کمربند لاغری

کمربند لاغری یک راهکار ساده، جادویی و سریع برای لاغر شدن است. این کمربندها دارای انواع متفاوت و مختلفی هستند. در مورد این کمربندهای لاغری تبلیغات جذاب و اغراق آمیز بسیاری به گوش می‌رسد که افراد را متمایل به استفاده و بهره بردن برای لاغری می‌کند. که این موضوع به نفع شرکت‌های تولید کننده این محصولات است.

کمربند لاغری می‌تواند موجب تناسب اندام شود؟

وسیله‌هایی که اگر به درستی و در کنار ورزش و رژیم غذایی صحیح به کار گرفته شوند، برای رسیدن به لاغری بسیار مفید واقع خواهند شد، در واقع این ابزار به تنهایی باعث لاغری و تخت شدن شکم نخواهند شد.

کمربندهای لاغری ساخته شده از یک نوار پهن به جنس نئوپرن یا الیافی شبیه نایلون یا اسپندکس بسیار کششی هستند که جنسی شبیه الیاف به کار برده شده برای مایوهای شنا را دارند. نئوپرن چربی‌های شکم و پهلو را تحت فشار قرار داده و باعث از بین رفتن چربی‌های شکم و پهلو خواهد شد که این امر با کاهش سایز نیز همراه خواهد بود. اما با استفاده از این کمربندها چربی به صورت موقت و ظاهری جمع می‌شود اما هنوز در بدن است، زیرا چربی برای از بین رفتن باید سوخته شود.

مطلب پیشنهادی
ماساژ لاغری ، تکنیک های آن و تفاوتش با دیگر ماساژ ها

چربی‌های موجود در اطراف شکم و پهلو برای همه افراد باعث نارضایتی است. به همین دلیل کمربندهای لاغری فقط برای افراد مبتلا به اضافه وزن دارای محبوبیت نیستند بلکه ممکن است حتی افرادی که اضافه وزن ندارند نیز از تجمع چربی در اطراف شکم و پهلو احساس نارضایتی داشته باشند. پس استفاده از این کمربندهای لاغری یک استراتژی برای همه افراد است.

انواع کمربند لاغری

 کمربندهای لاغری انواع متفاوتی دارند و به همین دلیل کاربردهای متفاوتی نیز خواهند داشت. از انواع کمربند های لاغری می‌توان به کمربندهای لاغری لرزاننده، ضربه زننده و حرارتی اشار کرد که عملکردی تقریبا مشابه دارند. در واقع با ایجاد گرمای داخلی موجب از بین رفتن آب بدن و چروکیده و جمع شدن سلول ها می‌شوند و در نتیجه سلول‌های چربی تحریک شده و جابجایی انجام می‌شود.

نحوه عملکرد کمربند لاغری

کمربندهای لاغری با به چالش کشیدن عضلات شکم و پهلو با حرکات لرزشی و ایجاد گرما باعث از بین رفتن چربی ها می‌شوند. تمرینات و ورزش‌هایی که انجام می‌شود باعث حرکت و ارتعاشات عضلات و چربی ها می‌شود که در کمربندهای لاغری ایجاد شده است که می‌توان فشار و شدت عملکرد آنرا در سطح مورد نظر تنظیم کرد. کمربندهای لاغری با طریق مختلف باعث لاغری می‌شوند.

  • تعریق

کمربندهای لاغری با ایجاد حرارت باعث افزایش دمای بدن می‌شوند و با ایجاد تعریق، باعث از بین رفتن آب زیادی از بدن خواهند شد. از این رو وزش کاهش خواهد یافت. بهتر است در هنگام انجام ورزش‌های هوازی و حتی پیاده روی از کمربند لاغری استفاده شود. زیرا با بالا بردن دمای مرکزی بدن، سیستم بدن سعی در خنک کردن بدن و پایین آوردن دمای بدن تلاش می‌کند و دی نتیجه فرد بیشتر تعریق خواهد کرد. اما باید در نظر گرفت که داشتن آب کافی برای این عملکرد طبیعی، در عین حال بازدهی بدنی بسیار ضروری و لازم است. از بین رفتن مایعات از بدن در این حین فقط مختص شکم و پهلو نیست و از کل بدن خارج می‌شود.

  • فشردن چربی ها

با محکم بستن کمربند، چربی‌های شکم و پهلو فشرده خواهند شد. حتی در روزهای ابتدایی استفاده از کمربند شاهد لاغری خواهید بود. اما اگر فشار وارد شده از روی سلول‌های چربی برداشته شود، به تدریج این سلول ها به شکل اولیه خود باز می‌گردد. بستن کمربند لاغری و فشردن چربی ها موجب از بین رفتن چربی ها نخواهند شد، باید دقت کرد که بر اثر از دست دادن آب بدن حتما با نوشیدن مقدار کافی آب، این آب از دست رفته را جبران باید کرد.

  • وضعیت بهینه فرم بدن

کمربندهای لاغری موجب صاف نشستن و صاف راه رفتن خواهند شد و در هنگام ورزش با وزنه و بدنسازی به کاهش فشار بر کمر کمک خواهند کرد. در صورتی که بدن فرم مناسب نداشته باشد و عضلات شکم و پهلو ضعیف باشند، بستن کمربندهای لاغری باعث می‌شود شکم فرو رفته و کمر صاف شود و فرد لاغر تر به نظر برسد. کمربندهای لاغری باعث می‌شوند فرد نتواند قوز کند. از طرفی این کمربند ها موجب می‌شود فرد کمتر از عضلات شکم و پهلوی خود استفاده کند و در نتیجه عضلات این قسمت ضعیف شده و به تدریج باعث ایجاد مشکل می‌شود.

مطلب پیشنهادی
3 راهکار بسیار آسان و موثر برای خوش فرمی و لاغری ران ها

مزایای کمربندهای لاغری

کمر بند لاغری می‌تواند فاید موثر دائمی یا موقتی را برای فرد داشته باشد. ازجمله:

1.بهبود وضعیت بدن: کمربندهای لاغری از جنس الیاف کشش ساخته شده اند که فرم بدن و کمر را حین بلند کردن اجسام، نشستن، راه رفتن، دویدن و ورزش بهینه کرده و از بروز آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنند.

2.کاهش دردهای کمری: علاوه بر بهبود حالت بدن، کمربند لاغری با ایجاد گرمای مرکزی در بدن به کاهش درد در ناحیه کمر کمک خواهد کرد.

3.لاغری: به تدریج لاغر شدن یکی دیگر از فواید کمربندهای لاغری به شمار می‌آید. با فشردن لایه‌های چربی و کمر به سرعت باعث می‌شود تا فرد ظاهری زیباتر و لاغر را شاهد باشد. اگر عضلات شکم شل و افتاده باشد، بستن کمربند لاغری باعث صاف تر به نظر رسیدن این نواحی خواهند شد.

4.تاثیر مثبت بر روح و روانی: با استفاده از این روش سریع و موضعی، ناخودآگاه تاثیری مثبت بر روان ایجاد خواهد شد. ممکن است خود انگیزه ای باشد برای شروع ورزش کردن، حتی در کنار ورزش نیز می‌توان از کمربند لاغری استفاده کرد تا عضلات سفت و فرم گرفته، شوند.

مطلب پیشنهادی
کوچک کردن شکم تنها با 10 راهکار بسیار موثر و ساده

معایب کمربند لاغری

اگر تصمیم دارید از از این راه برای کاهش وزن و چربی اطراف شکم خود استفاده کنید بهتر است از معایب و مضرات آن برای بدن نیز باخبر باشید.

1.کم آبی بدن: با بالا رفتن دمای کلی بدن توسط کمربند لاغری، بدن آب بسیاری از دست خواهد داد. کم آبی بدن ممکن است مشکلاتی همچون خشکی دهان، اختلالات کلیوی و ادرار، سردرد، اختلالات خواب و خشکی و چروک پوست بدن را در پی خواهد  داشت.

2.مشکلات پوستی: با بستن کمربند لاغری در ناحیه کمر ممکن است التهابات پوستی بروز شود. تعریق و دمای بالا موجب قرمزی و تحریک و سوختگی خفیف پوست خواهد شد.

3.مشکلات داخلی: پوشیدن طولانی مدت کمربند لاغری باعث بروز مشکلات داخلی در این قسمت از بدن مثل جابجایی اندام ها، تحت فشار قرار گرفتن دنده ها، سو هاضمه، مشکلات در هضم غذا، سوزش قلب و نرسیدن اکسیژن کافی شود.

4.عدم تعادل الکترولیت : تعریق زیاد باعث عدم تعادل الکترولیت می‌شود. اگر احساس گرفتگی عضلات رخ داد، استفاده از کمربند لاغری را متوقف کرده و نوشیدنی حاوی الکترولیت باید نوشید.

مطلب پیشنهادی
گن لاغری و سوالات متداول درباره استفاده آن

سخن پایانی

پیشنهاد بهتر برای لاغری اینکه بهتر است در طول روز 30 دقیقه الی یک ساعت به ورزش‌های هوازی بپردازید و در طی این مدت رژیم غذایی مناسبی را پیش بگیرید. پیاده روی، شنا، ایروبیک، دوچرخه سواری و کوهنوردی و… فعالیت‌های بسیار مناسب و در دسترسی هستند که می‌توان از آنها بهره برد. برای فرم گیری عضلات 2 یا 3 مرتبه در طول هفته ورزش‌های استقامتی انجام دهید و همواره مصرف چربی و کربوهیدرات خود را به اندازه داشته باشید تا با مشکلات اضافه وزن و لاغری مواجه نشوید