مکمل و داروها

قرص اسلیم مکس و عملکرد آن برای لاغری (نوع ترکیبات گیاهی)

قرص اسلیم مکس و دیگر قرص های لاغری هر روزه بیشتر مورد توجه افراد دارای اضافه وزن قرار می گیرد. قرص های لاغری در مدت زمانی کوتاه به اندازه ای چشمگیر وزن را کاهش می دهند و قسمت خوب ماجرا از نظر افراد دارای اضافه وزن آن است که فرد دارای اضافه وزن بدون احساس گرسنگی سایز کم خواهد کرد.

اما اغلب این نکته مهم را فراموش می کنند که این قرص ها بسیار متنوع هستند و نسبت به مکانیسم بدن متخصص تغذیه یا کارشناس تغذیه باید آن را تجویز کند و استفاده خود سر از آن ها ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

البته تمامی این نکات مثبت که به آن در ابتدا اشاره کردیم ادعای سازندگان این قرص است. متاسفانه تجربه افرادی که این قرص ها را مصرف می کنند نشان داده دچار آسیب های جسمی و روحی بدی می شوند.

در این مطلب اسلیم مکس را به طور کامل از جهت نوع واکنش در بدن و ترکیبات آن مورد بررسی قرار داده ایم و موارد منع مصرف آن را نیز معرفی کرده ایم.

مطالب پیشنهادی برای آشنایی بیشتر با قرص های لاغری دیگر:

قرص بلوبری چیست؟ + عملکرد آن در بدن چگونه است

قرص لاغری فلوفیت چه عوارض و مکانیسمی به همراه دارد؟

قرص هزال چیست؟ + مکانیسم این قرص بر بدن چگونه است

قرص اسلیم مکس چیست؟

قرص اسلیم مکس چیست

قرص اسلیم مکس یکی از قرص های کاهش دهنده ی وزن و سایز است. این محصول در ایران نیز ساخته می شود. سازندگان این محصول این وعده را به مصرف کنندگان می دهند که با استفاده از ترکیبات گیاهی موجود در این قرص چربی های انباشته شده در بدن که باعث اضافه وزن افراد می شود کاهش چشمگیری پیدا می کند.

مطلب پیشنهادی
برای کمبود ویتامین D چه بخوریم ؟ 11 منبع غذایی غنی

علت استفاده از قرص های لاغری چیست؟

علت استفاده از قرص اسلیم مکس

1. سریع لاغری شدن با اسلیم مکس

مهمترین دلیل استفاده از قرص های لاغری مانند قرص اسلیم مکس رسیدن به نتیجه سریع در کاهش وزن و سایز می باشد. بدون شک برای رسیدن به اندامی ایده آل و کاهش وزن مدت زمان نسبت بالایی نیاز است.

چرا که رسیدن به این هدف نیازمند انجام ورزش روزانه و رژیم غذایی است. البته این نکته قابل اهمیت است در کنار قرص های لاغری و چاقی حتما باید یک رژیم غذایی استاندارد را رعایت کرد.

به این نکته توجه داشته باشید قرص های لاغری موجب کاهش وزن بسیار سریع می شود. این شاید خوش آیند باشد اما این اتفاق می تواند آسیب هاب بسیار زیادی را به شما وارد کند.

2. سبک زندگی مدرن

بسیاری از افراد به دلیل سبک شغلی خود زمان و انرژی لازم برای انجام ورزش های روزانه را ندارند. از طرفی دیگر به دلیل آن که باید در مدت زمان کمی وعده ی غذایی خود را میل کنند از خوراکی هایی با کلسترول و قند بسیار بالا استفاده می کنند.

مطلب پیشنهادی
تردمیل و لاغری با رعایت 7 نکته بسیار مهم قبل از شروع

در نتیجه این سبک زندگی که عدم تحرک کافی را با مصرف غذای ناسالم همراه خود دارد باعث می شود شما و هر فرد دیگری در خطر افزایش وزن و چاقی قرار بگیرید. همین مسئله باعث می شود با مشورت پزشک متخصص تغذیه گاهی از قرص اسلیم مکس استفاده کنند.

3. اضافه وزن بعد از بارداری

خانم ها پس از دوران بارداری و شیردهی اغلب دچار اضافه وزن می شوند و کمتر خانمی بعد از زایمان سریعا به وزن و سایز قبل از بارداری خود باز می گردد. اکثر خانم ها پس از بچه دار شدن زمان کافی برای انجام ورزش های روزانه ندارند، در نتیجه دچار اضافه وزن و سایز خواهند شد. 

تناسب اندام قبل از بارداری برای مادران بسیار مهم است و علاقه دارند مجدد به وزن ایده آل خود باز گردند. برخی از مادران برای آن که به هدف خود برسند از قرص اسلیم مکس و دیگر قرص های لاغری برای بالا بردن سوخت و یاز بدن خود استفاده می کنند.

مطلب پیشنهادی
لاغری با بو + معرفی عطر و بوی خوراکی های چربی سوز

مادران باید توجه داشته باشند مصرف قرص های لاغری می تواند موجب افزایش افسردگی پس از بارداری شود. در نتیجه بهتر است با رژیم غذایی دوران شیردهی و سپس انجام ورزش مجدد به وزن و اندام قبل از بارداری خود باز گردند.

عملکرد کلی قرص اسلیم مکس چگونه است؟

عملکرد کلی قرص اسلیم مکس

عملکرد تمامی داروها اول به مکانیسم بدنی شما و در نهایت به ترکیبات آن باز می گردد. قرص اسلیم مکس در رده ی قرص های لاغری قرار دارد. این قرص با فعل و انفعالاتی که در بدن انجام می دهد که باعث چربی سوزی بالا در شما خواهد شد.

1. آب کردن چربی در ناحیه شکم

قرص اسلیم مکس با وجود ترکیباتی که در خود دارد سوخت و ساز بدن را بالا می برد. در نتیجه ی این کار متابولیسم بدن افزایش پیدا می کند و برای تامین انرژی لازم این متابولیسم، بدن به طور طبیعی شروع به سوزاندن چربی های اشباع شده در ماهیچه ها به خصوص در ناحیه شکم می کند.

باید خاطر نشان کرد تا به امروز دارویی پیدا نشده است که با خوردن آن یک ناحیه از بدن شروع به لاغر یا چاق شدن کند. در نتیجه پیشنهاد می کنیم برای کاهش سایز هر ناحیه از بدن ورزش را در برنامه روزانه خود جای دهید.

مطلب پیشنهادی
سرترالین برای چه بیماری هایی مصرف می شود؟ + عوارض

2. خروج آب میان بافتی با قرص اسلیم مکس

اسلیم مکس پس از مصرف متابولیسم بدن را بالا می برد؛ در نتیجه ی این عملکرد دمای بدن بالا می رود. به گونه ای که گویی شما در حال انجام ورزش سنگین باشید و بدنتان به شدت خیس عرق می شود.

این عرق کردن باعث خواهد شد آب های مسدود شده در بافت ها از بدن خارج شود. با این عملکرد افرادی که اضافه وزن آن ها ناشی از انسداد آب میان بافتی می باشد به راحتی کاهش وزن و سایز خواهند داشت.

نکته: یکی دیگر از مزایای قرص اسلیم مکس این است که اشتها و ریزه خواری را کاهش می دهد.

3. دفع گلوکز

ترکیبات قرص اسلیم مکس این گونه می باشد که آنزیم آمیلاز را در دهان معده تا حدود بسیار زیادی مهار می کند. این عمل باعث خواهد شد نشاسته های مصرف شده ترکیباتش دیرتر باز شود. هنگامی که نشاسته در بدن دیرتر شکسته شود گلوکز های اضافی مصرف شده از بدن کاملا دفع خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
آیا مصرف ماینوکسیدیل درمان قطعی برای ریزش مو به حساب می آید؟

4. سوزاندن چربی اشباع شده در بدن

بدن یک عملکرد طبیعی دارد و آن این می باشد که سوزاندن گلوکز برای تامین انرژی بسیار آسان تر از طریق سوزاندن چربی است؛ به همین علت می باشد تا بدن احساس ضعف می کند میل به خوردن خوراکی های دارای گلوکز در شما بالا می رود.

زمانی که بدن این خوراکی ها را دریافت می کند میزان کمی از آن را برای انرژی بدن می سوزاند، اما باقی گلوکز ها تبدیل به چربی های اشباع شده در بدن می شوند.

با مصرف قرص اسلیم مکس و دیگر قرص های لاغری، از آن جهت که بدن شروع به سوزاندن چربی ها برای تامین انرژی لازم بدن را انجام می دهد، میل به خوردن خوراکی های حاوی گلوکز و یا همان قند دار در شما بسیار پایین می آید. به گونه ای که حتی اگر خوراکی حاوی این ترکیبات مصرف شود، جذب آن در بدن صورت نمی گیرد و از طریق دفع از بدن خارج می شود.

ترکیبات قرص اسلیم مکس

ترکیبات قرص اسلیم مکس

یکی از مزایای قرص اسلیم مکس این می باشد که ترکیبات آن از گیاهان گرفته شده است. درست است که ترکیبات شیمیایی سریعترین تاثیر را می گذارند. اما باید این را در نظر داشت خواه یا ناخواه مواد شیمیایی عوارضی برای بدن به همراه خواهند داشت. برای همین بسیاری از افراد برای درمان، کاهش وزن، اضافه وزن و غیره ترجیح به مصرف داروهایی با ترکیبات طبیعی دارند.

مطلب پیشنهادی
6 باور غلط در مورد چربی سوزی که باعث چاقی می شوند

1. کاسنی در قرص اسلیم مکس

عملکرد قرص اسلیم مکس این گونه می باشد که اشتها به غذا و ریزه خواری را بسیار کاهش می دهد. علت این کاهش اشتها وجود گیاه کاسنی می باشد. گیاه کاسنی دارای طبعی خنک می باشد که جلوی گرمی احتمالی را در شما به دلیل بالا رفتن متابولیسم خواهد گرفت.

2. زیره سبز در اسلیم مکس

زیره سبز یکی از گیاهانی است که در کاهش وزن از آن بسیار استفاده می شود. با بهره گیری از این گیاه در ترکیبات قرص اسلیم مکس دو اتفاق در بدن رخ خواهد داد:
اول از همه این گیاه به اندازه ی بسیار زیادی سوخت و ساز بدن را از طریق سوزاندن چربی ها بالا خواهد برد.
دوم اشتهای کاذب و ریزه خواری را نیز از بین خواهد برد.

3. نقش تخم کرفس در قرص لاغری

برخی از افراد دچار اضافه وزن و سایز به علت احتباس مایعات در میان بافت ها اتفاق می افتد. این اتفاق باعث التهاب و ورم بافت و ماهیچه ها خواهد شد. این تجمع مایعات در بدن برای فرد چاقی کاذب را به همراه خواهد آورد.

مطلب پیشنهادی
پرانایاما چیست؟ 3 تمرین موثر یوگای تنفسی برای لاغری

تخم کرفس موجود در قرص اسلیم مکس خاصیت ادرار آوری دارد. با این اثر باعث خواهد شد آب های میان بافتی خارج شده و التهابات بدنی کاهش پیدا کند.

4. عملکرد رازیانه در لاغری

رازیانه سه خاصیت بسیار مهم را برای لاغری و کاهش وزن به همراه خود دارد. این گیاه باعث بالا رفتن متابولیسم در بدن می شود و از طرفی دیگر اشتها را در فرد پایین می آورد. این گیاه نفخ معده و روده را نیز التیام می بخشد.

آیا قرص لاغری اسلیم مکس دارای عوارض است؟

بدون شک اگر هر دارویی مانند قرص اسلیم مکس را بدون مشورت با متخصص تغذیه یا کارشناس تغذیه مصرف کنید عوارضی را از خوئ نشان می دهد. البته برخی از این عوارض طبیعت قرص های لاغری است که باید حتما توجه داشته باشید آیا بدن شما می تواند آن را تحمل کند یا خیر.

 • کاهش وزن شدید
 • احساس بی خوابی
 • اختلال خلق
 • احساس امرژی زیاد و ضعف ناگهانی
 • از دست دادن ویتامین ها
 • بالا رفتن فشار خون
 • افت قند خون
 • نامنظم بودن پریود
مطلب پیشنهادی
قرص ملاتونین برای چیست؟ طریقه مصرف + عوارض

در آخر:

قرص اسلیم مکس و کاهش وزن

قرص اسلیم مکس برای کاهش وزن افرادی که زمان کافی برای انجام ورزش های روزانه ندارند یا نمی توانند رژیم غذایی بگیرند بسیار موثر است. اما باید در نظر داشت هر دارویی به خصوص داروهایی که مستقیما دستگاه گوارش را درگیر خود خواهند حتما باید تحت نظر پزشک متخصص مصرف شوند.

با این که ترکیبات این دارو گیاهی می باشد اما این احتمال وجود دارد که بدن فرد با آن سازگار نباشد. در نتیجه مصرف آن باید با تجویز پزشک صورت گیرد. قرص های لاغری و چاقی دارای دوز هایی هستند که هر کدام متناسب با مکانیسم بدن می تواند وزن و اندام ایده آل را سریع تر به فرد باز گرداند. در نتیجه حتما لازم است مصرف آن ها را یک متخصص تغذیه بعد از آنالیز بدن برای شما تجویز کند.

این مطلب صرفا جهت آشنایی با قرص اسلیم مکس نوشته شده است و هیچ جنبه تبلیغات مثبت و منفی ندارد.

مطالب پیشنهادی برای آشنایی بیشتر با قرص های لاغری دیگر:

قرص بلوبری چیست؟ + عملکرد آن در بدن چگونه است

قرص لاغری فلوفیت چه عوارض و مکانیسمی به همراه دارد؟

قرص هزال چیست؟ + مکانیسم این قرص بر بدن چگونه است

مریم رهنما

مریم رهنما هستم عضو تیم تحریریه کوئیک فیت. تصمیم دارم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشم.

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

  1. سلام همراه عزیز گرامی.
   قرص های لاغری رو تنها باید با تجویز پزشک متخصص مصرف کنید و مصرف سرخود آن ها می تونه موجب آسیب های غیر قابل جبران بشه. در نتیجه برای مصرف این قرص حتما از یک متخصص یا کارشناس تغذیه کمک بگیرید.
   همچنین این مطلب صرفا برای آشنایی با قرص اسلیم مکس گردآوری شده است.

 1. سلام وقت بخیر
  من معده حساسی دارم. می تونم اسلیم مکس رو سریع بعد ار غذا بخورم و یا همراه غذا؟

  1. سلام همراه عزز کوئیک فیت.
   دوست عزیز مطلب صرفا جهت آشنایی با قرص اسلیم مکس گردآوری شده.
   اما از اونجایی که معده بسیار حساسی دارید پیشنهاد می کنم از یک مشاور تغذیه برای تجویز مکمل لاغری کمک بگیرید.
   لطفا مصرف خودسرانه نداشته باشید. چرا که قرص های لاغری باید متناسب با مکانیسم بدنتون تجویز بشه. در غیر این صورت بدنتون آسیب زیادی خواهد دید.

 2. سلام من در شیراز و زیر نظر دکتر تغذیه با خوردن روزانه ۴ عدد قرص اسلیم مکس و برنامه غذایی ویژه و عالی و بدون ورزش در یکماه ۴ کیلو کم کردم
  احساس سبکی دارم و عوارضی ندیدم

  1. سلام همراه عزیز کوئیک فیت.
   آقا سیامک آفرین به شما که تحت نظر دکتر و با رژیم غذایی درست و مهم تر از اون مصرف نکردن سرخود قرص لاغری روند کاهش وزن رو در پی گرفتید.
   امیدوارم باقی دوستان همین اندازه درست و اصولی برای تناسب اندامشون تلاش کنن

  1. سلام همراه عزیز کوئیک فیت
   دوست عزیز این مقاله صرفا جهت آشنایی با قرص اسلیم مکس هست و نباید خودسرانه اون رو مصرف کنید.
   پیشنهاد من به شما این هست که از یک متخصص تغذیه برای کاهش ورنتون کمک بگیرید تا بدون آسیب به وزن دلخواهتون برسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *