رژیم غذاییرژیم کاهش وزن

لاغری با بو + معرفی عطر و بوی خوراکی های چربی سوز

لاغری با بو بدون شک یکی از وسوسه انگیزترین راهکار ها برای افرادی است که دارای اضافه وزن هستند و از طرفی به دنبال این می باشند که جلوی اشتهای زیاد خود را نسبت به غذا بگیرند. علم امروزه ثابت کرده است عطر خوراکی یا هرچیز دیگری می تواند نقش مستقیمی با نوع عملکرد مکانیسم بدن داشته باشد، در نتیجه از این عامل می توان برای کاهش وزن و سایز کمک شایانی گرفت.

چگونه لاغری با بو صورت می گیرد؟

در چند دهه اخیر علاوه بر آن که بر این دانش افزوده شده است که تناسب اندام می تواند به سلامت بدن بسیار کمک کند، بلکه به یکی از معیار های اصلی زیبایی نیز تبدیل شده است. راه های مختلفی برای کاهش و تناسب اندام وجود دارد که لاغری با بو و عطر خوراکی ها یکی از جالب ترین و راحت ترین راهکار هایی است که می توان از آن کمک گرفت.

مطلب پیشنهادی
تقویت اراده برای لاغری با 8 راهکار کاملا موثر و آسان

شاید تصور این که حتی بوی خوراکی را در ذهن بیاورید و باعث کاهش یا افزایش اشتهای شما شود غیر قابل باور باشد، اما این را در خاطر داشته باشید ذهن انسان با تصوراتی که می کند راحت قادر به گول خوردن می باشد.

برای اثبات آن تنها کافیست تصویر یک خوراکی ترش مزه را در ذهن بیاورید یا تصور کنید فردی لیمو ترش بزرگی را در ظرف غذای خود می چکاند؛ اولین اتفاقی که می افتد بدون شک جمع شدن بزاق در دهان است. این یکی از راحت ترین روش ها برای اثبات این نظریه است.

آشنایی با عطر هایی که باعث لاغری می شوند

چگونه لاغری با بو صورت می گیرد؟

1. لاغری با بو و عطر لیمو

هنگامی که یک لیمو ترش تازه را بو می کنیم احساس سرزندگی و شادابی آنی به ما دست می دهد. همچنین متوجه آن خواهیم شد که انرژی بدن ما به طرز جالبی بالا رفته است.

عطر لیمو عمل لیپولیز در بدن را تحریک و افزایش می دهد. با این عملکرد چربی های اشباع شده ی بدن شروع به آزاد شدن و سپس سوختن می کنند. همین عامل باعث کاهش چربی و باعث بالا رفتن انرژی در بدن می شود؛ در نتیجه این عامل باعث لاغری با بو خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
هر شب این 8 کار را انجام دهید تا خیلی راحت لاغر شوید

2. عملکرد عطر قهوه در لاغری

قهوه یک نوشیدنی محبوب در دنیا است که نوشیدن آن علاوه بر بالا بردن تمرکز باعث خواهد شد چربی سوزی نیز افزایش پیدا کند. بررسی و تحقیق ها نشان داده است لاغری با بو و عطر قهوه نیز امکان پذیر است.

بوی قهوه مانند نوشیدن قهوه می تواند متابولیسم بدن را به طرز شگفت انگیزی بالا ببرد. زمانی که بدن انرژی کافی برای مکانیسم و فعالیت روزانه را داشته باشد اشتهای کاذب نیز کاهش پیدا می کند.

3. نقش عطر نارنگی و پرتقال در کاهش وزن

نارنگی و پرتقال را مانند لیمو ترش هنگامی که بو می کنیم متوجه خواهیم شد حس شادابی و سلامت سراسر وجود ما را گرفته است؛ از همین نظر است به افرادی که دچار ناراحتی یا افسردگی هستند اغلب پیشنهاد می شود در طی روز برای آرامش خود این میوه ها را بو کنند.

لاغری با بو و عطر پرتقال و نارنگی این گونه است که عطر آن ها باعث می شود به طور طبیعی قند بدن در تعادل قرار بگیرد، در نتیجه ی این اتفاق به مغز سیگنال گرسنگی فرستاده نمی شود و فرد تا مدت زمان زیادی احساس گرسنگی نخواهد کرد و ریزه خواری در او کاهش پیدا می کند.

مطلب پیشنهادی
لاغری با رازیانه ؛ 9 تاثیر عالی + تهیه دمنوش لاغری با آن

زمانی که قند بدن در تعادل باشد، به طور طبیعی چربی های اشباع شده ی بدن برای تامین انرژی شروع به سوخته شدن و از بین رفتن می کنند؛ با این عملکرد بدن، چربی های انباشه شده در شکم و دیگر بافت های بدن شروع به تحلیل رفتن می کند و فرد علاوه بر کاهش وزن شاهد کاهش سایز نیز خواهد بود.

4. عطر دارچین و لاغری

برای کمک گرفتن از راهکار لاغری با بو، می توان به سراغ برخی از ادویه ها نیز رفت. دارچین جزو ادویه هایی است که طعم و عطر دلچسبی دارد. عطر این ادویه نیز باعث خواهد شد میزان قند خون متعادل شود و فرد احساس گرسنگی نکند. زمانی که ریزه خواری و گرسنگی کاذب در فردی پایین بیاید چربی های اشباع شده شروع به از بین رفتن می کنند.

در آخر:

لاغری با بو و عطر خوراکی های مختلف یکی از راهکار های مناسب برای سرکوب اشتها و افزایش متابولیسم بدن می باشد. اما این نکته قابل اهمیت است که در کنار این راهکار، رژیم غذایی مناسب و ورزش نیز باید وجود داشته باشد تا سریع تر به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کرد.

مطلب پیشنهادی
بهترین روش لاغری در خانه فقط با رعایت 3 نکته راحت

مریم رهنما

مریم رهنما هستم عضو تیم تحریریه کوئیک فیت. تصمیم دارم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *