خوردن سیر در بارداری

 خوردن سیر در بارداری یکی از مسائلی است که اغلب خانم های باردار درباره ی آن سوال هایی دارند. سوال هایی از قبیل آنکه آیا می توانند آن را در وعده ی غذایی خود جای دهند یا خیر؟ آیا مضراتی برای جنین دارد؟

از آنجایی که سیر یک ماده بسیارمفید برای بدن به حساب می آید، خیلی از خانم های باردار ممکن است در مصرف کردن و یا مصرف نکردن آن دچار تردید باشند. در ادامه، این مقاله به خانم های باردار کمک خواهد کرد تا بدانند که آیا می توانند از این گیاه مقوی استفاده کنند یا خیر؟

آیا خوردن سیر در بارداری فوایدی را به همراه دارد؟

سیر یکی از مواد مغذی و مقوی به حساب می آید که، در بین مردم اغلب دارای محبوبیت است. اما همانگونه که می دانید در دوران بارداری به علت شرایط خاص مادر، بدون شک باید تغییراتی در رژیم غذایی ایجاد شود. رژیمی که هم مادر و هم جنین داخل رحم را تقویت کند.

مطلب پیشنهادی
علائم سقط جنین در طول دوران بارداری + 13 علت شایع

در ادامه درباره فواید خوردن سیر در بارداری صحبت خواهیم کرد.

خانم های باردار با خوردن سیر در بارداری دیگر نگران ریزش مو نباشند

همانطور که گفته شد سیر دارای خواص بسیار زیادی است. یکی از مهم ترین خواص آن ترکیباتی است که از ریزش مو جلوگیری خواهد کرد.

در دوران بارداری یکی از شایعترین اتفاقاتی که برای خانمهای باردار می افتد، ریزش موهایشان است. این ریزش گاهی به حدی زیاد است که مادر را دچار نگرانی خواهد کرد، که حتی بعد از به دنیا آمدن نوزاد نیز ممکن است ریزش مو ادامه داشته باشد و یا موهای ریخته شده رشد مجدد نداشته باشند.

در اینجا نکته مثبتی که خواهیم گفت این است که، در دوران بارداری با مصرف سیر میتوان جلوی ریزش موها را گرفت. همچنین میتوان باعث رشد مجدد موها شد.

سیر حاوی آلیسین است، که این ماده ترکیبی از خانواده سولفور می باشد. آلیسین کمک به رشد مجدد موها می کند. همچنین خاصیت این ماده باعث میشود، از ریزش مو ها به طور چشمگیری جلوگیری شود.

مطلب پیشنهادی
هر آنچه از بارداری خارج از رحم باید دانسته شود + روش های درمان

 سیر یک جنگنده در برابر افزایش فشار خون و افزایش کلسترول در دوران بارداری است

در هنگام بارداری، به علت تغییرات هورمونی و غذایی خیلی از خانم ها ممکن است دچار فشار خون و یا افزایش کلسترول بد در بدن شوند. این دو مورد یکی از ۲ عارضه‌ای است که برای خانم های باردار بسیار خطرناک است و باید به سرعت  جلوی آن گرفته شود.

سیر در خود دارای آلیسین است. این ماده موجود در سیر  کلسترول خون را به اندازه چشم گیری کاهش می دهد. در نتیجه خوردن سیر در بارداری  فشار خون و کلسترول را به اندازه ی شایانی  پایین خواهد آورد.

آلیسین موجود در سیر به رقیق شدن خون بسیار کمک می کند و در نتیجه از حملات قلبی و یا مشکلات مغزی مانند سکته جلوگیری خواهد کرد.

مقاوم سازی سیستم دفاعی بدن

یکی از معروف ترین خواص سیر، مقاوم سازی سیستم دفاعی بدن است. خانم های باردار از آنجایی که بدنشان در دوران بارداری به جنین، هم مواد مقوی و هم مواد مغذی می‌رساند، بدنشان به شدت آسیب پذیر خواهد شد. بنابراین مستعد سرماخوردگی و آنفولانزا هستند.

مطلب پیشنهادی
زایمان طبیعی راحت چگونه است؟ مراقبت های بعد از آن

سیر باعث کاهش ویروس ها و باکتری های مضر در سیستم دفاعی بدن می شود. این عامل بسیار کمک می کند تا ویروس های سرماخوردگی و آنفولانزا مادر و همچنین جنین داخل رحم را تهدید نکند‌.

درمان عفونت های واژن در دوران بارداری

عفونت های واژن یکی از مشکلات شایع در دوران بارداری است. خانم ها به دلیل ساختار واژن، در طی زندگی ممکن است، با عفونتهای واژن رو به رو شده‌ باشند، امّا در زمان بارداری، به علت تغییرات هورمونی و یا سخت بودن رعایت کردن بهداشت بدن، خانم ها بیشتر ممکن است دچار این عفونت ها شوند.

سیر یکی از موادی است که، به علت داشتن خاصیت آنتی اکسیدان با باکتری ها، ویروس ها و همچنین قارچ ها مبارزه می کند. در طب سنتی آمده است که استفاده از سیر می تواند کمک شایانی به برطرفی این عفونت ها داشته باشد.

نکته:  برای استفاده از سیر برای از بین بردن این نوع عفونت ها بهتر است با دکتر خود مشورت انجام دهید.

چه مضراتی مصرف سیر در زمان  بارداری به همراه دارد

همانطور که گفته شد، سیر دارای خواص بسیار زیادی است، به طوری که اغلب دکتران در هنگام بارداری مصرف به اندازه آن را به خانم ها پیشنهاد می کنند.

مطلب پیشنهادی
یوگا بارداری چه فوایدی دارد؟ نکات مهم و ضروری برای مادران

اما همین گیاه مفید و مغذی،  در دوران بارداری می تواند بسیار خطرناک نیز باشد.

در ادامه به مضرات خوردن سیر در بارداری اشاره خواهیم کرد.

  •  از آنجایی که سیر دارای آلیسین است و این ماده رقیق کننده خون به حساب می آید، مصرف بیش از اندازه آن می تواند باعث سقط جنین و یا خونریزی واژینال شود.
  • سیر فشار خون را پایین می آورد، مصرف بیش از اندازه آن در دوران بارداری بسیار خطرناک است. یکی از خطراتی که مادر را تهدید می کند  پایین آمدن بیش از حد فشار است. زمانی که خانم باردار فشارش پایین بیاید دچار سرگیجه های مزمن، سستی، بی حالی و تهوع خواهد شد.
  •  بعضی از خانم های باردار دچار مشکل معده و مشکلات گوارشی هستند، مصرف سیر ممکن است در دوران بارداری این مشکل را در آنها تشدید کند. در نتیجه قبل از مصرف این ماده مغذی بهتر است با دکتر خود مشورت داشته باشند.
  • سیر خاصیت رقیق کنندگی خون را در خود دارد و این یعنی، انعقاد خون را با مشکل روبرو خواهد کرد، در نتیجه اگر در طی دوران بارداری خانم ها با مصرف سیر مشکلی نداشته‌اند، اما هنگام نزدیک شدن به زایمان، باید مصرف سیر را قطع کنند. چرا که هنگام زایمان دچار خونریزی های شدید خواهند شد. همچنین هنگام قاعدگی پس از بارداری، خونریزی آنها به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.
  • خانم هایی که قبلا سابقه ی سقط جنین داشته اند، بهتر است تا جای ممکن سیر مصرف نکنند.
مطلب پیشنهادی
آیا خوردن عسل در بارداری خطرناک است؟ + 5 ضرورت مصرف آن

در آخر

زمان بارداری بدن خانم ها بسیار حساس تر از قبل خواهد شد، ممکن است در زمانی غیر از بارداری خیلی از خوراکی ها و غذاها را بدون روبرو شدن با مشکل مصرف کنند. اما این نکته بسیار مهم را باید در نظر داشته باشند که، هنگام بارداری بدن ممکن است به خیلی از مواد مغذی و مقوی واکنش و یا حساسیت های آلرژیک نشان بدهد و یا اینکه آن ماده در زمان بارداری مادر و جنین را تهدید کند.

سیر یک خوراکی بسیار مقوی و مفید برای بدن محسوب می شود. اما خوردن سیر در بارداری، ممکن است مادر را دچار مشکلاتی کند. پس قبل از مصرف آن و هر ماده غذایی دیگر بهتر است با دکتر خود مشورت داشته باشند.

نکته بسیار مهمی که  باز در آخر به آن اشاره می شود این است که، در زمان بارداری از مصرف زیاد سیر خودداری کنید.