لاغری با لیزر

لاغری با لیزر به عنوان یکی از روش‌های سریع و راحت برای کاهش چربی‌ها در قسمت‌های مختلف بدن محسوب می‌شود. این موضوع وقتی نیاز می‌شود که چاقی در قسمت‌هایی از بدن بیشتر به چشم می‌خورد و از بین بردن آنها نیز اغلب کار بسیار دشواری است.

بهتر است با ادامه متن همراه باشید تا در ابتدا تعریفی کلی از چاقی و لاغری موضعی را برایتان بیان کنیم تا در ادامه آن ضرورت نیاز کاهش وزن با لیزر را نیز متوجه شویم و سراغ معرفی انواع دستگاه‌ها برای این منظور برویم.

چاقی موضعی چیست؟

چاقی موضعی به عنوان بدترین نوع از چاقی برای افراد است. اگر فردی به صورت متعادل چاق باشد، با ورزش کردن و رژیم غذایی مناسب می‌تواند لاغر شود و با کاهش وزن، چربی در نقاط مختلف بدن نیز کاهش خواهد یافت.

مطالب مرتبط با لاغری با لیزر

در مقابل گاهی اوقات برخی از افراد، قسمت‌هایی از بدنشان وزن و سایزی نرمال دارند، اما قسمت‌هایی از بدن آنها نسبت به سایر قسمت‌ها چاق‌تر و بزرگتر به نظر می‌رسند.

لاغری با لیزر چگونه است؟

در این میان روش‌هایی برای لاغری وجود دارند که برای لاغری موضعی در افرادی که از چاقی در برخی قسمت‌های بدن، رنج می‌برند بسیار مناسب هستند.

مطلب پیشنهادی
3 راه لاغری پهلو + تمرینات موثر برای لاغری شکمی و تغذیه مناسب

برخی ورزش‌ها تا حدی به بهبود این عدم همخوانی سایزها کمک می‌کنند اما گاهی این راه حل‌ها موثر واقع نمی‌شوند و افراد همواره به دنبال راهکارهایی برای تناسب اندام و سایز می‌گردند. دستگاه‌های لاغری با لیزر ابداع شده‌اند تا به افراد در این وضعیت یاری رسان باشند.

لاغری با انواع دستگاه‌های لیزری

از انواع لیزر برای کاهش وزن و کاهش چربی می‌توان بهره برد. افرادی که مبتلا به اضافه وزن و چاقی مفرط هستند، می‌توانند از روش‌های لاغری با جراحی استفاده کرده و سپس چربی‌های باقی مانده را توسط لیزر از بدن خارج کنند.

از لیزر می‌توان به عنوان راه حلی در کنار سایر روش‌ها برای کاهش چربی بهره برد. کاهش وزن توسط رژیم‌های غذایی و فعالیت‌های ورزشی برای برخی افراد کافی نیست. در نتیجه می‌توان از روش‌هایی مثل لاغری با لیزر برای از بین بردن چربی‌های انباشته شده و اشباع استفاده کرد.

لاغری موضعی برای لاغری با لیزر

توان لیزر مشخص می‌کند که برای لاغری کدام قسمت مناسب‌تر است. لیزر می‌تواند چربی‌های داخل سلولی را آزاد کرده و با انجام فعالیت‌های بدنی منجر به تخلیه و دفع آنها شود. با چند جلسه رفتن به مطب پزشک و تحت درمان قرار گرفتن می‌توان به نتیجه ایده آل و مورد نظر دست یافت.

مطلب پیشنهادی
لاغر کردن زانو - (5 راهکار آسان در خانه + لاغری زانو با دستگاه)

انواع دستگاه‌های لاغری با لیزر

لاغری با لیزرهای مختلف

1. دستگاه لاغری لیپولیزر

به عنوان بهترین روش برای لاغری موضعی به این روش می‌توان اشاره کرد. از جمله لیزرهای بی خطر و کم‌تهاجم به شمار می‌رود که برای انجام لیپوساکشن می‌تواند به فرد در رسیدن به اندام متناسب کمک کند.

لیزر لیپولیز با شدت پایین و دمای سرد برای از بین بردن چربی‌های اضافی در نقاط مختلف به کار برده می‌شود. این روش جزء جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود. قسمت‌هایی از جمله غبغب، سینه مردان، بازوها، ران‌ها، صورت، باسن و چربی‌های ناشی از زایمان و قسمت‌های دیگر بدن را می‌توان با این روش لاغر کرد.

تنها با ایجاد دو یا یک سوراخ کوچک به قطر یک یا دو میلی‌متر به وسیله میکرو کانولا، نیروی مشخصی به چربی‌های مورد نظر وارد می‌شود. در پی آن چربی‌ها شکسته شده و در طول فرایندهای متابولیسمی بدن به صورت طبیعی و به مرور زمان خارج می‌شوند.

لاغری با لیزر برای بازو

از عوارض احتمالی این روش به قرمزی و کبودی بعد از آن می‌توان اشاره کرد که پس از چند روز از بین می‌رود. بهتر است بعد از عمل، از محل لیزر خوب مراقب شود تا آن قسمت دچار عفونت نشود.

مطلب پیشنهادی
لاغری سریع شکم بدون ورزش (فقط 3 راهبرد موثر و آسان)

لیپولیز برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

با توجه به متفاوت بودن مقدار چربی در افراد مختلف، لاغری با لیزر لیپولیز مناسب برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که زیر پوست خود یک تا 6 سانتی‌متر چربی دارند. برای چربی کمتر و یا بیشتر از این مقدار، روش مناسبی محسوب نمی‌شود.

علاوه بر این موضوع افرادی که با این روش قصد کاهش سایز دارند لازم است تا از سلامت پوست برخوردار باشند و همینطور از افتادگی پوست شدید برخوردار نباشند. اما خوشبختانه امروزه روش‌هایی نیز برای حذف پوست اضافه ایجاد شده است که می‌تواند پس از لاغری با لیپولیز موثر واقع شود.

2. دستگاه لاغری هایفو لیپولیز

در این روش از دستگاهی به نام لیپوسونیک برای برداشتن چربی‌های انباشته شده و کاهش سایز اطراف کمر می‌توان بهره برد. این روش بدون نیاز به عمل جراحی است و عوارض جانبی برای بدن و حتی سلول‌ها به همراه ندارد.

در این روش نیز از تکنولوژی به کار گرفته شده در سونوگرافی استفاده می‌شود که موجب مرگ همیشگی سلول‌های چربی خواهد شد. در عمق 1 الی 2 سانتی متری زیر پوست امواج متمرکز برای لاغری با لیزر وارد شده و روی سطح پوست سوختگی و آسیبی را وارد نخواهد کرد.

مطلب پیشنهادی
ماساژ لاغری ؛ تمام تکنیک‌ها و تفاوتش با سایر ماساژها

با وارد کردن امواج فراصوت در منطقه مورد نظر از بدن، در هر جلسه فرد 3 الی 5 سانتی متر، چیزی بیش از یک سایز، از منطقه تحت درمان از دست می‌رود.

لاغری با هایفو لیپولیز برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

این روش لاغری با لیزر، برای جنسیت‌های مختلف مناسب است اما برای افراد با بیماری خاص اغلب توصیه نمی‌شود. این روش بسیار عالی برای افرادی است که نیاز به حذف چربی‌های زائد در ناحیه شکم و پهلوها دارند. البته طبق نیاز ممکن است از این روش برای لاغری سایر قسمت‌ها مانند لاغری ران نیز به کار برده شود.

اغلب در مواردی که شاخص توده بدنی یا BMI افراد بالاتر از 30 باشد نیز این روش توصیه می‌شود. معمولا سه ماه بعد از استفاده از این روش نتیجه کاهش سایز 3 الی 5 سانتی‌متری بروز داده خواهد شد. البته لازم به ذکر است دو هفته پس از انجام این روش کاهش سایز دیده می‌شود و تا 6 ماه ممکن است اثرگذاری کامل آن زمان نیاز داشته باشد.

مطلب پیشنهادی
بالون معده و همه چیز درباره آن (پاسخ به سوالات متداول)

3. دستگاه لاغری اولترا کویتیشن

برای بهره بردن از این روش نیازی نیست پزشک حضور داشته باشد و به عنوان یک روش نظیر سونوگرافی که توسط امواجی با فرکانس پایین و شدت بالا، در سالن‌های ورزشی نیز برای لاغری از آن استفاده می‌شود.

در این روش از امواج فراصوت برای حمله به چربی‌های رسوب کرده در بافت‌ها استفاده می‌شود. قسمت‌هایی از بدن مثل پهلوها، باسن، زانوهای داخلی، سینه مردان و شکم را با این روش می‌توان لاغر کرد.

لاغری با لیزر اولتراکویتیشن

در این روش ممکن است علاوه بر اینکه بافت چربی می‌سوزد، بافت‌هایی نظیر بافت‌های ماهیچه‌ای یا عصبی نیز تحت تاثیر قرار بگیرند. حتی گاهی ممکن است چربی‌های آزاد شده در بدن رها شده و وارد جریان خون شوند.

4. رادیو فرکانسی

در این روش که با نام RF نیز شناخته می‌شود، با گرم شدن سلول‌های چربی بافت همبند شکسته و رها سازی اسیدهای چرب بدن می‌شود. بعد از آن وارد سیستم لنفاوی شده و بافت‌های چربی کوچک شده و موجب لاغری می‌شود. این روش بسیار مناسب برای رفع شلی و افتادگی پوست بر اثر چاقی و موارد بسیار کاربردی نظیر آن است.

مطلب پیشنهادی
لیپوساکشن چیست؟ (بررسی 4 روش و مراقبت‌های بعد از عمل)

این روش ممکن است قرمزی و التهاباتی ایجاد کند که پس از چند روز از بین می‌رود. با استفاده از این روش در برخی افراد ممکن است در سطح پوست قسمت تحت درمان تو رفتگی‌ها و حساسیت ایجاد شود.

5. لاغری با لیزر استرابری

با استفاده از این روش لاغری با لیزر در کنار رژیم غذایی اصولی، لاغری تضمینی ایجاد خواهد شد. این نوع از لیزر از مجموعه‌ای سرد که کاملا بی‌ضرر هستند تشکیل شده است.

لیزر استرابری به شکل یک کمربند طراحی شده است که این لیزرها را در کنار یکدیگر روی شکم یا موضع قرار می‌دهند. بعد از آن امواج به بافت چربی نفوذ می‌کنند و به مرور زمان سبب کاهش سایز و کاهش چربی می‌شوند.

حداقل 10 دقیقه زمان برای قرار دادن این کمربند بر روی موضع مورد نظر در نظر گرفته می‌شود. البته گاهی با توجه به حجم چربی موجود، ممکن است این زمان تا 20 دقیقه یا بیشتر طول بکشد. نتیجه لاغری با لیزر استرابری اغلب در همان جلسه مشاهده می‌شود و پس از اتمام لیزر، مجدد سایز اندازه‌گیری خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
آبدومینوپلاستی چیست؟ - آشنایی با تغییرات کلی ناحیه شکم

برای لاغری با لیزر استرابری معمولا بیش از 8 جلسه و دو مرتبه در هفته باید زمان صرف شود که در کنار آن باید فعالیت بدنی مناسب و رژیم غذایی تنظیم شده توسط پزشک نیز رعایت شود.

لاغری با لیزر مناسب چه افرادی است؟

پس از شناختی که نسبت به دستگاه‌های لاغری با لیزر بدست آمد، بهتر است بدانیم این روش برای لاغری مناسب چه افراد با چه شرایطی است؟

این روش‌ها برای افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند و به دنبال لاغری موضعی هستند بسیار مناسب است. افرادی که بر اثر بالا رفتن سن، استخوان‌های ضعیف و حساس دارند و توان ورزشی ندارند یا چربی‌ها به حدی اشباع شده و رسوب کرده‌اند که با ورزش و رژیم‌های غذایی از بین نمی‌روند، لاغری با لیزر بسیار مناسب است.

در این میان افرادی نیز هستند که انواع رژیم لاغری را تجربه کرده و نتیجه مد نظر را بدست نیاورده‌اند، بهتر است سراغ روش‌های لاغری با لیزر بروند تا به نتیجه مطلوب برسند.

مطلب پیشنهادی
عمل بای پس معده چیست؟ بررسی معایب و مزایای این روش لاغری

مطالب مرتبط با لاغری با لیزر

سخن پایانی

بهتر است افراد همواره سعی کنند تا با رژیم غذایی مناسب و اعتدال در خورد و خوراک در کنار فعالیت‌های ورزشی، وزن ایده آل خود را حفظ کنند. معمولا این نوع از سبک زندگی برای داشتن تناسب اندام همیشگی کاملا موثر است.

اما در صورتی که به روش‌های لیزری برای درمان اضافه وزن رجوع کردند، لازمست تا بعد و در حین دوره درمان تحت دستگاه‌های لاغری با لیزر همواره وعده‌های غذایی خود را کنترل شده مصرف کنند و اعتدال را رعایت کنند تا مجددا چربی‌ها برنگردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید