی وجود ندارد که مصرف آن به عادت های هفتگی و یا حتی روزانه ی افراد تبدیل خواهد شد. در ادامه به فواید این دمنوش خوش عطر خواهیم پرداخت.

  • دمنوش به لیمو باعث می شود عملکرد معده بهبود پیدا کند؛ در نتیجه ی این عمل بسیاری از مشکل های دستگاه گوارشی نیز حل خواهد شد. از طرفی مشکلاتی مانند نفخ معده و روده. این دمنوش خوش عطر و بو در هضم غذا بسیار کمک خواهد کرد.

  • دمنوش به لیمو دارای آنتی اکسیدان می باشد. آنتی اکسیدان ها باعث می شوند بدن در مقابل ویروس ها و باکتری ها مقاوم باشد.همچنین از سلول ها در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند. در نتیجه ی این عملکرد ها سیستم دفاعی بدن را تقویت و مقام می سازد.
مطلب پیشنهادی
خواص و طرز تهیه دمنوش زنجبیل + 2 ترکیب مختلف آن

  • چای به لیمو می تواند در عملکرد نفس کشیدن مفید واقع شود. اینگونه که یکی از عوامل سخت نفس کشیدن خشکی دستگاه تنفس می باشد و چای به لیمو خاصیت خلط آوری دارد. در نتیجه محیط دستگاه تنفس را مرطوب می کند و عمل دم و بازدم را راحتتر می کند.

  • دمنوش به لیمو باعث خواهد شد شخص در طی روز کمتر دچار گشنگی شود، در نتیجه باعث خواهد شد ریزه خواری های روزانه کاهش پیدا کند. همچنین این دمنوش باعث خواهد شد عملکرد چربی سوزی در بدن افزایش پیدا کند.

  • در ابتدایی که افراد شروع به ورزش می کنند و یا تمرین ها را برای عضله آوردن سنگین می کنند، بدن به شدت درد می گیرد. مصرف چای به لیمو باعث خواهد شد بدون آن که به عضله ها آسیب برساند، درد را به طرز چشمگیری کاهش خواهد داد. علاوه بر این با وجود آنتی اکسیدان های فراوان استقامت بدن را افزایش خواهد داد.
مطلب پیشنهادی
10 فایده معجزه آسا مصرف دمنوش زعفران + مضرات

برخی از این فواید شامل موارد زیر می باشد:

– برطرف کردن تپش قلب

– کاهش استرس و خستگی

– کمک به بهبود خوابی آرام

– رفع بی خوابی

– کاهش و درمان درد میگرن

– تقویت حافظه و پیشگیری از آلزایمر

– پایین آوردن تب 

– کاهش درد دوران قاعدگی

– دوره های قاعدگی ماهانه را منظم خواهد کرد

نکته: دمنوش به لیمو به علت داشتن طبعی گرم برای افرادی که دارای مزاجی سرد هستند بسیار مفید می باشد.

مضرات دمنوش به لیمو و منع مصرف آن

  • برخی از افراد به این گیاه به لیمو حساسیت آلرژیک دارند و با مصرف آن دچار قرمزی پوست و در موارد حاد تر دچار گرفتگی راه تنفس می شوند.
  • این گیاه محرک کلیه می باشد و افرادی که دچار مشکلات کلیوی هستند از مصرف این دمنوش و مشتقات آن باید پرهیز کنند.
  • اغلب به خانم های باردار توصیه می شود در دوران بارداری و شیردهی از خوردن این دمنوش معطر خودداری کنند.
مطلب پیشنهادی
2 نوع طرز تهیه دمنوش به + خواص دمنوش به و مشتقات