قرص بلوبری چیست؟

قرص بلوبری یکی دیگر از قرص هایی می باشد که امروزه برخی از افراد برای نتیجه گرفتن سریع در کاهش سایز و وزن به مصرف آن روی می آورند. در این مقاله درباره کلیت قرص بلوبری صحبت خواهیم کرد.

قرص بلوبری چیست؟

ترکیبات قرص بلوبری

قرص بلوبری کپسولی می باشد که از ترکیبات میوه ای با همین نام گرفته شده است. این کپسول در سال های اخیر برای کمک به لاغری بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. ترکیبات تمشک آبی یا همان بلوبری به گونه ای می باشد که، نقش چشمگیری در کاهش وزن و بهبود سلامت ایفا می کند.

مکانیسم قرص لاغری بلوبری چگونه است؟

قرص بلوبری از آنجایی که از ترکیبات همین گیاه گرفته شده است، می توان گفت تا حدود زیادی مکانیسم آن در بدن شبیه به میوه ی خود می باشد.

1. مصرف قرص بلوبری و افزایش متابولیسم

بسیاری از افرادی که به دنبال لاغری سریع می باشند، بهترین راهکار برای آنها این می باشد که خوراکی هایی مصرف کنند که سوخت و ساز بدن را افزایش دهد.

مطلب پیشنهادی
قرص لیتیوم در چه مواقعی تجویز می شود؟ + عوارض و موارد منع مصرف

قرص بلوبری دارای دو اکسیدان فعال به نام های پتروستولین و آنتوسیانین می باشد. این دو اکسیدان نقش بسزایی در بالا رفتن سوخت و ساز بدن از خود ایفا می کنند. آن گونه که چربی های مفید بدن را حفظ می کنند و از طرفی سطح قند خون را متعادل نگه می دارند. در نتیجه ی این عملکرد چربی های مضر بدن را وادار به سوختن برای تامین انرژی خواهند کرد.

2. چربی سوزی بالا

قرص لاغری بلوبری با وجود ترکیباتی که از تمشک آبی گرفته است نقش بسزایی در سوزاندن چربی های کلیه ی بدن ایفا می کند. این ترکیبات به گونه ای می باشد که دمای بدن را برای سوزاندن چربی ها بالا می برد و طی فعل و انفعالات دیگر چربی های رسوب کرده در بدن شروع به آب شدن می کنند.

3. کاهش ریزه خواری اثرات قرص بلوبری

بدون شک خیلی از افراد را مشاهده کرده ایم که وعده های غذایی با حجم بسیار کمی دارند اما از اضافه وزن خود رنج می برند. این افراد اغلب در طی شبانه روز ریزه خواری های بسیاری دارند؛ که اغلب این ریزه خواری ها با خوردن خوراکی های دارای قند و چربی بالا پر می شود. در نتیجه ی این داستان بهترین راهکار مصرف مواد خوراکی می باشد که ریزه خواری را در فرد کاهش دهد و یا به طور کامل از بین برد.

مطلب پیشنهادی
قرص هزال چیست؟ + مکانیسم این قرص بر بدن چگونه است

قرص های بلوبری دارای ترکیبات معجزه آسایی می باشند که با مصرف آن میل به ریزه خواری در فرد بسیار کاهش پیدا می کند و با مرور زمان ریزه خواری ها قطع خواهد شد.

 4. متعادل سازی سطح قند خون

یکی از دلایل اضافه وزن در افراد مصرف خوراکی هایی با سطح گلوکز بالا می باشد. شاید چشم پوشی از خوردن این خوراکی های وسوسه انگیز کار دشواری برای اغلب ما باشد. در نتیجه لازم می باشد در رژیم غذایی به گونه ای عمل شود که بدن نیازی در خود برای جذب این خوراکی ها نداشته باشد. یا پس از مصرف آن این گلوکز ها به چربی تبدیل نشوند.

قرص لاغری بلوبری به گونه ای است که با گرفتن چربی ها از سطوح مختلف بدن انرژی لازم برای سوخت و ساز بدن را تامین می کنند. همین عامل باعث خواهد شد دیگر بدن برای تامین بدن گلوکز ها را در خود ذخیره نکنند. در نتیجه ی این عملکرد باعث می شود بدن درخواستی برای جذب خوراکی های دارای گلوکز بالا نداشته باشد و از طرف دیگر گلوکز اضافی جذب شده از بدن خارج خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
کتوتیفن برای چه مواردی تجویز می شود؟ فواید و موارد منع مصرف آن

عملکرد قرص لاغری بلوبری چگونه است؟

عملکرد قرص لاغری بلوبری چگونه است

1.  در ابتدای مصرف قرص های لاغری بلوبری شخص متوجه خواهد شد دمای بدنش بالا رفته است. این اتفاق طبیعی است چرا که در اولین تاثیری که این قرص بر بدن می گذارد، سوخت و ساز بدن را بسیار بالا می برد و تا جای ممکن چربی های اضافی بدن را می سوزاند و از بدن خارج می کند.

2. اتفاق بعدی که برای شخص مصرف کننده قرص بلوبری می افتد این می باشد که برای مدت طولانی اشتهای کاذب از بین خواهد رفت و میزان ریزه خواری شخص کم می شود و تا حدود زیادی از بین خواهد رفت.

3. پس از آن که بیشتر چربی های اضافی بدن آب شدند، دیگر بدن قادر خواهد بود مواد مغذی را کاملا جذب خود کند.

4. در مرحله آخر دیگر سطح آنزیم ترشح کننده نیاز به گلوکز متعادل خواهد شد.

چه افرادی این دارو را نباید مصرف کنند؟

  • افراد پایین 20 سال و بالای 60 سال
  • افرادی که دارای مشکلات کلیوی هستند
  • افرادی که دارای مشکلات قلبی می باشند
  • افرادی که فشار خون نامتعادل دارند.
  • افراد دارای بیماری دیابت
  • خانم های باردار و شیرده
مطلب پیشنهادی
قرص متفورمین برای درمان چه مواردی تجویز می‌شود؟

در آخر:

همانطور که گفته شد قرص بلوبری می تواند کمک شایانی به کاهش اضافه وزن شخص داشته باشد. اما باید در نظر داشته باشید بدن هر شخصی واکنش متفاوتی به دارو ها نشان خواهد داد. از این جهت لازم می باشد برای مصرف این نوع دارو و داروهای دیگر حتما با دکتر مشورت شود. 

نکته: این مطلب تنها جهت معرفی و عملکرد دارو می باشد.