درمان سریع گلودرد در خانه با 11 راهکار بسیار موثر

- تبلیغات -

درمان سریع گلودرد در خانه تنها با چند راهکار ممکن می‌شود. اکثر اوقات گلودرد ناشی از سرماخوردگی و یا وجود عفونت در گلو ایجاد می‌شود. در این متن راهکارهای مناسبی برای درمان سریع گلودرد ارائه شده است که می‌توان هر یک از آنها را برای بهبود، بدون داشتن هیچ ضرر و آسیبی، پیش گرفت.

 

 

درمان سریع گلودرد در خانه با درمان‌های سریع خانگی

از آنجایی که گلودرد اکثر اوقات بر اثر سرماخوردگی، آنفولانزا، عفونت گوش و یا گلو ایجاد می‌شود، باید راهکارهایی را برای درمان التهابات ناشی از آنها پیش گرفت. به همین منظور در این متن این راهکارهای بسیار مناسب و در دسترس را ارائه کرده‌ایم تا در صورت بروز هر گونه ناراحتی بتوان از آنها استفاده کرد.

 

درمان سریع گلودرد در خانه ممکن است؟

 

غرغره آب و نمک

برای از بین بردن عفونت‌های ناشی از اکثر بیماری‌ها که ناحیه گلو را درگیر می‌کند، بهتر است از ترکیب آب و نمک استفاده کرد. می‌توان این محلول را با ترکیب 2 لیوان آب ولرم و یک قاشق غذاخوری نمک ساخت و در گلو غرغره کرد.

انجام این کار تنها سه مرتبه در طول روز کافی است تا عفونت‌ها و التهابات گلو را از بین ببرد.

 

 

درمان سریع گلودرد در خانه با خوراکی‌های خانگی

گلو از جمله قسمت‌هایی از بدن است که فرد می‌تواند به طور مستقیم با کمک مواد غذایی دردهای آنرا بهبود بخشد. به همین منظور بهترین خوراکی‌ها را در این قسمت معرفی خواهیم کرد.

  • سیر به عنوان یک آنتی باکتریای قوی به صورت پخته و خام می‌تواند بهترین راهکار برای درمان سریع گلودرد باشد.
  • پیاز کباب شده و یا آبپز و بخارپز شده یکی از قوی‌ترین آنتی‌باکتری‌ها برای بدن به شمار می‌روند که برای درمان سرماخوردگی و گلودرد می‌توان از آنها کمک گرفت.
  • لیموترش به عنوان میوه‌ای سرشار از ویتامین C به سرعت سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده و موجب از بین رفتن علائم عفونی و باکتریایی در گلو می‌شود.
  • عسل ترکیب شده به همراه یک فنجان آب ولرم و یک عدد لیمو ترش به عنوان شربتی پر خاصیت برای درمان سریع گلو درد بسیار موثر خواهد بود.
  • شلغم به عنوان یکی از سبزیجاتی است که می‌توان از آن به صورت پخته و خام برای از بین بردن عفونت‌های گلو آنرا مصرف کرد.

 

 

درمان سریع گلودرد در خانه با چند دمنوش ساده

 

دمنوش درمان سریع گلودرد در خانه

 

استفاده از دمنوش‌های طبیعی می‌تواند به درمان سریع گلودرد در خانه منجر شود. این دمنوش‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای برای از بین بردن عفونت‌های گلو و باکتری‌ها موثر هستند. البته می‌توانید این نکته را در نظر بگیرید که برای طعم بهتر و تاثیر بیشتر می‌توانید از عسل استفاده کنید.

  • دمنوش زنجبیل و دارچین
  • دمنوش ریشه شیرین بیان (علاوه بر نوشیدن می‌توان آنرا غرغره کرد)
  • دمنوش بابونه
  • دمنوش گل ختمی
  • دمنوش مریم گلی

 

 

سخن پایانی

بهتر است از این راهکارهای ارائه شده در کنار درمان دارویی برای از بین بردن و درمان سریع گلودرد در خانه بهره‌مند شد. در طول دوران سرماخوردگی اگر این حالت شدت یافت، برای جلوگیری از انتشار عفونت در بدن بهتر است از پزشک کمک گرفت تا علت اصلی آنرا تشخیص داده و درمان مناسب را برای فرد تجویز کند. از این 11 راهکار سریع و در دسترس ارائه شده در این متن نیز می‌توان برای بهبود سریع کمک گرفت.