طرز تهیه مربای زغال اخته

در زمان های گذشته پختن مربای هایی نظیر مربای زغال اخته و غیره، در منزل یکی عادت های خانم های خانه دار بود. اما امروزه برای سرعت بخشیدن به کارها مربا و باقی مواد خوراکی را از سوپرمارکت ها و باقی فروشگاه ها تهیه می شود. اما به علت افزودن مواد نگهدارنده به این مواد سلامت را از خوراکی های مصرفی می گیرند. برای بهبود سلامت پیشنهاد می شود مواد خوراکی را تا جای ممکن در منزل تهیه شود.

طرز تهیه سریع مربای زغال اخته 

طرز تهیه سریع مربای زغال اخته

یکی از دلایلی که مربا پختن در منزل سخت می باشد زمان بر بودن طبخ آن می باشد. مربای زغال اخته نوعی طبخ دارد که تنها یک ساعت زمان می خواهد. برای آموزش این مربای لذیذ در ادامه همراه باشید.

مواد اولیه برای تهیه مربای زغال اخته

زغال اخته: یک کیلوگرم

شکر: یک کیلوگرم

آبلیمو: یک قاشق غذاخوری

وانیل: یک قاشق چایخوری

مراحل تهیه مربای زغال اخته

1. ابتدا میوه های زغال اخته را می شوییم و آن ها را در یک پارچه می ریزیم و اجازه می دهیم کاملا خشک شوند.

مطلب پیشنهادی
مربای پوست پرتقال بدون تلخی و شکرک (آموزش تهیه در منزل)

2. در مدت زمانی که میوه های زغال اخته را گذاشته ایم تا خشک شود؛ به سراغ درست کردن شهد شکر و آب می رویم. در ظرفی لعابی یک لیتر آب می ریزم. بر روی حرارت می گذاریم آب جوش بیاید، سپس شکر را به آن اضافه می کنیم. شکر کاملا باید در آب حل شود. حرارت و جوشیدن را تا زمانی ادامه می دهیم که محلول ما به اندازه ی شهد غلیظ شود.

3. پس از آن که شهد ما آماده شد، میوه های زغال اخته را به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت زمان نیم ساعت شهد و میوه ها با یک دیگر جوش بخورند.

نکته آشپزی: در هنگام پختن مربای زغال اخته درب ظرف را نباید گذاشته شود. چرا که شفافیت و خوشرنگی مربا گرفته می شود.

4. پس از نیم ساعت که مربای زغال اخته پخته شد قبل از خاموش کردن حرارت به آن یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یک قاشق غذاخوری وانیل اضافه می کنیم. اجازه می دهیم با همان حرارت این مواد با مربای زغال اخته ترکیب شود.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه مربای کدو حوایی بدون شکرک در منزل با آب آهک

5. پس از خاموش کردن حرارت، در همان ظرف می گذاریم مربای زغال اخته در دمای آشپزخانه خنک شود.

نکته آشپزی: برای آنکه شهد کاملا به خورد میوه های زغال اخته رود، هنگام خنک شدن بهتر است روی ظرف، یک دمکنی قرار می دهیم تا شیرینی کاملا به میوه ترکیب شود.

طرز پخت مربا زغال اخته بدون هسته

کودکان بسیار کوچک هنگام خوردن خوراکی های هسته دار ممکن است هسته را قورت دهند و این خطرناک خواهد بود. مربای زغال اخته را می توان با روشی دیگر بدون هسته درست کرد تا کودکان با خیال راحت در صبحانه و یا عصرانه از آن میل کنند.

مواد اولیه برای تهیه مربای زغال اخته بدون هسته:

زغال اخته: یک کیلوگرم

شکر: یک کیلوگرم

آبلیمو: یک قاشق غذاخوری

وانیل: یک قاشق چایخوری

مراحل تهیه مربای زغال اخته بدون هسته

1. ابتدا میوه های زغال اخته را کاملا می شوییم و اجازه می دهیم داخل یک پارچه کاملا خشک شود.

مطلب پیشنهادی
نکات طلایی برای پخت مربای گلابی بدون شکرک و کپک+ طرز تهیه آن

2. پس از خشک شدن میوه ها، با یک نی هسته ها را از داخل میوه های زغال اخته خارج می کنیم.

3. داخل یک ظرف لعابدار کمی زغال اخته می ریزیم و روی آن را کمی شکر می ریزیم. سپس تا اتمام زغال اخته ها لایه لایه اینکار را انجام می دهیم. به مدت یک الی دو ساعت ظرف حاوی زغال اخته و شکر را داخل یخچال می گذاریم.

4. پس از گذشت دو ساعت ظرف را از یخچال خارج می کنیم. باید دقت کنیم که روی میوه ها به اصطلاح آب انداخته شده باشد. 

5. سپس ظرف را بر روی حرارت قرار می دهیم. بر اثر حرارت باقی شکر ها شروع به آب شدن می کنند. در این هنگام به اندازه ی نصف لیوان به ترکیبات داخل ظرف آب اضافه می کنیم تا کاملا پخته شود. 

نکته آشپزی: هنگام پخت مربای زغال اخته بر روی آن کف جمع می شود. باید کف را از روی مربا جمع کرد تا مربایی شفاف داشته باشیم.

6. نیم ساعت مدت زمانی می باشد که مربای زغال اخته پخته شود. 5 دقیقه قبل از خاموش کردن مربا به آن آبلیمو و وانیل را اضافه می کنیم . اجازه می دهیم این مواد با ترکیبات مربای زغال اخته کاملا به خورد یکدیگر روند.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه مربای بادمجان سالم و بدون شکرک + فواید مصرف آن

7. پس از پخت کامل مربای زغال اخته باید بگذاریم در دمای آشپزخانه خنک شود. سپس آن را در ظرف های شیشه ای ریخته و در محیطی خنک نگهداری کنیم.

در آخر:

تهیه مربای زغال اخته به این دو روش بسیار آسان می باشد. این مربا را میتوان بجای دسر بر روی پنکیک ریخت و آن را میل کرد. در مصرف این مربا باید تعادل را رعایت کرد چرا که با داشتن گلوکز فراوان باعث دیابت و اضافه وزن خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید