بیماری ها و سلامت

بهترین بیمارستانهای دنیا : 7 رتبه برتر جهان را بشناسید

وقتی بهترین بیمارستانهای دنیا را بشناسید، می‌توانید از به‌روزترین امکانات و خدمات تخصصی باخبر شوید.
این بیمارستانها خدمات تخصصی بسیار خوبی را به بیماران ارائه می‌دهند تا از استرس و اضطراب آنها برای روند درمانی بکاهند. خدمات ارائه شده در این مراکز به سهل شدن روند بهبود بیماری کمک شایانی می‌رساند.
در ادامه این مقاله از مجله کوئیک فیت، 7 تا از بهترین مراکز درمانی دنیا را معرفی خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی مرتبط با بهترین بیمارستانهای دنیا

1. مایو کلینیک؛ بیمارستان رتبه یک دنیا

مایو کلینیک (Mayo Clinic) بیش از 100 سال است که به ارائه خدمات درمانی برای همه افراد از سراسر جهان مشغول است.

بهترین بیمارستانهای دنیا

این بیمارستان در کشور آمریکا در شهر روچستر قرار دارد. البته مایو کلینیک یک بیمارستان غیر انتفاعی است. 1265 تختخواب در این بیمارستان وجود دارد و حدود 65 هزار فرد در این بیمارستان مشغول به کار هستند. این بیمارستان رتبه‌های ممتاز زیادی کسب کرده است. اما در 5 تخصص زیر رتبه 1 پزشکی را دارد:

 • بیماری‌های غدد درون ریز و دیابت
 • بیماری‌های مربوط به زنان
 • بیماری‌های مربوط به دستگاه ادراری
 • مشکلات مربوط به دستگاه تنفسی و جراحی ریه
 • بیماری‌های مربوط به روده و معده و جراحی آنها
  (وبسایت رسمی مایو کلینیک)
مطلب پیشنهادی
سنگ کیسه صفرا | از چیستی تا نحوه درمان و رژیم غذایی

2. کلینیک کلیولند؛ یکی از معروفترین و بهترین بیمارستانهای دنیا

کلینیک کلیولند (Cleveland Clinic) در سال 1921 تاسیس شده است. این بیمارستان در مرکز شهر کلیولند در اوهایو آمریکا قرار دارد.

بهترین بیمارستانهای دنیا

این مرکز درمانی را می‌توان یکی دیگر از بهترین مراکز درمانی دنیا معرفی کرد. 1285 تختخواب در این بیمارستان است که هر ساله حدود 6 میلیون نفر از سراسر دنیا را تحت درمان قرار می‌دهد.
کلینیک کلیولند رتبه دوم را در جهان دارد و جزء پیشگامان در علوم پزشکی مدرن است.
این کلینیک در آمریکا رتبه اول جراحی قلب را دارد. همچنین در حوزه‌های پزشکی سالمندان، بیماری‌های دستگاه ادراری و روماتیسم شناسی رتبه دوم را دارد.
(وبسایت رسمی کلینیک کلیولند)

3. بیمارستان عمومی ماساچوست؛ بیمارستانی متعلق به دانشگاه هاروارد

بیمارستان عمومی ماساچوست (Massachusetts General Hospital) سومین بیمارستان معتبر در جهان است. به دلیل اینکه بیمارستان آموزشی دانشگاه هاروارد است، جزء مشهورترین بیمارستان‌های دنیا هم شناخته می‌شود.

بهترین بیمارستانهای دنیا

این بیمارستان در سال 1811 میلادی ساخته شده است. در کشور آمریکا، در مرکز شهر بوستون و در ایالت ماساچوست واقع شده است. در سال 2015 رتبه 1 و در سال 2019 رتبه 2 را کسب کرده است. در این بیمارستان سالانه آزمایش‌های متعددی در حوزه علوم پزشکی انجام می‌شود. برای بیماری‌های نادر و پیچیده کودکان و مراقبت از آنها، این بیمارستان خدمات بسیار عالی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این موارد، این بیمارستان در ارائه خدمات درمانی زیر جزء اولین‌ها است:

مطلب پیشنهادی
علائم سرخک کدام است و عامل این بیماری چیست؟

4. تورنتو جنرال؛ بهترین بیمارستان پیوند عضو

تورنتو جنرال (Toronto General-University Health Network) یکی از بهترین بیمارستانهای دنیا هست که به اختصار به آن TGH هم گفته می‌شود.

بهترین بیمارستانهای دنیا

بیمارستان عمومی تورنتو یک بیمارستان آموزشی است که در شهر تورنتو کانادا قرار دارد. برترین بیمارستان شبکه‌های دانشگاهی سلامت معرفی می‌شود و به دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو وابسته است. این بیمارستان به عنوان برترین مرکز پژوهشی کانادا در 9 سال متوالی اعلام شده است. سه بخش اصلی در این بیمارستان وجود دارد:

 1. موسسه توانبخشی
 2. مرکز درمان پرنسس مارگارت
 3. مرکز آموزشی شبکه سلامت دانشگاه

هدف اصلی این بیمارستان آموزش دانش‌های مفید، مراقبت پزشکی و کشف علوم پزشکی است. بیمارستان عمومی تورنتو مرکز اصلی پیوند عضو است که در موارد زیر جزء بهترین‌ها است:

 • پیوند قلب
 • پیوند ریه
 • پیوند کلیه
 • پیوند لوزالمعده
 • پیوند روده باریک

البته برای پیوند سایر اعضا نیز از سراسر کانادا به این بیمارستان مراجعه می‌کنند. این بیمارستان به عنوان بزرگترین مرکز پیوند عضو در آمریکای شمالی معرفی می‌شود. یکی از نقاط قوت دیگر این بیمارستان، جراحی قلب و جراحی‌های مربوط به قفسه سینه است.
(وبسایت رسمی بیمارستان عمومی تورنتو)

مطلب پیشنهادی
گرمازدگی | هر آنچه برای پیشگیری از هایفوتراپی باید دانست

5. بیمارستان شارتیه؛ برترین در اروپا

بیمارستان شارتیه (Charité-Universitätsmedizin Berlin) در کشور آلمان و در شهر برلین واقع شده است. شارتیه بزرگترین بیمارستان دانشگاهی اروپا است.

 بهترین بیمارستانهای دنیا

این بیمارستان در سال 1710 تاسیس شده است. یعنی بیش از 300 سال قدمت دارد.
شارتیه به دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه هومبولت برلین وابسته است. آلمان حدود هزار بیمارستان عالی دارد که بیمارستان شارتیه برترین بیمارستان بین آنها است. جالب است بدانید نیمی از برندگان جایزه پزشکی نوبل آلمان، از پزشکان این بیمارستان بوده‌اند. بهترین مرکز آموزش پزشکی در آلمان و نهمین در اروپا شناخته می‌شود.
همچنین به دلیل وجود 16300 نفر مشغول به کار در این بیمارستان، به عنوان بزرگترین مرکز کاری برلین معرفی می‌شود.
(وبسایت رسمی بیمارستان شارتیه)

6. بیمارستان جانز هاپکینز؛ یکی دیگر از بهترین بیمارستانهای دنیا در آمریکا

بیمارستان جانز هاپکینز (The Johns Hopkins Hospital) هم یکی دیگر از بهترین بیمارستانها است که در آمریکا قرار دارد. این بیمارستان در شهر بالتیمور است.

بهترین بیمارستانهای دنیا

بیمارستان جانز هاپکینز بیمارستانی هزار تختخوابی است که رتبه 4 در آمریکا را به خود اختصاص داده است. نکته مهم در رابطه با این بیمارستان این است که در 12 رشته مختلف جزء برترین بیمارستان‌های آمریکا است.
این دانشگاه در زمینه روانپزشکی و بیماری‌های روماتیسمی رتبه یک را دارد. همچنین در درمان بیماری‌های مربوط به چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی، رتبه سه را به خود اختصاص داده است. دارای رتبه چهارم در حوزه عصب شناسی و جراحی مغز و اعصاب است. همچنین رتبه پنجم در زمینه بیماری‌های مربوط به دستگاه ادراری را به خود اختصاص داده است.
(وبسایت رسمی بیمارستان جانز هاپکینز)

مطلب پیشنهادی
این 9 بیماری در پاها خود را نشان می دهند!

7. بیمارستان زوریخ؛ دومین بیمارستان برتر در اروپا

بیمارستان زوریخ (University Hospital Zurich) در پایتخت کشور سوئیس قرار دارد. این بیمارستان یک بیمارستان 953 تختخوابی است.

یکی از بهترین مراکز خدماتی در اروپا است که بهترین خدمات در زمینه تشخیص، درمان و جراحی را دارد. شامل 43 بخش است که هر قسمت خدمات خاصی را ارائه می‌دهند.
خیلی از بیماری‌های پیچیده را در این مرکز بررسی و درمان می‌کنند. امکانات به روز این بیمارستان یکی از برجسته‌ترین نقاط قوتی است که دارد. در این مرکز سالانه بیشتر از هزار برنامه آموزشی پزشکی برپا می‌شود.
(وبسایت رسمی بیمارستان زوریخ)

مطالب پیشنهادی مرتبط با بهترین بیمارستانهای دنیا

نکات پایانی

این مقاله را به کمک وبسایت newsweek و صفحه به روزرسانی شده بهترین بیمارستان‌ها گردآوری کردیم. در صورتی که تمایل دارید با 100 تا از بهترین بیمارستانهای دنیا آشنا شوید، باید به این صفحه مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی
برونشیت چه نشانه هایی دارد؟ (راهکار بهبود درد ریه در منزل)

تحریریه کوئیک فیت

تصمیم داریم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *