شامپو ریزش مو

شامپو ریزش مو می‌تواند بسیار تاثیر گذار برای داشتن موهایی پر پشت باشد. امروزه ترکیبات شیمیایی بسیاری وجود دارد که تغییرات مناسبی را می‌تواند برای مو ایجاد کند. اما آیا این ترکیبات موثر و مفید هستند؟ بهترین نوع آن کدام است؟

در این متن به طور کامل در مورد بهترین شامپو ریزش مو توضیحاتی ارائه کرده‌ایم که می‌تواند بسیاری از سوالات افراد را پاسخگو باشد.

ویژگی بهترین شامپو ریزش مو

بسیاری از افراد از داشتن موهای کم پشت که تارهای نازکی هم دارد گلایه‌مند هستند و به دنبال راهکارهای سریع برای بهبود آن می‌گردند. اولین راه حلی که به فکرشان می‌رسد استفاده از شامپو ریزش مو به شمار می‌رود.

بهترین شامپو ریزش مو

اما بهتر است در این بین به نکاتی برای تهیه بهترین شامپو ریزش مو توجه کرد. زیرا بسیاری از ترکیبات شیمیایی ممکن است با اینکه به صورت مقطعی کمک به قطع ریزش مو می‌کنند اما پس از گذشت زمان، مجددا اثر خود را از دست بدهند و ظاهر موها به حالت اولیه باز گردد.

مطلب پیشنهادی
بپانتن چیست؟ + عملکرد آن بر روی موی سر چگونه است؟

علاوه بر این، گاهی این ترکیبات سبب می‌شوند که مو نسبت به قبل ریزش بیشتری داشته باشد و حتی ممکن است مشکلات دیگری مانند پوسته شدن و شوره دادن سر را برای پوست کف سر به همراه داشته باشد. به همین دلیل بهتر است به نکاتی توجه کرد که در این قسمت برایتان به طور کامل گردآوری کرده‌ایم.

  1. بهتر است هر فرد شامپوی مناسب خود را انتخاب کند و تنها قیمت نباید ملاک قرار گیرد.
  2. بهترین شامپو ریزش مو گزینه‌ای است که بعد از شست و شو آسیبی مانند خشکی و زبری به موها وارد نکرده باشد.
  3. گول ظاهر بسته بندی شامپو ریزش مو را نخورید و به ترکیبات آن توجه کنید.
  4. برای جلوگیری از ریزش از شامپو زدن مکرر موها (حتی موهای چرب) بهتر است، پرهیز شود.
  5. مهم است که بیشتر از 2 الی 3 مرتبه در هفته موها با شامپو شسته شود.
  6. بهتر است تایید شده از طرف وزارت بهداشت باشد.
  7. عصاره‌های گیاهی گزینه‌های بسیار مناسبی برای انتخاب شامپو ریزش مو هستند.
  8. دقت شود که شامپو دارای ترکیباتی برای از بین بردن الکتریسیته ساکن موها باشد.
مطلب پیشنهادی
ریزش مو : دلایل ایجاد آن، بهترین راه درمان و پیشگیری

بهترین مارک‌های ایرانی و خارجی برای شامپو ریزش مو

در بازار برخی از برندها هستند که در ریزش مو بسیار موثر عمل می‌کنند. برندهای خارجی معروفی مانند سان سیلک، پنتن، نیوا، داو، هد اند شولدرز، جانسون، گارنیه و آلپسین تولید کننده بهترین شامپو ریزش مو هستند که می‌توان از آنها استفاده کرد.

بهترین مارک شامپو ریزش مو

از جمله شامپوهای ایرانی که می‌توان از آنها بهره برد شامل سینره، شون، فیروز، فولیکا، ژیوار و سی گل می‌شود. اما بهترین راه مراجعه به پزشک و بررسی عواملی است که سبب ایجاد ریزش مو شده است تا با رفع آنها به درمان کامل و جلوگیری از پیشروی آن رسید.

عوامل موثر بر ریزش مو

  • مشکلات خارجی وارد بر پوست سر و مو مانند شامپو و همینطور شرایط آب و هوایی، شانه زدن غلط،
  • مشکلات داخلی بدن مانند اختلالات کبد، تغذیه، برخی بیماری‌ها، شرایط روحی، مشکلات غدد، کم خونی، عوامل وراثتی و…
مطلب پیشنهادی
کاشت مو چه روش‌هایی دارد؟ (6 راه مراقبت بعد از آن)

بهترین راه برای رفع ریزش مو، از میان برداشتن عواملی است که سبب ریزش مو شده‌اند. در این میان اگر ریزش مو مقطعی باشد، بهتر است از شامپو ریزش مو مناسب که در این متن به طور کامل در مورد انتخاب آن اشاره شد، استفاده شود.

شامپو گیاهی ضد ریزش مو

علاقمندان به ترکیبات طبیعی و طب سنتی، توجه ویژه‌ای به شامپوهای گیاهی دارند که به سراغ برخی از شامپوها می‌روند. سازندگان این محصولات بیشتر از مواد طبیعی برای ساخت شامپوها استفاده می‌کنند.

شامپو گیاهی برای ریزش مو

مواد طبیعی مانند حنا، پودر زغال، آلوئه ورا، اسطوخودوس، شلتوک برنج، کافئین، سیر، روغن مار، روغن آرگان، روغن زیتون، روغن انواع مغزها و همینطور روغن ماهی بسیار موثر در تقویت پیاز مو هستند که بهتر است در تهیه شامپوی گیاهی ضد ریزش استفاده شده باشند. از این رو نتیجه بهتری در جلوگیری از ریزش مو در پی خواهد داشت.

نکات تکمیلی پایانی

همانطور که در این متن به آن اشاره شد، برای نتیجه بهتر از شامپو ریزش مو بهتر است از آن در هفته 3 مرتبه استفاده شود. برای جلوگیری از ریزش مو نباید روزانه موها را شست و شو داد. اگر نیاز به شست و شو روزانه وجود داشته باشد، بهتر است یک مرتبه شامپو زده شود و یا با حمام کردن یک روز در میان، 1 الی 2 مرتبه موها با شامپو شست و شو شوند.

مطلب پیشنهادی
حنا برای ریزش مو (10 فایده بسیار مهم + ماسک‌های موثر)