طرز تهیه کاچی و فواید آن

کاچی یکی از خوراکی و دسر های لذیذ ایرانی به حساب می آید. طرز تهیه کاچی تقریبا در اکثر مناطق ایران به یک صورت خاص می باشد تنها ممکن است برخی مواد جایگزین مواد دیگر شوند. در گذشته کاچی را بیشتر برای خانم هایی که تازه زایمان کرده بودند درست می شد. اما از آنجایی که دیگر به فواید و ارزش غذایی آن پی برده شده است آن را برای کودکان و افرادی که مریضی را گذرانده اند نیز درست می شود. این خوراکی لذیذ بسیار برای تجدید قوای بدن و سلامت مفید می باشد.

طرز تهیه کاچی با طبخ قدیمی

طرز تهیه کاچی با طبخ قدیمی 

از آنجای که کاچی یک خوراکی درمانی و تقویتی قدیمی می باشد اکثرا به دنبال نوع طبخ آن می باشند. طرز تهیه این نوع کاچی بسیار آسان می باشد. بدون شک افراد بزرگسال در خانواده با درست کردن آشنا هستند.

مواد اولیه برای تهیه کاچی (یک کاسه)

آرد سنگک (آرد سفید) : یک پیمانه

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه کشک بادمجان + نکات سلامت و آشپزی

شکر: یک پیمانه

آب: 3 پیمانه

روغن حیوانی: 3 تا 4 قاشق غذاخوری

زردچوبه: ¼ قاشق چایخوری

دارچین: ¼ قاشق چایخوری

زنجبیل: ¼ قاشق چایخوری

زعفران ساییده شده: به میزان دلخواه

گلاب: نصف پیمانه

مراحل طرز تهیه کاچی با طبخ قدیمی

1. ابتدا ظرفی تفلن و یا هر ظرفی که نچسب باشد را برمی داریم و داخل آن آب را جوش می آوریم.

2. پس از آن که آب جوش آمد، شکر، گلاب و زعفران ساییده شده را به آن اضافه می کنیم. میگذاریم شکر و زعفران داخل آب کاملا حل شود. سپس با شعله ی کم می گذاریم ای محلول قوام بیاید و مانند شربت غلیظ شود.

3. در مدت زمانی که گذاشته ایم شربت ما آماده شود. ظرفی دیگر را بر روی حرارت قرار می دهیم و با روغن حیوانی ته ظرف را کاملا چرب می کنیم. باقی روغن حیوانی را می گذاریم در ظرف بماند و آب شود. 

4. سپس آرد را به آن اضافه می کنیم. روغن حیوانی و آرد را با یک دیگر بر روی حرارت ملایم تفت می دهیم و به صورت مداوم آن را هم می زنیم تا آرد به ته ظرف نچسبد. این کار را تا زمانی که آرد کرمی رنگ شده است ادامه می دهیم.

مطلب پیشنهادی
سس تریاکی (طرز تهیه گام به گام + پخت یک غذای خوشمزه)

نکته آشپزی: اگر می خواهید کاچی روشن تر داشته باشید آرد را کمتر باید تفت داد. اما اگر دنبال کاچی تیره هستید آرد را تا زمانی که قهوه ای شده است باید بر روی حرارت تفت داد و دائم آن را هم زد.

5. در این مرحله زردچوبه را به آرد تفت داده شده اضافه می کنیم و بر روی حرارت آن را به اندازه ای تفت می دهیم که بو و طعم خامی از زردچوبه گرفته شود.

6. در این مرحله محلول زعفرون، شکر و آب را که به صورت شربت در آمده است را به آرد و زعفرون تفت داده ی خود اضافه می کنیم.

محلول شربت مانند خود را کم کم باید به آرد و زعفرون اضافه کرد و همزمان مواد را باید هم زد. اگر ترکیب  به خوبی هم زده نشود آرد گلوله گلوله می شود. بنابراین با کمی صبوری و حوصله ترکیب آرد و محلول ما کاملا یک دست و زیبا می شود.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه عدسی برای صبحانه و نهار + فواید آن برای سلامت و بدن

7. پس از آن که ترکیب ما کاملا یک دست شد زنجبیل را به آن اضافه می کنیم. سپس در ظرف را می گذاریم و حرارت را ملایم نگه می داریم. در این مدت کاچی ما کاملا پخته می شود و روی آن روغن می اندازد.

8. پس از آن که روی کاچی ما روغن انداخت دارچین را به آن اضافه میکنیم و دوباره کاچی را هم می زنیم و درب ظرف را می گذاریم و حدود 5 دقیقه اجازه می دهیم طعم دارچین نیز با کاچی کاملا مزه دهد.

نکات مهم سلامت

در تهیه این نوع کاچی می توان به جای روغن حیوانی از روغن های عادی استفاده کرد. اما پیشنهاد ما این است که در طرز تهیه کاچی حتما روغن حیوانی اضافه شود تا بر ارزش غذایی این دسر مقوی افزوده شود. 

روغن حیوانی از چربی های مفید تشکیل شده است. اسید های چرب در این نوع چربی از زنجیره های کوتاه کوتاه تشکیل شده است، به همین علت افزایش نیروی بسیار بالایی در خود دارا است. کاچی با روغن حیوانی برای افرادی که ورزش را به صورت حرفه ای دنبال می کنند یک میان وعده ی بسیار عالی محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه فرنی (فرنی رژیمی و فرنی کودکان) + نکات مربوط به سلامتی

روغن حیوانی بر خلاف باور های غلط نسبت به چربی های دیگر برای بدن بسیار مفید است. یکی دیگر از فواید آن این می باشد که این چربی ها در رگ ها و عروق نمی کنند و سلامت قلب و مغز را به گونه ای تضمین خواهد کرد. 

اما نکته ای که باید به آن اشاره شود این روغن نیز مانند هر روغن دیگری برای بدن می تواند مضر باشد. بنابراین در مصرف آن نیز کاملا بلید اعتدال را رعایت کرد. چرا که این امکان وجود دارد بر چربی کبد بیفزاید و مشکلات دیگری را در پی داشته باشد.


طرز تهیه کاچی برای درمان کم خونی

طرز تهیه کاچی برای درمان کم خونی

از زمان های قدیم به کاچی بیشتر به عنوان یک خوراکی درمانی نگاه می شده است. این خوراکی به گونه ای است که می توان مواد داخل آن را جایگزین هم کرد و به ارزش غذایی آن افزود و از طرفی برای درمان برخی از بیماری ها از آن کمک شایانی گرفت.

مطلب پیشنهادی
ماهی سوخاری و طرز تهیه آن در 10 مرحله ساده + کالری آن

مواد اولیه تهیه کاچی برای یک نفر:

آرد سفید: 1 پیمانه

شکر: ¼  پیمانه

آب: 3 پیمانه

روغن حیوانی: 3 تا 4 قاشق غذاخوری

زردچوبه: ¼ قاشق چایخوری

دارچین: ¼ قاشق چایخوری

زنجبیل: ¼ قاشق چایخوری

زعفران ساییده شده: به میزان دلخواه

گلاب: نصف پیمانه

شیره انگور یا شیره خرما: یک پیمانه

مراحل و طرز تهیه کاچی برای کم خونی

طرز تهیه کاچی برای کم خونی با طرز تهیه کاچی ساده تقریبا شبیه به یک دیگر می باشد حتی می توان گفت ساده تر از آن نیز می باشد.

1. ابتدا در آب را در ظرفی جوش می آوریم سپس شیره را به آن اضافه می کنیم و شروع به هم زدن می کنیم تا شیره کاملا در آب حل شود. سپس شکر و زعفران ساییده شده را به آن اضافه می کنیم و بر روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا کاملا قوام بیاید.

2. تا زمانی که شیره ما قوام بیاید. در ظرفی دیگر روغن حیوانی و آرد را با هم تفت می دهیم تا رنگ آرد کرمی رنگ شود. این را باید به یادداشت که تا زمانی که آرد به رنگ دلخواه برسد باید آن را هنگام تفت دادن دائم هم زد تا از چسبیدن آرد به ظرف جلوگیری شود.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه لازانیا مرحله به مرحله ( دستور پخت کامل )

3. پس از کرمی شدم آرد به آن زرد چوبه را اضافه می کنیم و برای از بین رفتن خامی بو و طعمش آن را با آرد کمی تفت می دهیم.

4. پس از آن که خامی از ترکیب ظرف ما گرفته شد، محلول آب و شیره را کم کم به مواد تفت داده خود اضافه می کنیم. باید به یاد داشته باشیم هم زمان باید مواد هم زده شوند تا آرد حالت گلوله گلوله به خود نگیرد.

5. پس از آن که مواد ما کاملا یک دست شد، مواد مقداری زنجبیل را اضافه می کنیم و درب ظرف را می گذاریم و اجازه می دهیم کاچی ما کاملا پخته شود و روی آن را کمی روغن بگیرد.

6. در آخر مقداری گلاب و دارچین را به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم برای 5 دقیقه با همان حرارت ملایم با باقی مواد ترکیب شود.

نکات مهم سلامت

اگر در طرز تهیه کاچی به جای شکر، شیره را جایگزین آن کنیم، به اندازه ی چشمگیری کم خونی را از کاهش خواهد داد و در درمان آن نقش موثری را ایفا خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه ماکارونی گیاهی و ماکارونی مخصوص کودکان

شیره انگور و خرما خوراکی بسیار مفیدی می باشد که به دلیل مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی که در خود دارا است در بهبود سلامت بسیار کمک خواهد کرد. شیره ی انگور و شیره خرما در تولید و جذب آهن بدن بسیار مفید واقع می شوند. زمانی که جذب آهن بالا رود در نتیجه ی آن بسیاری از مشکلات از جمله کم خونی کاهش پیدا خواهد کرد. هنگامی که کم خونی رفع شود انرژی مجدد به بدن باز خواهد گشت.