مصرف زعفران در بارداری

مصرف زعفران در بارداری یکی از مسائلی است که درباره ای آن نظرات ضد و نقیض فراوانی وجود دارد. دوران بارداری یکی از مدت زمان هایی است که، خانم های باردار به باید و نباید های رژیم غذایی بسیار باید دقت کنند.

در نتیجه در این مقاله با توجه به منابع معتبر علمی و پزشکی، بهترین و قاطع ترین نظر را درباره ی مصرف زعفران مورد بررسی قرار داده ایم.

آیا مصرف زعفران در بارداری بی خطر است؟

آیا مصرف زعفران در بارداری بی خطر است

طبق نظر بیشتر متخصصین بله، مصرف متعادل و بسیار کم زعفران در بارداری بی خطر است. نه تنها این خوراکی با ارزش و خوش رنگ خطری ندارد، بلکه دارای خواص دارویی بی شماری است. به عنوان مثال به رفع استرس، مسکن درد، نوسانات خلقی و ناراحتی های پیشگیری از بارداری کمک می کند.

مضرات مصرف زعفران در دوران بارداری

از قدیم تا به امروز بسیار گفته می شود که خانم ها در دوران بارداری از مصرف زعفران پرهیز کنند. آری این نکته نیز درست می باشد. در ۳ماه اول بارداری به شدت از خوردن این خوراکی خوش طعم باید خودداری کرد. چرا که خطراتی را از قبیل موارد زیر در پی دارد.

مطلب پیشنهادی
دلایل درد ناف در بارداری + 5 راهکار برای تسکین آن

مصرف زعفران در بارداری و سقط جنین

زعفران به دلیل ترکیبات بسیار مفیدی که در خود دارد، باعث رقیق شدن خون می شود. اما این خاصیت همیشه مفید نمی باشد. در سه ماهه اول بارداری یا خانم هایی که سابقه سقط جنین داشته اند، پزشکان مصرف آن را تا جای ممکن منع می کنند. 

در سه ماهه اول بارداری عضلات رحم به اندازه کافی قوی نیستند، تا از جنین داخل خود به خوبی محافظت کنند. در نتیجه خوردن خوراکی هایی از قبیل زعفران در بارداری باعث خواهد شد، رحم مقاومت خود را از دست بدهد، و احتمال سقط جنین بسیار بالا رود.

زایمان زودتر از موعد

یکی دیگر از مضراتی که مصرف زعفران در بارداری با خود به همراه دارد این می باشد که، احتمال زایمان زودتر از موعد را بالا خواهد برد. این بدان دلیل است که، مصرف بیش از حد زعفران انقباضات رحم را افزایش می دهد. این خود عاملی برای تولد نا به هنگام نوزاد می شود.

مطلب پیشنهادی
علائم بارداری کدامند؟ + (13 مورد بسیار مهم جسمی و روحی)

نکاتی برای مصرف زعفران در دوران بارداری

نکاتی برای مصرف زعفران در دوران بارداری

در اینجا چند نکته را که مادران باردار باید در هنگام افزودن زعفران به رژیم غذایی خود داشته باشند، اشاره می شود.

• حداکثر در هر نوع آماده سازی از دو یا سه رشته زعفران استفاده شود، چرا که زعفران بیش از حد تعادل ممکن است اثرات منفی بر سلامت مادر باردار بگذارد.

• فقط در شروع ماه پنجم بارداری زعفران مصرف شود، زیرا در این زمان بارداری پایدار است و خطرات در معرض خطر کودک به دلیل انقباضات زودرس کاهش می یابد.

• زعفران برای زنان باردار فقط باید از یک فروشنده با کیفیت بالا تهیه شود تا خطرات رنگ آمیزی مصنوعی یا ناخالصی ها از بین برود.

مزایای زعفران برای زنان باردار

زعفران به دلیل خاصیت دارویی که دارد، مصرف بسیار کم آن در دوران بارداری بسیار ضروری است. مزیت اصلی آن این است که با تشکیل یک پوشش محافظ در دستگاه گوارش به هضم غذا کمک می کند.

مطلب پیشنهادی
انواع ورزش در دوران بارداری + فواید و موارد ممنوع

1. نوسانات خلقی کاهش می یابد

بارداری چندین تغییر هورمونی در بدن بانوان باردار ایجاد می کند و این تأثیر عمیقی بر احساس شخص می گذارد. ممکن است مادر باردار در یک لحظه از لجباز بودن به حالت تحریک آمیز یا عاطفی دیگری برود. در چنین مواقعی، مصرف زعفران در بارداری می تواند کمک بسیاری باشد.

این ماده به عنوان یک عامل ضد افسردگی عمل می کند و جریان خون به مغز را تقویت می کند. مصرف زعفران منجر به تولید هورمون سروتونین می شود که باعث افزایش شادابی می شود.

2. مصرف زعفران در دوران بارداری برای فشار خون

ضربان قلب خانم ها می تواند در دوران بارداری 25٪ سرعت بیشتری نسبت به حالت عادی پیدا کند، در نتیجه باعث نوسانات فشار خون شود. مصرف زعفران در بارداری، به دلیل دارا بودن، پتاسیم و کروستین به کاهش فشار خون مادر باردار کمک می کند. 

3. کمک به هضم

اکثر بانوان در دوران بارداری از درد معده رنج می برند. هضم در دوران بارداری کند می شود و یک مادر در انتظار، ممکن است برخی از عوامل تحریک کننده را برای سهولت روند انجام دهد. یکی دیگر از فواید زعفران در بارداری این می باشد که، برای تقویت جریان خون به دستگاه گوارش مادر باردار کمک می کند. همچنین به تقویت بالا رفتن متابولیسم نیز کمک می کند. این به نوبه خود به هضم بهتر کمک می کند.

مطلب پیشنهادی
خاکشیر در بارداری چه فواید و مضراتی به همراه دارد؟

زعفران باعث تشکیل یک پوشش محافظ در دستگاه گوارش می شود. این لایه اضافی به تسکین اسیدیته دستگاه گوارش کمک می کند و همچنین باعث کاهش اثر نفخ می شود.

در آخر:

مصرف زعفران در بارداری و خوراکی های دیگر می تواند فواید بسیاری را برای مادر و فرزند به همراه داشته باشد. اما باید این نکته را همیشه در نظر داشت، خوراکی هایی مانند زعفران با احتیاط و میزان بسیار کم باید مصرف شود. چرا که تا به امروز، تجربیات نشان داده است این نوع خوراکی ها تاثیرات منفی خود را در بارداری چند برابر می کنند. در نتیجه برای مصرف آن بانوان باردار حتما با پزشک خود باید مشورت داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید