انواع ورزشرشته های ورزشیورزش حرفه ایورزش و تناسب اندام

با 7 تا از گران ترین ورزش های جهان آشنا شوید

زیبایی ورزش به این است که همه می‌توانند صرف نظر از مذهب، جنسیت و تربیت و… در آن شرکت کنند.
انواع ورزش سرگرم کننده هستند و از نظر استعدادی در همه افراد تقریبا برابر هستند. ولی از بعضی جهات ورزش‌ها با هم برابر نیستند. بعضی از ورزش‌ها مختص افراد ثروتمند هستند و اگر سالانه میلیون‌ها دلار درآمد نداشته باشید، تقریبا نمی‌توانید سراغ بعضی از رشته‌های ورزشی بروید.
یعنی بیشتر افراد ثروتمند می‌توانند این ورزش‌ها را انجام دهند. در ادامه این مقاله از کوئیک فیت قصد داریم گران ترین ورزش های جهان را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

مطالب پیشنهادی مرتبط با گران ترین ورزش های جهان

1. سوارکاری؛ یکی از گران ترین ورزش های جهان

سوارکاری شامل دواندن اسب، حرکات نمایشی با اسب، پرش از مانع با اسب، تعقیب و گریز با اسب می‌شود. خیلی از افراد تمایلی به برقراری ارتباط با این حیوان قدرتمند را ندارند و تعداد محدودی می‌توانند با اسب به خوبی ارتباط برقرار کنند.

گران ترین ورزش های جهان

هزینه‌هایی که برای نگهداری و آموزش از چنین حیوان بزرگی باید صرف شود، خیلی زیاد است. سالانه تقریبا 200 هزار دلار هزینه برای نگهداری و آموزش چنین اسب‌هایی نیاز است. البته این هزینه شامل هزینه خرید اسب برای مسابقه نمی‌شود.
از طرف دیگر هزینه تجهیزات و در برخی از مواقع هزینه درمانی اسب هم خیلی بالا می‌شود.

مطلب پیشنهادی
7 مورد ورزش هوازی بسیار موثر برای لاغری و بالا بردن متابولیسم

2. فرمول 1؛ ورزشی با طرفداران منحصر به فرد

برای اینکه بتوانید در مسابقات فرمول یک شرکت کنید، باید ماشین شخصی مخصوص خود را داشته باشید. جالب است بدانید یک چرخ فرمول یک بیشتر از یک ماشین معمولی غیرنظامی هزینه بر می‌دارد. این موضوع نشان می‌دهد برای اینکه بتوانید این ورزش را پیش ببرید نیاز به پول خیلی زیادی دارید.

فرمول 1 قطعا در لیست گران ترین ورزش های جهان قرار دارد.
علاوه بر هزینه‌های ماشین، هزینه‌های دیگری هم برای فرمول یک وجود دارد. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به هزینه درمان بعد از صدمات اشاره کرد. مسابقات فرمول یک موضوع کوچکی نیست و یک تصادف در این مسابقات بسیار بیشتر از یک پیچ خوردگی ساده در مچ پا، آسیب به بار می‌آورد.

برای ورود به یک مسابقه فرمول یک باید تقریبا 190 هزار دلار هزینه کرد. برای اکثر مسابقات اتومبیلرانی باید از سنین پایین شروع کرد. شروع کردن این ورزش به حداقل سرمایه یک میلیون دلاری نیاز دارد.

مطلب پیشنهادی
نصب این 10 اپلیکیشن برای تناسب اندام ضروری است

3. قایقرانی؛ ورزشی با هیجانات مخصوص

بهترین قسمت در مورد ورزش قایقرانی این است که اگر قایق خود را داشته باشید، نیاز به سرمایه گذاری کمی برای شرکت در مسابقات واقعی خواهید داشت.
اما بدترین قسمت این است که برای خرید یک قایق باید مبلغی حدود 50 الی 100 میلیون دلار هزینه کنید. در نتیجه فقط زمانی از این ورزش لذت کافی خواهید برد که هزینه کافی برای خرید یک قایق را جمع آوری کرده باشید.

ولی این ورزش مشکل دیگری هم دارد. از دیگر مشکلاتی که این رشته ورزشی دارد این است که ورزشی فصلی است. در بسیاری از کشورها قایق تا پایان سال در لنگر می‌ماند. این قسمت است که هزینه زیادی نیاز دارد. زیرا هزینه نگهداری از قایق روی عرشه ممکن است کمی نجومی باشد.

4. وینگسوت؛ ورزشی برای عاشقان پرواز

وینگسوت ورزشی است که باید با لباس مخصوصی به نام wingsuit یا لباس بالدار در هوا پرواز کنید. وینگسوت یکی از ورزش‌های کاملا هیجانی است که در هوا انجام می‌شود.
یک لباس wingsuit قیمتی حدود 2500 دلار دارد. این هزینه کمی نیست اما از این نظر ان ورزش را نمی‌توان ورزشی گران معرفی کرد.

گران ترین ورزش های جهان

این ورزش از جهات دیگری جزء گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شود. برای لذت بردن از این ورزش باید هواپیمایی اجاره کنید که شما را تا اوج ببرد. همچنین باید هزینه خدمات از خلبان را نیز تقبل کنید. علاوه بر این موضوع قبل از شروع و یادگیری غواصی، به دیدن دوره در رشته چتربازی باید هزینه کنید. حتی باید هزینه بیمه را هم در نظر بگیرید. (منبع)

مطلب پیشنهادی
پیاده روی برای لاغری سریع + 9 نکته مهم برای شروع

5. پرش با اسکی؛ ورزشی مخصوص زمستان

خیلی از ما تمایل داریم بازی‌های المپیک زمستانی را تماشا کنیم. این ورزش طرفداران ورزشی و غیرورزشی متعددی دارد.
در نگاه اول به نظر نمی‌رسد که این ورزش یکی از ورزش‌های گران باشد. ولی گران‌ترین شکل ورزش‌های زمستانی و اسکی، پرش با اسکی است. هزینه تجهیزات این رشته ورزشی بسیار زیاد است.

دسترسی به مربی‌های خبره برای آموزش و سفر برای تمرین، تامین هزینه‌های سفر، همگی از هزینه‌های این رشته ورزشی هستند. بیمه شدن در این رشته ورزشی از دیگر ملزوماتی است که باید آن را در نظر داشته باشید. زیرا پرواز کردن از شیب با آن سرعت زیاد چندان آسان و ارزان نیست.

6. تنیس؛ پرطرفدارترین ورزش گران جهان

یکی دیگر از گران ترین ورزش های جهان تنیس است.
خیلی از افراد بر این باورند که انجام تنیس فقط به یک جفت کفش مناسب و یک راکت محکم نیاز دارد! ولی در صورتی که تمایل دارید این ورزش را به صورت حرفه‌ای جلو ببرید، نیاز به یک مربی خبره دارید که تمام مدت نکات مهم و اصول مناسب را برای شما بیان کند. علاوه بر آن برای پرداخت هزینه‌های سفر هم نیاز به بودجه زیادی دارید.

مطلب پیشنهادی
شیر کاکائو بعد از ورزش چه فواید و ضرر هایی دارد؟

در صورتی که تمایل دارید در این رشته پیشرفت کنید، باید به دور دنیا مسافرت داشته باشید تا در رقابت‌های مختلف شرکت کنید. فقط در این صورت است که می‌توانید امتیاز خودتان را در رتبه بندی ارتقا دهید. ولی در صورتی که تمایل داشته باشید این ورزش را به صورت تفریحی پیش ببرید، می‌توانید با هزینه‌های متوسط آن را تجربه کنید.

7. ورزش پنج‌گانه مدرن

برخی از ورزش‌ها بسیار خاص هستند.
وقتی در بعضی از رشته‌های ورزشی به مراحل بالاتر برسید، باید هزینه بیشتری صرف کنید. این هزینه‌های می‌تواند شامل تجهیزات حرفه‌ای‌تر و هزینه آموزش شود. در صورتی که در ورزش‌های پنج‌گانه مدرن شرکت کردید، ممکن است بعد از کمی حرفه‌ای شدن، نسبت به بالا رفتن هزینه‌ها حساس شوید.

وقتی ورزش‌های پنج گانه را انتخاب کنید باید به اندازه 5 رشته ورزشی هزینه کنید. معمولا این رشته ورزشی شامل تیر اندازی با تپانچه، دو، پرش با اسب، شنا و شمشیربازی می‌شود.
هزینه آموزش و تجهیزات لازم برای این رشته ورزشی به تنهایی به اندازه چندین رشته ورزشی است.

مطلب پیشنهادی
حرکات شکم در11 مورد بسیار موثر برای کوتاهترین زمان

مطالب پیشنهادی مرتبط با گران ترین ورزش های جهان

شما معرفی کنید

اینکه ورزش مورد علاقه ما جزء گران‌ترین ورزش‌ها باشد، جای تعجب ندارد اما بهتر است برای حفظ سلامت بدن، با امکاناتی که در دسترس هستند، ورزش کنیم.
به نظر شما کدام یکی از ورزش‌هایی که در دنیا هستند را می‌توان جزء گران ترین ورزش های جهان معرفی کرد؟ حتما نظر خود را در رابطه با این موضوع در قسمت دیدگاه‌ها درج کنید.

تحریریه کوئیک فیت

تصمیم داریم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *