لاغری صورت

لاغری صورت یک معضل بین افرادی است که از چاق بودن بیش از حد صورت خود رنج می برند. اغلب این افراد به دنبال راهکار هایی برای لاغر شدن صورت خود هستند. راه حل این است که رژیم غذایی متعادلی را دنبال کنید و در برنامه روزانه خود ورزش را بگنجانید. اما این تمام راهکار نیست و مستلزم پیش گرفتن راهکارهای دیگری است که در کنار این دو مورد اصلی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

بهترین راهکارها برای لاغر شدن صورت

داشتن غبغب ممکن است برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد و یا چاق بودن اطراف لب و چونه ها ظاهری نامناسب برای صورت داشته باشد. در این حالت است که نیاز به پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت ورزشی هدفمند برای لاغر شدن صورت ایجاد می شود.

مطالب مرتبط با لاغری صورت

مطلب پیشنهادی
کمربند لاغری چگونه موجب لاغری می شود؟ مزایا و معایب آن

ورزش های پیشنهادی برای لاغر شدن صورت بستگی به قسمتی دارد که نیاز به کاهش چربی دارد. ماساژهای پیشنهادی و ورزش هایی که برای لاغری صورت پیش گرفته می شوند بهتر است به صورت مداوم و مرتب انجام شوند تا نتیجه بهتری را خلق کنند. در این میان ورزش به تنهایی کافی نیست و رژیم غذایی مناسب که تعیین کننده خوردن یا نخوردن برخی خوراکی ها است، بسیار مهم قلمداد می شود.

البته این نکته لازم است بدانید که این تمام راهکارهایی نیست که برای از دست دادن چربی های اضافی صورت وجود دارد.

نوشیدن آب به اندازه کافی نکته بسیار مهم برای لاغری صورت

هنگامی که قصد کاهش وزن دارید، به خصوص در قسمت صورت که بافت های عضلانی لطیف تری نسبت به سایر قسمت های بدن دارد، لازمست تا آب به اندازه کافی و حتی بیشتر از سابق بنوشید. در صورتی که طی لاغر کردن صورت آب به اندازه کافی مصرف نشود، پوست خشک خواهد شد. در نتیجه چین و چروک هایی زشت در سطح پوست لطیف صورت ایجاد خواهد شد که بعد از لاغری مجبور به درمان آنها خواهید شد. از طرفی دیگر آب نقش بسیار مهمی در لاغر شدن دارد. متوسط مصرف آب در طول روز بین 8 الی 12 لیوان است که باید برای این مورد نیز میزان مصرف آن رعایت شود.

مطلب پیشنهادی
گن لاغری و سوالات متداول درباره استفاده آن

انواع ماسک و ماساژ صورت برای لاغری صورت

با ماساژ صورت می توان به طور چشمگیر و قابل توجهی چربی صورت را کاهش داد. با اینکار گردش خون و اکسیژن رسانی به پوست نیز افزایش خواهد یافت. جمع شدن آب اضافی در قسمت هایی از صورت ممکن است مورد پسند بسیاری از خانم ها و یا حتی آقایان نباشد. ماساژ و استفاده از روغن و ماسک هایی متناسب برای لاغری صورت وجود دارد که می تواند راهکاری ایده آل و در دسترس باشد.

روغن های مناسب برای تهیه ماسک مانند روغن اسطوخودوس، روغن نارگیل، روغن گل رز و روغن ژرانیا می‌توانند قبل از شروع ماساژ صورت، بسیار موثر باشند. داشتن چهره ای به شکل V، سفت بودن و جلوگیری از شل شدن پوست صورت با انجام ماساژهای پیشنهادی زیر امکان پذیر خواهد شد.

 • کشیدن دست ها از سمت چانه به سمت گونه ها
 • چرخش دورانی انگشت ها روی قسمت لپ ها
 • ضربه زدن آرام با انگشت ها بر چربی های اطراف لب
 • کشیدن انگشت از کنار لب ها به سمت گوش و بالا دادن وزن گونه
مطلب پیشنهادی
کوچک کردن شکم تنها با 10 راهکار بسیار موثر و ساده

یوگا و ورزش های مناسب برای لاغر شدن صورت

ورزش بهترین و کلیدی ترین راه برای سوزاندن چربی به شمار می رود. با پیش گرفتن ورزش حتما شاهد سوزاندن چربی در قسمت های مختلف بدن و به خصوص قسمت های زائد صورت خواهید بود. با کاهش کلی بدن صورت نیز لاغر خواهد شد. اما فعالیت هایی ویژه صورت وجود دارند که می توانند لاغری موضعی صورت را به همراه داشته باشند.

صورت شامل 43 عضله می شود. با انجام دادن حرکات ورزشی و یوگای صورت که در ادامه آمده است، می ‌وانید تمام این عضلات را تقویت کنید.

 • بالا و پایین کردن گردن به آرامی برای لاغر شدن زیر چانه
 • بالا نگه داشتن گردن و جمع کردن و بالا کشیدن لب پایین
 • نگه داشتن مداد بین لب ها و چپ و راست کردن آن
 • چپ و راست کردن سر و گردن برای لاغری صورت و گردن
 • باد کردن لپ ها و انتقال هوا در دهان به چپ و راست
 • باد کردن لپ ها و فشردن بین دو دست
 • باز کردن لب دهان و داخل کشیدن عضلات لب ها و گونه ها به مدت 5 ثانیه و تکرار کردن سی مرتبه در طول روز
 • برای از بین بردن عضلات و چربی های اطراف دهان حرکت X&O را انجام دهید ( گفتن حرف O و X به تعداد 15 مرتبه و طی سه دوره در طول روز)
 • جمع کردن لب ها به شکل ماهی
مطلب پیشنهادی
لیپوساکشن چگونه چربی ها را از بین می برد؟ معایب و مزایای آن

رژیم غذایی مفید برای لاغر شدن صورت

تنها با استفاده از ورزش، انواع ماسک و ماساژ به نتیجه ایده آل نخواهید رسید. برخی از خانم ها بر این تصورند که تنها با ورزش دادن صورت و استفاده از انواع ماسک ها میتوانند به لاغری صورت و داشتن چهره ای زیبا برسند. که این موضوع تصوری کاملا غلط در بین برخی از خانم ها است. بهتر است برای رسیدن به این هدف مهم مصرف مواد قندی را به شدت کاهش دهید. دود سیگار و مصرف الکل می تواند در از بین رفتن بافت هایی که باعث زیبایی صورت شده اند بسیار موثر باشند. باید کمتر از سابق به مصرف این موارد پرداخته شود.

غذاهای پر نشاسته و پرخوری در رستوران های فست فود از بزرگترین دلایلی است به چاق شدن کلی بدن و صورت منجر خواهد شد. پرهیز از این مورد نیز می تواند به هر چه سریعتر لاغر شدن صورت کمک شایانی برساند. استفاده از سبزیجات سبز، گردو، آووکادو و بادام نیز بسیار تاثیر گذار است.

مطلب پیشنهادی
3 راهکار بسیار آسان و موثر برای خوش فرمی و لاغری ران ها

استفاده از لیزر و جراحی های موضعی

این راهکار می تواند به عنوان راهی میانبر و سریع برای رسیدن به لاغری صورت و خوش تراش شناخته شود. پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی باعث شده است تا دستگاه هایی لیزری برای کاستن چربی های موضعی صورت خلق شود. دستگاه های لاغری مانند دستگاه RF، کویتیشن، لاغری موضعی با LPG و پاورشیپ و سایر مواردی که طبق صلاحدید پزشکان متخصص برای لاغری موضعی صورت به کار گرفته می شوند. هر فرد می تواند در مدت زمان کوتاه به کلینیک پزشک مراجعه کرده و از خدمات ارائه شده در مدت کوتاه بهره مند شود.

مطالب مرتبط با لاغری صورت

سخن پایانی

راه های دیگری هم هستند که می توانند باعث لاغر و کشیده دیده شدن صورت و گردن شما شوند. مدل موها و گوشواره هایی که استفاده می شوند، می توانند خطای دید ایجاد کرده و باعث کشیده دیده شدن صورت و گردن شوند. استفاده از گوشواره های بلند و همینطور گردنبند های بلند نیز راهی برای لاغر جلوه دادن صورت و گردن است. آرایش صورت به کمک سایه و ایجاد تو رفتگی ها می تواند راهی برای جلوه کردن لاغری صورت به شمار رود. اما در حالت کلی بهتر است با فعالیت بدنی مناسب و رژیم غذایی سالم به این خواسته خود دست یابید.

مطلب پیشنهادی
لاغری پهلو با ورزش و تغذیه مناسب چگونه ممکن می شود؟