زیباییزیبایی موضعی

لاغری صورت فقط با 7 راهکار بسیار آسان اما تاثیرگذار

لاغری صورت امروزه به یکی از مُدهای خاص تبدیل شده است.
برای برخی افراد که به مد و خوش عکس بودن علاقمند هستند، داشتن صورتی استخوانی برایشان امری ضروری است. اما راهکارهای مختلفی بر حسب نیاز وجود دارد که می‌توان بسته به شرایط هر یک از آنها را پیش گرفت.
در ادامه همراه ما باشید تا بهترین آنها را برایتان بیان کنیم.

مطالب مرتبط با لاغری صورت

بهترین راهکارها برای لاغر شدن صورت

راه حلی که کمی زمان‌بر اما موثر است، پیروی از رژیم غذایی متعادل و داشتن برنامه ورزشی روزانه است.
اما این تمام راهکار نیست و مستلزم پیش گرفتن راهکارهای دیگری است که در کنار این دو مورد اصلی، بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

بهترین راه لاغری صورت

داشتن غبغب ممکن است برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد و یا چاق بودن اطراف لب و چونه‌ها ظاهری نامناسب برای صورت داشته باشد. در این حالت است که نیاز به پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت ورزشی هدفمند برای لاغر شدن صورت ایجاد می‌شود.

ورزش‌های پیشنهادی برای لاغر شدن صورت بستگی به قسمتی دارد که نیاز به کاهش چربی دارد.
ماساژهای پیشنهادی و ورزش‌هایی که برای لاغری صورت پیش گرفته می‌شوند بهتر است به صورت مداوم و مرتب انجام شوند تا نتیجه بهتری را به همراه داشته باشند. در این میان ورزش به تنهایی کافی نیست و رژیم غذایی مناسب که تعیین کننده خوردن یا نخوردن برخی خوراکی‌ها است، بسیار مهم قلمداد می‌شود.

مطلب پیشنهادی
از بین بردن غبغب با ورزش - 6 تمرین آسان برای غبغی زیبا

1. نوشیدن آب کافی نکته بسیار مهم برای زیبایی صورت

هنگامی که قصد کاهش وزن دارید، به خصوص در قسمت صورت که بافت‌های عضلانی لطیف‌تری نسبت به سایر قسمت‌های بدن دارد، لازمست تا آب به اندازه کافی و حتی بیشتر از سابق بنوشید. در صورتی که طی لاغر کردن صورت آب به اندازه کافی مصرف نشود، پوست خشک خواهد شد.

آب کافی برای لاغری صورت

در نتیجه چین و چروک‌هایی عمیق در سطح پوست لطیف صورت ایجاد خواهد شد که بعد از لاغری مجبور به درمان آنها خواهید شد. از طرفی دیگر آب نقش بسیار مهمی در لاغر شدن دارد. متوسط مصرف آب در طول روز بین 8 الی 12 لیوان است که باید برای این مورد نیز میزان مصرف آن رعایت شود.

2. ماسک لاغری صورت و ماساژ مخصوص

با ماساژ صورت می‌توان به طور چشمگیر و قابل توجهی چربی صورت را کاهش داد. با اینکار گردش خون و اکسیژن رسانی به پوست نیز افزایش خواهد یافت.
جمع شدن آب اضافی در قسمت‌هایی از صورت ممکن است مورد پسند بسیاری از خانم‌ها و یا حتی آقایان نباشد. ماساژ و استفاده از روغن و ماسک‌هایی متناسب برای لاغری صورت وجود دارد که می‌تواند راهکاری ایده آل و در دسترس باشد.

ماساژ و ماسک لاغری صورت

روغن‌های مناسب برای تهیه ماسک مانند روغن اسطوخودوس، روغن نارگیل، روغن گل رز و روغن گرانیا می‌توانند قبل از شروع ماساژ صورت، بسیار موثر باشند. داشتن چهره‌ای به شکل V، لیفت یا سفت بودن و جلوگیری از شل شدن پوست صورت با انجام ماساژهای پیشنهادی زیر امکان پذیر خواهد شد.

 • کشیدن دست‌ها از سمت چانه به سمت گونه‌ها
 • چرخش دورانی انگشت‌ها روی قسمت لپ‌ها
 • ضربه زدن آرام با انگشت‌ها بر چربی‌های اطراف لب
 • کشیدن انگشت از کنار لب‌ها به سمت گوش و بالا دادن وزن گونه
مطلب پیشنهادی
بوتاکس برای جنبه‌های زیبایی و درمانی + 3 نکته برای مراقبت بعد از آن

3. یوگا و ورزش‌های مناسب برای لاغر شدن صورت

ورزش بهترین و کلیدی‌ترین راه برای سوزاندن چربی به شمار می‌رود. با پیش گرفتن ورزش حتما شاهد سوزاندن چربی در قسمت‌های مختلف بدن و به خصوص قسمت‌های زائد صورت خواهید بود. با کاهش کلی وزن بدن، صورت نیز لاغر خواهد شد. اما فعالیت‌هایی ویژه صورت وجود دارند که می‌توانند لاغری موضعی صورت را به همراه داشته باشند.

ورزش لاغری صورت

صورت شامل 43 عضله است؛ با انجام دادن حرکات ورزشی و یوگای صورت که در ادامه آمده است، می‌توانید تمام این عضلات را تقویت کنید. به راهکارهایی که در ادامه مطرح می‌کنیم، توجه کنید.

لاغری غبغب

بالا و پایین کردن گردن به آرامی برای لاغر شدن زیر چانه و غبغب راهکاری مناسب است. اما برای اینکه گردن آسیب نبیند، لازم است حتما این کار را به آرامی انجام دهید.

بوسیدن آسمان

بالا نگه داشتن گردن و سپس جمع کردن و بالا کشیدن لب پایین طوری که انگار آسمان را می‌بوسید، روش دیگری برای لاغری صورت است.

مطلب پیشنهادی
لیست بدترین خوراکی ها برای پوست ، مو و زیبایی

نگه داشتن مداد بین لب‌ها

برای اینکه بتوانید عضلات گونه را تقویت کنید و در مقابل چربی‌های اطراف لب را کم کنید، باید یک مداد بین لب‌ها نگه دارید و سپس به کمک لب‌ها آن را چپ و راست کنید.

لاغری گردن و غبغب

گردن لاغر و کشیده می‌تواند قد را بلندتر نشان دهد. برای اینکه به لاغری گردن و غبغب دست یابید باید سر و گردن را به سمت چپ و راست حرکت دهید.

لاغری لپ‌ها

باد کردن لپ‌ها و انتقال هوا در دهان به چپ و راست، راهکاری برای لاغری لپ‌ها محسوب می‌شود. همچنین می‌توانید لپ‌ها را باد کنید آنها را بین دو دست به آرامی بفشارید.

لاغری اطراف لب

برای انجام این حرکت باید لب‌ها را باز کنید. سپس عضلات لب‌ها را به داخل دهان بکشید. گونه‌ها را تا حدودی بالا دهید و به مدت 5 ثانیه در این حالت بمانید. 30 مرتبه تکرار کردن این حرکت در طول روز می‌تواند تاثیر خوبی روی لاغری صورت داشته باشد.

مطلب پیشنهادی
اسلیو معده چه مزایا و معایبی دارد؟ 2 تاثیر اسلیو بر لاغری

کاهش چربی اطراف دهان

برای از بین بردن عضلات و چربی‌های اطراف دهان حرکت X&O را انجام دهید. گفتن حرف O و X به تعداد 15 مرتبه و طی سه دوره در طول روز، برای رسیدن به این هدف لازم است.

لاغری فک

بای خیلی از افراد دست یافتن به لاغری فک و صورت بسیار حائز اهمیت است. برای دست یابی به این هدف تنها کافی است لب‌ها را به شکل ماهی جمع کنید. 30 ثانیه در این حالت بمانید و سپس عضلات صورت را شل کنید.

 • یوگای صورت برای لاغری و خوش فرمی صورت تنها شامل موارد بیان شده نمی‌شود. این روش نکات مهمی را برای شروع نیاز دارد و باید برای آگاهی از آن اطلاعات کاملی کسب کرد. به همین منظور مطلبی را تحت عنوان یوگای صورت با 8 مزیت برای لیفت و رفع چین و چروک را گردآوری کرده‌ایم که بهتر است آنرا مطالعه کنید.

4. رژیم لاغری صورت

تنها با استفاده از ورزش، انواع ماسک و ماساژ به نتیجه ایده آل نخواهید رسید. برخی از خانم‌ها بر این تصورند که تنها با ورزش دادن صورت و استفاده از انواع ماسک‌ها می‌توانند به لاغری صورت و داشتن چهره‌ای زیبا دست یابند. این موضوع تصوری کاملا غلط در بین برخی از خانم‌ها است.

تغذیه برای لاغری صورت

بهتر است برای رسیدن به این هدف مهم، مصرف مواد قندی را به شدت کاهش دهید. دود سیگار و مصرف الکل می‌تواند در از بین رفتن بافت‌هایی که باعث زیبایی صورت شده‌اند بسیار موثر باشند. باید کمتر از سابق به مصرف این موارد پرداخته شود.

مطلب پیشنهادی
لاغری شکم با 14 تا از بهترین و موثر ترین راهکارها

غذاهای پر نشاسته و پرخوری در رستوران‌های فست فود از بزرگترین دلایلی است به چاق شدن کلی بدن و صورت منجر خواهد شد.
پرهیز از مصرف این موارد نیز می‌تواند به هر چه سریعتر لاغر شدن صورت کمک شایانی برساند. استفاده از انواع میوه و سبزیجات تازه، گردو، آووکادو و بادام نیز بسیار تاثیر گذار است.

5. لاغری صورت با دستگاه لاغری

این راهکار می‌تواند به عنوان راهی میانبر و سریع برای رسیدن به لاغری صورت و خوش تراش شناخته شود. پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی باعث شده است تا دستگاه‌های لیزری، برای کاستن چربی‌های موضعی صورت خلق شود.

دستگاه‌های لاغری مانند دستگاه RF، کویتیشن، لاغری موضعی با LPG و پاورشیپ و سایر مواردی که طبق صلاح‌دید پزشکان متخصص برای لاغری موضعی صورت به کار گرفته می‌شوند، برای این منظور کاملا نتیجه بخش هستند. هر فرد می‌تواند در مدت زمان کوتاه به کلینیک پزشکی مراجعه کرده و از خدمات ارائه شده در مدت کوتاه بهره مند شود.

مطلب پیشنهادی
10 برس پاک کننده صورت که ارزش خرید دارند

روشی ساده برای لاغری صورت

موارد بیان شده برای لاغری صورت کاملا موثر هستند. اما برخی از افراد نیاز به روش‌های ساده‌تری برای این موضوع دارند. البته باید این نکته را در نظر داشت که بافت پروتئینی و چربی صورت کمی لطیف‌تر از سایر قسمت‌های بدن است و با انجام راهکارهای موثر سریعا از بین می‌رود. اما اگر خواهان روش‌های ساده‌تری هستید مراحلی که در ادامه بیان می‌کنیم را از دست ندهید.

6. لاغری صورت با بخور

یکی از راهکارهایی که برای لاغری صورت می‌توان از آن نتیجه گرفت، بخور است. اینکه قبل از شروع به ماساژ دادن به صورت خود بخور دهید، نتیجه بهتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

برای این منظور فقط لازم است 10 دقیقه بخور کنید و بعد از آن با روش‌های گفته شده به مدت 10 دقیقه صورت را ماساژ دهید. البته به این نکته توجه کنید که بخار دمای بالایی نداشته باشد و پوست با آن نسوزد.

مطلب پیشنهادی
از بین بردن جوش صورت با راهکارهای ساده ی خانگی

حتی با بخور کردن علاوه بر اینکه لاغری صورت را ایجاد کرده‌اید، یکی از راهکارهای موثر برای مراقبت از زیبایی و نشاط پوست صورت خود را نیز پیش گرفته‌اید.

 • برای داشتن پوست شاداب و جوان لازم است تا همیشه راهکارهای مراقبت از پوست را انجام داد. اما تا چه حد با این ترفندهای مراقبت از پوست آشنا هستید؟ برای اینکه روش‌های به روز و مطمئن را برای مراقبت از پوست در دست داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم به مطلب راهکارهای صحیح برای مراقبت از پوست صورت، بدن و دست مراجعه کنید.

7. لاغری صورت در یک هفته شدنی است؟

برای اینکه به لاغری صورت دست یابید و سلامت پوست خود را حفظ کنید بهتر است زمان را در نظر داشته باشید. برخی از انواع راهکارها با اینکه سریعا نتیجه می‌دهند اما سبب شل شدن پوست و چروک شدن آن می‌شوند.

برای نتیجه بهتر لازم است زمان بیشتری صرف کنید. اما برای برخی از افراد نیاز ضروری است تا در کوتاهترین زمان ممکن لاغری صورت دست یابند. می‌توانند از مراحل زیر برای این منظور کمک بگیرند:

 1. روزانه دو مرتبه صورت را بخور دهند و بعد از آن از ماساژ صحیح صورت استفاده کنند
 2. مواد غذایی کربوهیدراتی را برای مدتی کمتر باید مصرف کنند
 3. از ماسک سرکه و ترکیب با سفیده تخم مرغ استفاده کنید تا در دوران لاغری صورت بتوانید با لیفت پوست، از شل شدن آن جلوگیری کنید
 4. اگر با اضافه وزن کلی برای بدن مواجه هستید می‌توانید با کاهش دادن آن به کاهش سایز قسمت‌های مختلف بدن از جمله صورت دست یابید
مطلب پیشنهادی
برای لاغری شکم چه بخوریم ؟ 11 خوراکی برای کمر باریک

از تکنیک‌های گریم و ایجاد سایه برای لاغری قسمت‌های مورد نیاز صورت حتما بهره ببرید.

مطالب مرتبط با لاغری صورت

نکات تکمیلی

راه‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند باعث لاغر و کشیده دیده شدن صورت و گردن شما شوند. مدل موها و گوشواره‌هایی که استفاده می‎شوند، می‌توانند خطای دید ایجاد کرده و باعث کشیده دیده شدن صورت و گردن شوند.

استفاده از گوشواره‌های بلند و همینطور گردنبند‌های بلند نیز راهی برای لاغر جلوه دادن صورت و گردن است. آرایش صورت به کمک سایه و ایجاد تو رفتگی‌ها می‌تواند راهی برای لاغر جلوه کردن صورت به شمار رود. اما در حالت کلی بهتر است با فعالیت بدنی مناسب و رژیم غذایی سالم به این خواسته خود دست یابید.

تحریریه کوئیک فیت

تصمیم داریم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشیم.

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. مطالبتون مفید بود ولی لطفا ی راهکار خیلی عالی ک بدونید صورتمو لاغر میکنه بهم بگین من لاغرم قرص چاقی خوردم ولی بیشتر صورتم چاق شده وزشت میخوام بدنم پرباش ولی صورتم ن چیکار کنم

  1. سلام همراه گرامی کوئیک فیت
   هلن عزیز راهکارهای گفته شده در متن غیرتهاجمی هستند و در منزل میتوانید به راحتی آنها را انجام دهید. آسیبی هم به همراه ندارند. البته در کنار راهکارهایی که بیان شد هم بهتر است به این نکات توجه کنید: استمرار در انجام آنها داشته باشید تا نتیجه چشمگیری را مشاهده کنید. هر هفته هم از صورت خودتون عکس بگیرید تا تغییرات رو ببینید. گاهی خود ما متوجه تغییرات نمی‌شویم چون هر روز و هر لحظه خود را در آیینه چک میکینم.
   راهکارهای تهاجمی هم وجود دارند برای لاغری صورت که باید با مراجعه حضوری و بررسی چهره از متخصصین زیبایی در این رابطه مشورت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *