گن لاغری

از گن لاغری چه می دانید؟

گن لاغری در جامعه امروز که افراد به لاغری و تناسب اندام خود اهمیت میدهند، یک راه حل ارزان به حساب می آید. از آنجایی که هزینه بسیاری  از روش های لاغری موضعی مانند عمل جراحی و دستگاه لاغری زیاد است و روش های دیگر مانند رژیم و ورزش هم برای بسیاری مقدور نباشد در اینجا استفاده از گن میتواند یک راه حل ارزان و کوتاه مدت باشد. در این مطلب به ارائه نکاتی درباره گن لاغری می پردازیم و سوالات متداول درباره آن را پاسخ خواهیم داد، با ما همراه باشد.

گن لاغری از چه چیزی درست شده است؟

بیشتر گن های لاغری از پارچه هایی از جنس لاتکس، لیکرا و اسپاندکس هستند. این جنس از پارچه ها امکان عبور هوا و مایعات را از خود ندارند. گن ها معمولا حالت کشی و الاستیک دارند که باعث میشوند پوست و عضلات ناحیه مورد استفاده جمع شوند. بیشتر گن های لاغری برای بسته شدن از قزن استفاده میکنند که معمولا هم در سه ردیف هستند البته برخی از گن ها از دو مرحله بسته شدن یکی با قزن و دیگری با چسب بهره برده اند. گن ها در دو مدل مردانه و زنانه تولید میشوند. برای لاغری هر عضو مانند شکم و پهلو، ران و سینه گن هایی مخصوص وجود دارد که به طور خاص آن ناحیه را لاغرتر نشان می دهد. در ادامه به سوالات متداول درباره گن لاغری می پردازیم.

آیا گن لاغری باعث لاغر شدن می شود؟

درتبلیغ های گن لاغری بسیار گفته می شود که استفاده از آن باعث لاغر شدن هم می شود ولی در واقع این طور نیست. با پوشیدن گن آن ناحیه شروع به تعریق می کند و بعد از مدتی استفاده از گن لاغری؛ لاغر شدن موضعی را در خود احساس می کنید. لاغر شدن با پوشیدن گن ایجاد می شود ولی این فرایند در اثر چربی سوزی نیست، این لاغر شدن در اثر کم شدن آب میان بافتی به وجود آمده است که با نوشیدن آب دوباره این کمبود آب جبران می شود. البته لازم به گفتن نیست که با پوشیدن گن لاغری در همان لحظه با فشرده شدن چربی ها، ظاهر شما لاغرتر می شود.

آیا استفاده از گن لاغری در هنگام ورزش کردن درست است؟

به چند دلیل استفاده از گنهای لاغری در هنگام ورزش کردن اشتباه است. پوشیدن گن مخصوصا گنهای شکم و پهلو در هنگام ورزش کردن، از حرکت دیافراگم جلوگیری میکند و میتواند تنفس را مختل کند. بنابراین از پوشیدن آن در هنگام ورزش جدا خودداری کنید. از طرفی با پوشیدن گن در هنگام ورزش کردن، خون رسانی به محلی که با آن پوشیده شده است، کاهش پیدا میکند. کاهش خونرسانی موجب می شود، چربی سوزی به دلیل فشردگی کاهش پیدا کند و در نتیجه لاغر شدن به تاخیر می افتد لذا توصیه می شود از گنهای لاغری در هنگام ورزش کردن استفاده نشود.

چرا استفاده از گن بعد از عمل های جراحی به خصوص عمل های زیبایی لاغری توصیه می شود؟

استفاده از گنهای مخصوص بعد از عمل جراحی توسط پزشکان توصیه می شود که مدت زمان استفاده از آن در عمل های مختلف، متفاوت است. استفاده از گن بعد از عمل های زیبایی لاغری موجب جمع شدن پوست، جلوگیری از تجمع مایعات در زیر پوست، ایجاد یک ظاهر یکنواخت، کنترل تورم  و ترمیم مناطق آسیب دیده می شود و روند بهبودی را تسریع میکند. استفاده از گن پس از بسیاری از اعمال جراحی توصیه میشود. زنان پس از زایمان از گن های لاغری برای جمع شدن شکم و برگشت آن به حالت طبیعی استفاده می کنند. برخی از گن ها هم وجود دارد که در هنگام بارداری استفاده می شود که برای استفاده از آنها باید با پزشک خود مشورت کنید.

چه مدت در طول شبانه روز باید از گن استفاده کرد؟

بهتر است استفاده از گنهای لاغری در طول روز بیش از 8 ساعت نباشد. به طور کلی این دست از محصولات برای استفاده مقطعی ساخته شده اند و پس از پوشیدن کوچکتر شدن سایز اتفاق می افتد. گن لاغری برای استفاده در مجالس و مهمانی ساخته شده است تا شما احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید و اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنید. همچنین استفاده از گن لاغری در هنگام خواب اصلا توصیه نمی شود.

عوارض استفاده بیش از حد گن لاغری چیست؟

استفاده بیش از حد از گنهای لاغری برای برخی از افراد ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد. کسانی که مبتلا به بیماری های روده و معده هستند بهتر است با نظر پزشک خود از گنهای لاغری استفاده کنند. پوشیدن گنهای شکمی در کسانی که ناراحتی های معده دارند ممکن است آزار دهنده باشد و ممکن است باعث رفلاکس معده شود. از طرفی کسانی که از مشکلات روده ای مانند یبوست و شقاق رنج می برند از گنهای لاغری استفاده نکنند.

استفاده از گنهای لاغری شلوارکی در بانوان ممکن است سبب بروز بیماری های واژن مانند عفونت واژن شود، به دلیل جنس لاتکس آنها و عدم جریان هوا در آن ناحیه، واژن در هنگام پوشیدن آن مستعد عفونت قرار دارد. لذا توصیه می شود از این نوع گنهای لاغری برای زمان های طولانی مدت استفاده نشود.

گن لاغری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اولین ویژگی یک گن خوب این است که متناسب با اندام شما و در واقع سایز شما باشد. گن لاغری باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد و در برابر کشیدگی مقاومت داشته باشد. گن لاغری مناسب نباید در هنگام استفاده باعث ناراحتی فرد مصرف کننده شود و در  هنگام استفاده باید راحت و متناسب باشد.

سخن پایانی

در آخر باید عرض  کنم که استفاده از گنهای لاغری به منظور لاغر شدن کاری اشتباه است چون این محصول موجب چربی سوزی و لاغر شدن در طی یه مدت استفاده نخواهد شد و تنها به کاهش آب میان بافتی می پردازد. از گنهای لاغری به مدت طولانی در طول روز نباید استفاده شود چون ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند رفلاکس معده، یبوست و عفونت واژن شود. بهترین راه لاغر شدن ورزش کردن است و اگر شرایط ورزش کردن را ندارید میتوانید از دستگاه های لاغری استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
کوچک کردن شکم تنها با 10 ترفند بسیار موثر و ساده در خانه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید