لاغری سریع با عرق زیره چگونه است

لاغری سریع با عرق زیره یکی از روش های کاهش وزن به روش طب سنتی است. طرفداران استفاده از زیره این اعتقاد را دارند که این گیاه و عصاره آن دارای ترکیباتی است که به کاهش وزن و سایز کمک چشمگیری خواهد کرد. از آن جایی که در این روش کاملا با خوراکی طبیعی روبرو هستیم اغلب علاقه ی زیادی به استفاده از پودر یا عرق گیاهی آن دیده شده است.

آشنایی با عملکرد لاغری سریع با عرق زیره

آشنایی با عملکرد لاغری سریع با عرق زیره

دو نوع عرق زیره وجود دارد که از آن برای لاغری استفاده می کنند. آن ها شامل زیره ی سبز و سیاه هستند. در بررسی و تحقیقات نشان داده شده است هر دوی این ها نقش موثری در کاهش وزن و سایز دارند، اما عرق زیره سبز به نسبت زیره سیاه بسیار موفق تر عمل می کند. درنتیجه با استفاده از آن شاهد لاغری سریع با عرق زیره خواهید بود.

1. زیره و متعادل نگه داشتن قند خون

از مهمترین عواملی که باعث می شود فرد به سرعت احساس گرسنگی کند، متعادل نبودن قند خون است. در این زمان حتی اگر معده پر باشد بدن سیگنال گرسنگی برای مغز می فرستد. به طور طبیعی بدن به دنبال سوخت آسان برای تامین انرژی است و کربوهیدرات ها و گلوکز بهترین گزینه می باشند.

مطلب پیشنهادی
خواص تخم شربتی در 7 مورد برای بهبود عملکرد بدن

نکته: آشنایی با عملکرد کربوهیدرات ها

زمانی که بدن گلوکز و کربوهیدرات دریافت می کند، مقدار کمی از آن تبدیل به انرژی می شود و باقی این مواد تبدیل به چربی های اشباع شده می شوند. این عمل در طی روز بسیار تکرار می شود و به مرور زمان فرد دچار اضافه وزن خواهد شد.

در این زمان ها لازم است خوراکی های مصرف شود که قند خون متعادل نگه داشته شود. عرق زیره از جمله خوراکی های گیاهی است که باعث می شود قند متعادل شود. 

2. کاهش ریزه خواری

لاغری سریع با عرق زیره بسیار شگفت انگیز است؛ چرا که باعث کاهش ریزه خواری در فرد می شود. زمانی که سیگنال های گرسنگی برای مغز فرستاده نشود فرد دیگر میلی به خوردن ریزه خواری نخواهد داشت. با این عملکرد خوراکی اضافی وارد معده پر نخواهد شد و راه نجاتی برای جلوگیری از افزایش وزن به حساب می آید.

مطلب پیشنهادی
تقویت اراده برای لاغری با 8 راهکار کاملا موثر و آسان

3. افزایش سوخت و ساز بدن با عرق زیره

عرق زیره یک گزینه مناسب برای بالا بردن سوخت و ساز در بدن است. این خوراکی باعث می شود بدن گلوکز اضافی دریافت نکند، در نتیجه باعث می شود بدن برای تامین انرژی به سراغ چربی های اشباع شده در بافت، عضلات و عروق رود. در نتیجه ی این عملکرد شاهد کاهش چشمگیر سایز خواهیم بود. 

نکته: ترکیبات این عرق به گونه ای است که ابتدا به سراغ چربی های اشباع شده در شکم می رود. در نتیجه با استفاده از آن فرد ابتدا شاهد کوچک شدن شکم و پهلو های خود می شود.

البته این نکته قابل اهمیت است افرادی که به دنبال کاهش ساز در شکم و پهلو ها هستند علاوه بر مصرف زیره باید ورزش روزانه نیز انجام دهند. با ورزش علاوه بر آن که متابولیسم بدن بیشتر بالا می رود، باعث خواهد شد شکم و پهلو ها شکل خوبی به خود بگیرند و پوست دچار افتادگی و شل شدگی نشود.

مطلب پیشنهادی
خواص رازیانه در 20 مورد بسیار مهم و نحوه استفاده

4. بهبود عملکرد دستگاه گوارش با عرق زیره

یکی از عملکرد هایی که باعث لاغری و کاهش وزن با عرق زیره می شود بهبود عملکرد دستگاه گوارشی است. عرق زیره دارای ترکیباتی است که عضلات معده را هم تقویت کرده و هم باعث خواهد شد اسید معده به اندازه ترشح شود. زمانی که این عملکرد در معده رخ می دهد، غذا به آسانی هضم و جذب بدن می شود.

از طرفی زمانی که هضم درست انجام شود، مواد اضافی که وارد روده می شوند، باعث یبوست نخواهند شد و نفخ های شکمی ناشی از برخی از غذا ها رفع می شود. چاقی ناشی از مشکلات گوارشی رفع خواهد شد.

5. کاهش وزن با درمان احتباس مایع

برخی از افراد به دلیل فشار بالای خون یا بیماری های دیگر دچار احتباس مایع در میان بافت های خود می شوند و نتیجه ی آن التهاب بافت های درونی و چاقی می باشد. در این زمان تنها راه حل برای لاغری کاهش التهابات و بیرون راندن مایع جمع شده در میان بافت ها است.

مطلب پیشنهادی
خواص تخم کتان در دوران بارداری + 7 فایده شگفت انگیز آن برای بدن

عرق زیره ماده ای به نام تیموکینون در خود دارد که باعث کاهش التهابات بدن می شود. این ماده یک آنتی اکسیدان بسیار قوی برای بدن محسوب می شود. آنتی اکسیدان ها التهابات بدنی را به شدت کاهش می دهند در نتیجه فشار از روی بافت ها خارج شده و با انجام ورزش و خوردن آب زیاد این مایع از بدن خارج می شود.

ارزش غذایی زیره سبز

ارزش غذایی زیره سبز
تشکیل دهنده اصلیمقدار در100 گرم
انرژی (کالری)375 کیلوکالری
کربوهیدرات44.24 گرم
پروتئین17.81 گرم
چربی22.27 گرم
آب8.06 گرم
فیبر10.50 گرم
قند2.25 گرم
کلسترول0.00 میلی گرم
لاغری سریع با عرق زیره
نام ویتامینمقدار در 100 گرم
ویتامین A64.00 میکروگرم
ویتامین E3.33 میلی گرم
ویتامین K5.40 میکروگرم
ویتامین C7.70 میلی گرم
تیامین (B1)0.63 میلی گرم
ریبوفلاوین (B2)0.33 میلی گرم
نیاسین (B3)4.58 میلی گرم
کولین (B4)24.70میلی گرم
ویتامین B60.44 میلی گرم
فولات (B9)10.00میکروگرم
لاغری سریع با عرق زیره
نام ماده معدنیمقدار در 100 گرم
کلسیم931.00 میلی گرم
آهن66.36 میلی گرم
منیزیم366.00 میلی گرم
فسفر499.00 میلی گرم
پتاسیم1788.00 میلی گرم
سدیم168.00 میلی گرم
روی4.80 میلی گرم
مس0.87 میلی گرم
منگنز3.33 میلی گرم
سلنیم5.20 میکروگرم
لاغری سریع با عرق زیره

ارزش غذایی و کالری زیره سیاه

ارزش غذایی زیره سیاه
تشکیل دهنده اصلیمقدار در100 گرم
انرژی (کالری)333 کیلوکالری
کربوهیدرات49.90 گرم
پروتئین19.77 گرم
چربی14.59 گرم
آب9.87 گرم
فیبر38.00 گرم
قند0.64 گرم
کلسترول0.00 میلی گرم
لاغری سریع با عرق زیره
نام ویتامینمقدار در 100 گرم
ویتامین A18.00 میکروگرم
ویتامین E2.50 میلی گرم
ویتامین C21.00 میلی گرم
تیامین (B1)0.38 میلی گرم
ریبوفلاوین (B2)0.38 میلی گرم
نیاسین (B3)3.61 میلی گرم
کولین (B4)24.70میلی گرم
ویتامین B60.36 میلی گرم
فولات (B9)10.00میکروگرم
لاغری سریع با عرق زیره
نام ماده معدنیمقدار در 100 گرم
کلسیم689.00 میلی گرم
آهن16.23 میلی گرم
منیزیم258.00 میلی گرم
فسفر568.00 میلی گرم
پتاسیم1351.00 میلی گرم
سدیم17.00 میلی گرم
روی5.50 میلی گرم
مس0.91 میلی گرم
منگنز1.30 میلی گرم
سلنیم12.10 میکروگرم
لاغری سریع با عرق زیره

در آخر:

مطلب پیشنهادی
لاغری با رازیانه ؛ 9 تاثیر عالی + تهیه دمنوش لاغری با آن

عرق زیره دارای خواص زیادی برای بهبود سلامت بدن است. از این عرق گیاهی می توان برای کاهش وزن و سایز استفاده کرد. این گیاه در هر شکلی که باشد باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن خواهد شد، این عامل می تواند جلوی اشتهای کاذب را گرفته و ریزه خواری را کاهش و قطع کند.اما باید در نظر داشت هر رژیم غذایی باید توسط یک متخصص تغذیه برای هر فردی تایید شود؛ چرا که ممکن است برای مثال زیره و مشتقات آن برای لاغری، روی یک نفر کاملا پاسخگو باشد اما بر روی فرد دیگر اثرات منفی از خود نشان بدهد. این بدان دلیل است که مکانیسم بدن هر فردی با فرد دیگر کاملا متفاوت است.

نکته: آشنایی با دیگر خواص زیره + مضرات

8 دیدگاه‌ها

 1. مطلبتون عالی بود؛ این چند وقته من خیلی در مورد عرق های لاغر کننده طوبی گستر خوندم! و واقعا گیج شدم چون تقریبا هر عرق گیاهی رو میبینی زده برای لاغری مفیده! فقط یک سوال آیا عرق زیره از عرق های لاغر کننده است یا خیر؟

  • سلام.
   به طور کلی نشون داده شده استفاده برخی از عرقیات باعث لاغری و کاهش اشتها یا برعکس باعث افزایش اشتها میشه. اما همیشه پیشنهاد میشه حتی برای استفاده از داروهای گیاهی هم حتما از یک متخصص مربوطه مشورت بگیرید.
   از طرفی عرقیات هم برند های مختلف دارند. اما از نظر خاصیت یکسان عمل می کنند و تنها در کیفیت با هم متفاوت هستند.
   باز هم در آخر بهترین کمک به شما مشورت با یک متخصص هست.

  • سلام همراه کوئیک فیت.
   خوشحالیم این محتوا برای شما مفید بوده و همچنین ازش راضی بودید.
   شما می توانید با سرچ کردن عرق رازیانه و رازیانه در سایت کوئیک فیت با خاصیت این گیاه برای لاغری، سلامت و همچنین مصرف اون در بارداری نیز کاملا آشنا بشید.

  • سلام همراه عزیز کوئیک فیت.
   عرق زیره و دیگر خوراکی هایی که برای لاغری معرفی می شوند در اصل مکمل هایی هستند که به رژیم اصلی غذایی لاغری سرعت می بخشند. در نتیجه باید متناسب با نیازتون حداکثر روزی یک لیوان در وعده های مختلف میل کنید.
   همچنین این مطلب صرفا جهت آشنایی با عرق زیره برای لاغری نوشته شده است و جنبه ی تبلیغ مثبت یا منفی ندارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید