خاصیت نارگیل برای بدن

خواص نارگیل برای سلامتی تقریبا بی شمار است. این میوه ی گرمسیری به دلیل طعم فوق العاده ای که دارد محبوبیت خود را از گذشته تا به امروز حفظ کرده است.

نارگیل منبع عالی انرژی است. به ویژه برای افزایش استقامت مورد توجه قرار گرفته است. همچنین آقایانی که این میوه را در رژیم غذایی خود جای داده اند نسبت به دیگر آقایان قدرت جنسی بیشتر دارند.

این میوه خوشمزه به دلیل دارا بودن اسیدهای چر خاص خود باعث بالا رفتن سوختن چربی ها در بدن می شود. این امر موجب سرعت روند کاهش وزن می شود.

 11 خاصیت نارگیل برای سلامتی

خواص نارگیل برای یبوست

1. تامین چربی خوب

از ویژگی و خواص نارگیل می توان به این اشاره کرد با وجود آن که دارای چربی اشباع است اما این چربی ها کاملا بی ضرر هستند. همچنین خاصیت درمانی زیادی نیز دارند.

چرا که اسیدهای چرب این میوه ی خوشمزه  دارای طول متوسط هستند. جالب است بدانید چربی اشباع نارگیل از دیگر روغن اشباع ها کاملا متفاوت جذب بدن می شود. از همین رو نه تنها سلامت بدن را به خطر نمی اندازد. بلکه موجب بهبود سلامتی سیستم گوارشی و کبد نیز می شود.

مطلب پیشنهادی
خواص ماهی سالمون - 4 فایده بی نظیر + کالری و ارزش غذایی

2. فیبر نارگیل

اگر به دنبال خوراکی های حاوی فیبر هستید باید بگوییم از ویژگی و خواص نارگیل این است که ترکیبات آن سرشار از فیبر های نامحلول است. حدود 61 درصد از ترکیبات نارگیل را فیبر تشکیل داده است.

3. درمان یبوست با نارگیل

یبوست زمانی رخ می دهد که روده ها نتوانند به راحتی مواد زائد را دفع کنند. مهمترین عامل این اتفاق کمبود آب بدن و مصرف نکردن میوه های حاوی فیبر است.

با خواص نارگیل می توانید این مشکل گوارشی را تا میزان زیادی درمان کنید. چرا که فیبرهای نامحلول آن بدون هضم شدن وارد روده بزرگ می شوند. در اینجا بخشی مهمی از ایمن فیبر ها خوراک باکتری های مفید روده می شود. این عملکرد موجب قدرت روده برای دفع روده می شود.

از طرف دیگر نارگیل یک میوه ی هیدراته است. در نتیجه با کمک فیبرهای نامحلول در روده آب زیادی را به مواد زائد می دهد. این عملکرد موجب شل شدن مدفوع و خروج راحت آن می شود.

مطلب پیشنهادی
این خواص موم عسل برای شما کاربرد دارد! آنها را بشناسید

4. خواص نارگیل برای کنترل اشتها

از خواص نارگیل می توانید برای کنترل اشتهای زیاد خود استفاده کنید. این میوه خوشمزه دارای ترکیباتی چون فیبر و پروتئین است. معده قادر نیست این دو ماده را به راحتی هضم کند. در نتیجه معده مدت زمان بسیار طولانی احساس سیری خواهد کرد.

در نتیجه به مغز بسیار دیرتر سیگنال گرسنگی فرستاده می شود. همچنین افرادی که از ریزه خواری زیاد رنج می برند می توانند با اضافه کردن نارگیل به میان وعده های خود جلوی ریزه خواری را بگیرند.

5. بهبود دیابت

جالب است بدانید با خواص نارگیل می توانید قند خون خود را نرمال نگه دارید. بدون شک این برای شما هم عجیب است. چرا که این میوه ی خوشمزه دارای طعم شیرینی است.

میوه نارگیل موجب بهبود ترشح انسولین می شود. در نتیجه این عملکرد بدن انسولین بیشتری برای جذب قند و گلوکز دارد. همین عامل موجب تعادل قند خون می شود.

مطلب پیشنهادی
خواص سنجد | 20 خاصیت سنجد برای سلامت بدن و بارداری

همچنین وجود فیبرهای نامحلول در این میوه خوش طعم و خوش بود یکی دیگر از عواملی است که باعث تعادل قند خون می شود. چرا که این فیبر ها در معده هضم نمی شود.

در نتیجه معده مدت زمان بیشتری برای هضم غذا پیدا می کند و بیشتر آن را می تواند جذب کند. این عملکرد باعث می شود مقاومت انسولین به جذب قند شکسته شود.

از طرفی دیگر فیبرهای نامحلول به سمت لوزالمعده می روند و آن را برای ترشح انسولین بیشتر تحریک می کنند. 

6. نارگیل برای پیشگیری از سرطان

با خواص نارگیل می توانید از بیماری های خطرناک مانند سرطان پیشگیری کنید. تحقیقات روی این میوه خوشمزه نشان داده که دارای چند ماده ی ضد سرطانی قوی به نام سیتوکینین ها، کینتین و ترانس زآتین است.

این ترکیبات خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی دارند. آن ها به دور سلول های بدن می پیچند و اجازه نمی دهند عوامل سرطانی روی سلول های تاثیر بگذارد

نکته: این چند ترکیب موجب طولانی تر شدن جوانی سلول ها می شود.

7. بالا بردن ایمنی بدن

خواص نارگیل برای بالا بردن ایمنی بدن بسیار فوق العاده است. چرا که دارای ویتامین ها و مواد معدنی بسیار متنوعی است که باعث بالا رفتن قوای بدن می شود.

مطلب پیشنهادی
سالم ترین نان چه نانی است؟

همچنین از دیگر ویژگی های این میوه خوشمزه آن است دارای ترکیبات ضد ویروس، ضد قارچ، ضد باکتری و ضد انگل است. از این رو اگر شما این میوه را متعادل مصرف کنید خود را در برابر بیماری های زیر ایمن کرده اید.

  • عفونت های گلو
  • برونشیت
  • عفونت مجاری ادراری
  • کرم های نواری
  • سایر بیماری های ناشی از میکروب

8. بالا بردن سطح انرژی

اگر جزو آن دسته افراد هستید که انرژی شما در طی روز بسیار زود کاهش پیدا می کند پیشنهاد می کنیم از خواص نارگیل غافل نشوید.

جالب است بدانید خوردن نارگیل باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن از طریق سوزاندن چربی های اشباع شده می شود. انرژی که از سوختن چربی های بدن به دست می آید بسیار بیشتر از چربی ها خوراکی است.

از این رو اگر شما نارگیل مصرف کنید 5 درصد به انرژی ما در طی 24 ساعت افزوده می شود. همچنین پس از مدتی شما شاهد کاهش وزن و چربی های خود نیز خواهید بود.

مطلب پیشنهادی
خواص آبغوره چیست؟ 15 خاصیت + عوارض احتمالی

9. تامین آب بدن

هیدراته کردن بذدن با نارگیل

امروزه بسیار روی هیدراته بودن بدن تاکید می شود. چرا که به این نتیجه رسیده اند هرچه بدن آب بیشتری داشته باشد هم پوست سالم تر خواهد بود و هم اعضای بدن راحت تر می توانند عملکرد خود را انجام دهند.

با کمک خواص نارگیل بدن مدت زیادی هیدراته باقی می ماند. چرا که آب این میوه خوشمزه دارای الکترولیت های بسیار حیاتی است که موجب هیدراته ماندن بدن می شود.

از همین رو پیشنهاد می کنیم اگر فعالیت بدنی بالایی دارید یا ورزش های سختی انجام می دهید بهتر است برای تامین آب بدن از آب این میوه خوشمزه استفاده کنید. چرا که نسبت به آب میوه های دیگر بیشتر بدن را هیدراته نگه می دارد

10. پیشگیری از عفونت ادراری

اگر جزو افرادی هستید که در معرض عفونت ادراری قرار دارید یا بدنتان بسیار حساس است پس نباید از خواص نارگیل غافل شوید. این میوه مانند یک معجون مرهمی برای همه دردها است.

مطلب پیشنهادی
خواص پرتقال | پرتقال تا چه اندازه در سلامت نقش دارد؟

چرا که میوه خوشمزه نارگیل دارای خاصیت ادرارآوری است. از همین رو اگر عفونت و ویروسی در مجاری ادراری شما باشد با دفع زیاد ادرار از بدنتان به راحتی دفع خواهد شد.

11. نارگیل برای پوست

علاوه بر روغن نارگیل می توانید با خواص نارگیل تازه نیز سلامت موهای خود را تضمین کنید. چرا که این خوراکی دارای ویتامین K و آهن است. از این رو خوردن آن موجب براق و ابریشمی شدن موهای شما می شود.

خواص نارگیل در دوران بارداری

خواص نارگیل در دوران بارداری

خواص نارگیل برای دوران بارداری بسیار بی نظیر است. چرا که موجب بالا رفتن ایمنی بدن مادر و جنین می شود. همچنین از عفونت های احتمالی دوران بارداری با قدرت زیادی پیشگیری می کند. جالب است بدانید سطح مایع آمنیوتیک را برای بهبود سلامت کلی جنین افزایش می دهد.

خواص نارگیل برای لاغری

اگر در کاهش وزن مشکل دارید می توانید از خواص نارگیل کمک بگیرید. شاید این تصور ایجاد به دلیل چربی های اشباعی که در ترکیبات این میوه وجود دارد لاغری با آن امکان پذیر نیست.

مطلب پیشنهادی
لیستی از بهترین غذاهای شادی آور را بشناسید و مصرف کنید

جالب است بدانید حتی با وجود این نوع چربی به اندازه دیگر خوراکی و میوه های دارای چربی موجب بالا رفتن کالری و کلسترول بد خون نخواهد شد.

نارگیل دارای اسیدهای چرب متوسط است. از این جهت می تواند کمک ویژه ای به کاهش وزن کند. چرا که این نوع اسیدهای چرب سوخت و ساز را در بدن سیار بالا می برند.

چربی های نارگیل این گونه است که به جای چسبیدن به شکم و پهلو سریع تبدیل به انرژی می شود. در نتیجه نه تنها انرژی کل روز شما تامین می شود. بلکه کمک ویژه ای به کاهش وزن خواهد کرد.

همچنین اغلب افرادی که رژیم غذایی لاغری را دنبال می کنند دچار یبوست می شوند. اما اگر در رژیم کاهش وزن خود این میوه را اضافه کنید بهبود و مجدد به دستگاه گوارش باز خواهد گشت.

افزایش میل جنسی آقایان با خواص نارگیل

افزایش میل جنسی آقایان با خواص نارگیل

خواص نارگیل موجب بالا رفتن میل جنسی و قدرت جنسی آن ها می شود. چرا که این میوه دارای کاروتن، ویتامین E، سلنیوم و آنتی اکسیدان های بسیار قوی است.

مطلب پیشنهادی
خواص میگو | 31 خاصیت شگفت انگیز میگو برای خانم ها و آقایان

اما مهمترین عاملی که باعث افزایش میل جنسی در آقایان می شود وجود منگنز در ترکیبات آن است.  نارگیل منبع خوبی از منگنز است. و منگنز برای سلامت جنسی مردان مهم است. به گونه ای که کمبود منگنز در رژیم غذایی آقایان باعث کاهش سیستم تولید مثل شما می شود.

در آخر:

خواص نارگیل باعث بالا رفتن سیستم ایمنی می شود. از همین رو اگر آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید خود را در برابر بسیاری از بیماری ها ایمن کرده اید.

این میوه با وجود چربی زیادی که دارد باعث بالا رفتن متابولیسم و به دنبال آن آب شدن چربی های شکم می شود. اما به خاطر داشته باشید از این میوه نیز باید متعادل مصرف کنید.

منبع:
Thehealthjournals
Eatsomethingsexy
stylecraze

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید